26 lipca

Kolarstwo

25 lipca

Kolarstwo

• Lider Tour de France Michael Rasmussen wygrał szesnasty etap tego wyścigu. Trasa przebiegała z Orthez do Gourette-Col d'Aubisque i miała długość 218,5 kilometra.
Michael Rasmussen został wycofany przez drużynę Rabobank z Touru. Powodem było nie stawianie się na kontrole antydopingowe Duńczyka.
Cristian Moreni i grupa Cofidis zostały wycofane z Touru. Powodem tej decyzji było podejrzenie o branie dopingu przez Włocha.

Kolarstwo

• Niemiec Linus Gerdemann został liderem Tour de France wygrywając siódmy etap Wielkiej Pętli. Trasa odcinka przebiegała między miejscowościami Bourg-en-Bresse i Le Grand-Bornand i miała długość 197 kilometrów. Był to pierwszy z zaplanowanych w Alpach etap.

• Polska przegrała z Brazylią 3:1 (23:25, 25:23, 21:25 ,23:25) mecz o finał turnieju finałowego Ligi Światowej w Katowicach. Rywalem Canarinhos będą Rosjanie, który w drugim półfinale pokonali USA 3:1.

13 lipca

Kolarstwo

• Polska wygrała drugi mecz podczas turnieju finałowego Ligi Światowej w Katowicach pokonując USA 3:0 (25:22, 36:34, 25:23). W innym spotkaniu Brazylia wygrała z Rosją 3:1.

12 lipca

Kolarstwo

• Rosja i USA wygrały swoje spotkania pokonując odpowiednio Bułgarię i Francji 3:0 podczas drugiego dnia turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy.

11 lipca

Kolarstwo

10 lipca

Kolarstwo

• Lider Tour de France Fabian Cancellara wygrał najdłuższy etap w tegorocznej Wielkiej Pętli. Na finiszu wyprzedzając Erika Zabela. Trzeci etap prowadził z belgijskiego Waregem do francuskiego Compiegne i miał długość 236 kilometrów.

9 lipca

Piłka nożna

• W meczu eliminacyjnym Pucharu Intertoto Legia Warszawa grała w Wilnie z Vetrą Vilnius. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. W trakcie przerwy chuligani z Warszawy wbiegli na boisko, niszcząc przy tym jedną bramkę.

Mecz przerwano. Po tym zdarzeniu kibice przenieśli się na ulice Wilna.