Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2017

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2017
20162018
Data7 lipca – 1 października 2017
Miejsce rozpoczęciaKranj
Miejsce zakończeniaKlingenthal
OrganizatorFIS
Liczba konkurencji13
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaPolska Klemens Murańka
Puchar BeskidówPolska Klemens Murańka
Klasyfikacja drużynowa Słowenia

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2017 – 16. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczął się 7 lipca na skoczni Bauhenk w Kranju, a zakończył 1 października 2017 roku w kompleksie Vogtland Arena w Klingenthal. Rozegranych zostało trzynaście konkursów w siedmiu krajach.

W cyklu zwyciężył reprezentant Polski Klemens Murańka. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli Słoweniec Tilen Bartol i Niemiec Pius Paschke[1].

Oficjalny kalendarz został zatwierdzony przez FIS 30 maja 2017 roku podczas kongresu w Portorožu.

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.7 lipca 2017Słowenia KranjBauhenkHS109-Polska Klemens MurańkaSłowenia Miran ZupančičSłowenia Bor Pavlovčič
2.8 lipca 2017-Polska Klemens MurańkaSłowenia Rok JustinStany Zjednoczone Kevin Bickner
3.18 sierpnia 2017Polska SzczyrkSkaliteHS106PBPolska Aleksander ZniszczołPolska Klemens MurańkaSłowenia Miran Zupančič
4.19 sierpnia 2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaHS134Słowenia Miran ZupančičPolska Klemens MurańkaWłochy Alex Insam
5.20 sierpnia 2017Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyHS106Austria Maximilian SteinerSzwajcaria Andreas SchulerPolska Klemens Murańka
Puchar Beskidów 2017 – klasyfikacja końcowaPolska Klemens MurańkaSłowenia Miran ZupančičSłowenia Žiga Jelar
6.9 września 2017Austria StamsBrunnentalschanzenHS115-Austria Stefan KraftAustria Daniel HuberSłowenia Tilen Bartol
7.10 września 2017-Austria Daniel HuberAustria Stefan KraftFrancja Vincent Descombes Sevoie
8.16 września 2017Norwegia TrondheimGranåsenHS140-Niemcy Pius PaschkeSłowenia Tilen BartolSłowenia Timi Zajc
9.17 września 2017-Słowenia Timi ZajcSłowenia Tilen BartolNiemcy Constantin Schmid
10.23 września 2017Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiHS100-Niemcy Pius PaschkeSłowenia Timi ZajcNorwegia Joachim Hauer
11.24 września 2017-Niemcy Pius PaschkeSłowenia Tilen BartolAustria Daniel Huber
12.30 września 2017Niemcy KlingenthalVogtland ArenaHS140-Norwegia Joachim HauerSłowenia Tilen BartolSłowenia Domen Prevc
13.1 października 2017-Słowenia Tilen BartolSłowenia Timi ZajcNorwegia Joachim Hauer
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2017 – klasyfikacja końcowaPolska Klemens MurańkaSłowenia Tilen BartolNiemcy Pius Paschke

Statystyki indywidualne

ZawodnikKranj 07.07Kranj 08.07Szczyrk 18.08Wisła 19.08Frenštát pod Radhoštěm 20.08Stams 09.09Stams 10.09Trondheim 16.09Trondheim 17.09Râșnov 23.09Râșnov 24.09Klingenthal 30.09Klingenthal 01.10
 Austria
Clemens Aigner1522
Florian Altenburger264325273057
Philipp Aschenwald213420161612
Manuel Fettner610
Michael Hayböck2820
Daniel Huber472421164432015
Stefan Huber374712155519
Andreas Kofler12192628
Stefan Kraft12
Thomas Lackner2418831681231234416
Clemens Leitner623337
Manuel Poppinger189
Janni Reisenauer30386151
Markus Rupitsch1013
Gregor Schlierenzauer2117
Maximilian Schmalnauer633250
Mika Schwann48372215222828
Maximilian Steiner60447812017
Elias Tollinger27251938321725
Ulrich Wohlgenannt4238
 Czechy
Lukáš Hlava453534171141313827148
František Holíkdnsdns69535175
Jakub Janda302214
David Jirotka68
Čestmír Kožíšek8132643184330182621262848
Damián Lasota595158dsq
Viktor Polášekdns
Filip Sakala2439141028534536384747dsq55
Radek Selcer4854
Vojtěch Štursa23
Tomáš Vančura5
 Estonia
Artti Aigro686352176
Kevin Maltsev6669726961576472
Martti Nõmme39381024263234
Taavi Pappel655956
 Finlandia
Andreas Alamommo16159
Lauri Asikainen4637
Kalle Heikkinen2530
Henri Kavilodns52
Niko Kytösaho2211
Jarkko Määttä3120
Eetu Nousiainen413434257
Juho Ojala2721
Frans Tähkävuori32dsq452446
Elias Vänskä3734
 Francja
Paul Brasme22173752364759
Vincent Descombes Sevoie4364
Jonathan Learoyddsq483119163520
Thomas Roch Dupland416142586155505969
 Japonia
Yūken Iwasa1093940
Riki Kurita52584044
Minato Mabuchi474845425350
Tomofumi Naitō494526455449
Ren Nikaidō48554851
Kenta Takehana525456597979
Yūya Yamada332529525253
 Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes16163842
Nigel Lauchlan4250
Joshua Maurer55545742dsq504336315856
Matthew Soukup5239315656484949496358
 Kazachstan
Nikołaj Karpienko5859577170
Aleksiej Korolow676765
Ilja Kratow55dsqdsq
Sabirżan Muminow60434837244839
Konstantin Sokolenko626865
Siergiej Tkaczenko383128
Marat Żaparow303332
 Korea Południowa
Choi Heung-chul556262
Choi Seou366443
Kim Hyun-ki7561586874
 Niemcy
Moritz Baer13211415178427
Markus Eisenbichler712
Richard Freitag11234695
Tim Fuchs621494015343744
Julian Hahn1933274843323847
Martin Hamann14134635
Felix Hoffmann135343631371110
Marinus Kraus5635
Justin Lisso4011391314
Dominik Mayländer552442
Pius Paschke57694171110
Philipp Raimund615644
Luca Roth1112241928
Constantin Schmid3647893
Johannes Schubert41
Fabian Seidl19146935
Adrian Sell4440454853
David Siegel20104011
Lukas Wagner12188dsq104640
Cedrik Weigel662940
 Norwegia
Joakim Aune5201523
Fredrik Bjerkeengen161539405141
Joacim Ødegård Bjøreng919233319184025
Matias Braathen596660
Kenneth Henningsmo Fredheim4762
Joachim Hauer1911793613
Richard Haukedal313142242640
Tom Hilde452812191825
Marius Lindvik423232235045
Thomas Aasen Markeng15141237312336
Mats Bjerke Myhren2914
Robin Pedersen2133
Sondre Ringen17412734dsq
Jonas-Sloth Sandell4030
Sigurd Nymoen Søberg322025273811
Oscar P. Westerheim283417
 Polska
Krzysztof Biegun3946
Stanisław Biela5449
Łukasz Bukowski64dsq
Bartosz Czyż3550122132
Przemysław Kantyka40113423413924204943
Bartłomiej Kłusek616193226171932384131
Krzysztof Miętus25304547
Klemens Murańka112231076584129
Paweł Wąsek204043284546
Jan Ziobro131329423535161433
Aleksander Zniszczoł293714142924131011183426
 Rosja
Ilja Baskakowdns
Aleksandr Bażenow232738215430442730
Władisław Bojarincew50505457dsq51
Artiom Judindns
Michaił Maksimoczkin475048
Maksim Siergiejew716856dsq43dsq42
Roman Trofimow2229
Dmitrij Wasiljew2117
 Rumunia
Daniel Cacina7370dns6462
Hunor Farkas65656560
Sorin Mitrofan39375768
Radu Păcurar7469dns6264
Iulian Pîtea64604653dns465344436664
Eduard Torok52485154
 Słowenia
Tilen Bartol10735226221
Nejc Dežman1826222534231312551622
Žiga Jelar2329457
Rok Justin52
Lovro Kos3546
Jan Kus2324
Miha Kveder3435
Anže Lavtižar4217
Andraž Modic46
Tomaž Naglič25221826213334
Aljaž Osterc1822
Blaž Pavlič58dsq552339
Bor Pavlovčič310518dsq8
Andraž Pograjc6122720662821533
Domen Prevc8141113312
Peter Prevc4
Matjaž Pungertar3042
Rok Tarman3415503625262927293318
Aljaž Vodan5345
Timi Zajc1561412312782
Miran Zupančič28314
 Stany Zjednoczone
Kevin Bickner173
AJ Brown525550507365
Michael Glasder282829454710dsq
Casey Larson453347573646515054657467
Nicholas Mattoon606053537276
William Rhoads234441
Brian Wallace565567
 Szwajcaria
Tobias Birchler4827
Gregor Deschwanden3632
Luca Egloff3830209203532
Gabriel Karlen58372952
Pascal Kälin495954
Killian Peier716
Dominik Peter6559
Andreas Schuler3236206299
 Turcja
Muhammed Ali Bedir575757557777
Muhammet İrfan Çintımar56625353576773
Ayberk Demir63
Fatih Arda İpcioğlu5153223930363861
 Ukraina
Witalij Kaliniczenko5963435146575241447060
Jewhen Marusiak6364707163626160617671
Stepan Pasicznykdsq66676764616162587875
 Włochy
Giovanni Bresadola615253415947
Federico Cecon54566050636078
Roberto Dellasega42495140416266
Zeno Di Lenardo44494363
Alex Insam9313
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacja generalna

Stan po zakończeniu LPK 2017[1]

MiejsceZawodnikWystępyPunkty
1.Polska Klemens Murańka13700
2.Słowenia Tilen Bartol10627
3.Niemcy Pius Paschke10562
4.Słowenia Timi Zajc10484
5.Austria Daniel Huber10389
6.Norwegia Joachim Hauer8361
7.Słowenia Miran Zupančič5322
8.Polska Aleksander Zniszczoł13267
9.Niemcy Constantin Schmid6207
10.Francja Vincent Descombes Sevoie4200
11.Niemcy Richard Freitag9196
12.Austria Maximilian Steiner7193
13.Szwajcaria Andreas Schuler7189
14.Austria Stefan Kraft2180
15.Słowenia Bor Pavlovčič6176
Słowenia Domen Prevc6176
17.Austria Thomas Lackner11169
18.Niemcy Moritz Baer8164
19.Słowenia Žiga Jelar5141
20.Słowenia Andraž Pograjc9135
...

Kwoty startowe

Na podstawie Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) wyznaczono następujące kwoty startowe dla poszczególnych krajów na dwa periody sezonu letniego. Kwota wyznacza maksymalną liczbę reprezentantów, którą dany kraj miał prawo wystawić w zawodach (nie dotyczy konkursów, których dany kraj jest gospodarzem). Państwa, których nie podano poniżej, miały prawo wystawić do każdego konkursu co najwyżej trzech skoczków.

Pierwszy period letni sezonu Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 składa się z 5 konkursów zaplanowanych w dniach od 7 lipca do 20 sierpnia, natomiast drugi z 8 konkursów zaplanowanych w dniach od 9 września do 1 października.

I period[2]II period[3]
ReprezentacjaKwotaReprezentacjaKwota
 Niemcy
7
 Niemcy
7
 Słowenia Słowenia
 Austria
6
 Austria
6
 Norwegia Norwegia
 Czechy
5
 Polska
5
 Polska Czechy
4
 Japonia
4
 Japonia

Przypisy

  1. a b Klasyfikacja Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2017/2018. skijumping.pl. [dostęp 2017-10-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-10)].
  2. Kwoty startowe w 1 periodzie sezonu 2017/2018. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-09-10].
  3. FIS Continental Cup Ski Jumping 2017/2018: Nations’ Quota valid for 2nd Summer Period (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-09-16].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie