Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 2010
| |||
Brązowi medaliści mistrzostw świata juniorów w parach tanecznych Ksienija Mońko i Kiriłł Chalawin z Rosji | |||
Data | 9–13 marca 2010 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Holenderska Federacja Łyżwiarska | ||
Miejscowość | |||
Hala | The Uithof | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Liczba zawodników | 209 | ||
Zwycięzcy | |||
Soliści | |||
Solistki | |||
Pary sportowe | |||
Pary taneczne |
Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym 2010 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów, które odbywały się od 9 do 13 marca 2010 roku w hali The Uithof w Hadze.
Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych. W mistrzostwach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy na dzień 1 lipca 2009 ukończyli co najmniej 13, ale nie więcej niż 19 lat (21 lat w przypadku łyżwiarzy w parach sportowych i tanecznych).
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Japonia | 2 | 1 | 0 | 3 |
2 | Chiny | 1 | 1 | 0 | 2 |
3 | Rosja | 1 | 0 | 4 | 5 |
4 | Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 |
Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 0 | 1 |
Wyniki
Soliści
Poz. | Zawodnik | Reprezentacja | Nota łączna[1] | SP[2] | FS[3] | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yuzuru Hanyū | Japonia | 216,10 | 3 | 68,75 | 1 | 147,35 |
2 | Song Nan | Chiny | 205,25 | 5 | 67,97 | 2 | 137,28 |
3 | Artur Gaczinski | Rosja | 199,19 | 6 | 65,20 | 3 | 133,99 |
4 | Keegan Messing | Stany Zjednoczone | 197,03 | 2 | 68,90 | 4 | 128,13 |
5 | Grant Hochstein | Stany Zjednoczone | 194,30 | 1 | 71,35 | 7 | 122,95 |
6 | Andrei Rogozine | Kanada | 179,81 | 13 | 56,07 | 6 | 123,74 |
7 | Artur Dmitrijew Jr. | Rosja | 177,78 | 15 | 53,90 | 5 | 123,88 |
8 | Alexander Majorov | Szwecja | 177,01 | 7 | 64,15 | 8 | 112,86 |
9 | Dienis Tien | Kazachstan | 171,86 | 4 | 68,40 | 15 | 103,46 |
10 | Armin Mahbanoozadeh | Stany Zjednoczone | 168,69 | 8 | 62,30 | 12 | 106,39 |
11 | Abzał Rakymgalijew | Kazachstan | 167,88 | 10 | 58,40 | 11 | 109,48 |
12 | Javier Raya | Hiszpania | 164,41 | 9 | 60,45 | 14 | 103,96 |
13 | Morgan Ciprès | Francja | 162,01 | 16 | 52,20 | 10 | 109,81 |
14 | Liu Jiaxing | Chiny | 161,50 | 17 | 50,95 | 9 | 110,55 |
15 | Jorik Hendrickx | Belgia | 159,67 | 14 | 54,20 | 13 | 105,47 |
16 | Daniel Dotzauer | Niemcy | 154,83 | 11 | 57,00 | 17 | 97,83 |
17 | Zang Wenbo | Chiny | 148,99 | 20 | 49,60 | 16 | 99,39 |
18 | Sebastian Iwasaki | Polska | 142,39 | 21 | 49,60 | 18 | 92,79 |
19 | Kevin Alves | Brazylia | 141,44 | 18 | 50,38 | 19 | 91,06 |
20 | Ronald Lam | Kanada | 141,31 | 12 | 56,57 | 22 | 84,74 |
21 | Petr Coufal | Czechy | 138,11 | 23 | 47,60 | 20 | 90,51 |
22 | Stephen Li-Chung Kuo | Chińskie Tajpej | 136,27 | 19 | 50,04 | 21 | 86,23 |
23 | Petr Bidař | Czechy | 131,30 | 24 | 47,50 | 23 | 83,80 |
24 | Bela Papp | Finlandia | 128,78 | 22 | 49,17 | 24 | 79,61 |
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||||
25 | Kim Min-seok | Korea Południowa | NQ | 25 | 47,38 | NQ | |
26 | Viktor Romanenkov | Estonia | NQ | 26 | 47,25 | NQ | |
27 | Saverio Giacomelli | Włochy | NQ | 27 | 46,37 | NQ | |
28 | Mario-Rafael Ionian | Austria | NQ | 28 | 46,23 | NQ | |
29 | Stanisław Percow | Ukraina | NQ | 29 | 46,10 | NQ | |
30 | Stephane Walker | Szwajcaria | NQ | 30 | 43,25 | NQ | |
31 | Jakub Strobl | Słowacja | NQ | 31 | 43,10 | NQ | |
32 | Saulius Ambrulevičius | Litwa | NQ | 32 | 42,10 | NQ | |
33 | Matthew Precious | Australia | NQ | 33 | 39,25 | NQ | |
34 | Slavik Hayrapetyan | Armenia | NQ | 34 | 38,50 | NQ | |
35 | Michaił Karaliuk | Białoruś | NQ | 35 | 37,15 | NQ | |
36 | Zsolt Kosz | Rumunia | NQ | 36 | 35,28 | NQ | |
37 | Kristóf Forgó | Węgry | NQ | 37 | 34,96 | NQ | |
38 | Girts Jekabsons | Łotwa | NQ | 38 | 33,24 | NQ | |
39 | Harry Mattick | Wielka Brytania | NQ | 39 | 31,67 | NQ | |
40 | Manol Atanassov | Bułgaria | NQ | 40 | 31,27 | NQ | |
41 | Vivian John Parnell-Murphy | Irlandia | NQ | 41 | 30,57 | NQ | |
42 | Berk Akalin | Turcja | NQ | 42 | 29,56 | NQ | |
43 | Hau Jin Lee | Hongkong | NQ | 43 | 29,13 | NQ | |
44 | Ivor Mikolcevic | Chorwacja | NQ | 44 | 29,09 | NQ | |
45 | Boyito Mulder | Holandia | NQ | 45 | 27,92 | NQ | |
46 | Amel Burekovic | Bośnia i Hercegowina | NQ | 46 | 14,36 | NQ |
Solistki
Poz. | Zawodniczka | Reprezentacja | Nota łączna[4] | SP[5] | FS[6] | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kanako Murakami | Japonia | 165,47 | 2 | 59,00 | 1 | 106,47 |
2 | Agnes Zawadzki | Stany Zjednoczone | 156,79 | 8 | 50,98 | 2 | 105,81 |
3 | Polina Agafonowa | Rosja | 154,27 | 3 | 56,28 | 4 | 97,99 |
4 | Polina Szelepień | Rosja | 151,65 | 7 | 51,42 | 3 | 100,23 |
5 | Anna Owczarowa | Rosja | 147,52 | 1 | 59,80 | 8 | 87,72 |
6 | Kate Charbonneau | Kanada | 147,46 | 4 | 53,80 | 7 | 93,66 |
7 | Kiri Baga | Stany Zjednoczone | 146,98 | 5 | 52,28 | 5 | 94,70 |
8 | Christina Gao | Stany Zjednoczone | 143,86 | 9 | 49,34 | 6 | 94,52 |
9 | Joshi Helgesson | Szwecja | 138,13 | 6 | 52,10 | 9 | 86,03 |
10 | Julia Pfrengle | Niemcy | 133,05 | 11 | 47,84 | 10 | 85,21 |
11 | Léna Marrocco | Francja | 127,62 | 10 | 49,10 | 12 | 78,52 |
12 | Svetlana Issakova | Estonia | 124,10 | 17 | 44,48 | 11 | 79,62 |
13 | Romy Bühler | Szwajcaria | 121,94 | 15 | 45,24 | 13 | 76,70 |
14 | Sila Saygi | Turcja | 118,28 | 13 | 45,92 | 15 | 72,36 |
15 | Beata Papp | Finlandia | 117,32 | 20 | 43,66 | 14 | 73,66 |
16 | Karina Johnson | Dania | 115,17 | 18 | 43,94 | 16 | 71,23 |
17 | Angelica Olsson | Szwecja | 114,44 | 12 | 46,76 | 19 | 67,68 |
18 | Isabel Drescher | Niemcy | 111,95 | 21 | 43,12 | 17 | 68,83 |
19 | Zhu Qiuying | Chiny | 110,55 | 24 | 42,48 | 18 | 68,07 |
20 | Francesca Rio | Włochy | 107,12 | 16 | 44,64 | 20 | 62,48 |
21 | Alina Milewska | Ukraina | 105,02 | 14 | 45,36 | 22 | 59,66 |
22 | Ira Vannut | Belgia | 103,68 | 23 | 43,00 | 21 | 60,68 |
23 | Manouk Gijsman | Holandia | 103,14 | 19 | 43,70 | 23 | 59,44 |
24 | Alina Fjodorova | Łotwa | 102,18 | 22 | 43,04 | 24 | 59,14 |
Nie awansowały do programu dowolnego | |||||||
25 | Kristina Kostková | Czechy | NQ | 25 | 41,88 | NQ | |
26 | Anne Line Gjersem | Norwegia | NQ | 26 | 41,48 | NQ | |
27 | Nika Cerič | Słowenia | NQ | 27 | 39,92 | NQ | |
28 | Georgia Glastris | Grecja | NQ | 28 | 39,62 | NQ | |
29 | Mimi Tanasorn Chindasook | Tajlandia | NQ | 29 | 39,04 | NQ | |
30 | Karolína Sýkorová | Słowacja | NQ | 30 | 38,70 | NQ | |
31 | Alexandra Kunová | Słowacja | NQ | 31 | 38,62 | NQ | |
32 | Daniela Stoeva | Bułgaria | NQ | 32 | 38,60 | NQ | |
33 | Melinda Wang | Chińskie Tajpej | NQ | 33 | 37,94 | NQ | |
34 | Rimgailė Meškaitė | Litwa | NQ | 34 | 37,86 | NQ | |
35 | Ariana Tarrado Ribes | Andora | NQ | 35 | 36,60 | NQ | |
36 | Zhaira Costiniano | Filipiny | NQ | 36 | 36,56 | NQ | |
37 | Kim Hae-lin | Korea Południowa | NQ | 37 | 36,26 | NQ | |
38 | Charlotte Robbins | Wielka Brytania | NQ | 38 | 33,56 | NQ | |
39 | Sabina Paquier | Rumunia | NQ | 39 | 32,56 | NQ | |
40 | Sofia Bardakov | Izrael | NQ | 40 | 31,72 | NQ | |
41 | Isadora Williams | Brazylia | NQ | 41 | 31,12 | NQ | |
42 | Victoria Hübler | Austria | NQ | 42 | 30,90 | NQ | |
43 | Kristina Prilepko | Kazachstan | NQ | 43 | 30,68 | NQ | |
44 | Mila Petrovic | Serbia | NQ | 44 | 29,30 | NQ | |
45 | Fanni Forgó | Węgry | NQ | 45 | 29,16 | NQ | |
46 | Brittany Lau | Singapur | NQ | 46 | 28,92 | NQ | |
47 | Jaimee Nobbs | Australia | NQ | 47 | 28,12 | NQ | |
48 | Celia Robledo | Hiszpania | NQ | 48 | 26,90 | NQ | |
49 | Nadia Geldenhuys | Południowa Afryka | NQ | 49 | 25,98 | NQ | |
50 | Tze Ching Lww | Hongkong | NQ | 50 | 24,88 | NQ | |
51 | Franka Vugec | Chorwacja | NQ | 51 | 24,82 | NQ | |
52 | Ani Lominadze | Gruzja | NQ | 52 | 21,84 | NQ | |
53 | Priscila Alavez | Meksyk | NQ | 53 | 21,34 | NQ | |
54 | Nino Abashidze | Gruzja | NQ | 54 | 18,98 | NQ | |
55 | Naida Akšamija | Bośnia i Hercegowina | NQ | 55 | 16,26 | NQ |
Pary sportowe
Poz. | Zawodnicy | Reprezentacja | Nota łączna[7] | SP[8] | FS[9] | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sui Wenjing / Han Cong | Chiny | 170,71 | 1 | 60,94 | 1 | 109,77 |
2 | Narumi Takahashi / Mervin Tran | Japonia | 157,23 | 2 | 59,54 | 2 | 97,69 |
3 | Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow | Rosja | 145,35 | 3 | 54,26 | 3 | 91,09 |
4 | Tatjana Nowik / Michaił Kuzniecow | Rosja | 139,63 | 5 | 49,38 | 5 | 90,25 |
5 | Britney Simpson / Nathan Miller | Stany Zjednoczone | 138,00 | 4 | 52,50 | 6 | 85,50 |
6 | Zhang Yue / Wang Lei | Chiny | 135,86 | 11 | 44,90 | 4 | 90,96 |
7 | Brittany Jones / Kurtis Gaskell | Kanada | 133,41 | 7 | 48,12 | 7 | 85,29 |
8 | Margaret Purdy / Michael Marinaro | Kanada | 129,29 | 10 | 45,24 | 8 | 84,05 |
9 | Felicia Zhang / Taylor Toth | Stany Zjednoczone | 128,01 | 6 | 48,50 | 9 | 79,51 |
10 | Kaleigh Hole / Adam Johnson | Kanada | 119,68 | 8 | 47,04 | 12 | 72,64 |
11 | Anna Siłajewa / Artur Minczuk | Rosja | 117,96 | 9 | 46,62 | 14 | 71,34 |
12 | Juliana Gurdhzi / Alexander Voeller | Niemcy | 116,72 | 15 | 39,52 | 10 | 77,20 |
13 | Brynn Carman / AJ Reiss | Stany Zjednoczone | 115,90 | 12 | 44,48 | 13 | 71,42 |
14 | Klára Kadlecová / Petr Bidař | Czechy | 115,07 | 13 | 42,18 | 11 | 72,89 |
15 | Anna Chnyczenkowa / Márk Magyar | Węgry | 96,00 | 14 | 40,40 | 15 | 55,60 |
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||||
16 | Natalja Zabijako / Siergiej Muhhin | Estonia | NQ | 16 | 35,90 | NQ | |
17 | Anastasija Lewszyna / Jakub Tyc | Polska | NQ | 17 | 35,80 | NQ | |
18 | Rie Aoi / Wen Xiong Guo | Hongkong | NQ | 18 | 32,42 | NQ | |
19 | Catherine Clement / James Hunt | Wielka Brytania | NQ | 19 | 31,80 | NQ | |
20 | Stina Martini / Severin Kiefer | Austria | NQ | 20 | 31,54 | NQ |
1 Później okazało się, że Chiny nie powinny wystawić trzech par sportowych, dlatego najniżej sklasyfikowana para została zdyskwalifikowana[10].
Pary taneczne
Tańcem obowiązkowym był Westminster Waltz.
Poz. | Zawodnicy | Reprezentacja | Nota łączna[11] | CD[12] | OD[13] | FD[14] | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow | Rosja | 188,28 | 1 | 37,52 | 1 | 59,94 | 1 | 90,82 |
2 | Alexandra Paul / Mitchell Islam | Kanada | 172,37 | 5 | 33,32 | 2 | 55,90 | 2 | 83,15 |
3 | Ksienija Mońko / Kiriłł Chalawin | Rosja | 168,81 | 4 | 34,17 | 3 | 53,55 | 5 | 81,09 |
4 | Maia Shibutani / Alex Shibutani | Stany Zjednoczone | 168,35 | 2 | 34,27 | 4 | 52,67 | 4 | 81,41 |
5 | Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi | Włochy | 167,84 | 6 | 32,35 | 5 | 52,62 | 3 | 82,87 |
6 | Jekatierina Puszkasz / Jonathan Guerreiro | Rosja | 162,16 | 3 | 34,20 | 6 | 48,60 | 6 | 79,36 |
7 | Rachel Tibbetts / Colin Brubaker | Stany Zjednoczone | 153,50 | 7 | 31,89 | 7 | 48,17 | 7 | 73,44 |
8 | Anastasija Gałjeta / Ołeksij Szumskij | Ukraina | 146,96 | 8 | 29,14 | 8 | 46,30 | 8 | 71,52 |
9 | Piper Gilles / Zachary Donohue | Stany Zjednoczone | 141,30 | 11 | 27,83 | 9 | 45,78 | 12 | 67,69 |
10 | Geraldine Bott / Neil Brown | Francja | 140,65 | 12 | 27,78 | 10 | 43,45 | 10 | 69,42 |
11 | Stefanie Frohberg / Tim Giesen | Niemcy | 139,51 | 9 | 28,56 | 15 | 41,76 | 11 | 69,19 |
12 | Dóra Turóczi / Balázs Major | Węgry | 139,29 | 16 | 27,20 | 12 | 42,46 | 9 | 69,63 |
13 | Olivia Nicole Martins / Alvin Chau | Kanada | 135,63 | 13 | 27,68 | 14 | 41,96 | 13 | 65,99 |
14 | Gabriela Kubova / Dmitri Kiselev | Czechy | 133,48 | 15 | 27,38 | 13 | 42,13 | 14 | 63,97 |
15 | Charlotte Aiken / Josh Whidborne | Wielka Brytania | 132,24 | 10 | 28,29 | 11 | 42,51 | 17 | 61,44 |
16 | Sara Hurtado / Adria Diaz | Hiszpania | 128,44 | 17 | 27,04 | 21 | 39,27 | 15 | 62,13 |
17 | Katelyn Good / Nikolaj Sorensen | Dania | 128,41 | 20 | 25,29 | 16 | 41,48 | 16 | 61,64 |
18 | Oksana Klimova / Sasha Palomäki | Finlandia | 127,82 | 14 | 27,67 | 22 | 39,07 | 18 | 61,08 |
19 | Nikola Višňová / Lukáš Csolley | Słowacja | 126,23 | 21 | 25,26 | 17 | 41,20 | 19 | 59,77 |
20 | Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński | Polska | 109,40 | 18 | 25,76 | 18 | 40,52 | 20 | 43,12 |
Nie awansowali do tańca dowolnego | |||||||||
21 | Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer | Austria | 64,39 | 24 | 24,48 | 19 | 39,91 | NQ | |
22 | Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron | Francja | 63,28 | 28 | 23,61 | 20 | 39,67 | NQ | |
23 | Abby Carswell / Andrew Doleman | Kanada | 63,16 | 23 | 24,56 | 23 | 38,60 | NQ | |
24 | Marija Popkowa / Wiktor Kowalienko | Uzbekistan | 62,79 | 19 | 25,74 | 25 | 37,05 | NQ | |
25 | Yiyi Zhang / Nan Wu | Chiny | 61,91 | 26 | 24,03 | 24 | 37,88 | NQ | |
26 | Karolína Procházková / Michal Češka | Czechy | 61,15 | 25 | 24,22 | 26 | 36,93 | NQ | |
27 | Ramona Elsener / Florian Roost | Szwajcaria | 60,68 | 27 | 23,79 | 27 | 36,89 | NQ | |
28 | Irina Shtork / Taavi Rand | Estonia | 60,18 | 22 | 25,24 | 28 | 34,94 | NQ | |
29 | Lesia Waladzienkawa / Witalij Wachunow | Białoruś | 52,89 | 29 | 22,22 | 29 | 30,67 | NQ | |
WD | Ioana Harmony Risca / Chase Andrews Brogan | Rumunia | DNF | 30 | 22,17 | DNF | |||
Nie awansowali do tańca oryginalnego | |||||||||
31 | Sofia Sforza / Francesco Fioretti | Włochy | NQ | 31 | 22,00 | NQ | |||
32 | Kristina Tremasova / Dimitar Lichev | Bułgaria | NQ | 32 | 21,28 | NQ | |||
33 | Ksenia Pecherkina / Aleksander Jakushin | Łotwa | NQ | 33 | 20,72 | NQ | |||
34 | Ayesha Yigit / Shane Speden | Nowa Zelandia | NQ | 34 | 17,74 | NQ |
Przypisy
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-11)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-11)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].
- ↑ Illegal Third Chinese Pair Team Allowed to Compete at Junior Worlds (ang.). iceskatingintnl.com. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-23)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-01)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-13)].
- ↑ ISU World Junior Figure Skating Championships 2010 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-12)].
Bibliografia
- ISU World Junior Figure Skating Championships 20010 (ang.). ISU. [dostęp 2020-01-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flaga Finlandii
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Narumi Takahashi / Mervin Tran (2), Sui Wenjing / Han Cong (1), Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (3) at the 2010 World Junior Figure Skating Championships
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Elena Ilinykh and Nikita KatsalapovAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Ksenia Monko and Kirill KhaliavinAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Kanako MurakamiAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Keegan MessingAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Song Nan (2), Yuzuru Hanyu (1), Artur Gachinski (3) at the 2010 World Junior Figure Skating Championships
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Alexandra PAUL and Mitchell ISLAM (2), Elena Ilinykh and Nikita Katsalapov (1), Ksenia Monko and Kirill Khaliavin (3) at the podium 2010 World Junior Figure Skating Championships
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Agnes Zawadzki (2), Kanako Murakami (1), Polina Agafonova (3) at the 2010 World Junior Figure Skating Championships
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Kanako MurakamiAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Polina AgafonovaAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Ksenia Stolbova and Fedor KlimovAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Yuzuru HanyuAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Agnes ZawadzkiAutor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Justyna Plutowska and Dawid Pietrzyński at the 2010 World Junior Figure Skating Championships.СD.
Autor: David W. Carmichael, Licencja: CC-BY-SA-3.0
2010 World Junior Figure Skating Championships
- Alexandra Paul and Mitchell Islam