2014– Szwajcaria2(0)
W sumie:24(3)
  1. Aktualne na: 15 listopada 2015.
  2. Aktualne na: 15 listopada 2015.

Marco Schönbächler (ur. 11 stycznia 1990 w Urdorfie) – szwajcarski piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika. Jest zawodnikiem klubu FC Zürich.

Kariera klubowa

Swoją karierę piłkarską Schönbächler rozpoczął w klubie FC Urdorf. Następnie podjął treningi w juniorach FC Zürich. W 2006 roku awansował do pierwszego zespołu FC Zürich. 10 lutego 2007 zadebiutował w szwajcarskiej Super League w zremisowanym 0:0 wyjazdowym meczu z Grasshoppers Zurych, gdy w 73. minucie zmienił Francileudo dos Santosa. 9 maja 2007 roku w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z FC Aarau strzelił swojego premierowego gola w Super League. W sezonie 2006/2007 wywalczył z FC Zürich swój pierwszy w karierze tytuł mistrza Szwajcarii. W sezonie 2008/2009 ponownie został mistrzem kraju. W sezonie 2010/2011 wywalczył wicemistrzostwo. W kwietniu 2014 zdobył Puchar Szwajcarii (nie wystąpił w wygranym 2:0 po dogrywce finale z FC Basel).

Kariera reprezentacyjna

Schönbächler grał w młodzieżowych reprezentacjach Szwajcarii. W 2009 roku wystąpił z reprezentacją U-19 na Mistrzostwach Europy U-19. W dorosłej reprezentacji Szwajcarii zadebiutował 15 listopada 2014 w wygranym 4:0 meczu eliminacji do Euro 2016 z Litwą, rozegranym w Sankt Gallen. W 83. minucie tego meczu zmienił Harisa Seferovicia.