Jernej Damjan

Jernej Damjan
Ilustracja
(c) Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Jerenj Damjan podczas ceremenoni medalowej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020
Data i miejsce urodzenia

28 maja 1983
Lublana

Klub

SSK Sam Ihan

Wzrost

171 cm

Debiut w PŚ

10 stycznia 2004 w Libercu (43. miejsce)

Pierwsze punkty w PŚ

11 stycznia 2004 w Libercu (27. miejsce)

Pierwsze podium w PŚ

10 lutego 2007 w Willingen (3. miejsce)

Pierwsze zwycięstwo w PŚ

26 stycznia 2014 w Sapporo

Rekord życiowy

228,5 m na Kulm w Tauplitz (13 stycznia 2018)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia
Mistrzostwa świata
brązOberstdorf 2005normalna druż.
brązOslo 2011duża druż.
Mistrzostwa świata w lotach
srebroOberstdorf 2018drużynowo
brązVikersund 2012drużynowo
Uniwersjada
złotoTarvisio 2003duża
srebroTarvisio 2003drużynowo
Letnie Grand Prix
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2014
Silver medal with cup.svg 2. miejsce
2013
Letni Puchar Kontynentalny
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2004

Jernej Damjan (ur. 28 maja 1983 w Lublanie) – słoweński skoczek narciarski, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata w konkursach drużynowych (2005 i 2011), dwukrotny drużynowy medalista mistrzostw świata w lotach: srebrny (2018) i brązowy (2012), zwycięzca Letniego Grand Prix 2014.

Przebieg kariery

Zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w Planicy w 2003, jednak dopiero w 2004 wszedł do słoweńskiej kadry A. Pierwsze punkty zdobył podczas zawodów w Libercu. Wcześniej wystawiany był tylko do Pucharu Kontynentalnego, gdzie dwukrotnie stał na podium. Wygrał także zawody Alpen Cup w Planicy.

Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2005 zajął 6. miejsce na skoczni normalnej. Dzięki 15. miejscu w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata do Letniej Grand Prix 2005 przystąpił bez konieczności kwalifikacji.

W 2009 roku zdobył brązowy medal w indywidualnym konkursie o mistrzostwo Słowenii w skokach narciarskich oraz w konkursie drużynowym wraz z Rokiem Mandlem, Jure Šinkovcem i Maticem Kramaršičem.

W 2010 roku został dwukrotnym wicemistrzem Słowenii w skokach narciarskich, zarówno w konkursie indywidualnym, jak i w drużynowym.

Od lata 2013 jego trenerem indywidualnym jest Simon Podrebršek – po rozpoczęciu tej współpracy Damjan zaczął osiągać najlepsze wyniki na przestrzeni kilku lat[1].

13 stycznia 2018 w Bad Mitterndorf oddał swój najdłuższy skok w karierze (228,5 m)[2].

13 maja 2021 poinformował o zakończeniu kariery[2].

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2006 Włochy Turyn/Pragelato35. miejsce (K-95), 28. miejsce (K-125)
2010 Kanada Vancouver/Whistler38. miejsce (K-95), 33. miejsce (K-125)
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana9. miejsce (K-95), 17. miejsce (K-125)
2018 Korea Południowa Pjongczang28. miejsce (K-98), 16. miejsce (K-125)

Drużynowo

2006 Włochy Turyn/Pragelato10. miejsce[a]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana5. miejsce[b]
2018 Korea Południowa Pjongczang5. miejsce[c]

Starty J. Damjana na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
35.12 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106indywid.93,0 m109,0 pkt157,5 pktLars Bystøl
28.18 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140indywid.116,5 m115,0 m192,2 pkt84,7 pktThomas Morgenstern
10.20 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140druż.[a]124,0 m390,4 pkt (112,2 pkt)593,6 pktAustria
38.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106indywid.93,5 m108,0 pkt168,5 pktSimon Ammann
33.20 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140indywid.114,0 m89,7 pkt193,9 pktSimon Ammann
9.9 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-95HS-106indywid.99,5 m101,0 m254,7 pkt23,3 pktKamil Stoch
17.15 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140indywid.130,5 m124,5 m245,9 pkt32,8 pktKamil Stoch
5.17 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140druż.[b]128,0 m130,5 m995,6 pkt (244,8 pkt)45,5 pktNiemcy
28.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109indywid.97,0 m95,5 m201,3 pkt58,0 pktAndreas Wellinger
16.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142indywid.130,0 m130,5 m248,3 pkt37,4 pktKamil Stoch
5.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142druż.[c]126,5 m129,5 m967,8 pkt (241,1 pkt)130,7 pktNorwegia

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2005 Niemcy Oberstdorf6. miejsce (K-90), 13. miejsce (K-120)
2007 Japonia Sapporo45. miejsce (K-120), 25. miejsce (K-90)
2009 Czechy Liberec41. miejsce (K-90), 37. miejsce (K-120)
2011 Norwegia Oslonie zakwalifikował się (K-95)[3], 13. miejsce (K-120)
2015 Szwecja Falun23. miejsce (K-90), 25. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti32. miejsce (K-90), 21. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck11. miejsce (K-99)

Drużynowo

2005 Niemcy Oberstdorfbrązowy medal (K-90), 4. miejsce (K-120)[d]
2007 Japonia Sapporo10. miejsce[e]
2009 Czechy Liberec7. miejsce[f]
2011 Norwegia Oslo6. miejsce (K-95)[g], brązowy medal (K-120)[h]
2015 Szwecja Falun6. miejsce (K-120)[i]
2017 Finlandia Lahti5. miejsce (K-116)[j]

Starty J. Damjana na mistrzostwach świata – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
6.18 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100ind.99,5 m89,5 m246,0 pkt10,0 pktRok Benkovič
3.Bronze medal with cup.svg20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100druż.[d]98,0 m95,0 m929,5 pkt (257,0 pkt)41,0 pktAustria
13.25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137indywid.133,0 m129,0 m270,6 pkt42,6 pktJanne Ahonen
4.26 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137druż.[d]128,0 m124,5 m1004,6 pkt (251,5 pkt)132,7 pktAustria
45.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134indywid.94,5 m60,6 pkt205,5 pktSimon Ammann
10.25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134druż.[e]118,5 m372,9 pkt (108,8 pkt)627,3 pktAustria
25.3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98indywid.89,5 m87,5 m216,5 pkt60,5 pktAdam Małysz
41.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100indywid.90,5 m113,5 pkt168,5 pktWolfgang Loitzl
37.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134indywid.116,0 m105,3 pkt36,0 pktAndreas Küttel
7.28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134druż.[f]122,0 m130,5 m914,6 pkt (252,0 pkt)119,7 pktAustria
26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106ind.84,5 m81,9 pktNie zakwalifikował się.
6.27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106druż.[g]94,5 m99,0 m924,2 pkt (223,5 pkt)101,3 pktAustria
13.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134indywid.123,0 m131,5 m247,2 pkt30,3 pktGregor Schlierenzauer
3.Bronze medal with cup.svg5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134druż.[h]127,5 m452,6 pkt (117,2 pkt)47,4 pktAustria
23.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100indywid.87,5 m90,5 m215,4 pkt37,3 pktRune Velta
25.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134indywid.116,5 m121,0 m197,5 pkt71,2 pktSeverin Freund
6.28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134druż.[i]120,0 m120,0 m797,5 pkt (186,2 pkt)75,1 pktNorwegia
32.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100indywid.88,0 m109,2 pkt161,6 pktStefan Kraft
21.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130indywid.113,5 m120,0 m232,2 pkt47,1 pktStefan Kraft
5.4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130druż.[j]120,0 m113,0 m941,6 pkt (232,3 pkt)162,6 pktPolska
11.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109indywid.92,0 m98,0 m206,1 pkt12,2 pktDawid Kubacki

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2006 Austria Tauplitz25. miejsce
2008 Niemcy Oberstdorf12. miejsce
2010 Słowenia Planica25. miejsce
2012 Norwegia Vikersundnie zakwalifikował się[4]
2014 Czechy Harrachov33. miejsce
2018 Niemcy Oberstdorf15. miejsce

Drużynowo

2006 Austria Tauplitz5. miejsce[a]
2008 Niemcy Oberstdorf12. miejsce[k]
2010 Słowenia Planica6. miejsce[l]
2012 Norwegia Vikersundbrązowy medal[m]
2018 Niemcy Oberstdorfsrebrny medal[n]

Starty J. Damjana na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
25.13–14 stycznia2006Austria TauplitzKulmK-185HS-203indywid.171,5 m157,0 m172,5 m179,5 m616,6 pkt171,4 pktRoar Ljøkelsøy
5.15 stycznia2006Austria TauplitzKulmK-185HS-203druż.[a]171,5 m180,5 m1252,2 pkt (323,9 pkt)245,7 pktNorwegia
12.22–23 lutego2008Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213indywid.198,0 m199,5 m201,5 m199,5 m772,7 pkt62,7 pktGregor Schlierenzauer
12.24 lutego2008Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213druż.[k]189,5 m509,3 pkt (174,9 pkt)1044,0 pktAustria
25.19–20 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215indywid.200,0 m194,5 m195,5 m184,0 m708,5 pkt227,3 pktSimon Ammann
6.21 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215druż.[l]177,0 m178,0 m1378,3 pkt (327,2 pkt)263,1 pktAustria
24–25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225ind.152,0 m132,2 pktNie zakwalifikował się
3.Bronze medal with cup.svg26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225druż.[m]202,0 m211,0 m1580,4 pkt (385,6 pkt)68,0 pktAustria
33.14–15 marca2014Czechy HarrachovČertakK-185HS-205indywid.165,0 m[o][o]140,8 pkt250,2 pktSeverin Freund
15.19–20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235indywid.216,0 m174,5 m197,5 m[o]533,8 pkt118,1 pktDaniel-André Tande
2.FIS silver medal.png21 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235druż.[n]212,0 m220,0 m1615,8 pkt (405,4 pkt)46,4 pktAustria

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2003/200455.
2004/200515.
2005/200625.
2006/200723.
2007/200815.
2008/200937.
2009/201031.
2010/201141.
2011/201233.
2012/2013niesklasyfikowany
2013/201413.
2014/201514.
2016/201728.
2017/201817.
2018/201946.

Miejsca na podium

Sezon PŚ1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem
2002/2003
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/200722
2007/200811
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/20141113
2014/201511
2016/2017
2017/201811
2018/2019
Suma2248

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaPrzypisy
1.26 stycznia2014Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134138,0 m134,0 m255,0 pkt
2.26 listopada2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142140,0 m142,0 m301,4 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.10 lutego2007Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145144,5 m139,0 m273,3 pkt3.9,8 pktAnders Jacobsen
2.23 marca2007Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215206,5 m205,0 m402,8 pkt3.20,7 pktAdam Małysz
3.17 lutego2008Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145143,0 m143,5 m282,2 pkt2.4,4 pktBjørn Einar Romøren
4.25 stycznia2014Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134135,5 m129,0 m277,0 pkt2.17,6 pktPeter Prevc
5.26 stycznia2014Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134138,0 m134,0 m255,0 pkt1.
6.1 lutego2014Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145141,5 m150,5 m258,5 pkt3.4,7 pktKamil Stoch
7.20 grudnia2014Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137131,5 m135,0 m276,2 pkt3.1,5 pktRichard Freitag
8.26 listopada2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142140,0 m142,0 m301,4 pkt1.

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata

Sezon 2002/2003
RukaRukaTrondheimTrondheimTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenLiberecZakopaneZakopaneHakubaSapporoSapporoBad MitterndorfBad MitterndorfWillingenWillingenOsloLahtiLahtiPlanicaPlanicapunkty
-------------------------q-0
Sezon 2003/2004
RukaRukaTrondheimTitisee-NeustadtEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenLiberecLiberecZakopaneZakopaneHakubaSapporoSapporoOberstdorfWillingenPark CityLahtiKuopioLillehammerOslopunkty
---------43272625404847--2440qq3722
Sezon 2004/2005
RukaRukaTrondheimTrondheimHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenBad MitterndorfBad MitterndorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtZakopaneZakopaneSapporoSapporoPragelatoLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
2416161018232225735123210910144658--1516317131320451
Sezon 2005/2006
RukaRukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoZakopaneZakopaneWillingenLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
35241830q484748qq---811-29215161524172
Sezon 2006/2007
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenVikersundZakopaneOberstdorfOberstdorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtKlingenthalWillingenLahtiKuopioOsloOsloPlanicaPlanicaPlanicapunkty
27829423122373237-4438q--3232338274431112225
Sezon 2007/2008
RukaTrondheimTrondheimVillachVillachEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenBischofshofenBischofshofenPredazzoPredazzoHarrachovZakopaneZakopaneSapporoSapporoLiberecLiberecWillingenKuopioKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
225551791414153218355102111--6102404023342724522
Sezon 2008/2009
RukaTrondheimTrondheimPragelatoPragelatoEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneWhistlerWhistlerSapporoWillingenKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioLillehammerVikersundPlanicaPlanicapunkty
31----193543254733--19172540-36--1748q2593199
Sezon 2009/2010
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfSapporoSapporoZakopaneZakopaneOberstdorfKlingenthalWillingenLahtiKuopioLillehammerOslopunkty
q-----72137232738--1520281414q362824134
Sezon 2010/2011
RukaKuopioLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenHarrachovHarrachovSapporoSapporoZakopaneZakopaneZakopaneWillingenKlingenthalOberstdorfVikersundVikersundLahtiPlanicaPlanicapunkty
-------------13dq313814261239393646192484
Sezon 2011/2012
RukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneSapporoSapporoPredazzoPredazzoWillingenOberstdorfLahtiTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
2310332111q222434223937411144393541153532333615q-149
Sezon 2012/2013
LillehammerLillehammerRukaKrasnaja PolanaKrasnaja PolanaEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWisłaZakopaneSapporoSapporoVikersundVikersundHarrachovHarrachovKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
qq45q42qq----31q4050qq--------q-0
Sezon 2013/2014
KlingenthalRukaLillehammerLillehammerTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenFalunLahtiLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
qq------4722q3935141431213911121723622q10457
Sezon 2014/2015
KlingenthalRukaRukaLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtVikersundVikersundLahtiKuopioTrondheimOsloOsloPlanicaPlanicapunkty
361898181224349422928771050910121916391731261922261618535
Sezon 2015/2016
KlingenthalLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenZakopaneSapporoSapporoTrondheimVikersundVikersundVikersundLahtiLahtiKuopioAłmatyAłmatyWisłaTitisee-NeustadtPlanicaPlanicaPlanicapunkty
---qq------------------------0
Sezon 2016/2017
Ruka HS142Ruka HS142Klingenthal HS140Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Wisła HS134Zakopane HS134Willingen HS145Oberstdorf HS225Oberstdorf HS225Sapporo HS137Sapporo HS137Pjongczang HS140Pjongczang HS109Oslo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Planica HS225Planica HS225punkty
-------32293219161822271316472424232619272224149
Sezon 2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS235Zakopane HS140Willingen HS145Willingen HS145Lahti HS130Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS140Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
-1181093722141351729-241411104018244023379
Sezon 2018/2019
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS135Predazzo HS135Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Lahti HS130Willingen HS145Willingen HS145Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS138Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
q233719352336474645502735------dq2337--33qq-40
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja  q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach  q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych Pucharu Świata

Sezon
2004/2005
Willingen HS145Pragelato HS140Lahti HS130
825
Sezon
2005/2006
Willingen HS145Lahti HS130
-9
Sezon
2006/2007
Willingen HS145Lahti HS130
-8
Sezon
2007/2008
Ruka HS142Willingen HS145Planica HS215
464
Sezon
2008/2009
Ruka HS142Willingen HS145Oberstdorf HS213Lahti HS130Vikersund HS207Planica HS215
69-945
Sezon
2009/2010
Ruka HS142Oberstdorf HS213Willingen HS145Lahti HS130
95-5
Sezon
2010/2011
Ruka HS142Willingen HS145Oberstdorf HS213Lahti HS130Planica HS215
-7753
Sezon
2011/2012
Ruka HS142Harrachov HS142Willingen HS145Oberstdorf HS213Lahti HS97Planica HS215
53--5-
Sezon
2013/2014
Klingenthal HS140Lillehammer HS100 (mikst)Zakopane HS134Lahti HS130Planica HS139
--14-
Sezon
2014/2015
Klingenthal HS140Zakopane HS134Willingen HS145Lahti HS130Planica HS225
5316-
Sezon
2016/2017
Klingenthal HS140Zakopane HS134Willingen HS145Oslo HS134Vikersund HS225Planica HS225
-3-6--
Sezon
2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Lahti HS130Oslo HS134Vikersund HS240Planica HS240
-54-663-
Sezon
2018/2019
Wisła HS134Zakopane HS140Lahti HS130Willingen HS145Oslo HS134Vikersund HS240Planica HS240
--53---
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2004/200523.
2005/200671.
2006/200726.
2007/200818.
2008/200938.
2009/201018.
2011/201226.
2013/201437.
2014/201522.
2016/201727.
2017/201810.
2018/201939.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200448.
200517.
200619.
200727.
200834.
200932.
201034.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201722.
201815.
201965.

Willingen Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201818.
201933.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201830.
201956.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2004/200510.
2005/200618.
2006/20079.
2007/200820.
2008/200930.
2009/201033.
2010/201145.
2011/2012niesklasyfikowany
2013/201421.
2014/201515.
2016/201718.
2017/201833.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200434.
200515.
200611.
20075.
200855.
200938.
201060.
201164.
2012niesklasyfikowany
20132.
20141.
201543.
201677.
201949.

Zwycięstwa w konkursach LGP

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaPrzypisy
1.24 sierpnia2013Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131119,5 m130,0 m261,2 pkt*ex aequo z Noriaki Kasai
2.20 września2014Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140129,0 m134,0 m265,2 pkt

Miejsca na podium w konkursach LGP

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.26 sierpnia2006Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134127,0 m125,5 m252,0 pkt3.5,0 pktAdam Małysz
2.18 sierpnia2007Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117108,5 m109,0 m244,5 pkt3.3,8 pktThomas Morgenstern
3.3 października2007Niemcy OberhofHans-Renner-SchanzeK-120HS-140138,0 m133,0 m287,8 pkt2.7,7 pktKamil Stoch
4.24 sierpnia2013Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131119,5 m130,0 m261,2 pkt1.
5.15 września2013Rosja Niżny TagiłAistK-120HS-134126,5 m127,5 m264,2 pkt2.4,1 pktJakub Janda
6.21 września2013Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140129,5 m139,5 m251,0 pkt2.12,0 pktAnders Bardal
7.22 września2013Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140131 m136 m270,5 pkt2.1,7 pktMatjaž Pungertar
8.23 sierpnia2014Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131129,0 m128,0 m271,5 pkt2.6,0 pktPhillip Sjøen
9.24 sierpnia2014Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131128,0 m131,5 m248,9 pkt3.14,6 pktPhillip Sjøen
10.20 września2014Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140129,0 m134,0 m265,2 pkt1.
11.21 września2014Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140137,0 m131,5 m275,4 pkt2.1,6 pktTaku Takeuchi

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP

2004
HinterzartenCourchevelZakopanePredazzoInnsbruckHakubaHakubapunkty
---2834142626
2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
19131910645--110
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
4626617325--712183
2007
HinterzartenCourchevelPragelatoEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaOberhofKlingenthalpunkty
82617374--210303
2008
HinterzartenEinsiedelnCourchevelPragelatoZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalLiberecpunkty
2418q21------30
2009
HinterzartenPragelatoCourchevelEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalpunkty
371318193032--3446
2010
HinterzartenCourchevelEinsiedelnWisłaWisłaHakubaHakubaLiberecKlingenthalpunkty
q4546----164815
2011
WisłaSzczyrkZakopaneHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
---------242216
2012
WisłaCourchevelHinterzartenHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
---4636----0
2013
HinterzartenWisłaCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaNiżny TagiłNiżny TagiłAłmatyAłmatyKlingenthalpunkty
--1924111722248419
2014
WisłaEinsiedelnCourchevelHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
-6142312184441
2015
WisłaHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaCzajkowskiCzajkowskiAłmatyAłmatyHinzenbachpunkty
----302122212117-54
2016
Courchevel HS132Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
--42-q39293031483
2019
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS135Zakopane HS140Hakuba HS131Hakuba HS131Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
----2412-4329
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP

2005Hinterzarten HS108
5
2006Hinterzarten HS108
8
2007Hinterzarten HS108
9
2008Hinterzarten HS108
8
2009Hinterzarten HS108
4
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – brak startu

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200616.
20079.
200828.
200917.
201054.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2000/2001194.
2001/200252.
2002/200346.
2003/20046.
2005/200656.
2009/201033.
2010/201132.
2013/201417.
2015/201685.
2020/202142.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHS[p]Skok 1Skok 2Nota
1.14 marca2002Japonia ZaōYamagataK-9092,5 m85,0 m224,0 pkt
2.15 lutego2004Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106119,0 m121,5 m281,3 pkt
3.9 stycznia2011Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134129,5 m134,0 m272,8 pkt
4.13 grudnia2014Norwegia RenaRenabakkeneK-99HS-111106,5 m111,0 m261,1 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHS[p]Skok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.14 marca2002Japonia ZaōYamagataK-9092,5 m85,0 m224,0 pkt1.
2.26 grudnia2003Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-9595,0 m98,0 m232,5 pkt2.17,0 pktChristian Nagiller
3.8 lutego2004Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120116,5 m129,0 m240,4 pkt3.6,7 pktReinhard Schwarzenberger
4.15 lutego2004Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106119,0 m121,5 m281,3 pkt1.
5.7 stycznia2006Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90HS-10096,5 m96,0 m258,0 pkt3.8,0 pktPrimož Roglič
6.20 grudnia2009Estonia OtepääTehvandiK-90HS-10090,0 m88,0 m223,5 pkt3.[q]15,0 pktGrzegorz Miętus
7.8 stycznia2011Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134116,0 m118,5 m214,6 pkt3.27,7 pktMitja Mežnar
8.9 stycznia2011Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134129,5 m134,0 m272,8 pkt1.
9.13 grudnia2013Norwegia RenaRenabakkeneK-99HS-111106,5 m111,0 m261,1 pkt1.
10.14 grudnia2013Norwegia RenaRenabakkeneK-99HS-111111,0 m107,5 m268,3 pkt2.8,4 pktMichael Hayböck
11.20 grudnia2013Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130127,0 m131,0 m271,3 pkt2.3,1 pktMichael Hayböck
12.21 grudnia2013Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130126,5 m128,5 m270,2 pkt3.1,8 pktMichael Hayböck

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 1999/2000
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfZakopaneZakopaneRælingenHakubaHakubaTrondheimTrondheimKuopioLahtiLahtiInnsbruckEngelbergGallioGallioSapporoSapporoBrotterodeSapporoLauschaBraunlageBraunlageHakubaCourchevelHakubaCourchevelBerchtesgadenSaalfeldenMislinjaWestbyPlanicaWestbyPlanicaIshpemingIshpemingSchönwaldTitisee-NeustadtEisenerzEisenerzZaōZaōVålerVålerHarrachovHarrachovRovaniemiRukapunkty
qq------------------------------q-q-q--------------0
Sezon 2000/2001
VelenjeVelenjeVillachOberstdorfRælingenRælingenWinterbergSankt MoritzInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoSapporoBrotterodeBrotterodeLauschaLauschaRamsauSchönwaldWestbyWestbyTitisee-NeustadtPlanicaIron MountainIron MountainChamonixIshpemingChamonixZakopaneZakopaneVikersundHarrachovVikersundHarrachovVålerZaōZaōÖrnsköldsvikÖrnsköldsvikHedepunkty
50q--------------------27--30-252755-31-29------17
Sezon 2001/2002
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfRælingenRælingenCalgaryCalgaryPark CityPark CityOberhofRukaRukaLahtiLahtiSankt MoritzEngelbergInnsbruckSapporoSapporoBischofshofenSapporoBischofshofenIshpemingCourchevelIshpemingCourchevelLauschaWestbyWestbyBraunlageBraunlageGallioGallioPlanicaIron MountainIron MountainSchönwaldSchönwaldZaōZaōVikersundVikersundVikersundpunkty
4330---------20---------33-29-23-1616----352019--2320311---194
Sezon 2002/2003
LahtiLahtiLiberecLiberecSankt MoritzEngelbergSeefeldBischofshofenSapporoSapporoPlanicaSapporoPlanicaTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageWillingenZakopaneZakopaneEisenerzEisenerzWestbyBrotterodeBrotterodeLauschaIshpemingIshpemingRuhpoldingIshpemingRuhpoldingZaōZaōStrynStrynpunkty
----1621676--7-62146263730-34--44------------157
Sezon 2003/2004
LillehammerLillehammerSankt MoritzEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeZakopaneWestbyWestbyIron MountainIron MountainKuopioKuopioVikersundVikersundpunkty
--220766-------7836169----544
Sezon 2005/2006
RovaniemiRovaniemiHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageVillachVillachZakopaneZakopaneIron MountainIron MountainBrotterodeVikersundVikersundBischofshofenBischofshofenpunkty
------39------------------89
Sezon 2009/2010
RovaniemiRovaniemiVikersundVikersundOtepääOtepääEngelbergEngelbergSapporoSapporoSapporoTitisee-NeustadtBischofshofenBischofshofenIron MountainZakopaneZakopaneKranjKranjBrotterodeBrotterodeWisłaOsloOsloRukaRukapunkty
416107183--------------------200
Sezon 2010/2011
RovaniemiRovaniemiVikersundVikersundErzurumErzurumEngelbergEngelbergSapporoSapporoSapporoPjongczangPjongczangTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBischofshofenBischofshofenBrotterodeBrotterodeIron MountainIron MountainKranjKranjZakopaneZakopaneKuopioKuopioWisłaWisłapunkty
--------431------------------210
Sezon 2013/2014
RenaRenaLahtiLahtiEngelbergEngelbergCourchevelCourchevelSapporoSapporoSapporoSapporoIron MountainIron MountainBrotterodeBrotterodeBrotterodeSeefeldSeefeldFalunFalunZakopaneZakopaneNiżny Tagiłpunkty
1223--------------------320
Sezon 2015/2016
RenaRenaRenaRovaniemiRovaniemiEngelbergEngelbergGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenWillingenWillingenSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenPlanicaPlanicaZakopaneZakopaneIron MountainIron MountainBrotterodeVikersundVikersundCzajkowskijCzajkowskijpunkty
---------2149162931-------------27
Sezon 2020/2021
Ruka HS142Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Innsbruck HS128Innsbruck HS128Willingen HS147Willingen HS147Willingen HS147Willingen HS147Klingenthal HS140Klingenthal HS140Brotterode HS117Brotterode HS117Zakopane HS140Zakopane HS140Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140punkty
---718--15132652--------90
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200295.
20043.
200562.
200639.
201058.
20137.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.9 lipca2004Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-9491,0 m90,5 m248,5 pkt2.2,5 pktBine Zupan
2.10 lipca2004Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-9486,0 m92,5 m243,5 pkt3.4,0 pktStefan Kaiser
3.15 sierpnia2004Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-9892,0 m93,5 m248,0 pkt2.6,0 pktRobert Mateja
4.3 sierpnia2013Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127118,0 m125,5 m235,8 pkt2.3,3 pktJakub Janda
5.4 sierpnia2013Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127122,5 m125,5 m238,4 pkt2.0,9 pktJarkko Määttä

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

2002
VelenjeVelenjeOberstdorfRælingenRælingenFalunCalgaryCalgaryPark CityPark Citypunkty
2535--------6
2004
VelenjeVelenjeOberstdorfOberstdorfRamsauRamsauLillehammerLillehammerpunkty
23542122810345
2005
VelenjeVelenjeKranjEinsiedelnEinsiedelnOberstdorfOberstdorfLillehammerLillehammerPark CityPark CityLake PlacidLake Placidpunkty
1016-----------41
2006
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfOberstdorfLillehammerLillehammerpunkty
9-------29
2010
KranjKranjVelenjeGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenCourchevelCourchevelLillehammerLillehammerOsloOsloAłmatyAłmatyWisłaWisłapunkty
167-------------51
2013
StamsStamsKranjKranjKuopioKuopioLillehammerLillehammerKlingenthalKlingenthalpunkty
--8522----237
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  − zawodnik nie wystartował

Uwagi

  1. a b c d Skład zespołu: Robert Kranjec, Rok Benkovič, Jernej Damjan i Primož Peterka
  2. a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Robert Kranjec, Jernej Damjan, Peter Prevc
  3. a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Tilen Bartol, Peter Prevc
  4. a b c Skład zespołu w obu konkursach: Primož Peterka, Jure Bogataj, Rok Benkovič i Jernej Damjan
  5. a b Skład zespołu: Primož Pikl, Jernej Damjan, Rok Urbanc i Peter Žonta
  6. a b Skład zespołu: Mitja Mežnar, Jernej Damjan, Robert Hrgota i Robert Kranjec
  7. a b Skład zespołu: Mitja Mežnar, Jernej Damjan, Robert Kranjec i Peter Prevc
  8. a b Skład zespołu: Peter Prevc, Jurij Tepeš, Jernej Damjan, Robert Kranjec
  9. a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Nejc Dežman, Jernej Damjan, Peter Prevc
  10. a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Jernej Damjan, Peter Prevc
  11. a b Skład zespołu: Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Jernej Damjan i Primož Peterka
  12. a b Skład zespołu: Robert Hrgota, Jernej Damjan, Jurij Tepeš i Robert Kranjec
  13. a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Jurij Tepeš, Jure Šinkovec, Robert Kranjec
  14. a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Domen Prevc, Peter Prevc
  15. a b c Seria konkursowa została odwołana.
  16. a b Do sezonu 2003/04 włącznie FIS podając rozmiar skoczni posługiwała się punktem konstrukcyjnym
  17. Ex aequo z Felixem Schoftem

Przypisy

  1. Jajc pokleknil na zadnji stopnički, a vseeno odločno proti Sočiju. siol.net, 2013-10-03. [dostęp 2017-11-26]. (słoweń.).
  2. a b Skoki narciarskie. Jernej Damjan zakończył karierę, Skijumping.pl [dostęp 2021-05-13] (pol.).
  3. FIS Nordic World Ski Championships 2011 - Oslo (NOR) – Ski Jumping - Normal Hill Individual - Results Qualification. fis-ski.com, 2011-02-25. [dostęp 2012-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-03-03)]. (ang.).
  4. FIS Ski Flying World Championships 2012 - Vikersund (NOR) – Flying Hill Individual - Results Qualification. fis-ski.com, 2012-02-23. [dostęp 2012-09-16]. (ang.).

Bibliografia

Artykuł zawiera udostępnione na licencji GNU FDL treści pochodzące z serwisu Skokinarciarskie.pl

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
FIS silver medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Srebrny medal FIS
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Canada (bordered).svg
Flag of Canada with a black border
2020-01-19 Ski jumping at the 2020 Winter Youth Olympics – Men's Individual – Mascot Ceremony (Martin Rulsch) 05 (cropped).jpg
(c) Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Mascot Ceremony of Ski jumping – Men's Individual at the 2020 Winter Youth Olympics in Lausanne on 19 January 2020.