Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016
20152017
Data

26 sierpnia –
11 września 2016

Miejsce rozpoczęcia

Oberwiesenthal

Miejsce zakończenia

Lillehammer

Organizator

FIS

Zwycięzcy
Generalna

Francja Lucile Morat

Drużynowa

 Niemcy

Strona internetowa

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016 – 9. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Zaplanowane zostały 4 konkursy w dwóch miejscowościach.

Oficjalny kalendarz został zatwierdzony przez FIS w czerwcu 2016 roku podczas kongresu w Cancún[1].

Zwycięzcy

Terminarz

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.26 sierpnia 2016Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenHS106Francja Lucile MoratNiemcy Katharina AlthausWłochy Lara Malsiner
2.27 sierpnia 2016Francja Lucile MoratNiemcy Katharina AlthausNiemcy Carina Vogt
3.10 września 2016Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenHS100Norwegia Thea Sofie KlevenAustria Julia HuberNiemcy Pauline Heßler
11 września 2016Odwołano
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2016 – klasyfikacja końcowaFrancja Lucile MoratNiemcy Katharina AlthausAustria Julia Huber
Niemcy Ramona Straub

Statystyki indywidualne

ZawodniczkaOberwiesenthal 26.08Oberwiesenthal 27.08Lillehammer 10.09
 Austria
Julia Huber11182
Marita Kramer34
Claudia Purker131213
 Czechy
Barbora Blažková1214
Karolína Indráčková24
Marta Křepelková312323
Jana Mrákotová272715
Zdena Pešatová2220
 Finlandia
Susanna Forsström26
Jenny Rautionaho25
 Francja
Océane Avocat Gros354422
Romane Dieu2826
Lucile Morat11
Joséphine Pagnier14dsq
Océane Paillard393428
 Japonia
Ayaka Igarashi10
Nozomi Maruyama19
Shihori Ōi20
Fumika Segawa14
Rio Setō31
Minami Watanabe16
 Kanada
Natasha Bodnarchuk61111
Natalie Eilers4230
Eleora Hamming50dns32
Nicole Maurer25177
Jasmine Sepandj402921
Abigail Strate43319
Atsuko Tanaka8
 Kazachstan
Walentina Sdierżykowa4845
 Łotwa
Šarlote Šķēle4546
 Niemcy
Katharina Althaus22
Gianina Ernst30164
Luisa Görlich211512
Pauline Heßler20223
Henriette Kraus3632
Agnes Reisch3428
Anna Rupprecht74
Juliane Seyfarth45
Ramona Straub865
Carina Vogt53
 Norwegia
Astrid Louise Baarset36
Tonje Bakke18
Ingebjørg Saglien Bråten29
Thea Sofie Kleven1
Hanna Midtsundstad26
Anniken Mork6
Karoline Bjerke Skatvedt33
Anna Odine Strøm17
 Polska
Kamila Karpiel3835
Kinga Rajda2321
Joanna Szwab4743
Anna Twardosz4339
 Rosja
Marija Aleksandrowa4947
Ksienija Kabłukowa1933
Aleksandra Kustowa98
Głafira Noskowa1837
Anna Szpyniowa2624
 Rumunia
Daniela Haralambie159
Diana Trâmbițaș4642
 Słowacja
Viktória Šidlová5148
 Słowenia
Jerneja Brecl1719
Katra Komar3241
Nika Križnar1010
Kaja Urbanija Čož3340
 Stany Zjednoczone
Nina Lussi24dsq
 Szwajcaria
Sabrina Windmüller1613
 Szwecja
Julia Lundbergdsq
Astrid Moberg35
Jonna Mohlen37
Frida Westman30
 Węgry
Virág Vörös2936
 Włochy
Roberta D’Agostina3725
Veronica Gianmoena4138
Lara Malsiner37
1-3     4-30     poniżej 30
dns – zawodniczka zgłoszona nie wystartowała w zawodach     
dsq – zawodniczka zdyskwalifikowana     
- – zawodniczka niezgłoszona do konkursu

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodniczkaWystępyPunktyStrata
1.Francja Lucile Morat2200
2.Niemcy Katharina Althaus2160-40
3.Austria Julia Huber3117-83
Niemcy Ramona Straub
5.Niemcy Carina Vogt2105-95
6.Norwegia Thea Sofie Kleven1100-100
7.Włochy Lara Malsiner296-104
8.Niemcy Juliane Seyfarth295-105
9.Kanada Natasha Bodnarchuk388-112
10.Niemcy Anna Rupprecht286-114
11.Niemcy Pauline Heßler380-120
12.Niemcy Gianina Ernst366-134
13.Austria Claudia Purker362-138
14.Rosja Aleksandra Kustowa261-139
15.Kanada Nicole Maurer356-144
16.Słowenia Nika Križnar252-148
17.Niemcy Luisa Görlich348-152
18.Rumunia Daniela Haralambie245-155
19.Czechy Barbora Blažková240-160
Norwegia Anniken Mork1
21.Szwajcaria Sabrina Windmüller235-165
22.Kanada Atsuko Tanaka132-168
23.Kanada Abigail Strate329-171
24.Słowenia Jerneja Brecl226-174
Japonia Ayaka Igarashi1
26.Czechy Jana Mrákotová324-176
27.Czechy Zdena Pešatová220-180
28.Francja Joséphine Pagnier218-182
Polska Kinga Rajda
Japonia Fumika Segawa1
31.Czechy Marta Křepelková316-184
32.Japonia Minami Watanabe115-185
33.Norwegia Anna Odine Strøm114-186
34.Norwegia Tonje Bakke113-187
Rosja Glafira Noskowa2
36.Rosja Ksienija Kabłukowa212-188
Japonia Nozomi Maruyama1
Kanada Jasmine Sepandj3
Rosja Anna Szpiniewa2
40.Japonia Shihori Ōi111-189
41.Francja Océane Avocat Gros39-191
42.Francja Romane Dieu28-192
43.Czechy Karolína Indráčková17-193
Stany Zjednoczone Nina Lussi2
45.Włochy Roberta D'Agostina26-194
Finlandia Jenny Rautionaho1
47.Finlandia Susanna Forsström15-195
Norwegia Hanna Midtsundstad1
49.Francja Océane Paillard33-197
Niemcy Agnes Reisch2
51.Norwegia Ingebjørg Saglien Bråten12-198
Węgry Virág Vörös2
53.Kanada Natalie Eilers21-199
Szwecja Frida Westman1

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceKrajWystępyPunktyStrata
1. Niemcy3760
2. Francja3238-522
3. Kanada3218-542
4. Austria3179-581
5. Norwegia1174-586
6. Czechy3107-653
7. Włochy2102-658
8. Rosja298-662
9. Japonia182-678
10. Słowenia278-682
11. Rumunia245-715
12. Szwajcaria235-725
13. Polska218-742
14. Finlandia111-749
15. Stany Zjednoczone17-753
16. Węgry22-758
17. Szwecja11-759

Przypisy

  1. Dominik Formela: Oficjalne kalendarze na sezon 2016/2017. Skijumping.pl. [dostęp 2016-06-11].

Bibliografia

  • Calendar (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2016-12-07].

Media użyte na tej stronie