Pływanie na Igrzyskach Azjatyckich 2010
| |||
Data | 13 – 18 listopada | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Guanghzou | ||
Hala | Aoti Aquatics Centre | ||
Liczba konkurencji | 38 | ||
Liczba zawodników | 294 | ||
Liczba reprezentacji | 36 |
Pływanie na Igrzyskach Azjatyckich 2010 odbyło się w hali pływackiej Aoti Aquatics Centre w Guanghzou w dniach 13 – 18 listopada 2010[1]. Tabelę medalową zawodów zdominowali gospodarze igrzysk, którzy sięgnęli po 22 złote medale[2]. Pływanie jako dyscyplina sportowa podczas igrzysk azjatyckich została rozegrana po raz szesnasty w historii.
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Lü Zhiwu 22.37 | Masayuki Kishida 22.45 | Rammaru Harada 22.84 |
100 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan | Lü Zhiwu | Takurō Fujii |
200 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan 1:44.80 AR | Sun Yang 1:46.25 | Takeshi Matsuda 1:47.73 |
400 m stylem dowolnym | Park Tae-hwan | Sun Yang | Zhang Lin |
1500 m stylem dowolnym | Sun Yang | Park Tae-hwan | Zhang Lin |
50 m stylem grzbietowym | Jun’ya Koga | Ryōsuke Irie | Cheng Feiyi |
100 m stylem grzbietowym | Ryōsuke Irie | Jun’ya Koga | Sun Xiaolei |
200 m stylem grzbietowym | Ryōsuke Irie 1:55.45 | Zhang Fenglin 1:57.53 | Cheng Feiyi 1:58.93 |
50 m stylem klasycznym | Xie Zhi 27.80 | Ryō Tateishi 27.86 | Li Xiayan 27.89 |
100 m stylem klasycznym | Ryō Tateishi 1:00.38 | Władisław Poliakow 1:01.03 | Wang Shuai 1:01.71 |
200 m stylem klasycznym | Naoya Tomita | Xue Ruipeng Choi Kyu-woong | − |
50 m stylem motylkowym | Zhou Jiawei | Masayuki Kishida | Virdhawal Khade |
100 m stylem motylkowym | Zhou Jiawei 51.83 | Takurō Fujii 51.85 | Wu Peng 52.72 |
200 m stylem motylkowym | Takeshi Matsuda 1:54.02 | Ryusuke Sakata 1:55.23 | Chen Yin 1:55.29 |
200 m stylem zmiennym ind. | Ken Takakuwa | Wang Shun | Yūya Horihata |
400 m stylem zmiennym ind. | Yūya Horihata 4:13.35 | Huang Chaosheng 4:13.38 | Ken Takakuwa 4:16.42 |
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym | Chiny Shi Tengfei Jiang Haiqi Shi Runqiang Lü Zhiwu | Japonia Takurō Fujii Rammaru Harada Shunsuke Kuzuhara Sho Uchida | Korea Południowa Kim Yong-sik Bae Joon-mo Park Seon-kwan Park Tae-hwan |
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym | Chiny 7:07.68 Zhang Lin Jiang Haiqi Li Yunqi Sun Yang | Japonia 7:10.39 Yuki Kobori Sho Uchida Shunsuke Kuzuhara Takeshi Matsuda | Korea Południowa 7:24.14 Bae Joon-mo Jang Sang-jin Lee Hyun-seung Park Tae-hwan |
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym | Japonia Ryōsuke Irie Ryō Tateishi Takurō Fujii Rammaru Harada | Korea Południowa Park Seon-kwan Choi Kyu-woong Jeong Doo-hee Park Tae-hwan | Kazachstan Stanisław Osinskij Władisław Poliakow Fefor Szkiłow Stanisław Kuzmin |
Kobiety
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Li Zhesi | Tang Yi | Yayoi Matsumoto |
100 m stylem dowolnym | Tang Yi | Li Zhesi | Haruka Ueda |
200 m stylem dowolnym | Zhu Qianwei 1:56.65 | Tang Yi 1:57.08 | Hanae Ito 1:58.24 |
400 m stylem dowolnym | Shao Yiwen | Liu Jing | Seo Youn-jeong |
800 m stylem dowolnym | Li Xuanxu | Shao Yiwen | Maiko Fujino |
50 m stylem grzbietowym | Gao Chang | Aya Terakawa | Xu Tianlongzi |
100 m stylem grzbietowym | Zhao Jing | Shiho Sakai | Chang Gao |
200 m stylem grzbietowym | Zhao Jing | Shiho Sakai | Aya Terakawa |
50 m stylem klasycznym | Wang Randi | Zhao Jin | Satomi Suzuki |
100 m stylem klasycznym | Ji Liping | Satomi Suzuki | Chen Huijia |
200 m stylem klasycznym | Jeong Da-rae | Sun Ye | Ji Liping |
50 m stylem motylkowym | Tao Li | Yuka Katō | Lu Ying |
100 m stylem motylkowym | Jiao Liuyang | Tao Li | Yuka Katō |
200 m stylem motylkowym | Jiao Liuyang | Natsumi Hoshi | Choi Hye-ra |
200 m stylem zmiennym ind. | Ye Shiwen | Wang Qun | Choi Hye-ra |
400 m stylem zmiennym ind. | Ye Shiwen | Li Xuanxu | Wan-Jung Cheng |
Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym | Chiny Li Zhesi Wang Shijia Zhu Qianwei Tang Yi | Japonia Haruka Ueda Yayoi Matsumoto Tomoko Hagiwara Hanae Ito | Hongkong Hang Yu Sze Wai Ting Yu Au Hoishun Stephanie Hannah Wilson |
Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym | Chiny Zhu Qianwei Liu Jing Wang Shijia Tang Yi | Japonia Hanae Ito Haruka Ueda Yayoi Matsumoto Risa Sekine | Korea Południowa Park Na-ri Choi Hye-ra Lee Jae-young Seo Youn-jeong |
Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym | Chiny Zhao Jing Chen Huijia Jiao Liuyang Tang Yi | Japonia Aya Terakawa Satomi Suzuki Yuka Katō Haruka Ueda | Hongkong Yin Yan Claudia Lau Hei Tung Fiona Ma Hang Yu Sze Hannah Wilson |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 24 | 16 | 14 | 54 |
2 | Japonia | 9 | 18 | 12 | 39 |
3 | Korea Południowa | 4 | 3 | 6 | 13 |
4 | Singapur | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Kazachstan | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Hongkong | 0 | 0 | 2 | 2 |
7 | Indie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Chińskie Tajpej | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Łącznie | 38 | 39 | 37 | 114 |
Przypisy
- ↑ Aoti Aquatics Centre. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-24)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
- ↑ Swimming - Schedules & Results. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-29)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
Linki zewnętrzne
- Pływanie na oficjalnej stronie Igrzysk Azjatyckich 2010. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-23)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
- Notatki z rezultatami zawodów pływackich na Igrzyskach Azjatyckich 2010 w Guanghzou. gz2010.cn. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-24)]. (strona zarchiwizowana), gz2010.cn, [dostęp 2022-02-10].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Official flag used by the Fédération Internationale de Football Association (FIFA) to represent Chinese Taipei in association football matches. Also used at the Olympics from 1986 to 2010.
Logo of Olympic Council of Asia