Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 1985/1986

Motor Lublin
1984/19851986/1987
sezon 1985/1986
Trener

Jan Złomańczuk

I liga

13. miejsce

Puchar Polski

1/8 finału

Stroje
domowe

Sezon 1985/1986 był dla Motoru Lublin 5. sezonem w ekstraklasie. W trzydziestu rozegranych spotkaniach, Motor zdobył 25 punktów i zajął 13. miejsce w tabeli. Trenerem Motoru był Jan Złomańczuk.

Przebieg sezonu

Letni okres przygotowawczy

Piłkarze Motoru do treningów w przerwie letniej powrócili 6 lipca[1]. 10 lipca dwudziestotrzyosobowa kadra wyjechała na dwutygodniowe zgrupowanie do Dębicy[2]. W pierwszym sparingu Motor pokonał Błękitnych Kielce 8:0. W składzie lublinian wystąpili nowo pozyskani Janusz Dec, który przyszedł z Górnika Łęczna i Jarosław Góra, który wrócił do Lublina z Broni Radom[3]. W kolejnych meczach kontrolnych Motor przegrał z Resovią 2:3[4], wygrał z Unią Tarnów 2:1[5] i z Igloopolem Dębica 4:0[6].

Po zakończeniu zgrupowania w Dębicy zespół udał się do Mielca, gdzie wziął udział w turnieju międzynarodowym[6]. W inauguracyjnym spotkaniu pokonał Avię Świdnik 2:1 po bramkach Andrzeja Łatki i Janusza Kudyby, następnie wygrał z Tatranem Preszów 6:0 ze strzałów Leszka Iwanickiego (3), Zbigniewa Slipiki, Andrzeja Łatki oraz Jarosława Góry i zremisował ze Stalą Mielec 2:2, dzięki bramkom Tomasza Jasiny i Zbigniewa Slipiki[7].

Runda jesienna

W pierwszym meczu rundy jesiennej Motor mierzył się w Łodzi z Widzewem. Lublinianie wystąpili bez kontuzjowanego Andrzeja Łatki i pauzującego za żółte kartki Modesta Boguszewskiego, Widzew zaś bez Dariusza Dziekanowskiego, który sposobił się do przejścia do warszawskiej Legii. Wynik meczu otworzył w 33. minucie Tadeusz Świątek, a wyrównującą bramkę zdobył na pięć minut przed zakończeniem spotkania Tomasz Jasina[8]. W drugiej kolejce lubelski zespół podejmował na Zygmuntowskich mistrza Polski – Górnika Zabrze. Mimo iż w pierwszym kwadransie gry przewagę mieli piłkarze Motoru, w 21. minucie pierwszą bramkę zdobyli goście, za sprawą pozyskanego z Zagłębia Sosnowiec Jana Urbana. Dwie minuty później na 2:0 dla Górnika podwyższył Andrzej Iwan. Tuż przed przerwą Motor mógł zdobyć kontaktową bramkę, jednak piłkę po strzale Adriana Szczepańskiego wybił z linii bramkowej Waldemar Matysik. W drugiej połowie gole zdobywali już tylko goście – w 72. minucie Andrzej Zgutczyński i na dwie minuty przed zakończeniem meczu Jan Urban[9]. Mecz trzeciej kolejki rozegrany w środowe popołudnie pomiędzy Lechią Gdańsk a Motorem zakończył się wynikiem 2:2. Pierwszą bramkę zdobyli lublinianie w 34. minucie po strzale Roberta Grzanki z podania Leszka Iwanickiego, wykonującego rzut wolny. Wyrównał Janusz Możejko w 37. minucie, a dwie minuty później po zespołowej akcji Iwanicki strzelił drugą bramkę dla Motoru. Na trzy minuty przed przerwą sfaulowany w polu karnym został Tomasz Jasina i sędziujący to spotkanie Michał Listkiewicz podyktował jedenastkę, jednak Iwanicki trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie dużą przewagę mieli gospodarze, czego efektem była wyrównująca bramka w 74. minucie zdobyta przez Zenona Małka. Wcześniej Lechia nie wykorzystała rzutu karnego. Strzał Macieja Kamińskiego obronił Dariusz Opolski[10][11]. Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec do zespołu powrócił Andrzej Łatka, który przebywał w Mielcu[12], jednak Motor wystąpił do końca rundy jesiennej bez Leszka Iwanickiego, który doznał kontuzji kolana w meczu z Lechią. Zagłębie, które do tego spotkania przystępowało z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym (porażki z Górnikiem 0:6 i Lechem 0:1, mecz z Lechią został przełożony na 14 sierpnia) pokonało na stadionie przy al. Zygmuntowskich Motor 3:0. W efekcie lubelski zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli[13].

W wyjazdowym meczu z Lechem Poznań, który wystąpił bez kontuzjowanego reprezentanta Polski Krzysztofa Pawlaka, do 75. minuty widniał rezultat bezbramkowy. Wtedy Janusz Dec popchnął w polu karnym Jerzego Kruszczyńskiego, za co sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w ostatniej minucie spotkania[14]. W szóstej kolejce Motor grał wyjazdowy mecz z Górnikiem w Wałbrzychu. Gospodarze objęli prowadzenie w 1. minucie po strzale głową Leszka Kosowskiego, a wyrównał w 4. minucie również strzałem głową Adrian Szczepański z dośrodkowania Andrzeja Łatki. W drugiej połowie przewagę miał Górnik, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry za sprawą Kosowskiego. Od 86. minuty Motor grał w osłabieniu po usunięciu z boiska Zbigniewa Slipiki, który otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną za faul na Włodzimierzu Ciołku[15][16]. W pierwszym wrześniowym pojedynku Motor podejmował na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Lublinianie wystąpili bez wciąż leczącego kontuzję kolana Leszka Iwanickiego i Zbigniewa Slipiki, który za czerwoną kartkę otrzymaną w Wałbrzychu otrzymał czteromeczową karę, wrocławianie zaś bez Ryszarda Tarasiewicza, który doznał urazu w towarzyskim meczu kadry narodowej. Ponadto mający wystąpić bramkarz Stanisław Karwat doznał na rozgrzewce kontuzji barku i zastąpił go Dariusz Opolski. Po trzech porażkach z rzędu Motor pokonał Śląsk 2:0 i odniósł pierwsze w sezonie 1985/1986 zwycięstwo. Pomimo tej wygranej lublinianie wciąż zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin, jednak gorszy bilans bramkowy[17][18]. Korzystając z dwutygodniowej przerwy spowodowanej występem reprezentacji Polski w meczu eliminacji mistrzostw świata z Belgią, Motor rozegrał dwa sparingi, na al. Zygmuntowskich z jugosłowiańskim zespołem Rabotnicki Skopje (5:2) i na Kresowej z Górnikiem Łęczna (1:1). Przed meczem z ŁKS-em Łódź w miejsce kontuzjowanego Stanisława Karwata wypożyczono z Avii Świdnik Zbigniewa Kondziaka[19]. Po wyjazdowym, bezbramkowym remisie z ŁKS-em i przy porażce Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź, Motor opuścił ostatnią pozycję w tabeli[20].

W dziewiątej kolejce Motor zremisował z dziewiątym w tabeli GKS-em Katowice. Pomimo iż lubelski zespół zajmował wówczas piętnaste miejsce, obydwa zespoły dzieliła różnica dwóch punktów. Prowadzenie w meczu objęli goście za sprawą Mirosława Kubisztala, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Janusz Kudyba. Ten sam zawodnik w 55. minucie zdobył z podania Andrzeja Łatki drugą bramkę dla Motoru, ale na kwadrans przed zakończeniem meczu Kubisztal po błędzie lubelskiej defensywy zdobył gola dla GKS-u[21]. Po rozegraniu pucharowego spotkania ze Stoczniowcem w Gdańsku w środku tygodnia, zespół Motoru udał się bezpośrednio do Gdyni na mecz z Bałtykiem, który zremisował 0:0. Poza kontuzjowanym Leszkiem Iwanickim i rekonwalescentem Markiem Szaniawskim, w składzie Motoru zabrakło również Dariusza Bartoszewskiego, który doznał urazu w pucharowym spotkaniu ze Stoczniowcem[22]. 1 października Motor rozegrał na Wieniawie mecz towarzyski z Lublinianką (4:2). Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na potrzeby poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Meksyku[23]. W następnej ligowej kolejce Motor podejmował beniaminka, trzynastą w tabeli Stal Mielec. Pierwsza bramka padła w 50. minucie, po dośrodkowaniu Marka Szaniawskiego strzał głową Zbigniewa Slipiki obronił Piotr Wojdyga, jednak celnie dobił Jarosław Góra. Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale Marek Lizończyk trafił w słupek. Wynik na 2:0 dla Motoru ustalił na trzy minuty przed końcem meczu strzałem z woleja zza pola karnego Zbigniew Slipiko[24]. Tydzień później Motor przegrał na wyjeździe z drugim beniaminkiem I ligi Zagłębiem Lublin 0:1[25].

Mecz trzynastej kolejki z wideliderem Ruchem Chodzów na stadionie przy al. Zygmuntowskich rozegrany w środku tygodnia zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Odusunięty od składu przez trenera Jana Złomańczuka na to spotkanie został Andrzej Łatka. Po stracie pierwszej bramki w 40. minucie, lublinianie osiągnęli przewagę, jednak w 83. minucie drugą bramkę dla Ruchu zdobył Krzysztof Warzycha, a w 90. minucie wynik ustalił Mirosław Szewczyk. Po tym zwycięstwie Ruch objął pozycję lidera[26]. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Motor grał na wyjeździe z Pogonią Szczecin. W składzie Motoru zabrakło kontuzjowanego Adriana Szczepańskiego, który nie wystąpił również w kolejnym spotkaniu z Legią Warszawa. W meczu w Szczecinie prowadzenie objął w 28. minucie lubelski zespół po strzale głową Romana Żuchnika z dośrodkowania Jarosława Góry. Minutę później rzut wolny pośredni w obrębie pola karnego wykonywali szczecinianie. Adam Kensy podał do Krzysztofa Urbanowicza, którego strzał obronił Dariusz Opolski. Po dobitce Marka Ostrowskiego piłka odbiła się od poprzeczki i przed linią bramkową, a obrońca Motoru Janusz Dec wybił ją na rzut rożny. Prowadzący to spotkanie sędzia Wiesław Karolak uznał, że padł gol dla Pogoni i wskazał na środek boiska. W drugiej połowie bramki zdobywali gospodarze, najpierw w 65. minucie Urbanowicz z rzutu karnego za faul Dariusza Opolskiego na Marku Leśniaku, następnie Robert Prokopowicz (79. min.) i w końcówce meczu Leśniak[27]. Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek Motor podejmował trzecią w tabeli Legię Warszawa. „Wojskowi”, którzy kilka dni wcześniej rozgrywali wyjazdowy mecz z Videotonem w ramach 1/16 Pucharu UEFA, pokonali lubelski zespół 4:1. Prowadzenie objął Motor po strzale Andrzeja Łatki z 25 metrów, wyrównał Andrzej Buncol w 39. minucie. Między 52. a 56. minutą Legia zdobyła dwie bramki, najpierw za sprawą Jana Karasia, a następnie Witolda Sikorskiego. W 77. minucie Andrzej Łatka mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale w sytuacji sam na sam z Jackiem Kazimierskim strzelił obok słupka. Na trzy minuty przed końcem czwartą bramkę dla gości zdobył Witold Sikorski. Pierwszą rundę Motor zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli[28].

Runda wiosenna awansem

Ze względu na awans reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Meksyku, trzy kolejki rundy wiosennej zostały rozegrane jesienią[29]. W pierwszym meczu rundy rewanżowej Motor grał na własnym stadionie z liderem – Widzewem Łódź i odniósł piątą porażkę z rzędu w ligowych rozgrywkach[30]. Do Zabrza na mecz z mistrzem Polski Górnikiem Motor pojechał bez kontuzjowanego Janusza Deca, a w pierwszym składzie wyszedł po raz pierwszy od sierpnia Stanisław Karwat. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze dzięki trafieniu Andrzeja Pałasza, wyrównał dwie minuty później Adrian Szczepański. Pomimo sytuacji z obydwu stron w drugiej połowie, mecz zakończył się wynikiem 1:1. Była to pierwsza strata punktów przez zabrzan na własnym stadionie w sezonie 1985/1986[31]. W meczu dwóch drużyn zagrożonych spadkiem – Motoru i Lechii – zwyciężył zespół lubelski 3:1, dzięki czemu lublinianie zakończyli rok na czternastym miejscu w tabeli[32].

Zimowy okres przygotowawczy

Piłkarze Motoru do treningów powrócili 3 stycznia[33]. Na zajęcia z drużyną nie stawił się Stanisław Karwat, który pomimo ważnego dwuletniego kontraktu, podjął próbę przejścia do Zagłębia Lublin. W efekcie zarząd Motoru zdyskwalifikował 20-letniego bramkarza na pół roku[34]. Ponadto został zawieszony w prawach członka młodzieżowej reprezentacji Polski[35]. 19 stycznia zespół wyjechał na dziesięciodniowe zgrupowanie do Szyndzielni koło Bielska-Białej, gdzie rozegrali mecze sparingowe z BKS-em Bielsko-Biała (1:0), GKS-em Katowice (1:1) i GKS-em Jastrzębie (4:2). W meczu z Jastrzębiem w drugiej połowie wystąpił po wyleczeniu kontuzji Leszek Iwanicki[36][37].

1 lutego Motor rozegrał mecz kontrolny w Warszawie z Gwardią, przegrywając 0:4, następnie 4 lutego ze Stalą w Stalowej Woli i 7 lutego na Kresowej z Avią Świdnik[38]. 10 lutego zespół wyjechał na tygodniowe zgrupowanie do Cetynii, w Czarnogórze, gdzie sparował z pierwszo- i drugoligowymi drużynami jugosłowiańskimi. W kadrze zabrakło Adriana Szczepańskiego, który został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski na wyjazdowy mecz w Iraku i Janusz Kudyba, który doznał kontuzji kolana w sparingowym spotkaniu z GKS-em Katowice[35]. 20 lutego Motor rozegrał mecz sparingowy z Koroną w Kielcach (3:2)[39] i 23 lutego z Legią w Warszawie (0:2)[40].

Runda wiosenna

W pierwszym po przerwie zimowej meczu Motor zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Spotkanie toczyło się na pokrytej śniegiem murawie. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do składu Motoru powrócił Leszek Iwanicki. W meczu z Zagłębiem w podstawowej jedenastce nie wyszli narzekający na urazy Andrzej Łatka, Robert Grzanka i Adrian Szczepański. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Kazimierz Gładysiewicz, który w 32. minucie oddał niecelny strzał z kilku metrów. Pierwszą bramkę zdobyli jednak gospodarze w 48. minucie za sprawą Leszka Rycka. Wyrównał dwanaście minut później wprowadzony po przerwie Łatka, strzałem zza pola karnego[41]. W pierwszym wiosennym meczu na stadionie przy al. Zygmuntowskich Motor na błotnistym boisku podejmował poznańskiego Lecha. Prowadzenie objął Motor na pięć minut przed przerwą po strzale głową Jarosława Góry z dośrodkowania Leszka Iwanickiego. Wyrównał w 72. minucie rezerwowy Bogusław Pachelski w swoim pierwszym kontakcie z piłką. Po tym spotkaniu Motor spadł na 15., spadkowe miejsce w tabeli[42]. W 34. minucie meczu z Górnikiem Wałbrzych, Motor przegrywał już 0:2. Trzy minuty później strzałem z dystansu kontaktową bramkę zdobył Kazimierz Gładysiewicz, po czym rozpoczął się okres przewagi lubelskiego zespołu. W 74. minucie wyrównał bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego Jarosław Góra, jednak w 79. minucie po błędzie Romana Żuchnika, bramkę dla gości zdobył Leszek Kosowski[43].

W wyjazdowym meczu dwudziestej drugiej kolejki spotkań ze Śląskiem Wrocław w składzie Motoru zabrakło kontuzjowanych w meczu z Górnikiem Wałbrzych Andrzeja Łatki i Marka Szaniawskiego. Prowadzenie objął Śląsk po bramce Wojciecha Rudego w 17. minucie. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leszka Iwanickiego, w zamieszaniu w polu karnym do wyrównania doprowadził Kazimierz Gładysiewicz. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał kapitan Śląska Waldemar Prusik[44]. Po zwycięstwie nad ŁKS-em, Motor przesunął się na 12. miejsce w tabeli[45]. W dwudziestej czwartej kolejce Motor mierzył się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Gospodarze czterokrotnie wychodzili na prowadzenie, najpierw w 23. i 59. minucie za sprawą Jana Furtoka, następnie w 70. minucie po bramce Andrzeja Lesiaka i na trzy minuty przed końcem spotkania po strzale Marka Koniarka. Motor pierwsze wyrównanie zdobył w 43. minucie po bramce Andrzeja Łatki. W drugiej połowie gospodarze cieszyli się z prowadzenia średnio cztery minuty. Na 2:2 bramkę zdobył Gładysiewicz, a na 3:3 Łatka. Tuż przed końcowym gwizdkiem węgierskiego arbitra László Kovácsa, przy stanie 4:3 dla GKS-u, odbitą od poprzeczki piłkę po strzale głową Gładysiewicza, przejął Leszek Iwanicki i ustalił wynik meczu na 4:4[46].

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie – Motoru i Bałtyku Gdynia – padł rezultat bezbramkowy[47]. W niedzielę, 7 kwietnia, doszło do pojedynku pomiędzy dwunastym w tabeli Motorem, a zajmującą trzynaste miejsce Stalą Mielec, mającą punkt przewagi nad strefą spadkową. Na stadionie w Mielcu prowadzenie w 25. minucie objęli gospodarze po indywidualnej akcji Marka Filipczaka. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0. W 68. minucie za faul Adama Fedoruka na Andrzeju Łatce w obrębie pola karnego, prowadzący to spotkanie Piotr Werner wskazał na jedenasty punkt i Kazimierz Gładysiewicz zdobył kontaktowego gola. Pomimo ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie. W wyjściowym składzie Motoru zabrakło Leszka Iwanickiego, Marka Szaniawskiego i Zbigniewa Slipiki[48][49]. Po 26 kolejkach spotkań dolna część tabeli prezentowała się następująco[50]:

PozKlubMPktBzBs
11.Lechia Gdańsk26212030
14.Stal Mielec26202129
13.Zagłębie Lubin26191831
14.Motor Lublin26192744
15. Decrease2.svg Bałtyk Gdynia26182239
16. Decrease2.svg Zagłębie Sosnowiec26152148

Mecz dwudziestej siódmej kolejki z również zagrożonym degradacją Zagłębiem Lubin zakończył wynikiem 0:0, po czym Motor spadł na 14. miejsce w tabeli. Przy porażce Bałtyku Gdynia na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:4, przewga lubelskiego zespołu nad strefą spadkową wynosiła dwa punkty[51]. W spotkaniu wyjazdowym z chorzowskim Ruchem, jedyną bramkę zdobył Andrzej Łatka po akcji sam na sam z Januszem Jojko. W tej samej kolekce Bałtyk pokonał ŁKS Łódź 1:0[52]. W niedzielę, 20 kwietnia, Motor podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Pierwsi gola zdobyli goście. W 32. minucie, po dośrodkowaniu Jerzego Sokołowskiego, Dariusz Opolski wybił piłkę, jednak tę przechwycił Marek Leśniak i strzelił do pustej bramki. Cztery minuty później wyrównał strzałem głową Andrzej Łatka. W 66. minucie prowadzenie objął Motor, za sprawą Leszka Iwanickiego, który uderzył z 16 metrów, jednak w 76. minucie wyrównał Marek Ostrowski. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry przez Motor, Łatka zdobył swoją drugą bramkę, a w 80. minucie za zagranie ręką w polu karnym obrońcy Pogoni Krzysztofa Urbanowicza, prowadzący to spotkanie Aleksander Suchanek podyktował jedenastkę dla Motoru, którą na bramkę zamienił Adrian Szczepański[53]. Przed ostatnią kolejką spotkań Motor miał dwa punkty przewagi nad 15. w tabeli Bałtykiem Gdynia i remis w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa sprawił, iż lubelski zespół zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie[54].

Interliga

Po zakończeniu sezonu Motor został wytypowany jako jeden z czterech polskich zespołów obok Lechii Gdańsk, ŁKS-u Łódź i Stali Mielec do udziału w rozgrywkach Interligi. W turnieju zagrały również po cztery zespoły z ligi węgierskiej i bułgarskiej. W sumie 12 zespołów podzielono na dwie grupy, których zwycięzcy miały rozegrać dwa mecze finałowe o puchar Polskiego i Węgierskigo Związku Piłki Nożnej. Motor rywalizował w grupie II wraz z Etyrem Wielkie Tyrnowo, Trakiją Płowdiw, Debreceni VSC, Békéscsabą i Stalą Mielec[55]. W turnieju Motor zajął 5. miejsce[56].

Mecze ligowe w sezonie 1985/1986

DataPrzeciwnikD/WMiejsceWynik
M/P
StrzelcyWidzówŹródło
RUNDA JESIENNA
28 lipca 1985Widzew ŁódźWStadion Widzewa1:1Jasina Gol 85'12 tys.[8][57]
3 sierpnia 1985Górnik ZabrzeDStadion przy al. Zygmuntowskich0:420 tys.[9][58]
7 sierpnia 1985Lechia GdańskWStadion Lechii2:2Grzanka Gol 34', Iwanicki Gol 39'15 tys.[10][11]
11 sierpnia 1985Zagłębie SosnowiecDStadion przy al. Zygmuntowskich0:312 tys.[13][59]
17 sierpnia 1985Lech PoznańWStadion Lecha0:215 tys.[14][60]
25 sierpnia 1985Górnik WałbrzychWStadion Górnika1:2Szczepański Gol 4'9 tys.[15][16]
31 sierpnia 1985Śląsk WrocławDStadion przy al. Zygmuntowskich2:0Szczepański Gol 37', Kudyba Gol 71'9 tys.[17][18]
15 września 1985ŁKS ŁódźWStadion ŁKS-u0:08 tys.[20][61]
21 września 1985GKS KatowiceDStadion przy al. Zygmuntowskich2:2Kudyba Gol 37'55'6 tys.[21][62]
29 września 1985Bałtyk GdyniaWStadion Bałtyku0:02,5 tys.[22][63]
5 października 1985Stal MielecDStadion przy al. Zygmuntowskich2:0Góra Gol 50', Slipiko Gol 87'5 tys.[24][64]
12 października 1985Zagłębie LubinWStadion Zagłębia0:16,5 tys.[25][65]
16 października 1985Ruch ChorzówDStadion przy al. Zygmuntowskich0:35 tys.[26][66]
20 października 1985Pogoń SzczecinWStadion Pogoni1:4Żuchnik Gol 28'10 tys.[27][67]
27 października 1985Legia WarszawaDStadion przy al. Zygmuntowskich1:4Łatka Gol 29'7 tys.[28][68]
MECZE RUNDY WIOSENNEJ ROZEGRANE AWANSEM
3 listopada 1985Widzew ŁódźDStadion przy al. Zygmuntowskich0:26 tys.[30]
9 listopada 1985Górnik ZabrzeWStadion Górnika1:1Szczepański Gol 36'12 tys.[31][69]
24 listopada 1985Lechia GdańskDStadion przy al. Zygmuntowskich3:1Szczepański Gol 14', Łatka Gol 50', Góra Gol 55'5 tys.[32][70]
RUNDA WIOSENNA
2 marca 1986Zagłębie SosnowiecWStadion Zagłębia1:1Łatka Gol 60'2 tys.[41][71]
8 marca 1986Lech PoznańDStadion przy al. Zygmuntowskich1:1Góra Gol 40'10 tys.[42][72]
12 marca 1986Górnik WałbrzychDStadion przy al. Zygmuntowskich2:3Gładysiewicz Gol 37', Góra Gol 69'7 tys.[43][73]
15 marca 1986Śląsk WrocławWStadion Śląska1:1Gładysiewicz Gol 27'10 tys.[44][74]
22 marca 1986ŁKS ŁódźDStadion przy al. Zygmuntowskich1:0Szczepański Gol 23'8 tys.[45][75]
29 marca 1986GKS KatowiceWStadion GKS-u4:4Łatka Gol 43', Gładysiewicz Gol 63'74', Iwanicki Gol 90'5 tys.[46][76]
2 kwietnia 1986Bałtyk GdyniaDStadion przy al. Zygmuntowskich0:010 tys.[47][77]
6 kwietnia 1986Stal Mielec WStadion Stali1:2Gładysiewicz Gol 68' (k)9 tys.[48][49]
12 kwietnia 1986Zagłębie LubinDStadion przy al. Zygmuntowskich0:04 tys.[51][78]
16 kwietnia 1986Ruch ChorzówWStadion Ruchu1:0Łatka Gol 82'1 tys.[52][79]
20 kwietnia 1986Pogoń SzczecinDStadion przy al. Zygmuntowskich4:2Łatka Gol 36'77', Iwanicki Gol 66', Szczepański Gol 80' (k)6 tys.[52][80]
27 kwietnia 1986Legia WarszawaWStadion Legii1:1Witkowski Gol 15'5 tys.[54][81]

Tabela I ligi

PozKlubMPktBzBs
1.Górnik Zabrze Simple gold crown.svg30467017
2.Legia Warszawa30425529
3.Widzew Łódź30414025
4.Lech Poznań30363629
5.GKS Katowice Simple gold cup.svg30314645
6.Górnik Wałbrzych30304150
7.Śląsk Wrocław30293936
8.ŁKS Łódź30283636
9.Ruch Chorzów30283539
10.Pogoń Szczecin30274444
11.Stal Mielec30252532
12.Zagłębie Lubin30252232
13.Motor Lublin30253347
14.Lechia Gdańsk30242335
15. Decrease2.svg Bałtyk Gdynia30232846
16. Decrease2.svg Zagłębie Sosnowiec30202454

Kadra

ZawodnikData ur.WystępyBramkiYellow card.svgRed card.svgWystępyBramkiYellow card.svgRed card.svgWystępyBramkiPoprzedni klub
RUNDA JESIENNARUNDA WIOSENNASEZON
Bramkarze
Polska Stanisław Karwat3.10.1965235Tomasovia Tomaszów Lubelski
Polska Dariusz Opolski23.09.19611311225Legia Warszawa
Obrońcy
Polska Modest Boguszewski8.01.196314214128wychowanek
Polska Mirosław Car24.11.19602 (5)12 (5)Legia Warszawa
Polska Janusz Dec29.01.19651312 (3)Górnik Łęczna
Polska Waldemar Fiuta10.04.19581519 (1)24 (1)wychowanek
Polska Kazimierz Gładysiewicz4.03.19620 (3)10 (1)410 (4)4Unia Tarnów
Polska Robert Grzanka Captain sports.svg6.09.1962151210 (3)25 (3)1Mazur Karczew
Polska Jarosław Góra17.10.196411 (3)11153126 (3)4Broń Radom
Polska Roman Żuchnik28.02.19654 (2)18 (2)212 (4)1wychowanek
Pomocnicy i napastnicy
Polska Dariusz Bartoszewski5.01.19788 (1)115123 (1)Stal Mielec
Polska Leszek Iwanicki Captain sports.svg12.08.195931112143Legia Warszawa
Polska Tomasz Jasina19.05.19651511141291wychowanek
Polska Janusz Kudyba12.07.196111 (1)312 (2)113 (3)3Lechia Piechowice
Polska Andrzej Łatka31.10.19629 (2)1113 (1)722 (3)8Stal Mielec
Polska Zbigniew Slipiko12.09.19607 (4)315 (1)12 (5)1Olimpia Elbląg
Polska Marek Szaniawski10.10.19607 (2)8 (3)15 (5)Stal Mielec
Polska Adrian Szczepański30.10.196510 (2)29 (5)419 (7)6Gwardia Warszawa
Polska Krzysztof Witkowski11.02.19626 (2)15 (2)111 (4)wychowanek

Puchar Polski na szczeblu centralnym

DataRundaPrzeciwnikD/WMiejsceWynik
M/P
StrzelcyWidzówŹródło
25 września 19851/16Stoczniowiec GdańskWGdańsk1:0Szczepański Gol 30'600[82][83]
9 października 19851/8Śląsk WrocławDStadion przy al. Zygmuntowskich0:1 dogr.3,5 tys.[84][85]

Interliga

DataPrzeciwnikD/WMiejsceWynik
M/P
StrzelcyWidzówŹródło
3 maja 1986Debreceni VSCDStadion przy al. Zygmuntowskich0:1500[86]
6 maja 1986BékéscsabaDStadion przy al. Zygmuntowskich2:1Łatka Gol 15' (k), Marzec Gol 20'[87]
10 maja 1986Trakija PłowdiwWPłowdiw1:1brak danych[88]
13 maja 1986Etyr Wielkie TyrnowoWWielkie Tyrnowo0:5[89]
17 maja 1986Stal MielecDStadion im. PKWN3:3Szczepański Gol 58', Żuchnik Gol 60', Góra Gol 62'2 tys.[90]
24 maja 1986Debreceni VSCWDebreczyn0:2[91]
27 maja 1986BékéscsabaWBékéscsaba0:3[92]
31 maja 1986Trakija PłowdiwDPuławy3:4Gładysiewicz Gol 29' (k)60', Łatka Gol 80'1 tys.[93]
3 czerwca 1986Etyr Wielkie TyrnowoDKraśnik2:2Jasina Gol 12', Łatka Gol 80'[94]
7 czerwca 1986Stal MielecWStadion Stali2:1Góra Gol 34', Jasina Gol 62'[56]

Przypisy

  1. Piłkarze Motoru już trenują. „Kurier Lubelski”. 131 (8056), 8 lipca 1985. Lublin. 
  2. Andrzej Wawrzycki. Piłkarze Motoru wyjeżdżają do Dębicy. „Sztandar Ludu”. 157 (12633), s. 6, 8 lipca 1985. Lublin. 
  3. Andrzej Wawrzycki. Na zgrupowaniu w Dębicy. „Sztandar Ludu”. 162 (12638), s. 2, 13-14 lipca 1985. Lublin. 
  4. Andrzej Wawrzycki. Tym razem piłkarze Motoru przegrali 2:3 z Resovią. „Sztandar Ludu”. 163 (12639), s. 6, 15 lipca 1985. Lublin. 
  5. Andrzej Wawrzycki. Tym razem 2:1 Motoru z II-ligową Unią w Tarnowie. „Sztandar Ludu”. 165 (12641), s. 2, 17 lipca 1985. Lublin. 
  6. a b Andrzej Wawrzycki. Piłkarze kończą zgrupowanie w Dębicy. „Sztandar Ludu”. 168 (12644), s. 2, 20-21-22 lipca 1985. Lublin. 
  7. Andrzej Wawrzycki. Na turnieju w Mielcu po 2:1 z Avią, 6:0 piłkarzy Motoru z I-ligowym czechosłowackim Tatranem Preszov. „Sztandar Ludu”. 169 (12645), s. 6, 23 lipca 1985. Lublin. 
  8. a b Więcej sił mieli goście. „Przegląd Sportowy”. 145 (8926), s. 4, 29 lipca 1985. Warszawa. 
  9. a b Maciej Polkowski. Rozbieranie na części. „Przegląd Sportowy”. 150 (8931), s. 4, 5 sierpnia 1985. Warszawa. 
  10. a b Roman Stanowski. Dwa przestrzelone karne. „Przegląd Sportowy”. 153 (8932), s. 3, 8 sierpnia 1985. Warszawa. 
  11. a b Andrzej Kwiek. Remis w „twierdzy” Łazarka. „Sztandar Ludu”. 183 (12659), s. 2, 8 sierpnia 1985. Lublin. 
  12. Pora na zwycięstwo. „Sztandar Ludu”. 185 (12661), s. 2, 10-11 sierpnia 1985. Lublin. 
  13. a b Marian Atach. Kosztowna nieobecność. „Przegląd Sportowy”. 155 (8934), s. 4, 12 sierpnia 1985. Warszawa. 
  14. a b Marek Lubawiński. Spojrzeć widzom w oczy. „Przegląd Sportowy”. 160 (8939), s. 4, 19 sierpnia 1985. Lublin. 
  15. a b Bogdan Skiba. Ze łzami w oczach. „Przegląd Sportowy”. 165 (8946), s. 4, 26 sierpnia 1985. Warszawa. 
  16. a b Andrzej Kwiek. Do szczęścia zabrakło 60 sek.!. „Sztandar Ludu”. 198 (12674), s. 6, 26 sierpnia 1985. Lublin. 
  17. a b Kazimierz Marcinek. Wreszcie wygrali. „Przegląd Sportowy”. 170 (8951), s. 4, 2 września 1985. Warszawa. 
  18. a b Andrzej Wawrzycki. Cenne dwa punkty piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 204 (12680), s. 6, 2 września 1985. Lublin. 
  19. Andrzej Wawrzycki. Piłkarze wracają na ligowe boiska. „Sztandar Ludu”. 215 (12691), s. 2, 14-15 września 1985. Lublin. 
  20. a b Mieczysław Wójcicki. Przychylne stadiony. „Przegląd Sportowy”. 180 (8961), s. 4, 16 września 1985. Warszawa. 
  21. a b Marian Atach. Gospodarze w rozsypce. „Przegląd Sportowy”. 185 (8966), s. 4, 23 września 1985. Warszawa. 
  22. a b Roman Stanowski. Przeliczyli się z siłami. „Przegląd Sportowy”. 190 (8971), s. 4, 30 września 1985. Warszawa. 
  23. Andrzej Wawrzycki. Na Wieniawie – dla ofiar tragedii w Meksyku. „Sztandar Ludu”. 230 (12706), s. 2, 2 października 1985. Warszawa. 
  24. a b Marian Atach. Nareszcie oklaski. „Przegląd Sportowy”. 195 (8976), s. 4, 7 października 1985. Warszawa. 
  25. a b Maciej Polkowski. Trenerzy zażenowani.... „Przegląd Sportowy”. 200 (8981), s. 4, 14 października 1985. Warszawa. 
  26. a b Marian Atach. Wypunktowali jak... beniaminka. „Przegląd Sportowy”. 203 (8984), s. 3, 17 października 1985. Warszawa. 
  27. a b Janusz Kaźmierczak. Prezent od arbitra.... „Przegląd Sportowy”. 205 (8986), s. 4, 21 października 1985. Warszawa. 
  28. a b Zbigniew Halczuk. Niedospani bardziej rześcy. „Przegląd Sportowy”. 210 (8991), s. 4, 28 października 1985. Warszawa. 
  29. H. Dziełanowski. Piłkarska jesień trwa nadal!. „Sztandar Ludu”. 255 (12731), s. 2, 2-3 listopada 1985. Warszawa. 
  30. a b Witold Klemiński. Czarnej serii ciąg dalszy!. „Sztandar Ludu”. 256 (12732), s. 8, 4 listopada 1985. Warszawa. 
  31. a b Jerzy Namysło. Walenie głową w mur. „Przegląd Sportowy”. 219 (9000), s. 4, 11 listopada 1985. Warszawa. 
  32. a b Andrzej Wawrzycki. Nikt się nie oszczędzał. „Przegląd Sportowy”. 229 (9010), s. 4, 25 listopada 1985. Warszawa. 
  33. Andrzej Wawrzycki. Piłkarze Motoru wznowili treningi. „Sztandar Ludu”. 4 (12783), s. 6, 6 stycznia 1986. Warszawa. 
  34. Andrzej Wawrzycki. Stanisław Karwat zdyskwalifikowany przez Motor na pół roku!. „Sztandar Ludu”. 19 (12798), s. 2, 23 stycznia 1986. Warszawa. 
  35. a b Andrzej Wawrzycki. W poszukiwaniu suchych boisk. „Sztandar Ludu”. 34 (12813), s. 6, 10 lutego 1986. Warszawa. 
  36. Andrzej Kwiek. Piłkarski meldunek z Bielska-Białej. „Sztandar Ludu”. 23 (12802), s. 6, 27 stycznia 1986. Warszawa. 
  37. Andrzej Kwiek. Piłkarze Motoru wrócili spod Szyndzielni. „Sztandar Ludu”. 26 (12805), s. 2, 31 stycznia 1986. Warszawa. 
  38. Andrzej Wawrzycki. Przedsezonowe próby piłkarzy. „Sztandar Ludu”. 28 (12807), s. 6, 3 lutego 1986. Warszawa. 
  39. Andrzej Wawrzycki. W przedostatnim sprawdzianie przed ligą. „Sztandar Ludu”. 45 (12824), s. 2, 22-23 lutego 1986. Warszawa. 
  40. Andrzej Kwiek. Ostatni sprawdzian zdziesiątkowanego Motoru. „Sztandar Ludu”. 46 (12825), s. 6, 24 lutego 1986. Warszawa. 
  41. a b Marek Suchy. Wreszcie z Leszkiem Iwanickim. „Przegląd Sportowy”. 43 (9076), s. 4, 3 marca 1986. Warszawa. 
  42. a b Andrzej Kwiek. Zapasy na błocie. „Przegląd Sportowy”. 48 (9081), s. 4, 10 marca 1986. Warszawa. 
  43. a b Andrzej Kwiek. Dwie bramki z kornerów. „Przegląd Sportowy”. 51 (9084), s. 3, 13 marca 1986. Warszawa. 
  44. a b Tomasz Jagodziński. Pechowiec Prusik. „Przegląd Sportowy”. 53 (9086), s. 4, 17 marca 1986. Warszawa. 
  45. a b Maciej Polkowski. Łapali się za głowy. „Przegląd Sportowy”. 58 (9091), s. 4, 24 marca 1986. Warszawa. 
  46. a b Marek Suchy. 30 bramek. „Przegląd Sportowy”. 63 (9096), s. 4, 1 kwietnia 1986. Warszawa. 
  47. a b Tomasz Jagodziński. Motor Lublin – Bałtyk Gdynia 0:0. „Przegląd Sportowy”. 63 (9096), s. 4, 1 kwietnia 1986. Warszawa. 
  48. a b Krzysztof Pietras. Dwa gole Filipczaka. „Przegląd Sportowy”. 67 (9100), s. 4, 7 kwietnia 1986. Warszawa. 
  49. a b Andrzej Kwiek. Przegrana 1:2 Motoru ze Stalą w Mielcu. „Sztandar Ludu”. 81 (12860), s. 6, 7 kwietnia 1986. Lublin. 
  50. Tabela I ligi. „Przegląd Sportowy”. 67 (9100), s. 1, 7 kwietnia 1986. Warszawa. 
  51. a b Janusz Basałaj. Śnieg zamiast łez. „Przegląd Sportowy”. 72 (9105), s. 4, 14 kwietnia 1986. Warszawa. 
  52. a b c Jerzy Namysło. Tytuł już w drodze do Zabrza. „Przegląd Sportowy”. 75 (9108), s. 3, 17 kwietnia 1986. Warszawa. 
  53. Andrzej Kwiek. Duża stawka – wiele nerwów. „Przegląd Sportowy”. 77 (9110), s. 4, 21 kwietnia 1986. Warszawa. 
  54. a b Ekstrak(l)asa. „Przegląd Sportowy”. 82 (9115), s. 4, 28 kwietnia 1986. Warszawa. 
  55. Andrzej Wawrzycki. Rusza piłkarska Interliga. „Sztandar Ludu”. 100 (12879), s. 2, 29 kwietnia 1986. Lublin. 
  56. a b Andrzej Wawrzycki. 2:1 Motoru w Mielcu na pożegnanie Interligi. „Sztandar Ludu”. 133 (12912), s. 6, 9 czerwca 1986. Lublin. 
  57. Andrzej Wawrzycki. 1:1 piłkarzy Motoru z Widzewm w Łodzi obiecującą zaliczką. „Sztandar Ludu”. 174 (12650), s. 6, 29 lipca 1985. Lublin. 
  58. Andrzej Wawrzycki. Blady strach pada na przeciwników zabrzan!. „Sztandar Ludu”. 180 (12656), s. 6, 5 sierpnia 1985. Lublin. 
  59. Andrzej Wawrzycki. Bez Leszka Iwanickiego – aż 0:3 z sosnowieckim Zagłębiem. „Sztandar Ludu”. 186 (12662), s. 6, 12 sierpnia 1985. Lublin. 
  60. Mimo niezłej postawy kolejna porażka Motoru. „Sztandar Ludu”. 192 (12668), s. 6, 19 sierpnia 1985. Lublin. 
  61. Andrzej Wawrzycki. Cenny punkt Motoru po bezbramkowej walce z ŁKS. „Sztandar Ludu”. 216 (12692), s. 6, 16 września 1985. Lublin. 
  62. Andrzej Wawrzycki. Z taką grą w defensywie trudno liczyć na zwycięstwo!. „Sztandar Ludu”. 222 (12698), s. 6, 23 września 1985. Lublin. 
  63. Andrzej Wawrzycki. Każdy punkt na wagę złota. „Sztandar Ludu”. 228 (12704), s. 6, 30 września 1985. Warszawa. 
  64. Andrzej Wawrzycki. Po zwycięstwie nad Stalą awans piłkarzy Motoru w górę ligowej tabeli. „Sztandar Ludu”. 234 (12710), s. 6, 7 października 1985. Warszawa. 
  65. Andrzej Wawrzycki. W Lubinie nie udało się!. „Sztandar Ludu”. 240 (12716), s. 6, 14 października 1985. Warszawa. 
  66. Andrzej Wawrzycki. A jednak... za wysokie progi!. „Sztandar Ludu”. 243 (12719), s. 2, 17 października 1985. Warszawa. 
  67. Andrzej Wawrzycki. Po dwóch problematycznych decyzjach sędziego?. „Sztandar Ludu”. 246 (12722), s. 6, 21 października 1985. Warszawa. 
  68. H. Dziełanowski. Stanowczo za wysokie progi. „Sztandar Ludu”. 252 (12728), s. 8, 28 października 1985. Warszawa. 
  69. Witold Klemiński. W Zabrzu – 1:1 a mogło być jeszcze lepiej!. „Sztandar Ludu”. 262 (12738), s. 8, 11 listopada 1985. Warszawa. 
  70. Andrzej Wawrzycki. Spokojniesza zima piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 274 (12750), s. 8, 25 listopada 1985. Warszawa. 
  71. Andrzej Szargan. Cenny punkt piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 51 (12830), s. 6, 3 marca 1986. Lublin. 
  72. H. Dziełanowski. Remisowe harce na błocie. „Sztandar Ludu”. 58 (12837), s. 6, 10 marca 1986. Lublin. 
  73. H. Dziełanowski. Na skraju przepaści. „Sztandar Ludu”. 61 (12840), s. 2, 13 marca 1986. Lublin. 
  74. Andrzej Szargan. Punkt za ambicję i konsekwencję. „Sztandar Ludu”. 64 (12843), s. 6, 17 marca 1986. Lublin. 
  75. Andrzej Wawrzycki. Po kanonadzie na bramkę ŁKS, cenne 1:0 piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 70 (12849), s. 6, 24 marca 1986. Lublin. 
  76. Andrzej Szargan. Mecz nie świątecznych błędów. „Sztandar Ludu”. 76 (12855), s. 6, 1 kwietnia 1986. Lublin. 
  77. Andrzej Wawrzycki. Słabiutki mecz lubelskich piłkarzy. „Sztandar Ludu”. 78 (12857), s. 2, 3 kwietnia 1986. Lublin. 
  78. Andrzej Wawrzycki. Żałosnej serii ciąg dalszy. „Sztandar Ludu”. 87 (12866), s. 6, 14 kwietnia 1986. Lublin. 
  79. Andrzej Szargan. Bramka Andrzeja Łatki podtrzymuje nadzieje. „Sztandar Ludu”. 90 (12869), s. 2, 17 kwietnia 1986. Lublin. 
  80. Witold Klemiński. Motor – Pogoń 4:2 ale... Bałtyk wygrał też. „Sztandar Ludu”. 93 (12872), s. 6, 21 kwietnia 1986. Lublin. 
  81. Andrzej Szargan. Piłkarze Motoru uratowani!. „Sztandar Ludu”. 99 (12878), s. 6, 28 kwietnia 1986. Lublin. 
  82. Roman Stanowski. Stoczniowiec Gdańsk – Motor Lublin 0:1 (0:1). „Przegląd Sportowy”. 188 (8969), s. 3, 26 września 1985. Warszawa. 
  83. Andrzej Wawrzycki. Motor wyeliminował Stoczniowca.... „Sztandar Ludu”. 225 (12701), s. 2, 26 września 1985. Lublin. 
  84. Marian Atach. Motor – Śląsk 0:1. „Przegląd Sportowy”. 145 (8926), s. 4, 9 października 1985. Warszawa. 
  85. Andrzej Wawrzycki. Po ciekawym mecz Motor – Śląsk 0:1 (0:0, 0:1). „Sztandar Ludu”. 236 (12712), s. 2, 9 października 1985. Lublin. 
  86. Andrzej Wawrzycki. Wczasowa piłka pod szyldem Interligi. „Sztandar Ludu”. 104 (12883), s. 6, 5 maja 1986. Lublin. 
  87. Witold Klemiński. Motor – Spartakus 2:1 (2:1). „Sztandar Ludu”. 106 (12885), s. 2, 7 maja 1986. Lublin. 
  88. 1:1 Motoru w Bułgarii. „Sztandar Ludu”. 111 (12890), s. 2, 7 maja 1986. Lublin. 
  89. Niepomyślne wieści z Bułgarii. „Sztandar Ludu”. 113 (12892), s. 2, 15 maja 1986. Lublin. 
  90. Remisowy mecz Interligi Motoru z mielecką Stalą. „Sztandar Ludu”. 116 (12895), s. 6, 19 maja 1986. Lublin. 
  91. Porażka piłkarzy Motoru w Interlidze. „Sztandar Ludu”. 122 (12901), s. 6, 26 maja 1986. Lublin. 
  92. Andrzej Wawrzycki. Przegrane Motoru na Węgrzech. „Sztandar Ludu”. 125 (12904), s. 2, 30 maja 1986. Lublin. 
  93. Andrzej Wawrzycki. Motor – Trakija 3:4 (1:1). „Sztandar Ludu”. 127 (12906), s. 6, 2 czerwca 1986. Lublin. 
  94. Andrzej Wawrzycki. Kraśnicki mecz piłkarzy Motoru. „Sztandar Ludu”. 129 (12908), s. 2, 4 czerwca 1986. Lublin. 

Media użyte na tej stronie

Kit left arm.svg
Part of football kit based on Kit body.svg.
Kit body.svg

Complete kit:

Kit left arm.svg
Kit body.svg
Kit right arm.svg
Kit shorts.svg
Kit socks.svg






Kit socks long.svg
Football kit template socks
Decrease2.svg
Icon representing a decrease, consisting of a red-colored, down-pointing triangle.
Soccerball shade.svg
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Simple gold cup.svg
Złoty puchar
Yellow card.svg
Autor: Ta grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape przez ed g2s (dyskusja), a następnie ręcznie zedytowana, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Yellow card (association football).
Kit body motor8586h.png
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1985/1986
Kit right arm motorlublin91h.png
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1991/1992
Kit shorts adidasyellow.png
Autor: VEO15, Licencja: CC BY-SA 3.0
Football shorts
Kit socks motorh8485h.png
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1984/1985
Kit left arm motorlublin91h.png
Autor: Cynko, Licencja: CC BY-SA 4.0
Strój domowy Motor Lublin 1991/1992
Red card.svg
Autor: Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Ed g2s (w oparciu o szablon praw autorskich)., Licencja: CC-BY-SA-3.0

Red card (football).

Created by ed g2stalk in Inkscape.