Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu 2009
35. MEJ << 36. Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu >>37. MEJ | |
---|---|
Miejsce | Praga, Czechy |
Liczba ekip | 45 |
Liczba sportowców | |
Liczba konkurencji | |
Otwarcie | 8 lipca 2009 |
Zamknięcie | 12 lipca 2009 |
Liczba polskich reprezentantów | 25 (13 kobiet, 12 mężczyzn) |
36. Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN) odbyły się w dniach 8 lipca – 12 lipca 2009 roku w Pradze.
Stolica Czech była gospodarzem mistrzostw po raz pierwszy.
Arena mistrzostw
Główną areną mistrzostw w 2009 roku była Swimming Stadium Podolí.
Reprezentacja Polski
Mężczyźni
| Kobiety
|
Pływanie
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | Dominik Kozma | 22.33 | Fabio Gimondi | 22.61 | Erik Van Dooren | 22.65 |
100 metrów | Daniła Izotow | 48.48 EJR | Francesco Donin | 48.80 | Luca Leondardi | 48.83 |
200 metrów | Yannick Agnel | 1:47.02 EJR | Daniła Izotow | 1:47.77 | Artiom Łobuzow | 1:49.18 |
400 metrów | Yannick Agnel | 3:48.17 EJR | Péter Bernek | 3:50.53 | Adrián Mantas Mota | 3:52.12 |
800 metrów | Alessandro Cuoghi | 8:01.87 | Martin Grodzki | 8:02.42 | Balázs Zámbó | 8:04.34 |
1500 metrów | Gergely Gyurta | 15:14.39 | Alessandro Cuoghi | 15:20.52 | Adrián Mantas Mota | 15:24.32 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | Marco Fanti Rovetta | 25.49 EJR | Ádám Szilágyi | 25.75 | Stefano Pizzamiglio | 25.77 |
100 metrów | Marco Fanti Rovetta | 55.55 | Ádám Szilágyi | 55.64 | Stefano Pizzamiglio | 55.82 |
200 metrów | Radosław Kawęcki | 1:56.65 EJR | Péter Bernek | 1:58.98 | Michele Malerba | 2:00.69 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | Aleksandr Triznow | 27.34 EJR | Andrea Toniato | 28.03 | Petr Bartunek | 28.30 |
100 metrów | Andrea Toniato | 1:00.97 EJR | Aleksandr Triznow | 1:01.63 | Maksim Szczerbakow | 1:01.70 |
200 metrów | Christian vom Lehn | 2:11.07 | Maksim Szczerbakow | 2:12.83 | Dimitrios Kuluris | 2:14.68 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Andrij Goworow | 23.66 EJR | Tommaso Romani | 24.15 | Fotios Koliopulos | 24.36 |
100 metrów | Marcin Cieślak | 53.00 | Bence Pulai | 53.02 | Philip Heintz | 53.46 |
200 metrów | Marcin Cieślak | 1:56.13 EJR | Nimrod Hayet | 1:57.97 | Zsombor Szána | 1:58.76 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | Raphaël Stacchiotti | 2:02.56 | Dominik Kozma | 2:04.05 | Morten Ahme | 2:04.29 |
400 metrów | Roberto Pavoni | 4:17.27 | Gergely Gyurta | 4:18.62 | Zsombor Szána | 4:19.43 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów dowolnym | Włochy Francesco Donin Fabio Gimondi Luca Leondardi Stefano Pizzamiglio | 3:16.58 EJR | Francja Antton Haramboure Lorys Bourelly Yannick Agnel Romain Magula | 3:20.08 | Niemcy Joel Ax Philip Heintz Sören Barthel Rico Stöckmann | 3:22.39 |
4 × 200 metrów dowolnym | Francja Antton Haramboure Thibault Bayrac Lorys Bourelly Yannick Agnel | 7:21.15 | Rosja Artiom Łobuzow Witalij Syrnikow Aleksandr Szumajłow Daniła Izotow | 7:21.24 | Włochy Francesco Donin Mihai Florin Pantir Alessandro Cuoghi Luca Leonardi | 7:22.76 |
4 × 100 metrów zmiennym | Włochy Marco Fanti Rovetta Andrea Toniato Stefano Pizzamiglio Luca Leondardi | 3:38.28 EJR | Rosja Dmitrij Gorbunow Aleksandr Triznow Siergiej Iwanow Daniła Izotow | 3:40.53 | Węgry Ádám Szilágyi Dominik Kozma Bence Pulai Péter Bernek | 3:41.06 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | Silke Lippok | 25.44 | Silvia Di Pietro | 25.59 | Anna Santamans | 25.93 |
100 metrów | Silke Lippok | 55.02 EJR | Silvia Di Pietro | 55.58 | Camille Radou | 55.87 |
200 metrów | Camille Radou | 1:59.19 EJR | Silke Lippok | 2:00.06 | Sharon van Rouwendaal | 2:00.59 |
400 metrów | Sharon van Rouwendaal | 4:12.35 | Stefania Pirozzi | 4:13.01 | Ann Morris | 4:14.09 |
800 metrów | Gráinne Murphy | 8:36.63 | Tjaša Oder | 8:38.26 | Claudia Dasca Romeu | 8:40.02 |
1500 metrów | Tjaša Oder | 16:25.57 | Claudia Dasca Romeu | 16:31.58 | Gráinne Murphy | 16:35.93 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | Marija Tereszczenko | 29.06 EJR | Daryna Zewina | 29.17 | Klaudia Naziębło | 29.34 |
100 metrów | Daryna Zewina | 1:01.49 | Sarah Sjöström | 1:02.91 | Klaudia Naziębło | 1:02.93 |
200 metrów | Daryna Zewina | 2:10.08 EJR | Klaudia Naziębło | 2:13.08 | Dörte Baumert | 2:13.40 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | Ilaria Scarcella | 31.71 | Vanessa Grimberg | 31.87 | Paulina Zachoszcz | 31.89 |
100 metrów | Ilaria Scarcella | 1:07.49 EJR | Marina García Urzainqui | 1:07.63 | Paulina Zachoszcz Maria Georgia Michalaka | 1:09.19 |
200 metrów | Ilaria Scarcella | 2:25.02 | Marina García Urzainqui | 2:25.05 | Olga Dietieniuk | 2:26.76 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Silvia Di Pietro | 26.33 EJR | Lena Kalla | 26.74 | Anna Schoholeva | 27.10 |
100 metrów | Lena Kalla | 58.76 EJR | Beatrice Fassone | 59.25 | Silvia Di Pietro | 59.44 |
200 metrów | Mirela Olczak | 2:09.32 | Boglárka Kapás | 2:09.84 | Denise Riccobono | 2:10.31 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | Gráinne Murphy | 2:14.22 EJR | Aimee Willmott | 2:15.89 | Stefania Pirozzi | 2:16.11 |
400 metrów | Gráinne Murphy | 4:40.88 EJR | Aimee Willmott | 4:44.81 | Stefania Pirozzi | 4:45.37 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów dowolnym | Niemcy Julika Niegisch Juliane Reinhold Lina Rathsack Silke Lippok | 3:45.27 EJR | Włochy Chiara Masini Luccetti Alice Mizzau Giada Galizi Silvia Di Pietro | 3:46.57 | Szwecja Lovisa Ericsson Josefin Lindqvist Henriette Stenkvist Michelle Coleman | 3:47.30 |
4 × 200 metrów dowolnym | Wielka Brytania Danielle Stirrat Emma Graham Eleanor Faulkner Anne Bochmann | 8:08.31 EJR | Niemcy Juliane Reinhold Sandra Koch Katharina David Silke Lippok | 8:10.47 | Szwecja Sarah Sjöström Henriette Stenkvist Lovisa Ericsson Michelle Coleman | 8:10.57 |
4 × 100 metrów zmiennym | Niemcy Dörte Baumert Vanessa Grimberg Lena Kalla Silke Lippok | 4:05.59 EJR | Włochy Rachele Qualla Ilaria Scarcella Beatrice Fassone Silvia Di Pietro | 4:08.03 | Hiszpania Eva Plaza Ortega Marina García Urzainqui Anna Arasi Aida Marti Judit Ignacio Sorribes | 4:10.49 |
Tabela medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 6 | 6 | 7 | 19 |
2 | Włochy | 5 | 6 | 5 | 16 |
3 | Niemcy | 4 | 2 | 2 | 8 |
4 | Francja | 3 | 0 | 1 | 4 |
5 | Rosja | 2 | 7 | 5 | 14 |
6 | Węgry | 2 | 4 | 2 | 8 |
7 | Hiszpania | 2 | 2 | 3 | 7 |
8 | Ukraina | 2 | 2 | 2 | 6 |
9 | Dania | 2 | 2 | 1 | 5 |
10 | Grecja | 2 | 1 | 1 | 4 |
11 | Irlandia | 2 | 1 | 0 | 3 |
12 | Austria | 2 | 0 | 0 | 2 |
. | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
14 | Polska | 4 | 1 | 4 | 9 |
15 | Chorwacja | 1 | 1 | 0 | 2 |
. | Szwecja | 1 | 1 | 0 | 2 |
17 | Turcja | 1 | 0 | 1 | 2 |
18 | Finlandia | 0 | 2 | 1 | 3 |
19 | Holandia | 0 | 1 | 1 | 2 |
20 | Białoruś | 0 | 1 | 0 | 1 |
. | Islandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
22 | Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 |
. | Łotwa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Uczestnicy
W Mistrzostwach Europy juniorów w pływaniu 2011 uczestniczyło 45 państw.
Linki zewnętrzne
- Wyniki mistrzostw. swimrankings.net. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
Media użyte na tej stronie
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flaga Finlandii
Flag of Liechtenstein
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Autor: FilRB / Maix, Licencja: CC BY-SA 3.0
A gold/silver/bronze medals icon for Europe Championships
Autor: Chmee2, Licencja: CC BY 3.0
Ta ilustracja pokazuje chroniony obiekt zabytkowy w Republice Czeskiej o numerze