Najwięcej zwycięstw

Indie
5 razy

Strona internetowa

Mistrzostwa SAFF w piłce nożnej kobiet (ang. SAFF Women's Championship) – turniej piłkarski w Azji Południowej organizowany co dwa lata przez SAFF. Drużyny biorące udział w turnieju to Afganistan, Bangladesz, Bhutan, Indie, Malediwy, Nepal, Pakistan i Sri Lanka.

Historia

Zapoczątkowany został w 2010 roku przez SAFF jako Mistrzostwa kobiet SAFF. W turnieju 2010 uczestniczyły reprezentacje Bangladeszu, Indii, Nepalu, Pakistanu i Sri Lanki. Rozgrywki zostały rozegrane na stadionach Bangladeszu. 5 drużyn najpierw w grupie systemem kołowym walczyła o miejsca na podium, a potem dwójka najlepszych zespołów w meczu finałowym wyłoniła mistrza. Pierwszy turniej wygrała reprezentacja Indii[1].

W II edycji 8 drużyn najpierw zostały rozbite na dwie grupy, a potem czwórka najlepszych zespołów systemem pucharowym wyłoniła mistrza.