Mistrzostwa Polski w Curlingu 2019

Mistrzostwa Polski w Curlingu 2019 rozegrane zostały w dniach 11-14 kwietnia 2019 roku w Łodzi. Turnieje kwalifikacyjne kobiet i mężczyzn odbyły się również w Łodzi w dniach 4-7 kwietnia. W rywalizacji łącznie uczestniczyły 33 drużyny (9 kobiecych i 24 męskie).

W rywalizacji kobiet złote medale zdobyły zawodniczki AZS Gliwice (skip Marta Pluta), które w finale pokonały obrończynie tytułu POS Łódź (skip Marta Szeliga-Frynia) 4:2. Na najniższym stopniu podium uplasowały się warszawianki z drużyny CCC Team Chmarra (skip Daria Chmarra). Rywalizację mężczyzn wygrali zawodnicy SCC Sopot Curling Team (skip Borys Jasiecki), którzy w finale pokonali 7:2 CCC Stone Mleko (skip Michał Janowski). Brązowe medale przypadły drużynie AZS Gliwice Ogień (skip Tomasz Bosek).

Medalistki i medaliści mistrzostw uzyskali prawo do uczestnictwa w jesiennych turniejach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 2019 (grupa B).

Eliminacje

O sześć wolnych miejsc w turnieju finałowym mężczyzn rywalizowało osiemnaście drużyn, a o trzy wolne miejsca w turnieju finałowym kobiet rywalizowało sześć drużyn. Kwalifikacje mężczyzn rozegrano w trzech grupach po sześć zespołów. Zwycięzcy grup uzyskali bezpośredni awans, a drużyny z drugich i trzecich miejsc spotkały się w barażach, których zwycięzcy uzupełnili stawkę finalistów. Kwalifikacje kobiet rozegrano systemem kołowym, a awans do turnieju finałowego uzyskały trzy najlepsze drużyny. W rogrywkach dopuszczono wyniki remisowe, za które drużyny otrzymywały po jednym punkcie. Za zwycięstwo przyznawano dwa punkty, za porażkę nie przydzielano punktów.

POS Łódź 30sth Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie310305xx12

BKSW Juniorskie Curlusy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie1102001x5
MCC Stolarek0010110x3

CMCC Tarczyński Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie2000021x5
POS Łódź The Gentlemen0201100x4

Do turnieju finałowego awansowały POS Łódź 30sth, KSW Juniorskie Curlusy i MCC Tarczyński.

Turniej finałowy

Kobiety

Drużyny

DrużynaCzwartaTrzeciaDrugaOtwierającaRezerwowa
AZS Gliwice Team PlutaMarta PlutaEwa NogłyJustyna WojtasMarta ŚwieszekAdela Walczak
CCC Team ChmarraAneta LipińskaDaria ChmarraKarolina MandesMarta Leszczyńska
KKC First AidKarolina StartekAleksandra BigosińskaMałgorzata GaczkowskaAgata JędrzejczykZuzanna Rybicka
MCC TomczyńskaAnna TomczyńskaKatarzyna SelwantAnna FijałkowskaMagdalena DobiszewskaAneta Gęśla
POS Łódź Curling TeamMarta Szeliga-FryniaBarbara KarwatMaria StefańskaJulia DyderskaEmilia Filutowicz
ŚKC PetardyMagdalena DumanowskaMagdalena KołodziejElżbieta RanKrystyna BenigerMonika Pietruszka

Skip drużyny oznaczona jest pogrubionym fontem.