Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2018

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2018
20172019
Data15–16 września 2018
MiejscowośćNorwegia Oslo
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
GeneralnaNiemcy Katharina Althaus
Drużynowa Niemcy
Strona internetowa

Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2018 – jedenasta edycja letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet.

Rozegrano jedynie dwa konkursy w Oslo w dniach 15-16 września.

Oficjalny kalendarz został zatwierdzony w maju podczas kongresu FIS w Costa Navarino[1][2].

Obrończynią tytułu była Polka Kamila Karpiel, która nie wystartowała w żadnym z konkursów.

Klasyfikację generalną cyklu wygrała reprezentantka Niemiec Katharina Althaus zdobywając komplet punktów.

Zwycięzcy

Terminarz

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.15 września 2018Norwegia OsloMidtstubakkenHS106Niemcy Katharina AlthausJaponia Kaori IwabuchiNiemcy Juliane Seyfarth
2.16 września 2018Niemcy Katharina AlthausJaponia Kaori IwabuchiNiemcy Ramona Straub
Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2018 – klasyfikacja końcowaNiemcy Katharina AlthausJaponia Kaori IwabuchiNiemcy Juliane Seyfarth
Niemcy Ramona Straub

Statystyki indywidualne

ZawodniczkaOslo 15.09Oslo 16.09
 Austria
Katharina Ellmauer2823
Julia Huber1614
Marita Kramer911
Sophie Mairdsq17
Claudia Purker129
Elisabeth Raudaschl2010
 Chiny
Li Xueyao118
Ma Tong2627
 Czechy
Barbora Blažková2416
Štěpánka Ptáčková1920
 Finlandia
Susanna Forsström3135
Jenny Rautionahodsq33
Julia Tervahartiala3325
 Japonia
Kaori Iwabuchi22
Shihori Ōi2321
Rio Setō2224
Yūka Setō65
 Kazachstan
Walentina Sdierżykowa818
Wieronika Szyszkina2932
Alina Tuchtajewa3236
 Niemcy
Katharina Althaus11
Jenny Nowak1726
Anna Rupprecht1513
Juliane Seyfarth34
Ramona Straub43
Carina Vogt76
 Norwegia
Ingebjørg Saglien Bråten2719
Thea Sofie Kleven1422
Eirin Maria Kvandal3034
Karoline Røstad1828
 Polska
Kinga Rajda1315
 Rosja
Alina Borodina2530
Marija Jakowlewa1012
Kristina Prokopjewa2129
Anna Szpyniowa57
 Szwecja
Astrid Moberg3431
1-3     4-30     poniżej 30
dns – zawodniczka zgłoszona nie wystartowała w zawodach     
dsq – zawodniczka zdyskwalifikowana     
- – zawodniczka niezgłoszona do konkursu

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodniczkaWystępyPunktyStrata
1.Niemcy Katharina Althaus2200 
2.Japonia Kaori Iwabuchi2160-40
3.Niemcy Juliane Seyfarth2110-90
Niemcy Ramona Straub2
5.Japonia Yūka Setō285-115
6.Rosja Anna Szpyniowa281-119
7.Niemcy Carina Vogt276-124
8. Li Xueyao256-144
9.Austria Marita Kramer253-147
10.Austria Claudia Purker251-149
11.Rosja Marija Jakowlewa248-152
12.Kazachstan Walentina Sdierżykowa245-155
13.Austria Elisabeth Raudaschl237-163
14.Polska Kinga Rajda236-164
Niemcy Anna Rupprecht2
16.Austria Julia Huber233-167
17.Norwegia Thea Sofie Kleven227-173
18.Czechy Štěpánka Ptáčková223-177
19.Czechy Barbora Blažková222-178
20.Niemcy Jenny Nowak219-181
21.Japonia Shihori Ōi218-182
22.Norwegia Ingebjørg Saglien Bråten216-184
Norwegia Karoline Røstad2
Japonia Rio Setō2
25.Austria Sophie Mair214-186
26.Rosja Kristina Prokopjewa212-188
27.Austria Katharina Ellmauer211-189
28. Ma Tong29-191
29.Rosja Alina Borodina27-193
30.Finlandia Julia Tervahartiala26-194
31.Kazachstan Wieronika Szyszkina22-198
32.Norwegia Eirin Maria Kvandal21-199

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceReprezentacjaOslo 15.09Oslo 16.09Punkty
1. Niemcy276275551
2. Japonia137142279
3. Austria80119199
4. Rosja8761148
5. Chiny293665
6. Norwegia362460
7. Kazachstan341347
8. Czechy192645
9. Polska201636
10. Finlandia66

Przypisy

Media użyte na tej stronie