Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1975

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1975
19731977
Data14 marca 1975
GospodarzAustria Tauplitz
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-165
Czechosłowacja Karel Kodejška
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Czechosłowacja

3. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich odbyły się w dniach 14–16 marca 1975 w Tauplitz na skoczni Kulm K-165.

Wyniki

Zwycięzcą rozegranego 14 marca 1975 konkursu został Karel Kodejška, reprezentant Czechosłowacji, który wyprzedził Rainera Schmidta z NRD. Brązowy medal wywalczył zawodnik Austrii Karl Schnabl.

MZawodnikReprezentacjaDzień 1[1]Dzień 2[2]Dzień 3[3]Wynik punktowy[4]
Skok 1Skok 2PunktySkok 1Skok 2PunktySkok 1Skok 2Punkty
1.Kodejška, KarelKarel Kodejška Czechosłowacja141149170,5123144171,0139143171,0512,5
2.Schmidt, RainerRainer Schmidt NRD142157172,0125140168,5140132164,5505,0
3.Schnabl, KarlKarl Schnabl Austria116151168,0122131160,5130145175,0503,5
4.Prydz, FrithjofFrithjof Prydz Norwegia141136173,5128129170,5130123152,5496,5
5.Wallner, HansHans Wallner Austria120139153,0120142169,0148133170,5492,5
6.Wosipiwo, HeinzHeinz Wosipiwo NRD130145160,0129136170,5136114159,0489,5
7.Steiner, WalterWalter Steiner Szwajcaria114134143,5123142171,0146131170,0486,5
Danneberg, JochenJochen Danneberg NRD143148168,0124143169,5129124149,0
9.Karapuzow, AleksandrAleksandr Karapuzow ZSRR131138160,5118122152,0143114165,5484,5
10.Iwanow, JurijJurij Iwanow ZSRR103128136,0128131166,5150136172,0474,5
11.Höhnl, RudolfRudolf Höhnl Czechosłowacja106130141,0131123170,5132104151,5463,0
12.Grosche, AlfredAlfred Grosche RFN125145157,5113137161,0125100142,5461,0
13.Hammernes, OddOdd Hammernes Norwegia129136155,0105119144,5135116156,5456,0
14.Sætre, JohanJohan Sætre Norwegia130122159,5117125154,0124111142,0455,5
15.Federer, EdiEdi Federer Austria128138155,5110119144,5127126150,0450,0
16.Pirożkow, WiktorWiktor Pirożkow ZSRR115129140,5120119155,0132110152,5448,0
17.Kakuta, KōjiKōji Kakuta Japonia111128140,0115135163,5115118142,0444,5
18.Matin, JerryJerry Matin Stany Zjednoczone106121131,0120126158,5124119144,0433,5
19.Bonetti, JosefJosef Bonetti Szwajcaria102128138,5119124152,5124119142,0433,0
20.Norčič, BogdanBogdan Norčič Jugosławia120125140,597123144,511996134,0419,0
21.Itagaki, HiroshiHiroshi Itagaki Japonia114135149,0103106136,0112111130,5415,5
22.Sawada, HisayothiHisayothi Sawada Japonia113123132,5113111148,5114111133,5414,5
23.Grette, OddOdd Grette Norwegia109103129,0104116139,0125111143,5411,5
24.Štefančič, PeterPeter Štefančič Jugosławia115118137,0110130155,510998118,0410,5
25.Rautionaho, EskoEsko Rautionaho Finlandia110127135,5108113142,5115106130,5408,5
26.Graves, RichardRichard Graves Kanada120116139,5111110144,5110102123,0407,0
27.Maki, JimJim Maki Stany Zjednoczone118106141,5106111139,5110106125,5406,5
Schmid, HansHans Schmid Szwajcaria113126137,0104100137,0116111132,5
29.Jacoberger, PhilippePhilippe Jacoberger Francja107110125,5110108141,5117111133,0400,0
30.Dargay, TomTom Dargay Stany Zjednoczone112104131,0109104140,5113104127,0398,5
31.Balcar, JindřichJindřich Balcar Czechosłowacja109112126,594115138,0116110132,0396,5
32.Blaznik, VojkoVojko Blaznik Jugosławia112111133,0108110141,010593119,0393,0
33.Felix, IvoIvo Felix Czechosłowacja100106115,5106111139,5119106135,0390,0
34.Steele, RonRon Steele Stany Zjednoczone105119127,0102108133,0110110128,5388,5
35.Itō, TakaoTakao Itō Japonia90114123,010497136,0111103127,0386,0
36.Rakar, StaneStane Rakar Jugosławia106113125,5102106133,011288124,0382,5
37.Tusch, RudiRudi Tusch RFN114109136,5104106134,0106125109,0379,5
38.Jacoberger, Jean FrançoisJean François Jacoberger Francja859698,08892113,09592104,5315,5
39.Kalinin, JurijJurij Kalinin ZSRR11199133,5122136159292,5
40.Bachler, ReinholdReinhold Bachler Austria136137,0137,0

Przypisy

  1. Adam Kwieciński: Bad Mitterndorf AUT 1975.03.14 MSL FIS Ski Flying World Championships. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2020-12-07].
  2. Adam Kwieciński: Bad Mitterndorf AUT 1975.03.15 MSL FIS Ski Flying World Championships. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2020-12-07].
  3. Adam Kwieciński: Bad Mitterndorf AUT 1975.03.16 MSL FIS Ski Flying World Championships. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2020-12-07].
  4. Adam Kwieciński: Bad Mitterndorf AUT 1975.03.16 MSL FIS Ski Flying World Championships. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2020-12-07].

Media użyte na tej stronie