Stany Zjednoczone Chris Mazdzer

Dwójki mężczyzn

Kanada Tristan Walker
Kanada Justin Snith

3. Mistrzostwa Ameryki i Pacyfiku w saneczkarstwie 2014 odbyły się w dniach 67 grudnia 2013 roku w kanadyjskim Whistler. Zawody odbyły się w ramach Pucharu Świata w sezonie 2013/2014. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn oraz dwójkach mężczyzn.

Terminarz

DataKonkurencjaGodzina
6 grudniaDwójki mężczyzn15:00 UTC-08:00 / 01:00 CET
7 grudniaJedynki kobiet15:00 UTC-8 / 01:00 CET
7 grudniaJedynki mężczyzn17:30 UTC-8 / 03:30 CET

Wyniki

Zwycięzcą zawodów został Amerykanin Chris Mazdzer, który wyprzedził Kanadyjczyka Samuel Edney oraz swojego rodaka Westa. W zawodach uczestniczyło dziesięciu zawodników. Dwóch nie ukończyło zawodów. Pierwsza dwójka obroniła tytuły z poprzedniego sezonu.

MedalZawodnik1. zjazd2. zjazdCzasStrata
Gold medal with cup.svgStany Zjednoczone Chris Mazdzer48.45748.5211:36.978
Silver medal with cup.svgKanada Samuel Edney48.49048.6161:37.106+0.128
Bronze medal with cup.svgStany Zjednoczone Tucker West48.60748.7611:37.368+0.390
10Australia Daniel Newton50.612-

Zwycięzcą zawodów została Kanadyjka Alex Gough, która wyprzedziła Amerykanki: Erin Hamlin oraz Kate Hansen. Obrończyni tytułu mistrzowskiego Julia Clukey zajęła czwarte miejsce. W zawodach uczestniczyło osiem zawodniczek. Wszystkie ukończyły zawody.

MedalZawodniczka1. zjazd2. zjazdCzasStrata
Gold medal with cup.svgKanada Alex Gough36.78036.7801:13.560
Silver medal with cup.svgStany Zjednoczone Erin Hamlin36.89036.8901:13.780+0.128
Bronze medal with cup.svgStany Zjednoczone Kate Hansen36.89836.8981:13.796+0.390
4Stany Zjednoczone Julia Clukey36.97436.9741:13.949+0.678
5Kanada Summer Britcher37.03337.0331:14.066+0.822
6Kanada Kimberley McRae37.03537.0351:14.070+0.923
7Kanada Arianne Jones37.12637.1261:14.252+1.070
8Kanada Jordan Smith37.19537.1951:14.390+2.089

Zwycięzcą zawodów została para kanadyjska Tristan Walker - Justin Snith. Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli Amerykanie. W zawodach uczestniczyło zaledwie cztery pary, wszystkie ukończyły rywalizację.

MedalZawodnicy1. zjazd2. zjazdCzasStrata
Gold medal with cup.svgKanada Tristan Walker/Justin Snith36.72136.6571:13.378
Silver medal with cup.svgStany Zjednoczone Matthew Mortensen/Preston Griffall36.79736.7611:13.558+0.180
Bronze medal with cup.svgStany Zjednoczone Christian Niccum/Jayson Terdiman36.90136.9201:13.821+0.443
4Stany Zjednoczone Jake Hyrns/Andrew Shrek37.12737.4911:14.616+1.238

Klasyfikacja medalowa

MiejscePaństwoGold medal with cup.svgSilver medal with cup.svgBronze medal with cup.svgRazem