W sumie:189(74)
2017 Polska U-215(1)
  1. Aktualne na: 30 stycznia 2020.
  2. Aktualne na: 19 czerwca 2017.

Jarosław Niezgoda (ur. 15 marca 1995 w Poniatowej) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w amerykańskim klubie Portland Timbers[1]. Wychowanek Wisły Puławy.

Jarosław Niezgoda pierwsze piłkarskie szlify zdobył w lubelskim klubie Opolanin Opole Lubelskie w latach 2006–2008[2]. Jego drugim klubem juniorskim była drugoligowa Wisła Puławy, do której przeszedł w 2008 roku. Napastnik zadebiutował w pierwszym zespole w 2012 roku, wchodząc z ławki w meczu przeciwko Pelikanowi Łowicz w 67. minucie[3].

Regularne występy i spory dorobek bramkowy młodego zawodnika, zwróciły uwagę działaczy Legii Warszawa, którzy w 2016 roku zdecydowali się pozyskać zawodnika[4]. Do czasu swojego debiutu, Niezgoda występował w trzecioligowych rezerwach, gdzie udało mu się zdobyć 11 goli w 14 meczach. Napastnik debiut w pierwszej drużynie Legii (który był jednocześnie debiutem w Ekstraklasie) zaliczył w przegranym meczu z Arką Gdynia.

W trakcie sezonu 2016/2017 zawodnik został wypożyczony do zespołu Ruchu Chorzów[5], gdzie występował w koszulce z numerem 11. Niezgoda pierwszy mecz dla chorzowskiej drużyny rozegrał w ramach 11. kolejki Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Lubin. Podczas spotkania wpisał się na listę strzelców[6].

Pierwszą bramkę dla Legii Warszawa strzelił 20 sierpnia 2017 w wygranym meczu 1:0 z Wisłą Płock w 6 kolejce ekstraklasy[7].

1 września 2019 w wygranym 3:1 meczu z Rakowem Częstochowa strzelił trzy bramki dla warszawskiego zespołu[8].

30 stycznia 2020 został sprzedany do amerykańskiego klubu Portland Timbers występującego w Major League Soccer[9].

Jarosław Niezgoda pierwsze powołanie otrzymał od selekcjonera reprezentacji Polski U-21 Marcina Dorny na zgrupowanie na mecz z Niemcami (rozegrany 15 listopada 2016). Na swój debiut piłkarz musiał jednak zaczekać do roku 2017. Otrzymał wtedy powołanie na mecze towarzyskie z Włochami U-21 i Czechami U-21[10].

Oficjalny debiut Jarosław Niezgoda zaliczył 23 marca 2017 roku. W meczu przeciwko Włochom zmienił Patryka Lipskiego na 9 minut przed końcem spotkania. Pierwszą bramkę w reprezentacji młodzieżowej zaliczył już podczas kolejnego spotkania – tym razem przeciwko reprezentacji Czech[11].