Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1996

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1996
19941998
Data1011 lutego 1996
GospodarzAustria Tauplitz
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-185
Austria Andreas Goldberger
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Austria

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich 1996 odbyły się w dniach 10–11 lutego 1996 roku w Tauplitz. Na skoczni narciarskiej Kulm został przeprowadzony jeden konkurs indywidualny. Mistrzostwo świata zdobył Austriak Andreas Goldberger. Srebrny medal wywalczył Fin Janne Ahonen, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Urban Franc.

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich były rozgrywane po raz 14., przy czym Tauplitz organizował je po raz trzeci[1].

Do ogólnej klasyfikacji mistrzostw wzięto pod uwagę sumę wyników z czterech przeprowadzonych serii. Dwie pierwsze odbyły się 10 lutego, a następne dwie 11 lutego. Ponadto zawodnicy otrzymali punkty do klasyfikacji Pucharu Świata[2] i Pucharu Świata w lotach[3].

Wyniki

Konkurs indywidualny na skoczni K-185 (10-11.02.1996)[4]

MZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4Punkty
1.Goldberger, AndreasAndreas Goldberger Austria183,0183,0194,0198,0738,1
2.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia179,0191,0192,0194,0734,2
3.Franc, UrbanUrban Franc Słowenia171,0186,0189,0190,0701,7
4.Weißflog, JensJens Weißflog Niemcy177,0176,0188,0188,0696,3
5.Duffner, ChristofChristof Duffner Niemcy161,0172,0198,0199,0686,0
6.Nikkola, Ari-PekkaAri-Pekka Nikkola Finlandia178,0183,0174,0183,0684,6
7.Bredesen, EspenEspen Bredesen Norwegia160,0190,0176,0180,0671,2
8.Halvorsen, EirikEirik Halvorsen Norwegia168,0182,0177,0176,0668,6
9.Sucháček, JakubJakub Sucháček Czechy165,0168,0181,0184,0655,2
10.Nishikata, Jin’yaJin’ya Nishikata Japonia163,0173,0181,0177,0653,3
11.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria146,0175,0188,0186,0652,5
12.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia157,0178,0180,0177,0651,4
13.Schwarzenberger, ReinhardReinhard Schwarzenberger Austria167,0166,0177,0179,0651,3
14.Małysz, AdamAdam Małysz Polska175,0168,0174,0176,0650,6
15.Jež, FrantišekFrantišek Jež Czechy155,0180,0173,0178,0644,7
16.Jean-Prost, NicolasNicolas Jean-Prost Francja155,0168,0184,0178,0639,5
17.Soininen, JaniJani Soininen Finlandia156.0179.0169.0174.0631.6
18.Meglič, RobertRobert Meglič Słowenia160,0159,0178,0179,0631,2
19.Sakala, JaroslavJaroslav Sakala Czechy142,0167,0180,0186,0629,5
20.Funaki, KazuyoshiKazuyoshi Funaki Japonia161,0162,0175,0171,0625,3
21.Jiroutek, JakubJakub Jiroutek Czechy158,0172,0170,0170,0619,5
22.Gebstedt, RalfRalf Gebstedt Niemcy150,0172,0168,0177,0617,9
23.Dessum, NicolasNicolas Dessum Francja147,0173,0167,0176,0617,1
24.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia158,0163,0162,0179,0616,9
25.Gostiša, SamoSamo Gostiša Słowenia154,0166,0166,0173,0606,8
26.Reuteler, BrunoBruno Reuteler Szwajcaria167,0152,0170,0172,0605,7
27.Siegmund, GerdGerd Siegmund Niemcy163,0162,0170,0164,0605,3
28.Cecon, RobertoRoberto Cecon Włochy156,0178,0165,0154,0597,1
29.Horngacher, StefanStefan Horngacher Austria157,0173,0162,0159,0596,2
30.Freiholz, SylvainSylvain Freiholz Szwajcaria148,0165,0167,0171,0594,2
31.Savolainen, KimmoKimmo Savolainen Finlandia145,0168,0154,0167,0569,3
32.Skupień, WojciechWojciech Skupień Polska139,0[5]152,0[5]157,0146,0519,8
33.Mollard, DidierDidier Mollard Francja139,0DNS170,0169,0432,1
34.Bielčík, MariánMarián Bielčík Słowacja147,0161,0153,0DNS410,7
35.Doležal, MichalMichal Doležal Czechy136,0DNS162,0167,0405,0
36.Yasuzaki, NaokiNaoki Yasuzaki Japonia138,0147,0153,0DNS383,1
37.Steinauer, MarcoMarco Steinauer Szwajcaria138,0140,0146,0DNS365,3
38.Johanssen, KentKent Johanssen NorwegiaDNSDNS160,0163,0287,6
39.Kladnik, MatjažMatjaž Kladnik Słowenia153,0157,0DNSDNS274,0
40.Trunz, MartinMartin Trunz Szwajcaria138,0DNS151,0DNS249,8
41.Pertile, IvoIvo Pertile Włochy132,0DNS153,0DNS242,5
42.Johansson, FredrikFredrik Johansson Szwecja134,0DNS146,0DNS234,0
43.Gwóźdź, MarekMarek Gwóźdź Polska128,0[5]DNS153,0DNS232,7
44.Rasmussen, JohanJohan Rasmussen Szwecja137,0DNS141,0DNS232,6
45.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja135,0DNS139,0DNS228,8
46.Kruczek, ŁukaszŁukasz Kruczek Polska128,0[5]DNS153,0DNS232,7
47.Weber, RandyRandy Weber Stany Zjednoczone116,0DNS141,0DNS206,4
48.Korobow, AleksanderAleksander Korobow Kazachstan112,0DNS125,0DNS173,4
49.Radelj, JureJure Radelj SłoweniaDNSDNS140,0DNS117,5
50.Ottesen, LasseLasse Ottesen Norwegia137,0DNSDNSDNS114,9

Przypisy

  1. Skoki narciarskie – Zwycięzcy MŚ w lotach (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-12-06].
  2. Skoki Narciarskie Polska – Wyniki PŚ 1995/1996 (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2011-12-06].
  3. Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2011-12-06].
  4. Wyniki PŚ 1995/1996 (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2020-03-13].
  5. a b c d Retro TVP Sport: Kulm 1996, MŚ w lotach narciarskich: zobacz skrót konkursów (pol.). sport.tvp.pl, 2020-03-13. [dostęp 2020-03-13].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie