2015–2017 Polska U-2010(0)
2019 Polska U-212(0)
W sumie:14(0)
  1. Aktualne na: 1 listopada 2022.

Mateusz Wdowiak (ur. 28 sierpnia 1996 w Krakowie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w polskim klubie Raków Częstochowa.

Kariera klubowa

Cracovia

Wdowiak rozpoczynał karierę w młodzieżowych drużynach Cracovii. W pierwszej drużynie krakowskiego klubu zadebiutował wiosną 2015. Pierwszego gola dla drużyny seniorskiej strzelił 20 marca 2016, w 48. minucie zremisowanego 2:2 meczu z Pogonią Szczecin[1].

24 lipca 2020 w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk (3:2 po dogrywce) strzelił zwycięskiego gola, dzięki czemu Cracovia po raz pierwszy w swojej historii zdobyła to trofeum[2].

Sandecja Nowy Sącz

W styczniu 2017 Wdowiak został do końca sezonu 2016/17 wypożyczony do grającej na drugim poziomie ligowym Sandecji. Pomógł temu klubowi awansować po raz pierwszy w jego dziejach do Ekstraklasy[3].