Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1998

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1998
19962000
Data24 - 25 stycznia 1998
GospodarzNiemcy Oberstdorf
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-185
Japonia Kazuyoshi Funaki
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Japonia

15. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich odbyły się w dniach 24-25 stycznia 1998 w Oberstdorfie na skoczni Heini-Klopfer-Skiflugschanze K-185. Klasyfikacja końcowa tych mistrzostw powstała po zsumowaniu punktów (za oceny za styl od sędziów i odległość) za skoki w dwóch konkursach Pucharu Świata zaliczanych zarówno do klasyfikacji lotów narciarskich[1], jak i generalnej.

Zwycięzcą mistrzostw został Kazuyoshi Funaki, otrzymując 18 maksymalnych 20-punktowych not sędziowskich na 20 możliwych)[2][3]. Drugi był Sven Hannawald, a na trzecim stopniu podium uplasował się Dieter Thoma.

Reprezentanci Polski nie startowali.

Wyniki

Konkurs indywidualny na skoczni K-185 (24-25.01.1998)

MiejsceZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4Punkty
1.Kazuyoshi Funaki Japonia191,0187,5203,0205,5776,4
2.Sven Hannawald Niemcy193,0191,5199,5203,0769,9
3.Dieter Thoma Niemcy185,5184,0203,5209,0749,9
4.Henning Stensrud Norwegia188,0186,5190,0196,5733,7
5.Lasse Ottesen Norwegia189,0182,5189,5198,5730,4
6.Primož Peterka Słowenia189,0180,0182,5198,0714,9
7.Kristian Brenden Norwegia190,5186,0187,0176,5707,5
8.Janne Ahonen Finlandia187,0177,5191,0183,5702,8
9.Andreas Widhölzl Austria177,0182,0176,0191,0685,2
10.Hansjörg Jäkle Niemcy168,5177,0193,0185,0684,7
11.Christof Duffner Niemcy180,0179,0173,0197,0682,3
12.Jani Soininen Finlandia171,0174,5181,5192,5678,9
13.Kimmo Savolainen Finlandia169,0177,5174,5182,0658,1
14.Andreas Goldberger Austria138,0181,0185,5191,0645,1
15.Akira Higashi Japonia160,0175,0166,5190,5642,4
16.Jakub Sucháček Czechy180,0174,5168,5166,5640,9
17.Bruno Reuteler Szwajcaria156,5188,0165,5186,5634,3
18.Stefan Horngacher Austria171,5179,0165,5169,5632,6
19.Kazuya Yoshioka Japonia158,0177,0160,0180,0622,0
20.Hideharu Miyahira Japonia169,0166,5158,5178,0621,9
21.Reinhard Schwarzenberger Austria161,5167,0170,5174,0620,1
22.Mika Laitinen Finlandia167,5166,5171,5180,0619,1
23.Roberto Cecon Włochy164,5165,5164,5176,0617,1
24.Urban Franc Słowenia160,0177,5160,5173,0611,2
25.Martin Mesík Słowacja159,0167,5154,5163,5579,4
26.Vladimír Roško Słowacja150,0145,0167,5169,5567,4
27.Sylvain Freiholz Szwajcaria147,0159,5158,5164,0560,3
28.Jakub Janda Czechy124,5167,0175,5412,4
29.Jure Radelj Słowenia159,0148,0151,0403,1
30.Jaroslav Sakala Czechy111,0165,0172,0385,6
31.Espen Bredesen Norwegia182,5187,5351,0
32.Peter Žonta Słowenia151,5157,5104,0337,6
33.Jon Petter Sandaker Norwegia181,5176,5334,6
34.Marco Steinauer Szwajcaria133,0152,0240,0
35.Michal Doležal Czechy120,0139,0202,8
36.Ján Zelenčík Słowacja113,0130,0180,1
37.Alaksandr Siniauski Białoruś108,0119,0166,4
38.Andrej Łyskawiec Białoruś102,0116,0157,6
39.Alaksiej Szybko Białoruś100,0116,0149,2
40.Martin Höllwarth Austria95,0105,0126,0
41.Siarhiej Babrou Białoruś95,092,0116,9
42.Aleksandr Korobow Kazachstan96,094,0112,0
43.Alessio Dunnhofer Włochy90,094,0109,8
44.Sepp Zehnder Szwajcaria97,058,4
45.Rico Parpan Szwajcaria94,055,8

Przypisy

  1. Klasyfikacji lotów narciarskich, skijumping.pl
  2. Daniel Ludwiński: Oni otrzymywali oceny marzeń! Skoczkowie z pięcioma notami po 20 punktów. sportowefakty.wp.pl, 2015-03-25. [dostęp 2020-01-13].
  3. Kazuyoshi Funaki - SFWCH Oberstdorf 1998 - 4 jumps. [dostęp 2019-12-25].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie