(27.07.2019)

Kevin Bickner

Kobiety

Nina Lussi

Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Skokach Narciarskich 2019 – zawody o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich, rozegrane w Park City 27 lipca na skoczni normalnej.

Tytuł mistrzowski wśród kobiet wywalczyła Nina Lussi wygrywając z przewagą ponad dwunastu punktów nad będącą na drugim miejscu Anną Hoffmann. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Annika Belshaw straciwszy niespełna dwadzieścia punktów do miejsca wyżej. W konkursie wystartowało łącznie jedenaście zawodniczek.

Wśród mężczyzn mistrzostwo wywalczył Kevin Bickner. Na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów sklasyfikowany został Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes. Na najniższym stopniu podium stanął Casey Larson z notą o ponad jedenaście punktów gorszą od zwycięzcy. Czwarte miejsce zajął trzeci najlepszy Amerykanin w konkursie – Decker Dean. Do zawodów przystąpiło dwudziestu ośmiu skoczków[1].

. . .

1. Skijumping.pl - Bickner i Lussi mistrzami USA, Skijumping.pl [dostęp 2019-08-01] (pol.).