Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005
20042006
Data

8 lipca – 9 października 2004

Miejsce rozpoczęcia

Velenje

Miejsce zakończenia

Lake Placid

Organizator

FIS

Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna

Polska Marcin Bachleda

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005 – była to 4. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 8 lipca 2005 roku w Velenje, a zakończyła 9 października 2005 w Lake Placid[1].

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.8 lipca 2005Słowenia VelenjeGrajski gričHS94nocnySłowenia Robert KranjecAustria Stefan ThurnbichlerFinlandia Juha-Matti Ruuskanen
2.9 lipca 2005Słowenia VelenjeGrajski gričHS94Polska Marcin BachledaFinlandia Janne HapponenSłowenia Rok Benkovič
3.10 lipca 2005Słowenia KranjBauhenkHS109Słowenia Robert KranjecSłowenia Rok BenkovičSłowenia Primož Peterka
4.23 lipca 2005Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeHS117Szwajcaria Andreas KüttelNiemcy Michael NeumayerSzwajcaria Simon Ammann
5.24 lipca 2005Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeHS117Polska Marcin BachledaSzwajcaria Simon AmmannSzwajcaria Michael Möllinger
6.30 lipca 2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeHS137nocnyNiemcy Georg SpäthNiemcy Michael NeumayerRosja Dmitrij Wasiljew
7.31 lipca 2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeHS137Niemcy Michael NeumayerRosja Dmitrij WasiljewNiemcy Georg Späth
8.20 sierpnia 2005Norwegia LillehammerLysgårdsbakken K90HS100Norwegia Anders BardalStany Zjednoczone Clint JonesSłowenia Jure Šinkovec
9.21 sierpnia 2005Norwegia LillehammerLysgårdsbakken K90HS100Norwegia Lars BystølStany Zjednoczone Clint Jones
Słowenia Jure Šinkovec
10.1 października 2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkHS134Polska Wojciech SkupieńPolska Stefan HulaStany Zjednoczone Clint Jones
11.2 października 2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkHS134Polska Marcin BachledaStany Zjednoczone Clint JonesNorwegia Anders Bardal
12.8 października 2005Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleHS100Polska Wojciech SkupieńPolska Marcin BachledaNorwegia Anders Bardal
13.9 października 2005Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleHS100Norwegia Anders BardalPolska Marcin BachledaNorwegia Morten Solem
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005 – klasyfikacja końcowaPolska Marcin BachledaStany Zjednoczone Clint JonesNorwegia Anders Bardal

Statystyki indywidualne

Opracowano na podstawie[2]
ZawodnikVelenje 08.07Velenje 09.07Kranj 10.07Einsiedeln 23.07Einsiedeln 24.07Oberstdorf 30.07Oberstdorf 31.07Lillehammer 20.08Lillehammer 21.08Park City 01.10Park City 02.10Lake Placid 08.10Lake Placid 09.10
 Austria
Stefan Becker40466156
Mathias Hafele4030475760
Stefan Kaiser4631dsq
Bastian Kaltenböck25262717341314152213231312
Florian Knaus383723
Martin Koch20194713
Daniel Lackner522246253525
Christian Nagiller21252031
Michael Nagiller37405048526065
Stefan Thurnbichler22031982122174127410
Lukas Tschuschnig26272932405841
Gerald Wambacher2340
 Białoruś
Maksim Anisimaudsqdsqdsq2629
 Bułgaria
Petyr Fyrtunowdsqdsqdsqdsq566668
Georgi Żarkow372735
 Chiny
Li Yang35294755413263
Wang Jianxun47354537485658
Tian Zhandong3162136314546
 Czechy
Martin Cikl18242123
Michal Doležal402325235343341091014
Antonín Hájek23181925161717
Lukáš Hlava3335401820594728dsqdsq9
Jan Matura144576
Jan Mazoch19dsq
 Estonia
Jaan Jüris4959
Jens Salumäe810
 Finlandia
Janne Happonen727
Jussi Hautamäki108
Herman Huczkowski2426
Joonas Ikonen116112619
Risto Jussilainen3110
Kalle Keituri423432
Arttu Lappi19148
Veli-Matti Lindström2023
Olli Pekkala243393125
Juha-Matti Ruuskanen356
 Francja
Vincent Descombes Sevoie29462857
Damien Maitre5654
 Japonia
Kazuki Nishishita38455064
Kentarō Shigematsu1110
Taku Takeuchi222738919
Keita Umezaki915
 Kanada
Dominik Bafia54dsq682329
Gregory Baxterdsq30533722
Graeme Gorham47506466331116
Trevor Morricedsqdsq2334
Jason Myslicki28
Michael Nell342632
Stefan Read30221819717
 Kazachstan
Iwan Karaułow52dsq
Nikołaj Karpienko6762
Asan Tachtachunowdsq69
Radik Żaparowdsq43
 Korea Południowa
Choi Heung-chul2942
Choi Yong-jik3520444152
Kang Chil-ku5548
Kim Hyun-ki4351394739
 Niemcy
Ferdinand Bader5351415026261924
Christian Bruder313720132524
Nico Faller4538515053
Severin Freund6555
Mario Kürschner2220dsq29
Maximilian Mechler112227587
Julian Musiol26433745814161659
Michael Neumayer2421
Stefan Pieper21102078512
Erik Simondsqdsq1049205412dsq3122191419
Georg Späth13
Andreas Wankdsqdsq4612142523
 Norwegia
Jon Aaraas52323553131215131518
Jan Ottar Andersen4638
Tom Aage Aarnes49dsq
Anders Bardal40101515164331
Lars Bystøl1524401641
Olav Magne Dønnem373523212226
Terje Hilde2117
Tom Hilde3928
Anders Jacobsen3426
Thomas Lobben341246621336878
Morten Solem2437164438215463
Erik Lyche Solheim4341
Kim-Arild Tandberg2842
 Polska
Marcin Bachleda41451dsq4778122
Stefan Hula12141396303492121211
Tomasz Pochwała181417311133281930
Wojciech Skupień1614
Tomisław Tajner1926
Wojciech Tajner1713264511241614
Paweł Urbański14181815
 Rosja
Ildar Fatkullin3927
Dmitrij Ipatow55
Pawieł Karielin4439445755
Dienis Korniłow1211
Jewgienij Plechow26323746dsq4247
Ilja Roslakow993928232535
Aleksiej Siłajewdsq254242154139
Dmitrij Wasiljew32
 Słowacja
Martin Mesík33243447
 Słowenia
Rok Benkovič32
Jure Bogataj11
Anže Damjandsq49
Jernej Damjan1016
Nejc Frank15822273544213331
Damjan Fras43
Branko Iskra313339dsq
Robert Kranjec11
Jaka Oblak2940
Primož Peterka3
Uroš Peterka28dsq
Primož Pikl361316291418
Jure Radelj131618113223331811
Gorazd Robnik8181522133449
Primož Roglič16113614273634
Jure Šinkovec11dsq2819179932
Matevž Šparovec3044
Jurij Tepeš5211527262716
Rok Urbanc29303528204065
Primož Zupan39
 Szwecja
Johan Erikson24311418
Besnik Gashi4549
Isak Grimholm30352942
Jakob Grimholmdsqdsq4646
 Szwajcaria
Simon Ammann32
Guido Landert818
Michael Möllinger43
Marco Steinauer3235
Marc Vogel4449
 Stany Zjednoczone
Alan Alborn13
Evan Bliss3033
Jim Denney484824271721
Nicholas Fairall2936
Logan Gerber3522
Michael Glasderdsq
Anders Johnson50dsq63613220
Clint Jones1071032223256
Skyler Keate1920dsq26
Kyle Kessler43452530
Tim Nelson36
Hartman Rectordsq
Thomas Schwall39383836123717dsq1116
Brian Welch434262513117
 Ukraina
Wołodymyr Boszczukdsq67
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacja generalna

Zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego został Marcin Bachleda. Wystąpił we wszystkich konkursach (w jednym został zdyskwalifikowany za start przy czerwonym świetle[3]) i trzy wygrał. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli również Stefan Hula i Wojciech Skupień[1].

MiejsceZawodnikPunkty
1.Polska Marcin Bachleda759
2.Stany Zjednoczone Clint Jones473
3.Norwegia Anders Bardal468
4.Austria Stefan Thurnbichler369
5.Niemcy Michael Neumayer310
6.Polska Stefan Hula307
7.Polska Wojciech Skupień290
8.Słowenia Jure Šinkovec251
9.Norwegia Morten Solem227
10.Norwegia Thomas Lobben212
32.Polska Wojciech Tajner103
38.Polska Tomasz Pochwała85
47.Polska Paweł Urbański60
78.Polska Tomisław Tajner17

Przypisy

  1. a b Skoki narciarskie - Letni Puchar Kontynentalny 2005. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-07-05].
  2. Adam Kwieciński: LPK 2005. [dostęp 2022-01-04].
  3. FIS Continental Cup Ski-Jumping - 6th Continental Cup Competition - Oberstdorf (GER) - Large Hill Individual - Official Results (ang.). fis-ski.com, 2005-07-30. [dostęp 2012-07-05].

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Marcin Bachleda Zakopane 2012.jpg
(c) Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0
Marcin Bachleda - polski skoczek narciarski podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich Zakopane 2012.