2011 Hiszpania U-212(0)
2011 Katalonia1(0)
W sumie:3(0)
  1. Aktualne na: 19 stycznia 2019.

Juan Isaac Cuenca López (ur. 27 kwietnia 1991 w Reus) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji pomocnika w japońskim klubie Sagan Tosu.

Kariera

Cuenca dołączył do szkółki piłkarskiej FC Barcelony La Masia w 2003, gdy miał zaledwie 12 lat. Jednak w trakcie trzeciego roku pobytu w katalońskim klubie, Cuenca powrócił do rodzinnej miejscowości gdzie grał dla klubu CF Reus Deportiu przez dwa sezony.

W 2009 Cuenca powrócił do Barcelony. Został jednak wypożyczony do CE Sabadell FC, gdzie zadebiutował w trzeciej lidze hiszpańskiej w sezonie 2010/2011. Szybko zaaklimatyzował się w nowym klubie. Przebywając na boisku 2288 minut w 24 meczach, Isaac walnie przyczynił się do pierwszego od 18 lat awansu Sabadell do drugiej ligi hiszpańskiej.

W czerwcu 2011 Cuenca ponownie wrócił do Barcelony, i razem z Riverolą dołączył do drugiego zespołu FC Barcelony[2]. Niedługo później, Josep Guardiola powołał go na przedsezonowy mecz pierwszego zespołu z Hajdukiem Split. Tym meczem, 23 czerwca, Cuenca zadebiutował w pierwszej drużynie FC Barcelony[3].

Na swój oficjalny debiut w Barçy B Cuenca musiał poczekać do 4 września 2011, gdy pojawił się na ostatnie 29 minut w wyjazdowym meczu z FC Cartagena. Jego drużyna wygrała 4-0, a Cuenca zdobył ostatniego gola[4]. Ponad miesiąc później – 19 października, oficjalnie zadebiutował w pierwszym zespole zmieniając Davida Villę w końcowych minutach meczu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno[5].

25 października 2011 Cuenca zadebiutował w La Liga w wygranym 1-0, wyjazdowym meczu z Granadą, w którym zaliczył pełne 90 minut i obejrzał żółtą kartkę[6]. Cztery dni później, pojawił się ponownie w pierwszej jedenastce na wygrany 5-0 mecz z Mallorcą, w którym zdobył bramkę po asyście Adriano[7]. 1 listopada 2011, Cuenca zaliczył asystę przy golu Cesca Fabregasa w wygranym 4-0 meczu przeciwko Viktori Pilzno.

22 grudnia 2011, Cuenca rozegrał całe spotkanie w wygranym 9-0 meczu 1/16 Pucharu Króla z L’Hospitalet, w którym strzelił dwa gole i wywalczył dwa rzuty karne.

31 stycznia 2012, podpisał kontrakt z pierwszym zespołem FC Barcelony. Za porozumieniem stron klub rozwiązał z nim kontrakt 10 lipca 2014[8].