Manuel Fettner

Manuel Fettner
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia17 czerwca 1985
Wiedeń
KlubSV Innsbruck Bergisel
Wzrost179 cm[1]
Debiut w PŚ4 stycznia 2001 w Innsbruck (44. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ6 stycznia 2001 w Bischofshofen (5. miejsce)
Pierwsze podium w PŚ29 grudnia 2010 w Oberstdorfie (3. miejsce)
Rekord życiowy235,5 m na Vikersundbakken w Vikersund (16 marca 2017)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Austria
Mistrzostwa świata
złotoVal di Fiemme 2013duża druż.
brązLahti 2017duża druż.
Mistrzostwa świata w lotach
brązTauplitz 2016drużynowo
Mistrzostwa świata juniorów
złotoSollefteå 2003drużynowo
srebroKarpacz 2001indywidualnie
srebroKarpacz 2001drużynowo
srebroSchonach 2002drużynowo
Uniwersjada
złotoInnsbruck 2005normalna
złotoInnsbruck 2005duża
złotoTuryn 2007drużynowo
brązInnsbruck 2005drużynowo
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
srebroVuokatti 2001drużynowo
Puchar Kontynentalny
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2013/2014
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2009/2010
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2020/2021
Alpen Cup
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
1999/2000
Odznaczenia
Krzyż Kawalerski I Klasy Odznaki Honorowej za Zasługi
Strona internetowa

Manuel Fettner (ur. 17 czerwca 1985 w Wiedniu) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant SV Innsbruck Bergisel, drużynowy złoty medalista mistrzostw świata z 2013 i brązowy z 2017, a także brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2016. Wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów oraz zimowej uniwersjady.

Przebieg kariery

2 stycznia 2000 po raz pierwszy w karierze wziął udział w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Innsbrucku, lecz zajął 51. miejsce i nie wystąpił w konkursie głównym[2]. Rok później w Innsbrucku zdołał zakwalifikować się do konkursu i zajął w nim 44. lokatę. Dwa dni później w Bischofshofen ukończył zawody na 5. miejscu. Było to jego jedyne punktowane miejsce w sezonie 2000/2001.

W lutym 2001 zdobył dwa srebrne medale mistrzostw świata juniorów w Karpaczu – indywidualnie oraz z drużyną. Po sezonie 2001/2002 stracił miejsce w kadrze austriackiej. Przez kolejnych kilka sezonów startował głównie w Pucharze Kontynentalnym. W 2005 i 2007 zdobył w sumie 4 medale zimowej uniwersjady, w tym 3 złote (wygrał konkursy indywidualne na skoczni normalnej i dużej w 2005 oraz drużynowy dwa lata później).

29 grudnia 2010 w Oberstdorfie po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując 3. lokatę. W klasyfikacji 59. Turnieju Czterech Skoczni zajął 4. miejsce. Został powołany do reprezentacji Austrii na mistrzostwa świata w Oslo, choć ostatecznie nie wystąpił w ani jednym konkursie.

W marcu 2017 w Vikersund ustanowił swój rekord życiowy, skacząc 235,5 metra

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2018 Korea Południowa Pjongczang23. miejsce (K-98), 32. miejsce (K-125)

Drużynowo

2018 Korea Południowa Pjongczang4. miejsce[a]

Starty M. Fettnera na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
23.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109indywid.96,5 m105,5 m211,7 pkt47,6 pktAndreas Wellinger
32.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142indywid.124,0 m109,8 pkt175,9 pktKamil Stoch
4.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142druż.[a]122,5 m125,5 m978,4 pkt (228,1 pkt)120,1 pktNorwegia

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo20. miejsce (K-95), 15. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti12. miejsce (K-90), 18. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck24. miejsce (K-120)

Drużynowo

2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzozłoty medal (K-120)[b]
2017 Finlandia Lahtibrązowy medal (K-116)[c]

Starty M. Fettnera na mistrzostwach świata – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
20.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106indywid.96,0 m97,0 m225,1 pkt27,5 pktAnders Bardal
15.28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134indywid.126,5 m125,5 m272,7 pkt23,1 pktKamil Stoch
1.FIS gold medal.png2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134druż.[b]125,5 m128,0 m1135,9 pkt (276,4 pkt)
12.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100indywid.95,0 m94,5 m246,3 pkt24,5 pktStefan Kraft
18.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130indywid.118,0 m122,5 m242,7 pkt36,6 pktStefan Kraft
3.FIS bronze medal.png4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130druż.[c]126,5 m121,0 m1068,9 pkt (259,9 pkt)35,3 pktPolska
24.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130indywid.117,5 m122,5 m219,0 pkt60,4 pktMarkus Eisenbichler

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2016 Austria Tauplitz25. miejsce

Drużynowo

2016 Austria Tauplitzbrązowy medal[d]

Starty M. Fettnera na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
25.15-16 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225indywid.194,5 m156,0 m171,0 m[e]401,4 pkt238,7 pktPeter Prevc
3.FIS bronze medal.png17 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225druż.[d]180,5 m156,5 m1310,4 pkt (255,1 pkt)157,3 pktNorwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2001 Polska Karpaczsrebrny medal
2002 Niemcy Schonach12. miejsce
2003 Szwecja Sollefteå6. miejsce

Drużynowo

2001 Polska Karpaczsrebrny medal[f]
2002 Niemcy Schonachsrebrny medal[g]
2003 Szwecja Sollefteåzłoty medal[h]

Starty M. Fettnera na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
2.Silver medal with cup.svg1 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85druż.[f]84,0 m84,0 m863,5 pkt (224,5 pkt)28,5 pktFinlandia
2.Silver medal with cup.svg3 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85indywid.88,0 m86,0 m239,0 pkt7,0 pktVeli-Matti Lindström
2.Silver medal with cup.svg24 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90druż.[g]83,0 m97,5 m924,0 pkt (232,0 pkt)29,0 pktFinlandia
12.26 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90indywid.91,0 m85,0 m217,0 pkt38,5 pktJanne Happonen
1.Gold medal with cup.svg6 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107druż.[h]111,0 m108,5 m945,2 pkt (235,8 pkt)
6.8 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107indywid.103,5 m105,0 m215,5 pkt45,5 pktThomas Morgenstern

Uniwersjada

Indywidualnie

2005 Austria Innsbruck/Seefeldzłoty medal (K-90), złoty medal (K-120)
2007 Włochy Turyn/Pragelato4. miejsce (K-95), 4. miejsce (K-125)

Drużynowo

2005 Austria Innsbruck/Seefeldbrązowy medal (K-90)[i]
2007 Włochy Turyn/Pragelatozłoty medal (K-95)[j]

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Indywidualnie

2001 Finlandia Vuokatti10. miejsce

Drużynowo

2001 Finlandia Vuokattisrebrny medal[k]

Starty M. Fettnera na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
10.13 marca2001Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-90[l]indywid.84,0 m82,0 m199,0 pkt67,0 pktJanne Happonen
2.Silver medal with cup.svg14 marca2001Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-90[l]druż.[k]79,0 m78,5 m649,5 pkt (177,5 pkt)77,5 pktFinlandia

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2000/200154.
2001/200258.
2004/2005nieklasyfikowany
2005/200642.
2006/200748.
2007/200829.
2008/200966.
2009/201039.
2010/201112.
2011/201241.
2012/201330.
2013/201446.
2014/201533.
2015/201624.
2016/201710.
2017/201827.
2018/201931.
2019/2020nieklasyfikowany
2020/202149.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.29 grudnia2010Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137130,0 m131,5 m264,0 pkt.3.25,6 pktThomas Morgenstern
2.26 listopada2016Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142136,0 m133,5 m273,3 pkt3.17,3 pktSeverin Freund
3.29 stycznia2017Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145144,5 m136,0 m241,0 pkt3.1,3 pktAndreas Wellinger

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 1999/2000
Kuopio K120Kuopio K120Predazzo K120Predazzo K120Villach K90Zakopane K116Zakopane K116Oberstdorf K115Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K110Bischofshofen K120Engelberg K120Engelberg K120Sapporo K120Sapporo K120Hakuba K120Willingen K120Willingen K120Bad Mitterndorf K185Iron Mountain K120Iron Mountain K120Lahti K116Lahti K116Trondheim K120Oslo K115Planica K185punkty
---------q----------------0
Sezon 2000/2001
Kuopio K120Kuopio K120Kuopio K120Oberstdorf K115Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K108Bischofshofen K120Harrachov K185Harrachov K185Park City K120Hakuba K120Sapporo K120Sapporo K120Willingen K120Willingen K120Oberstdorf K185Oberstdorf K185Falun K115Trondheim K120Oslo K115Planica K185punkty
-----445--------------45
Sezon 2001/2002
Kuopio K120Kuopio K120Titisee-Neustadt K120Titisee-Neustadt K120Villach K90Engelberg K120Engelberg K120Predazzo K120Predazzo K120Oberstdorf K115Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K120Bischofshofen K120Willingen K120Zakopane K120Zakopane K120Hakuba K120Sapporo K120Lahti K116Falun K115Trondheim K120Oslo K115punkty
-----233627q24423833------43354419
Sezon 2002/2003
Ruka K120Ruka K120Trondheim K120Trondheim K120Titisee-Neustadt K120Titisee-Neustadt K120Engelberg K120Engelberg K120Oberstdorf K115Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K120Bischofshofen K120Liberec K120Zakopane K120Zakopane K120Hakuba K120Sapporo K120Sapporo K120Bad Mitterndorf K185Bad Mitterndorf K185Willingen K120Willingen K120Oslo K115Lahti K116Lahti K116Planica K185Planica K185punkty
----------qq---------------0
Sezon 2003/2004
Ruka K120Ruka K120Trondheim K120Titisee-Neustadt K120Engelberg K125Oberstdorf K120Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K120Bischofshofen K125Liberec K120Liberec K120Zakopane K120Zakopane K120Hakuba K120Sapporo K120Sapporo K120Oberstdorf K185Willingen K130Park City K120Lahti K116Kuopio K120Lillehammer K120Oslo K115punkty
-------qq--------------0
Sezon 2004/2005
Ruka HS142Ruka HS142Trondheim HS131Trondheim HS131Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Willingen HS145Bad Mitterndorf HS200Bad Mitterndorf HS200Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Pragelato HS140Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS134Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
----------q48---4837-------3141--0
Sezon 2005/2006
Ruka HS142Ruka HS142Lillehammer HS134Lillehammer HS134Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS134Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
qqqq--q--45272016252523434345-q-50
Sezon 2006/2007
Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Vikersund HS207Zakopane HS134Oberstdorf HS137Oberstdorf HS137Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Klingenthal HS140Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Oslo HS128Oslo HS128Planica HS215Planica HS215Planica HS215punkty
29qq3524--92133--------------48
Sezon 2007/2008
Ruka HS142Trondheim HS131Trondheim HS131Villach HS98Villach HS98Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Predazzo HS134Predazzo HS134Harrachov HS205Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Liberec HS134Liberec HS134Willingen HS145Kuopio HS127Kuopio HS127Lillehammer HS138Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
-----8744221743-----313419163217331721-27160
Sezon 2008/2009
Ruka HS142Trondheim HS140Trondheim HS140Pragelato HS140Pragelato HS140Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS200Bad Mitterndorf HS200Zakopane HS134Zakopane HS134Whistler HS140Whistler HS140Sapporo HS134Willingen HS145Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Lahti HS97Kuopio HS127Lillehammer HS138Vikersund HS207Planica HS215Planica HS215punkty
-----2434--43q--2848------------10
Sezon 2009/2010
Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS200Bad Mitterndorf HS200Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Oberstdorf HS213Klingenthal HS140Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS138Oslo HS134punkty
1648q44q39--2645---------1434141082
Sezon 2010/2011
Ruka HS142Kuopio HS127Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Harrachov HS205Harrachov HS205Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Willingen HS145Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Planica HS215Planica HS215punkty
1011131221131632966--77101727131128--q3114460
Sezon 2011/2012
Ruka HS142Lillehammer HS100Lillehammer HS138Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS200Bad Mitterndorf HS200Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Predazzo HS134Predazzo HS134Willingen HS145Oberstdorf HS213Lahti HS97Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS215Planica HS215punkty
3942-1112--28324126----3525272731q284346q-71
Sezon 2012/2013
Lillehammer HS100Lillehammer HS138Ruka HS142Krasnaja Polana HS106Krasnaja Polana HS106Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Vikersund HS225Vikersund HS225Harrachov HS205Harrachov HS205Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Lahti HS130Kuopio HS127Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS215Planica HS215punkty
71511q35161872417q--------20-173215333023211
Sezon 2013/2014
Klingenthal HS140Ruka HS142Lillehammer HS100Lillehammer HS138Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS200Bad Mitterndorf HS200Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Willingen HS145Willingen HS145Falun HS134Lahti HS130Lahti HS130Kuopio HS127Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS139Planica HS139punkty
1125q283732----2131----14204224502936464715303898
Sezon 2014/2015
Klingenthal HS140Ruka HS142Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS225Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Willingen HS145Willingen HS145Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Kuopio HS100Trondheim HS140Oslo HS134Oslo HS134Planica HS225Planica HS225punkty
---------qq1724202529173129312023--21444221141416146
Sezon 2015/2016
Klingenthal HS140Lillehammer HS100Lillehammer HS100Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Willingen HS145Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Lahti HS100Kuopio HS127Ałmaty HS140Ałmaty HS140Wisła HS134Titisee-Neustadt HS142Planica HS225Planica HS225Planica HS225punkty
q3122914101120222623323234836323127---16194528251619238
Sezon 2016/2017
Ruka HS142Ruka HS142Klingenthal HS140Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Wisła HS134Zakopane HS134Willingen HS145Oberstdorf HS225Oberstdorf HS225Sapporo HS137Sapporo HS137Pjongczang HS140Pjongczang HS109Oslo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Planica HS225Planica HS225punkty
43923611451271261417311288151420811262418703
Sezon 2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Bad Mitterndorf HS235Zakopane HS140Willingen HS145Willingen HS145Lahti HS130Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS140Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
161281317222639474724-23--28---293631137
Sezon 2018/2019
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS135Predazzo HS135Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Lahti HS130Willingen HS145Willingen HS145Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS138Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
272215q16284848281624824322319---23312827172634q30166
Sezon 2019/2020
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Klingenthal HS140Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS104Predazzo HS104Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Willingen HS145Bad Mitterndorf HS235Bad Mitterndorf HS235Râșnov HS97Râșnov HS97Lahti HS130Lahti HS130Lillehammer HS140Lillehammer HS140punkty
---------q41----------------0
Sezon 2020/2021
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS128Bischofshofen HS142Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Lahti HS130Willingen HS147Willingen HS147Klingenthal HS140Klingenthal HS140Zakopane HS140Zakopane HS140Râșnov HS97Planica HS240Planica HS240Planica HS240punkty
-254033q3626--5040------4224--8---50
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2000/200145.
2001/200232.
2004/200565.
2005/200642.
2006/200730.
2007/200826.
2008/200963.
2009/201047.
2010/20114.
2011/201232.
2012/201325.
2013/201452.
2014/201539.
2015/201618.
2016/20175.
2017/201831.
2018/201924.
2019/202058.
2020/202156.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200552.
200646.
200823.
201018.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201717.
201850.
201930.

Willingen Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201934.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201842.
201936.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2010/201137.
2012/201348.
2014/201525.
2015/201621.
2016/201722.
2017/201848.
2018/201951.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2002niesklasyfikowany
200531.
200613.
200866.
200919.
201121.
201256.
201380.
201460.
201545.
201660.
201735.
201837.
2019niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

stan po zakończeniu LGP 2019

2000
HinterzartenKuopioVillachCourchevelHakubaHakubaSapporoSapporopunkty
??q-----0
2001
HinterzartenHinterzartenCourchevelStamsSapporoHakubaHakubapunkty
qqqq---0
2002
HinterzartenHinterzartenCourchevelLahtiLahtiInnsbruckpunkty
-----320
2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
---171327-2148
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
22121011305--1215165
2008
HinterzartenEinsiedelnCourchevelPragelatoZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalLiberecpunkty
34-------203311
2009
HinterzartenPragelatoCourchevelEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalpunkty
192813342019--698
2011
WisłaSzczyrkZakopaneHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
---17118---77142
2012
WisłaCourchevelHinterzartenHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
-------133820
2013
HinterzartenWisłaCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaNiżny TagiłNiżny TagiłAłmatyAłmatyKlingenthalpunkty
25q--------q6
2014
WisłaEinsiedelnCourchevelHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
412518----47-19
2015
WisłaHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaCzajkowskiCzajkowskiAłmatyAłmatyHinzenbachpunkty
--------12112453
2016
Courchevel HS132Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
-38------152423
2017
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
--8----271454
2018
Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Courchevel HS135Hakuba HS131Hakuba HS131Râșnov HS97Râșnov HS97Hinzenbach HS94punkty
q-----18112048
2019
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS135Zakopane HS140Hakuba HS131Hakuba HS131Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
--46---42-0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował
 ?  – brak startu lub nie zakwalifikował się

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
20067.
200857.
200916.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
1999/200078.
2000/20019.
2001/20028.
2002/200339.
2003/200428.
2004/20055.
2005/200619.
2006/200714.
2007/20086.
2008/20095.
2009/20103.
2011/201215.
2012/201319.
2013/20141.
2014/201518.
2017/201833.
2018/201973.
2019/202051.
2020/20213.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych PK chronologicznie

Lp.DzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHS[m]Skok 1Skok 2Nota
1.2 stycznia2001Austria InnsbruckBergiselK-108113,0 m109,0 m245,8 pkt
2.11 lutego2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120137,0 m140,0 m304,1 pkt
3.10 lutego2002Włochy GallioTrampolino di PakstallK-9599,0 m101,0 m264,5 pkt
4.1 grudnia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140137,5 m136,5 m276,2 pkt
5.13 grudnia2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-10091,0 m101,5 m255,5 pkt
6.24 lutego2008Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-9896,5 m96,0 m257,5 pkt
7.22 marca2009Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142138,5 m133,5 m289,6 pkt
8.30 stycznia2010Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120HS-133141,0 m133,0 m290,2 pkt
9.6 lutego2010Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134131,0 m134,0 m278,5 pkt
10.7 lutego2010Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134133,5 m134,0 m282,5 pkt
11.14 stycznia2012Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142137,5 m133,5 m269,8 pkt
12.15 stycznia2012Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142136,0 m133,5 m264,1 pkt
13.25 lutego2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134131,0 m132,8 pkt
14.19 stycznia2013Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140139,0 m136,0 m277,0 pkt
15.20 stycznia2013Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140135,5 m130,0 m259,4 pkt
16.27 stycznia2013Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142136,0 m135,3 pkt
17.27 grudnia2013Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137132,5 m122,5 m269,1 pkt
18.15 lutego2014Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117112,5 m109,5 m263,1 pkt
19.21 lutego2014Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109111,0 m106,5 m271,5 pkt
20.14 grudnia2014Norwegia RenaRenabakkeneK-124HS-139136,0 m132,0 m298,8 pkt
21.10 marca2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140134,0 m138,5 m262,7 pkt
22.11 marca2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140136,5 m138,0 m268,9 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych PK chronologicznie

Lp.DzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHS[m]Skok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.6 lutego2000Austria SaalfeldenBibergschanzeK-8589,5 m92,0 m256,5 pkt3.7,5 pktGeorg Späth
2.8 marca2000Japonia ZaōYamagataK-9097,5 m71,0 m205,5 pkt3.12,0 pktStefan Thurnbichler
3.15 lipca2000Austria VillachAlpenarenaK-9087,0 m96,0 m240,0 pkt3.9,5 pktStefan Thurnbichler
4.27 sierpnia2000Niemcy WinterbergSankt-Georg-SchanzeK-8082,0 m80,5 m237,0 pkt2.1,5 pktBjørn Einar Romøren
5.26 grudnia2001Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-9588,5 m92,5 m212,5 pkt3.6,5 pktPeter Žonta
6.2 stycznia2001Austria InnsbruckBergiselK-108113,0 m109,0 m245,8 pkt1.
7.11 lutego2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120137,0 m140,0 m304,1 pkt1.
8.2 lutego2002Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-8091,0 m87,0 m225,5 pkt2.13,0 pktJörg Ritzerfeld
9.10 lutego2002Włochy GallioTrampolino di PakstallK-9599,0 m101,0 m264,5 pkt1.
10.16 lutego2002Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-9097,0 m95,0 m258,5 pkt3.4,5 pktBine Norčič
11.2 marca2002Niemcy SchönwaldAdlerschanzeK-8485,0 m91,5 m247,0 pkt2.2,0 pktHansjörg Jäkle
12.3 marca2002Niemcy SchönwaldAdlerschanzeK-8490,0 m86,0 m247,0 pkt3.4,0 pktChoi Heung-chul
13.1 stycznia2005Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-90HS-10094,5 m91,5 m244,5 pkt3.17,5 pktDmitrij Ipatow
14.9 stycznia2005Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90HS-10099,5 m98,0 m266,0 pkt3.9,5 pktAnders Bardal
15.13 lutego2005Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117116,0 m107,0 m251,4 pkt2.23,5 pktKalle Keituri
16.19 lutego2005Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106HS-117122,0 m110,5 m266,4 pkt2.7,2 pktAnders Bardal
17.13 stycznia2006Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-10099,0 m93,5 m257,0 pkt2.6,5 pktAnders Bardal
18.15 stycznia2006Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134125,0 m127,5 m254,0 pkt2.0,7 pktRafał Śliż
19.27 grudnia2006Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137133,5 m134,0 m261,0 pkt2.11,0 pktAndreas Widhölzl
20.1 grudnia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140137,5 m136,5 m276,2 pkt1.
21.12 grudnia2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100100,5 m93,5 m259,5 pkt2.2,5 pktRoland Müller
22.13 grudnia2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-10091,0 m101,5 m255,5 pkt1.
23.23 lutego2008Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-9891,5 m94,5 m241,0 pkt3.6,5 pktWolfgang Loitzl
24.24 lutego2008Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-9896,5 m96,0 m257,5 pkt1.
25.9 grudnia2008Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-10092,5 m94,0 m241,0 pkt3.[n]19,0 pktStephan Hocke
26.28 grudnia2008Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137127,5 m133,5 m249,3 pkt3.12,9 pktSigurd Pettersen
27.6 marca2009Norwegia TrondheimGranåsenK-120HS-131132,0 m133,0 m264,2 pkt2.2,9 pktStefan Thurnbichler
28.22 marca2009Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142138,5 m133,5 m289,6 pkt1.
29.24 stycznia2010Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140134,5 m133,5 m262,4 pkt2.7,8 pktDavid Unterberger
30.30 stycznia2010Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120HS-133141,0 m133,0 m290,2 pkt1.
31.6 lutego2010Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134131,0 m134,0 m278,5 pkt1.
32.7 lutego2010Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134133,5 m134,0 m282,5 pkt1.
33.27 lutego2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134122,5 m121,0 m230,8 pkt2.24,6 pktAdam Małysz
34.14 stycznia2012Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142137,5 m133,5 m269,8 pkt1.
35.15 stycznia2012Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142136,0 m133,5 m264,1 pkt1.
36.25 lutego2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134131,0 m132,8 pkt1.
37.19 stycznia2013Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140139,0 m136,0 m277,0 pkt1.
38.20 stycznia2013Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140135,5 m130,0 m259,4 pkt1.
39.26 stycznia2013Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142134,0 m136,5 m267,9 pkt2.3,3 pktFredrik Bjerkeengen
40.27 stycznia2013Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142136,0 m135,3 pkt1.
41.21 grudnia2013Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130127,0 m125,0 m271,4 pkt2.0,6 pktMichael Hayböck
42.27 grudnia2013Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137132,5 m122,5 m269,1 pkt1.
43.28 grudnia2013Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137129,5 m132,5 m279,9 pkt3.1,4 pktManuel Poppinger
44.15 lutego2014Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117112,5 m109,5 m263,1 pkt1.
45.20 lutego2014Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109102,5 m101,5 m253,0 pkt2.6,8 pktWolfgang Loitzl
46.21 lutego2014Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109111,0 m106,5 m271,5 pkt1.
47.15 marca2014Rosja Niżny TagiłAistK-120HS-134134,0 m116,5 pkt2.6,4 pktRok Justin
48.14 grudnia2014Norwegia RenaRenabakkeneK-124HS-139136,0 m132,0 m298,8 pkt1.
49.10 marca2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140134,0 m138,5 m262,7 pkt1.
50.11 marca2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140136,5 m138,0 m268,9 pkt1.
51.28 grudnia2020Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-140134,0 m140,0 m276,1 pkt3.4,0 pktMaximilian Steiner
52.13 lutego2021Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140138,0 m134,5 m275,5 pkt3.10,7 pktMarkus Schiffner
53.14 lutego2021Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140135,0 m136,0 m276,5 pkt3.15,6 pktMarkus Schiffner
54.14 marca2021Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140136,5 m131,5 m265,7 pkt2.0,4 pktUlrich Wohlgenannt
55.28 marca2021Rosja CzajkowskijSnieżynkaK-125HS-140125,5 m140,5 m225,1 pkt2.4,5 pktAleksander Zniszczoł

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 1999/2000
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfZakopaneZakopaneRælingenHakubaHakubaTrondheimTrondheimKuopioLahtiLahtiInnsbruckEngelbergGallioGallioSapporoSapporoSapporoBrotterodeLauschaBraunlageBraunlageHakubaHakubaCourchevelCourchevelBerchtesgadenSaalfeldenMislinjaWestbyWestbyPlanicaPlanicaIshpemingIshpemingSchönwaldTitisee-NeustadtEisenerzEisenerzZaōZaōVålerVålerHarrachovHarrachovRovaniemiRukapunkty
---------------21---------------3-----------37------166
Sezon 2000/2001
VelenjeVelenjeVillachOberstdorfRælingenRælingenWinterbergSankt MoritzInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoSapporoBrotterodeBrotterodeLauschaLauschaRamsauSchönwaldWestbyWestbyTitisee-NeustadtPlanicaIron MountainIron MountainIshpemingChamonixChamonixZakopaneZakopaneVikersundVikersundHarrachovHarrachovVålerZaōZaōÖrnsköldsvikÖrnsköldsvikHedepunkty
--3---231------------14---1071834----------525
Sezon 2001/2002
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfRælingenRælingenCalgaryCalgaryPark CityPark CityOberhofRukaRukaLahtiLahtiSankt MoritzEngelbergInnsbruckSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenIshpemingIshpemingCourchevelCourchevelLauschaWestbyWestbyBraunlageBraunlageGallioGallioPlanicaIron MountainIron MountainSchönwaldSchönwaldZaōZaōVikersundVikersundVikersundpunkty
--335429-----------------413-------25713--23-----533
Sezon 2002/2003
LahtiLahtiLiberecLiberecSankt MoritzEngelbergSeefeldBischofshofenSapporoSapporoSapporoPlanicaPlanicaTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageWillingenZakopaneZakopaneEisenerzEisenerzWestbyBrotterodeBrotterodeLauschaIshpemingIshpemingIshpemingRuhpoldingRuhpoldingZaōZaōStrynStrynpunkty
1110281915161824---17191934-----1123-233334---------194
Sezon 2003/2004
LillehammerLillehammerSankt MoritzEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeZakopaneWestbyWestbyIron MountainIron MountainKuopioKuopioVikersundVikersundpunkty
--55416--26122922368521423422373325----200
Sezon 2004/2005
RovaniemiRovaniemiLahtiLahtiHarrachovHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenLauschaLauschaBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeWestbyWestbyIron MountainIron MountainVikersundVikersundZakopanepunkty
----37331538133173-------108-224414155-567
Sezon 2005/2006
RovaniemiRovaniemiHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageVillachVillachZakopaneZakopaneIron MountainIron MountainBrotterodeVikersundVikersundBischofshofenBischofshofenpunkty
---7156--292------3111--5----350
Sezon 2006/2007
RovaniemiRovaniemiRovaniemiRovaniemiEngelbergEngelbergPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoPragelatoPragelatoWestbyWestbyIron MountainIron MountainOberhofOberhofTrondheimTrondheimVikersundVikersundZakopanepunkty
----25-----995510211339--242657341
Sezon 2007/2008
PragelatoPragelatoRovaniemiRovaniemiRovaniemiGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenEngelbergEngelbergKranjKranjSapporoSapporoSapporoBrotterodeZakopaneZakopaneHinterzartenHinterzartenIron MountainRamsauRamsauWhistlerWhistlerTrondheimTrondheimVikersundVikersundpunkty
16521---------5-----31------570
Sezon 2008/2009
RovaniemiRovaniemiVikersundVikersundLiberecLiberecEngelbergEngelbergBraunlageBraunlageSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenKranjKranjTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtZakopaneZakopaneIron MountainIron MountainBrotterodeBrotterodeWisłaWisłaTrondheimTrondheimPragelatoPragelatoRukaRukapunkty
371614--53---------39482107125122135211136115725
Sezon 2009/2010
Rovaniemi HS100Rovaniemi HS100Vikersund HS117Vikersund HS117Otepää HS100Otepää HS100Engelberg HS137Engelberg HS137Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Titisee-Neustadt HS142Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Iron Mountain HS133Zakopane HS134Zakopane HS134Kranj HS109Kranj HS109Brotterode HS110Brotterode HS110Wisła HS134Oslo HS134Oslo HS134Ruka HS142Ruka HS142punkty
------------521111017652----630
Sezon 2011/2012
Rovaniemi HS100Rovaniemi HS100Ałmaty HS140Ałmaty HS140Erzurum HS109Erzurum HS140Engelberg HS137Engelberg HS137Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Brotterode HS117Brotterode HS117Iron Mountain HS133Oslo HS106Oslo HS106Oslo HS106Wisła HS134Wisła HS134Predazzo HS134Predazzo HS134Kuopio HS127Kuopio HS127punkty
--------117176--------14----440
Sezon 2012/2013
Ałmaty HS140Ałmaty HS140Engelberg HS137Engelberg HS137Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Planica HS139Planica HS139Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Brotterode HS117Brotterode HS117Wisła HS134Wisła HS134Liberec HS100Liberec HS100Vikersund HS117Vikersund HS117Niżny Tagił HS100Niżny Tagił HS100punkty
---------1121---------------380
Sezon 2013/2014
Rena HS111Rena HS111Lahti HS130Lahti HS130Engelberg HS137Engelberg HS137Courchevel HS96Courchevel HS96Sapporo HS100Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Brotterode HS117Brotterode HS117Brotterode HS117Seefeld HS109Seefeld HS109Falun HS100Falun HS100Zakopane HS134Zakopane HS134Niżny Tagił HS134punkty
--52131111----157121721----2803
Sezon 2014/2015
Rena HS111Rena HS139Rena HS139Engelberg HS137Engelberg HS137Wisła HS134Wisła HS134Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Planica HS139Planica HS139Zakopane HS134Zakopane HS134Brotterode HS117Lahti HS130Lahti HS130Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Seefeld HS109Seefeld HS109Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134punkty
515--------------965126----366
Sezon 2017/2018
Whistler HS104Whistler HS104Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Erzurum HS140Erzurum HS140Sapporo HS100Sapporo HS137Sapporo HS137Planica HS138Planica HS138Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Brotterode HS117Brotterode HS117Klingenthal HS140Klingenthal HS140Rena HS139Rena HS139Zakopane HS140Zakopane HS140Czajkowskij HS140punkty
-------------------------11-200
Sezon 2018/2019
Lillehammer HS140Lillehammer HS140Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Klingenthal HS140Klingenthal HS140Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Sapporo HS137Planica HS139Planica HS139Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Oberstdorf HS137Oberstdorf HS137Brotterode HS117Brotterode HS117Rena HS139Rena HS139Zakopane HS140Zakopane HS140Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140punkty
----187----------------------49
Sezon 2019/2020
Vikersund HS117Vikersund HS117Ruka HS142Ruka HS142Bischofshofen HS142Bischofshofen HS142Klingenthal HS140Klingenthal HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Planica HS138Planica HS138Brotterode HS117Brotterode HS117Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Predazzo HS135Predazzo HS135Rena HS139Lahti HS130Lahti HS130punkty
7121627-----------------77
Sezon 2020/2021
Ruka HS142Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Innsbruck HS128Innsbruck HS128Willingen HS147Willingen HS147Willingen HS147Willingen HS147Klingenthal HS140Klingenthal HS140Brotterode HS117Brotterode HS117Zakopane HS140Zakopane HS140Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140punkty
---6374----33--2424566
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200242.
200383.
200442.
20084.
201446.
201652.
201736.
201874.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.20 września2008Austria VillachVillacher AlpenarenaK-90HS-9896,0 m98,0 m259,0 pkt
2.21 sierpnia2021Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-97101,0 m95,5 m254,8 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.20 września2008Austria VillachVillacher AlpenarenaK-90HS-9896,0 m98,0 m259,0 pkt1.
2.21 września2008Austria VillachVillacher AlpenarenaK-90HS-9897,5 m93,0 m252,0 pkt3.[o]13,0 pktMarkus Eggenhofer
3.21 sierpnia2021Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-97101,0 m95,5 m254,8 pkt1.
4.22 sierpnia2021Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-9797,0 m95,0 m250,2 pkt2.0,4 pktMika Schwann

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

stan na 22 sierpnia 2021

2002
VelenjeVelenjeOberstdorfRælingenRælingenFalunCalgaryCalgaryPark CityPark Citypunkty
56372314-9----55
2003
VelenjeVelenjeCalgaryCalgaryPark CityPark CityGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenTrondheimTrondheimpunkty
2725--------10
2004
VelenjeVelenjeOberstdorfOberstdorfRamsauRamsauLillehammerLillehammerpunkty
31295847-17381336
2008
VelenjeVelenjeKranjLillehammerLillehammerVillachVillachOberstdorfOberstdorfFalunFalunpunkty
1041517513334--361
2014
Kranj HS109Kranj HS109Wisła HS134Wisła HS134Kuopio HS127Kuopio HS127Frenštát pod Radhoštěm HS106Frenštát pod Radhoštěm HS106Klingenthal HS140Klingenthal HS140Stams HS115Stams HS115Trondheim HS140Trondheim HS140punkty
--------6242326--60
2016
Kranj HS109Kranj HS109Kuopio HS127Kuopio HS127Frenštát pod Radhoštěm HS106Frenštát pod Radhoštěm HS106Lillehammer HS138Lillehammer HS138Stams HS115Stams HS115Wisła HS134Wisła HS134Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
--------99----58
2017
Kranj HS109Kranj HS109Szczyrk HS106Wisła HS134Frenštát pod Radhoštěm HS106Stams HS115Stams HS115Trondheim HS138Trondheim HS138Râșnov HS100Râșnov HS100Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
-----610------66
2018
Kranj HS109Kranj HS109Szczyrk HS106Wisła HS134Frenštát pod Radhoštěm HS106Stams HS115Stams HS115Oslo HS106Oslo HS106Zakopane HS140Zakopane HS140Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
------13------20
2021
Kuopio HS127Kuopio HS127Frenštát pod Radhoštěm HS106Frenštát pod Radhoštěm HS106Râșnov HS97Râșnov HS97Bischofshofen HS142Bischofshofen HS142Oslo HS106Oslo HS106Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
----12180
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

FIS Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2008/200923.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.12 lipca2008Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-106102,5 m103,0 m263,5 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.12 lipca2008Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-106102,5 m103,0 m263,5 pkt1.
2.13 lipca2008Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-106100,0 m103,5 m258,5 pkt2.1,0 pktNicolas Fettner

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2008/2009
OberwiesenthalOberwiesenthalSzczyrbskie JezioroSzczyrbskie JezioroPredazzoPredazzoEinsiedelnEinsiedelnSzczyrbskie JezioroHarrachovHarrachovYabuliLauschaEisenerzEisenerzNotoddenNotoddenLjubnoLjubnoZaōZaōSapporopunkty
12--------------------180
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował

Odznaczenia

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Stefan Kraft, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayböck
  2. a b Skład zespołu: Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer
  3. a b Skład zespołu: Michael Hayböck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft
  4. a b Skład zespołu: Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Manuel Fettner, Michael Hayböck
  5. Seria konkursowa została odwołana.
  6. a b Skład zespołu: Florian Liegl, Manuel Fettner, Balthasar Schneider i Stefan Kaiser
  7. a b Skład zespołu: Balthasar Schneider, Christoph Strickner, Christian Nagiller i Manuel Fettner
  8. a b Skład zespołu: Manuel Fettner, Christoph Strickner, Roland Müller i Thomas Morgenstern
  9. Skład zespołu: Manuel Fettner, Stefan Kaiser, Alexander Seiwald, Christoph Strickner
  10. Skład zespołu: Manuel Fettner, Bastian Kaltenböck, Florian Liegl
  11. a b Skład zespołu: Manuel Fettner, Stefan Thurnbichler, Balthasar Schneider
  12. a b Do sezonu 2003/2004 w oficjalnych zawodach jako główny parametr skoczni podawany był punkt konstrukcyjny, według którego ustalano typ skoczni. W sezonie 2004/2005 punkt K zastąpiono punktem HS, zwykle umieszczonym w pobliżu odległości sędziowskiej.
  13. a b Do sezonu 2003/04 włącznie FIS podając rozmiar skoczni posługiwała się punktem konstrukcyjnym
  14. Ex aequo z Julianem Musiolem
  15. Ex aequo z Primožem Piklem

Przypisy

  1. Manuel Fettner. eurosport.com. [dostęp 2021-01-09].Sprawdź autora:1.
  2. 99/00 FIS WORLD CUP SKI-JUMPING - 10th World Cup Competition - 4 Hills Tournament - Qualification Round (ang.). skijumping-db.net [web.archive.org], 2003-05-06. [dostęp 2012-01-17].
  3. Aufstellung aller seit ca. 1954 verliehenen staatlichen Auszeichnungen im Bereich des Sports (staatliche Auszeichnungen bis 2013) (niem.). sportministerium.at. s. 12. [dostęp 2014-02-11].

Bibliografia

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
AUT Honour for Services to the Republic of Austria - 9th Class BAR.png
Baretka Odznaki Honorowej za Zasługi dla Republiki Austrii 9. Klasy
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
FIS gold medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Złoty medal FIS
FIS bronze medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Brązowy medal FIS
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Canada (bordered).svg
Flag of Canada with a black border
2017-10-03 FIS SGP 2017 Klingenthal Manuel Fettner 003.jpg
Autor: Christian Bier, Licencja: CC BY-SA 4.0
FIS Ski Jumping Summer Grand Prix Klingenthal 2017 on 2017-10-03 Manuel Fettner