Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn
| |||
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry Budapeszt | ||
Termin | 27 lipca 2017 (eliminacje i półfinały) 28 lipca 2017 (finał) | ||
Liczba ekip | 37 | ||
Liczba sportowców | 42 | ||
Złoty medal | Anton Czupkow Rosja | ||
Srebrny medal | Yasuhiro Koseki Japonia | ||
Brązowy medal | Ippei Watanabe Japonia |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu Budapeszt 2017 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Skoki do wody | |||||
Indywidualne | |||||
1 m | mężczyźni | kobiety | |||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Synchronicznie | |||||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Mieszane | 3 m | 10 m | |||
zespół | |||||
Skoki z klifów | |||||
| |||||
Pływanie na otwartym akwenie | |||||
5 km | mężczyźni | kobiety | |||
10 km | mężczyźni | kobiety | |||
25 km | mężczyźni | kobiety | |||
Zespół | zespół | ||||
Pływanie | |||||
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | mężczyźni | kobiety | |||
1500 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 100 m | styl dowolny • | styl zmienny | |||
Pływanie synchroniczne | |||||
Solo | technicznie | dowolnie | |||
Duety | technicznie | dowolnie | |||
Zespół | technicznie | dowolnie | |||
kombinacja | |||||
Duety mieszane | technicznie | dowolnie | |||
Piłka wodna | |||||
mężczyźni • kobiety | |||||
200 m stylem klasycznym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i półfinały miały miejsce 27 lipca, a finał 28 lipca.
Mistrzem świata został Rosjanin Anton Czupkow, czasem 2:06,96 poprawiając rekordy mistrzostw i Europy, ustanowione przez niego w półfinale. Pozostałe miejsca na podium zajęli Japończycy: Yasuhiro Koseki (2:07,29) zdobył srebro, a rekordzista świata Ippei Watanabe wywalczył brąz, uzyskawszy czas 2:07,47.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ippei Watanabe | 2:06,67 | Tokio | 29 stycznia 2017 |
Rekord mistrzostw świata | Dániel Gyurta | 2:07,23 | Barcelona | 2 sierpnia 2013 |
Rekord świata juniorów | Anton Czupkow | 2:09,64 | Kazań | 6 sierpnia 2015 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodnik | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
27 lipca | półfinał 2 | Anton Czupkow | 2:07,14 | CR |
28 lipca | finał | Anton Czupkow | 2:06,96 | CR |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2017 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ippei Watanabe | Japonia | 2:06,67 | Tokio | 27 stycznia |
2. | Yasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,18 | Nagoja | 16 kwietnia |
3. | Kevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:07,41 | Indianapolis | 28 czerwca |
4. | Anton Czupkow | Rosja | 2:07,46 | Canet-en-Roussillon | 18 czerwca |
5. | Erik Persson | Szwecja | 2:07,85 | Sztokholm | 8 kwietnia |
6. | Ilja Chomienko | Rosja | 2:08,09 | Moskwa | 11 kwietnia |
7. | Kiriłł Prigoda | Rosja | 2:08,11 | Moskwa | 11 kwietnia |
8. | Nicolas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,63 | Indianapolis | 28 czerwca |
9. | Andrew Wilson | Stany Zjednoczone | 2:08,64 | Indianapolis | 28 czerwca |
10. | Marco Koch | Niemcy | 2:08,69 | Berlin | 16 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 27 lipca o 10:28[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 5 | Anton Czupkow | Rosja | 2:08,23 | Q |
2. | 3 | 3 | Ross Murdoch | Wielka Brytania | 2:08,98 | Q |
3. | 4 | 4 | Ippei Watanabe | Japonia | 2:09,30 | Q |
4. | 4 | 6 | Qin Haiyang | Chiny | 2:09,39 | Q, WJ |
5. | 3 | 4 | Kevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:09,47 | Q |
6. | 3 | 6 | Luca Pizzini | Włochy | 2:09,86 | Q |
7. | 5 | 6 | Nicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:09,90 | Q |
8. | 5 | 2 | Matthew Wilson | Australia | 2:09,98 | Q |
9. | 4 | 2 | Mao Feilian | Chiny | 2:10,01 | Q |
10. | 5 | 5 | Dmitrij Bałandin | Kazachstan | 2:10,18 | Q |
11. | 3 | 5 | Erik Persson | Szwecja | 2:10,21 | Q |
12. | 5 | 4 | Yasuhiro Koseki | Japonia | 2:10,38 | Q |
13. | 5 | 3 | Marco Koch | Niemcy | 2:10,40 | Q |
14. | 4 | 3 | Ilja Chomienko | Rosja | 2:10,43 | Q |
15. | 3 | 7 | Arno Kamminga | Holandia | 2:11,00 | Q |
4 | 8 | Yannick Käser | Szwajcaria | Q, | ||
17. | 3 | 2 | Dániel Gyurta | Węgry | 2:11,28 | |
18. | 5 | 7 | James Wilby | Wielka Brytania | 2:11,51 | |
19. | 5 | 1 | Carlos Claverie | Wenezuela | 2:11,71 | |
20. | 3 | 1 | Nicholas Quinn | Irlandia | 2:12,15 | |
21. | 5 | 8 | Giedrius Titenis | Litwa | 2:12,37 | |
22. | 4 | 7 | Matti Mattsson | Finlandia | 2:12,66 | |
23. | 5 | 0 | Miguel de Lara | Meksyk | 2:13,35 | |
24. | 4 | 9 | Ilja Szymanowicz | Białoruś | 2:13,46 | |
25. | 4 | 0 | Christopher Rothbauer | Austria | 2:13,61 | |
26. | 4 | 1 | Thiago Simon | Brazylia | 2:14,23 | |
27. | 3 | 8 | Laurent Carnol | Luksemburg | 2:14,87 | |
28. | 2 | 7 | Chao Man Hou | Makau | 2:15,41 | |
29. | 2 | 4 | Lee Hsuan-yen | Chińskie Tajpej | 2:15,94 | |
30. | 3 | 9 | Daniils Bobrovs | Łotwa | 2:16,86 | |
31. | 2 | 6 | Youssef El-Kamash | Egipt | 2:17,43 | |
32. | 2 | 2 | Denis Petraszow | Kirgistan | 2:18,43 | |
33. | 5 | 9 | Kim Jae-youn | Korea Południowa | 2:18,65 | |
34. | 3 | 0 | Jorge Murillo | Kolumbia | 2:19,05 | |
35. | 2 | 1 | Adriel Sanes | Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 2:20,92 | |
36. | 2 | 0 | Amro Al-Wir | Jordania | 2:23,09 | |
37. | 2 | 8 | Arnoldo Herrera | Kostaryka | 2:24,57 | |
38. | 1 | 3 | Santiago Saint-Upery | Urugwaj | 2:26,35 | |
39. | 1 | 4 | Felipe Gomes | Malawi | 2:28,94 | |
40. | 1 | 5 | Otto Borgards | Salwador | 2:30,73 | |
2 | 3 | Wassim Elloumi | Tunezja | DNS | ||
2 | 5 | Ayrton Sweeney | Południowa Afryka | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 27 lipca o 18:14[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Ross Murdoch | Wielka Brytania | 2:07,72 | Q |
2. | 7 | Yasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,80 | Q |
3. | 1 | Ilja Chomienko | Rosja | 2:08,58 | Q |
4. | 6 | Matthew Wilson | Australia | 2:08,64 | Q |
5. | 3 | Luca Pizzini | Włochy | 2:08,95 | |
6. | 2 | Dmitrij Bałandin | Kazachstan | 2:09,69 | |
7. | 5 | Qin Haiyang | Chiny | 2:10,14 | |
8. | 8 | Yannick Käser | Szwajcaria | 2:12,19 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Anton Czupkow | Rosja | 2:07,14 | Q, CR, |
2. | 5 | Ippei Watanabe | Japonia | 2:07,44 | Q |
3. | 3 | Kevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:08,40 | Q |
4. | 6 | Nicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,80 | Q |
5. | 7 | Erik Persson | Szwecja | 2:09,58 | |
6. | 1 | Marco Koch | Niemcy | 2:09,61 | |
7. | 2 | Mao Feilian | Chiny | 2:09,63 | |
8. | 8 | Arno Kamminga | Holandia | 2:09,94 |
Finał
Finał odbył się 28 lipca o 18:55[4].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
4 | Anton Czupkow | Rosja | 2:06,96 | CR, | |
6 | Yasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,29 | ||
5 | Ippei Watanabe | Japonia | 2:07,47 | ||
4. | 3 | Ross Murdoch | Wielka Brytania | 2:08,12 | |
5. | 8 | Nicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,56 | |
6. | 2 | Kevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:08,68 | |
7. | 7 | Ilja Chomienko | Rosja | 2:09,18 | |
8. | 1 | Matthew Wilson | Australia | 2:10,37 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji (ang.). Omega Timing. [dostęp 2017-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)].
- ↑ Swimming World Ranking (ang.). FINA. [dostęp 2017-07-17].
- ↑ Wyniki półfinałów (ang.). Omega Timing. [dostęp 2017-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)].
- ↑ Wyniki finału (ang.). Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Sport records icon to be used for national records.
Flaga Finlandii
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Sport records icon to be used for European records.