• Zarząd WOZPN zdecydował nie karać Ogniska walkowerami, za fakt, że w jego szeregach grało kilku graczy "wypożyczonych" z PZS Laudy, która przejęła sekcją piłkarską od AZS-u. Piłkarze zostali wezwani do określenia się do jakiego klubu chcą należeć.[1]

Mistrzostwo Okręgu Wileńskiego zdobyła drużyna WKS 1PP Wilno.

gr. (Baranowicko-Lidzka)
IV poziom ligowyKlasa C
Brak danych co do istnienia tej klasy.

Rozgrywki ogólnopolskie

WKS 1PP Wilno wystąpił w eliminacjach do Ligi, gdzie w grupie IV zajął 1 miejsce (na 3 zespoły), odpadając w półfinale po przegranym dwumeczu z Legią Poznań.

6PZS Lauda Wilno100286-322spadek kl.B
  • Tabela na podstawie wyników prasowych, częściowa weryfikacja WOZPN.
  • Po sezonie PZS Lauda zostanie wchłonięta przez KPW Ognisko.
  • Po sezonie WKS 6PP i WKS 1PP połączyły się tworząc klub WKS Śmigły Wilno.

2Makabi Baranowicze20023-60
  • Z komunikatów prasowych wynika, że tylko 2 drużyny występowały w klasie A podokręgu baranowickiego. Możliwy jest udział innych zespołów z Baranowicz, tak jak to miało miejsce w sezonie 1933.

Mecze

• 12.06. - WKS 78PP : Makabi 2:1
  • 24.07. - Makabi : WKS 78PP 2:4

Klasa B - III poziom rozgrywkowy

Grupa wileńska Brak dokładnych danych co do ilości grup w Wilnie, mogły być 2 grupy.

?(WKS 6PP II Wilno)

Nazwa grupy odnosiła się do piłkarsko najsilniejszego miasta w woj. Nowogródzkim - Baranowicz. Podokręg Baranowicki to faktycznie drużyny z woj.Nowogródzkiego.

?(ŻKS Lida)
  • (w nawiasach) - Brak pewności co do uczestnictwa danych zespołów w rozgrywkach.

Klasa C - IV poziom rozgrywkowy

• Brak danych co do istnienia tej klasy rozgrywkowej.

1. Słowo nr 131/1932
  2. Wynik podany przez Przegląd Sportowy i Tygodnik Ilustrowany Raz, Dwa, Trzy to 2:0, natomiast wileńskie Słowo podało wynik 2:1. W tabeli uwzględniono wynik 2:0.
  3. Wynik podany w Słowie nr162/1932 to 1:1, natomiast w komunikacie Wil.OPZN zamieszczonym w Słowie nr179/1932 jest zweryfikowany na 3:1 dla Makabi, potwierdza to Kurier Nowogrodzki
  4. Jak donosi wileńskie Słowo nr170/1932 mecz się nie odbył, gdyż drużyny zrezygnowały i podzieliły się punktami! Fakt ten nie został zdementowany w żadnej z gazet i komunikatów OZPN, z tego powodu uwzględniono w tabeli remis 0:0.
  5. Wileńskie Słowo nr184/1932 w jednym komunikacie podało 2 różne wyniki meczu, 6:0 i 3:0, po analizie tekstu bardziej prawdopodobny jest wynik 3:0 dla Makabi.
  6. Mecz został przerwany na skutek ulewy przy wyniku 2:0 dla 1PP. Uzgodniono, że dogrywka ostatnich 15 minut i 45 sek. odbędzie się 9 sierpnia, wówczas padł wynik 1:1, co w rezultacie daje 3:1 dla 1PP.

Autor: Krisgola, Licencja: CC BY-SA 4.0