(30.03.2019)

Kevin Maltsev

Kobiety

Annemarii Bendi

Mistrzostwa Estonii w Skokach Narciarskich 2019 – zawody mające na celu wyłonić mistrza Estonii, które rozegrane zostały 30 marca w Otepää na skoczni normalnej Tehvandi.

Zmagania w kategorii mężczyzn wygrał Kevin Maltsev pokonując o szesnaście punktów sklasyfikowanego na drugim miejscu Martti Nõmme. Na trzecim miejscu uplasował się specjalizujący się w kombinacji norweskiej Kristjan Ilves straciwszy niespełna dziesięć punktów do miejsca wyżej. Czwarte miejsce zajął Artti Aigro tracąc pół punktu do podium. Dwóch zgłoszonych zawodników nie pojawiło się na starcie zawodów. W sumie sklasyfikowanych zostało szesnastu skoczków.

Wśród kobiet mistrzostwo zdobyła Annemarii Bendi uzyskując przewagę ponad czterdziestu punktów nad miejscem drugim, które zajęła Triinu Hausenberg. Skład podium zawodów uzupełniła Carena Roomets z notą gorszą od miejsca wyżej o niecałe sto punktów. Czwarte i ostatnie miejsce w konkursie zajęła Stella Kivi przegrywając podium o pięć punktów[1].