Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2010

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2010
20092011
Data

14 sierpnia –
1 października 2010

Miejsce rozpoczęcia

Bischofsgrün

Miejsce zakończenia

Liberec

Organizator

FIS

Zwycięzcy
Generalna

Austria Daniela Iraschko

Drużynowa

Stany Zjednoczone USA

Strona internetowa

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2010 – 3. edycja Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Cykl rozpoczął się 14 sierpnia 2010 na skoczni Ochsenkopfschanze w Bischofsgrün, a zakończył 1 października 2010 na skoczni Ještěd w Libercu. Składał się z 11 konkursów. Po cztery z nich odbyły się w Norwegii i w Niemczech.

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.14 sierpnia 2010Niemcy BischofsgrünOchsenkopfschanzeHS72Niemcy Jenna MohrStany Zjednoczone Abby HughesStany Zjednoczone Sarah Hendrickson
2.15 sierpnia 2010Stany Zjednoczone Sarah HendricksonJaponia Sara TakanashiNiemcy Anna Häfele
3.20 sierpnia 2010Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenHS106Austria Jacqueline SeifriedsbergerFrancja Coline MattelStany Zjednoczone Sarah Hendrickson
4.21 sierpnia 2010Austria Jacqueline SeifriedsbergerFrancja Coline MattelJaponia Yūki Itō
5.11 września 2010Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenHS100Austria Daniela IraschkoAustria Jacqueline SeifriedsbergerStany Zjednoczone Jessica Jerome
6.12 września 2010Austria Daniela IraschkoFrancja Coline MattelNorwegia Line Jahr
7.18 września 2010Norwegia OsloMidtstubakkenHS106Austria Daniela IraschkoFrancja Coline MattelAustria Jacqueline Seifriedsberger
8.19 września 2010Austria Daniela IraschkoFrancja Coline MattelNiemcy Juliane Seyfarth
9.25 września 2010Szwecja FalunLugnetHS98Austria Daniela IraschkoStany Zjednoczone Lindsey VanStany Zjednoczone Jessica Jerome
10.26 września 2010Austria Daniela IraschkoAustria Jacqueline SeifriedsbergerStany Zjednoczone Lindsey Van
11.1 października 2010Czechy LiberecJeštědHS100Włochy Elena RunggaldierAustria Jacqueline SeifriedsbergerNorwegia Line Jahr
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2010 – klasyfikacja końcowaAustria Daniela IraschkoAustria Jacqueline SeifriedsbergerFrancja Coline Mattel

Statystyki indywidualne

ZawodniczkaBischofsgrünBischofsgrünOberwiesenthalOberwiesenthalLillehammerLillehammerOsloOsloFalunFalunLiberec
 Austria
Clara Gritsch5859
Chiara Hölzl4752
Daniela Iraschko111111
Katharina Keil302832292424
Michaela Kranzl5753
Verena Pock5658
Elisabeth Raudaschl5454
Cornelia Roider324131343027
Sonja Schoitsch4447
Jacqueline Seifriedsberger112dsq35522
Lisa Wiegele6157
 Czechy
Natálie Dejmková33
Michaela Doleželová293521142525363322
Lucie Míková4144404227
Vladěna Pustková2834363424
 Finlandia
Julia Kykkänen251923351115
 Francja
Julia Clair243112183693723
Caroline Espiau404137344241
Léa Lemare3319272730263727
Coline Mattel119224222
Coralie Taillard49454540
 Holandia
Lara Thomae4143444543422523
Wendy Vuik373833393237222028
 Japonia
Yūki Itō46631041015191013
Yoshiko Kasai221623211683913151919
Sara Takanashi524516136211368
Ayumi Watase144151071619169126
 Niemcy
Katharina Althaus3650
Melanie Faißt10725221214206489
Ulrike Gräßler21368651820913
Elisa Gronau5148
Melanie Häckert4546
Anna Häfele632917212440251718
Pauline Heßler5561
Lucienne Höppner3939
Jenna Mohr115989211631122418
Sarah Pöppel3440
Anna Rupprecht1212
Debora Schmidt5955
Magdalena Schnurr5031
Franziska Schubert38334343
Juliane Seyfarth3224184201132361310
Ramona Straub722132421
Svenja Würth2428243026
Veronika Zobel4337
 Norwegia
Gyda Enger2228223618820
Line Jahr71573127753
Jenny Synnøve Hagemoendsq392324
Silje Karlengen40374444
Maren Lundby34312832101029
Anette Sagen31312927919
Silje Sprakehaug383632292729151623
Synne Steen Hansen353231342016
 Rosja
Irina Taktajewa30274234383641402121
Wiktorija Waskina6060
Anastasija Wieszczikowa5256
Marija Zotowa46293344393845432426
 Rumunia
Daniela Vasilica Haralambiedsqdsq262232
 Słowenia
Urša Bogataj17102537
Eva Logar14141018282314125
Manja Pograjc30
Špela Rogelj17132026131571111
Anja Tepeš2730332916
Maja Vtič16215112420292612
 Stany Zjednoczone
Avery Ardovino23263631
Sarah Hendrickson3139
Abby Hughes252823131013141414
Jessica Jerome354434
Alissa Johnson138197221772087
Nina Lussi17
Lindsey Van6651023
 Szwajcaria
Bigna Windmüller925222516dsq11
Sabrina Windmüller1920102019322617
 Włochy
Roberta D’Agostina26171716243015
Lisa Demetz1911161315121884
Veronica Gianmoena53494646
Evelyn Insam31221412272214187
Elena Runggaldier81811716221
Simona Senoner35424133323931
Barbara Stuffer48513938353725
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodniczka nie wystartowała w konkursie.

dsq – Zawodniczka została zdyskwalifikowana w konkursie głównym.      – Zawodniczka niezgłoszona do konkursu.

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodniczkaWystępyPunktyStrata
1.Austria Daniela Iraschko6600
2.Austria Jacqueline Seifriedsberger8590-10
3.Francja Coline Mattel8503-97
4.Japonia Sara Takanashi11397-203
5.Japonia Yūki Itō11366-234
6.Norwegia Line Jahr9347-253
7.Stany Zjednoczone Jessica Jerome6315-285
8.Stany Zjednoczone Lindsey Van6291-309
9.Japonia Ayumi Watase11279-321
Niemcy Melanie Faißt11
11.Niemcy Jenna Mohr11273-327
12.Stany Zjednoczone Abby Hughes10256-344
13.Niemcy Juliane Seyfarth11251-349
14.Stany Zjednoczone Sarah Hendrickson4249-351
15.Stany Zjednoczone Alissa Johnson10238-362
16.Włochy Elena Runggaldier7229-371
17.Włochy Lisa Demetz10204-396
18.Niemcy Ulrike Gräßler9200-400
19.Słowenia Špela Rogelj9176-424
20.Słowenia Eva Logar9171-429
21.Niemcy Anna Häfele10166-434
22.Japonia Yoshiko Kasai11149-451
23.Słowenia Maja Vtič9141-459
24.Włochy Evelyn Insam9129-471
25.Szwajcaria Sabrina Windmüller891-509
26.Szwajcaria Bigna Windmüller689-511
27.Niemcy Ramona Straub582-518
28.Francja Julia Clair879-521
29.Norwegia Gyda Enger777-523
30.Włochy Roberta D'Agostina772-528
31.Finlandia Julia Kykkänen666-534
32.Norwegia Maren Lundby757-543
33.Czechy Michaela Doleželová951-549
34.Norwegia Silje Sprakehaug947-553
Norwegia Anette Sagen6
36.Niemcy Anna Rupprecht244-556
37.Słowenia Urša Bogataj440-560
38.Francja Léa Lemare830-570
39.Norwegia Synne Steen Hansen626-574
40.Rosja Irina Taktajewa1025-575
41.Niemcy Svenja Würth523-577
Holandia Wendy Vuik9
43.Słowenia Anja Tepeš522-578
44.Austria Katharina Keil620-580
45.Norwegia Jenny Synnøve Hagemoen215-585
46.Stany Zjednoczone Nina Lussi114-586
Rumunia Daniela Vasilica Haralambie3
Rosja Marija Zotowa10
Holandia Lara Thomae8
50.Stany Zjednoczone Avery Ardovino413-587
51.Czechy Vladěna Pustková510-590
52.Włochy Barbara Stuffer76-594
53.Austria Cornelia Roider65-595
54.Czechy Lucie Míková54-596
55.Słowenia Manja Pograjc11-599

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceKrajWystępyPunktyStrata
1. Stany Zjednoczone111367 
2. Niemcy111318-58
3. Austria111215-161
4. Japonia111191-185
5. Włochy10640-736
6. Norwegia9616-760
7. Francja8612-764
8. Słowenia9551-825
9. Szwajcaria8180-1196
10. Finlandia666-1310
11. Czechy965-1311
12. Rosja1039-1337
13. Holandia937-1339
14. Rumunia314-1362

Bibliografia

Media użyte na tej stronie