Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1973

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1973
19721975
Data10 lub 11 marca 1973
Gospodarz Oberstdorf
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-175
Hans-Georg
Aschenbach
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca NRD

2. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich odbyły się między 8 a 10 marca 1973 roku w Oberstdorfie na skoczni Heini-Klopfer-Skiflugschanze K-175.

Wyniki

Zwycięzcą konkursu został Hans-Georg Aschenbach, reprezentant NRD, który wyprzedził Waltera Steinera ze Szwajcarii. Brązowy medal wywalczył zawodnik z Czechosłowacji, Karel Kodejška. Ogółem startowało 51 zawodników z 15 reprezentacji, Polacy nie startowali.

  • Data: 8 i 10 marca 1973
PozycjaZawodnikKrajSkok 1Skok 2Wynik
1.Gold medal with cup.svg Hans-Georg Aschenbach NRD157152418,5
2.Silver medal with cup.svg Walter Steiner Szwajcaria156162418,0
3.Bronze medal with cup.svg Karel Kodejška Czechosłowacja154154410,0
4.Dietrich Kampf NRD151155406,5
5.Rudolf Höhnl Czechosłowacja144155394,0
6.Jurij Kalinin ZSRR146139393,0
7.Leoš Škoda Czechosłowacja152155384,5
8.Hisayothi Sawada Japonia159119381,0
9.Walter Schwabl Austria151125376,0
10.Peter Wilson Kanada141127364,0
11.Reinhold Bachler Austria140126363,0
11.Heinz Wosipiwo NRD148140363,0
13.Jochen Danneberg NRD141132360,5
14.Odd Grette Norwegia131132359,0
14.Marjan Mesec Jugosławia150119359,0
16.Johan Sætre Norwegia136124356,0
17.Minoru Wakasa Japonia130137347,5
18.Masakatsu Asari Japonia131122345,5
18.Frithjof Prydz Norwegia122131345,5
20.Rudolf Wanner Austria139121345,0
21.Hans Schmid Szwajcaria132122341,0
22.Rune Dahl Norwegia112133339,0
23.Hans Wallner Austria133121338,0
24.Gilbert Poirot Francja122122335,0
25.Koba Cakadze ZSRR106133329,0
26.Sepp Schwinghammer RFN138123325,5
26.Peter Štefančič Jugosławia119120325,5
28.Fredy Guinard Szwajcaria126114324,0
29.Juhani Ruotsalainen Finlandia125108323,0
30.Jaromír Lidák Czechosłowacja124112317,0
31.Tom Dargay Stany Zjednoczone124118314,0
32.Esko Rautionaho Finlandia124101313,5
33.Jeff Wright Stany Zjednoczone14597311,0
34.Alfred Grosche RFN111112310,0
35.Bernd Zapf RFN111112303,5
36.Bogdan Norčič Jugosławia93134303,0
37.Jay Rand Stany Zjednoczone121101302,0
38.Christer Karlsson Szwecja11498289,0
39.Siergiej Boczkow ZSRR12197288,0
39.Richard Graves Kanada104107288,0
41.Lennart Elimä Szwecja105108285,0
41.Garij Napałkow ZSRR12593285,0
43.Yvan Richard Francja10497272,0
44.Ermis Bontempelli Włochy9397254,0
45.Kim Fripp Kanada9286247,0
46.Marian Prelovšek Jugosławia7698236,5
47.Ermes de Crignis Włochy9786236
48.Rolf Nordgren Szwecja145163,5
49.Tauno Käyhkö Finlandia108150,0
50.Rudolf Tusch RFN97131,5
51.Takaō Itō Japonia110119,0

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
Flag of SFR Yugoslavia.svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii