Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2003

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2003
20022004
Data

4 lipca – 24 sierpnia 2003

Miejsce rozpoczęcia

Velenje

Miejsce zakończenia

Trondheim

Organizator

FIS

Liczba konkurencji

10

Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna

Słowenia Bine Norčič

Klasyfikacja drużynowa

 Słowenia

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2003 – była to 2. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 4 lipca 2003 w Velenje, a zakończyła 24 sierpnia 2003 w Trondheim[1].

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.4 lipca 2003Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Słowenia Jure RadeljSłowenia Rok BenkovičSłowenia Primož Peterka
2.5 lipca 2003Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Finlandia Akseli KokkonenSłowenia Jure RadeljSłowenia Damjan Fras
3.19 lipca 2003Kanada CalgaryOlimpijska HS95K-89Słowenia Bine NorčičJaponia Hiroki YamadaStany Zjednoczone Clint Jones
4.20 lipca 2003Kanada CalgaryOlimpijska HS95K-89Polska Marcin BachledaStany Zjednoczone Clint JonesSłowenia Primož Pikl
5.25 lipca 2003Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120nocnyJaponia Teppei TakanoStany Zjednoczone Clint JonesSłowenia Bine Norčič
6.26 lipca 2003Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120nocnyPolska Marcin BachledaSłowenia Bine NorčičSłowenia Bine Zupan
7.2 sierpnia 2003Niemcy Garmisch-PartenkirchenMittlere OlympiaschanzeK-80Austria Wolfgang LoitzlAustria Martin KochNiemcy Stefan Pieper
8.3 sierpnia 2003Niemcy Garmisch-PartenkirchenMittlere OlympiaschanzeK-80Austria Wolfgang Loitzl
Finlandia Akseli Kokkonen
Polska Wojciech Skupień
Finlandia Jussi Hautamäki
9.23 sierpnia 2003Norwegia TrondheimGranåsenK-120Austria Wolfgang LoitzlFinlandia Veli-Matti LindströmJaponia Hiroki Yamada
10.24 sierpnia 2003Norwegia TrondheimGranåsenK-120Norwegia Lars BystølFinlandia Veli-Matti LindströmAustria Wolfgang Loitzl
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2003 – klasyfikacja końcowaSłowenia Bine NorčičSłowenia Jure RadeljAustria Wolfgang Loitzl

Statystyki indywidualne

Opracowano na podstawie[2]
ZawodnikVelenje 04.07Velenje 05.07Calgary 19.07Calgary 20.07Park City 25.07Park City 26.07Garmisch-Partenkirchen 02.08Garmisch-Partenkirchen 03.08Trondheim 23.08Trondheim 24.08
 Austria
Markus Eigentler2472728
Manuel Fettner2725
Mathias Hafele522113143416
Martin Koch15528114
Wolfgang Loitzl1113
Bernhard Metzler444031502025
Roland Müller3820163211
Balthasar Schneider9152151213
Reinhard Schwarzenberger2814
Christoph Strickner355020204031
 Białoruś
Dzmitryj Afanasienka5447
Maksim Anisimau1812
Ilja Skakundsq69
Aleksandr Swietłow5959
 Bułgaria
Petyr Fyrtunowdsqdsq
Georgi Żarkowdsq603340
 Czechy
Antonín Hájekdsq544163
Jakub Jiroutek2327dsq44
Jan Mazoch1496819
Borek Sedlák33172325
 Estonia
Jaan Jüris20295150
Jens Salumäe48311715
 Francja
Billy Chedal5059
Emmanuel Chedal3228
David Lazzaroni4532
Maxime Remy33413539
Rémi Santiago3734
 Finlandia
Lauri Hakola1965135
Jussi Hautamäki414853910
Janne Ylijärvi1812
Akseli Kokkonen4161
Veli-Matti Lindström22
Toni Nieminen4013
Harri Olli3638
Olli Pekkala109
Juha-Matti Ruuskanen2119
Pekka Salminen45
 Holandia
Boy van Baarledsqdsq3329313575663335
Domingo Bolanddsqdsq
Christoph Kreuzer4342
 Japonia
Akira Higashi323830dsq12362618
Tsuyoshi Ichinohe2520
Yūsuke Kaneko49471619142060632327
Teppei Takano5355242011141441923
Hiroki Yamadadsq25610364238
 Kanada
Dominik Bafia271627297552
Gregory Baxter91010172943
Graeme Gorham3225
Dennis Lynchdsqdsq4344
Jason Myslicki48
Michael Nell31334537
Andrew Osadetz282040427166
Stefan Read222618217258
Max Thompsondsq374443
Robert Thompsondsqdsq
Jamie Wedgerfield3738
 Kazachstan
Iwan Karaułow4741
Asan Tachtachunow26477239
Radik Żaparow37274131
 Korea Południowa
Choi Heung-chul1913816
Kang Chil-ku26171912
Kim Hyun-ki15232924
 Niemcy
Martin Auer53
Ferdinand Bader1212
Kai Bracht176311
Bernd Heinzmann58
Constantin Kreiselmeyer36
Christian Krüger54
Florian Krumbacher61
Mario Kürschnerdsq572923
Christian Lange57
Frank Ludwig49
Michael Möllinger3330
Julian Musiol4027
Erik Paessler65
Hans Petrat33
Stefan Pieper36
Frank Reicheldsq26810
Jörg Ritzerfeld458
Roland Störl65
 Norwegia
Jon Aaraas147
Jan Ottar Andersen38
Lars Bystøl151
Olav Magne Dønnem16
Tommy Egeberg32
Erling Enger30
Ole Christen Enger1321
Daniel Forfang29
Morten Gjesvolddsq
Kim-Roar Hansen732
Terje Hilde28
Tor-Magne Johansendsq
Håvard Lie446
Thomas Lobben636
Christian Meyer26
Magnus Rostad518
Morten Solem42
 Polska
Marcin Bachleda131010116110483614
Tomasz Pochwała464929272432
Wojciech Skupień43816
Grzegorz Sobczyk18381314221921233934
Tomisław Tajner44311131913
Wojciech Tajner15293121
 Rosja
Andrej Barmenkowdsq
Pawieł Karielindsq
Siergiej Korzewnikowdsqdsq42345055
Siergiej Rodionow3535dsq4137
 Rumunia
Andrei Balazs55627871
Ovidiu Ichimdsq648073
Ciprian Ioniţă54617769
 Słowacja
Martin Mesík10103515
Matúš Michalak6860
Michal Pšenkodsq302735
Marek Relovskydsq68
 Słowenia
Rok Benkovič2
Jure Bogataj821741
Gašper Čavlovič5057
Damjan Fras3
Andraž Kern16433632
Igor Medved615428116
Bine Norčič1281432816
Jaka Oblak4151
Primož Peterka3
Uroš Peterka1746
Primož Pikl57737725161724
Jure Radelj1277481022
Primož Roglič2345
Matevž Šparovec2937
Rok Urbanc11352765
Milan Živič2144
Peter Žonta4
Primož Urh-Zupan2236
Bine Zupan728121553
Miran Zupančič3551
 Szwajcaria
Christoph Höss6756
Christian Müllener4846
Stefan Nyffeler6356
Sandro Steiner7460
 Szwecja
Andreas Arén261247353730
Johan Erikson61815142426
Besnik Gashi3153172228184333
Isak Grimholm302318112423
Jonas Westberg253353020152229
 Stany Zjednoczone
Evan Bliss36363937
Jim Denney2192122
Chris Francis34334646
Logan Gerber24123028
Blake Hughes3831
Anders Johnson3445
Clint Jones3224
Kyle Kesslerdsq243525
Jonathan Kling4130
Tim Nelson3239
Hartman Rector20322326
Thomas Schwall146175
Johnny Spillane3633
Brian Welch238139
 Ukraina
Ihor Bojczukdsq
Wołodymyr Boszczukdsqdsq
Witalij Prokopiuk7972
 Węgry
Péter Tutczai5663
 Włochy
Giancarlo Adami5453
Marco Beltrame3823
Alessio Bolognanidsq17
Stefano Chiapolino47564454
Arrigo Della Meadsqdsq6249
Flavio Fruch7062
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacja generalna

Zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego został Bine Norčič. Wystąpił we wszystkich konkursach, z których wygrał jeden. Miejsce tuż za podium zajął Marcin Bachleda[1].

MiejsceZawodnikPunkty
1.Słowenia Bine Norčič391
2.Słowenia Jure Radelj369
3.Austria Wolfgang Loitzl360
4.Polska Marcin Bachleda331
5.Słowenia Primož Pikl291
6.Finlandia Akseli Kokkonen290
7.Japonia Hiroki Yamada283
8.Stany Zjednoczone Clint Jones270
9.Austria Martin Koch247
10.Słowenia Igor Medved204
15.Polska Wojciech Skupień157
23.Polska Grzegorz Sobczyk90
29.Polska Tomisław Tajner73
62.Polska Wojciech Tajner28
79.Polska Tomasz Pochwała13

Przypisy

  1. a b Skoki narciarskie - Letni Puchar Kontynentalny 2003. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-07-05].
  2. Adam Kwieciński: LPK 2003. [dostęp 2022-01-03].

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Sin foto.svg
Autor: User:Huhsunqu, Licencja: CC BY-SA 2.5
Image in case there's a portrait missing.