Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1977

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1977
19751979
Data18 lutego 1977
GospodarzNorwegia Vikersund
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-150
Szwajcaria Walter Steiner
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Szwajcaria

4. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich odbyły się w dniu 18 lutego 1977 w Vikersund na skoczni Vikersundbakken K-150.

Wyniki

Zwycięzcą konkursu został Walter Steiner, reprezentant Szwajcarii. Srebrny medal przypadł Toniemu Innauerowi z Austrii, a brąz wywalczył zawodnik NRD Henry Glaß.

PozycjaZawodnikKrajSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4Wynik
1Gold medal with cup.svg Walter Steiner Szwajcaria136,0142,0140,0136,0564,5
2Silver medal with cup.svg Toni Innauer Austria125,0145,0143,0132,0547,0
3Bronze medal with cup.svg Henry Glaß NRD137,0133,0130,0131,0542,5
4Aleksiej Borowitin ZSRR144,0123,0146,0131,0539,5
5Harald Duschek NRD120,0123,0126,0147,0533,5
6František Novák Czechosłowacja116,0119,0123,0143,0532,0
7Tapio Räisänen Finlandia115,0119,0128,0142,0528,5
8Martin Weber NRD129,0115,0135,0139,0527,0
9Thomas Meisinger NRD131,0143,0126,0126,0523,0
10Leoš Škoda Czechosłowacja122,0128,0125,0137,0517,5
11Jurij Iwanow ZSRR116,0116,0112,0135,0513,0
12Per Bergerud Norwegia128,0122,0123,0124,0488,0
13Josef Samek Czechosłowacja117,0116,0115,0145,0487,5
14Pekka Hyvärinen Finlandia110,082,0102,0109,0466,5
15Siergiej Sajczik ZSRR79,0111,0111,0112,0465,5
16Robert Mösching Szwajcaria112,0113,0105,0135,0459,5
17Bogdan Norčič Jugosławia123,0128,0114,0122,0459,0
18Władimir Bubjonow ZSRR111,0109,0115,0117,0445,5
19Ján Tánczos Czechosłowacja102,0105,0113,0125,0440,0
20Reinhold Bachler Austria90,082,0102,0123,0434,0
21Johan Sætre Norwegia112,0113,0105,0108,0431,5
22Odd Brandsegg Szwecja117,0100,0100,0105,0428,5
23Lenhart Elimä Szwecja115,090,0116,0109,0421,5
24Alfred Grosche RFN-140,0112,0100,0415,5
25Karl Lustenberger Szwajcaria-83,0106,0110,0399,0
26Branko Dolhar Jugosławia-92,093,0108,0392,5
27Janez Loštrek Jugosławia-92,090,0105,0389,5
28Frank Rombach RFN116,086,0102,091,0389,0
29Finn Halvorsen Norwegia-96,085,0107,0386,5
30Kari Ylianttila Finlandia110,082,0102,078,0358,5

Bibliografia

Media użyte na tej stronie