Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem zmiennym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa Gwangju | ||
---|---|---|---|
Termin | 21 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) 22 lipca 2019 (finał) | ||
Liczba ekip | 30 | ||
Liczba sportowców | 36 | ||
Złoty medal | Katinka Hosszú Węgry | ||
Srebrny medal | Ye Shiwen Chiny | ||
Brązowy medal | Sydney Pickrem Kanada |
200 m stylem zmiennym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 21 lipca, a finał 22 lipca.
Mistrzynią świata po raz czwarty z rzędu została reprezentantka Węgier Katinka Hosszú, która w finale uzyskała czas 2:07,53. Srebrny medal zdobyła mistrzyni globu sprzed ośmiu lat, Chinka Ye Shiwen (2:08,60). Brąz wywalczyła Sydney Pickrem z Kanady (2:08,70).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Katinka Hosszú | 2:06,12 | Kazań | 3 sierpnia 2015 |
Rekord mistrzostw świata | Katinka Hosszú | 2:06,12 | Kazań | 3 sierpnia 2015 |
Rekord świata juniorek | Rikako Ikee | 2:09,98 | Tokio | 29 stycznia 2017 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Katinka Hosszú | Węgry | 2:08,28 | Rzym | 23 czerwca |
2. | Sydney Pickrem | Kanada | 2:08,61 | Indianapolis | 1 czerwca |
3. | Rika Omoto | Japonia | 2:08,64 | Sydney | 12 maja |
4. | Yui Ōhashi | Japonia | 2:09,14 | Shizuoka | 26 stycznia |
5. | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,24 | Qingdao | 24 marca |
6. | Kaylee McKeown | Australia | 2:09,94 | Brisbane | 9 czerwca |
7. | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:09,97 | Budapeszt | 12 maja |
8. | Madisyn Cox | Stany Zjednoczone | 2:10,18 | Monako | 9 czerwca |
9. | Siobhan-Marie O’Connor | Wielka Brytania | 2:10,34 | Glasgow | 20 kwietnia |
10. | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:10,41 | Indianapolis | 1 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 21 lipca o 10:00 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,02 | Q |
2. | 3 | 5 | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,45 | Q |
3. | 2 | 5 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:09,69 | Q |
4. | 4 | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:10,34 | Q |
5. | 2 | 3 | Rika Omoto | Japonia | 2:10,50 | Q |
6. | 3 | 6 | Kelsey Wog | Kanada | 2:10,54 | Q |
7. | 4 | 3 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,99 | Q |
8. | 3 | 3 | Ella Eastin | Stany Zjednoczone | 2:11,06 | Q |
9. | 4 | 4 | Yui Ōhashi | Japonia | 2:11,09 | Q |
10. | 2 | 4 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:11,45 | Q |
11. | 4 | 7 | Anastasia Gorbenko | Izrael | 2:11,92 | Q |
12. | 4 | 6 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:12,16 | Q |
13. | 3 | 2 | Fantine Lesaffre | Francja | 2:12,34 | Q |
14. | 2 | 6 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 2:12,35 | Q |
15. | 4 | 1 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 2:12,42 | Q |
16. | 2 | 2 | Yu Yiting | Chiny | 2:12,98 | Q |
17. | 3 | 1 | Zsuzsanna Jakabos | Węgry | 2:13,29 | |
18. | 3 | 7 | Aimee Willmott | Wielka Brytania | 2:13,90 | |
19. | 3 | 8 | Victoria Kaminskaya | Portugalia | 2:13,97 | |
20. | 2 | 7 | Wiktorija Bielakowa | Rosja | 2:14,65 | |
21. | 4 | 2 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 2:17,93 | |
22. | 4 | 8 | Rebecca Meder | Południowa Afryka | 2:15,96 | |
23. | 4 | 9 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 2:16,28 | |
24. | 2 | 8 | Neža Klančar | Słowenia | 2:16,53 | |
25. | 3 | 0 | McKenna DeBever | Peru | 2:16,97 | |
26. | 4 | 0 | Nguyễn Thị Ánh Viên | Wietnam | 2:17,79 | |
27. | 2 | 1 | Barbora Závadová | Czechy | 2:18,34 | |
28. | 3 | 9 | Claudia Gadea | Rumunia | 2:19,03 | |
29. | 2 | 9 | Aleksandra Knop | Polska | 2:20,18 | |
30. | 1 | 4 | Alexandra Schegoleva | Cypr | 2:20,66 | |
31. | 1 | 3 | Julimar Avila | Honduras | 2:20,93 | |
32. | 1 | 5 | Mya Azzopardi | Malta | 2:25,24 | |
33. | 1 | 6 | Nicole Frank | Urugwaj | 2:26,49 | |
34. | 2 | 0 | Kristen Romano | Portoryko | 2:26,55 | |
35. | 1 | 2 | Claudia Verdino | Monako | 2:30,68 | |
36. | 1 | 7 | Kaya Forson | Ghana | 2:34,59 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 21 lipca o 21:02 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:08,83 | Q |
2. | 4 | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,58 | Q |
3. | 2 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:10,21 | Q |
4. | 1 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 2:10,72 | |
5. | 6 | Ella Eastin | Stany Zjednoczone | 2:10,72 | |
6. | 8 | Yu Yiting | Chiny | 2:11,60 | |
7. | 7 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:12,12 | |
8. | 3 | Kelsey Wog | Kanada | 2:12,96 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,17 | Q |
2. | 5 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:09,14 | Q |
3. | 3 | Rika Omoto | Japonia | 2:09,68 | Q |
4. | 2 | Yui Ōhashi | Japonia | 2:10,04 | Q |
5. | 6 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,49 | Q |
6. | 1 | Fantine Lesaffre | Francja | 2:12,18 | |
7. | 8 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 2:12,40 | |
8. | 7 | Anastasia Gorbenko | Izrael | 2:13,90 |
Finał
Finał rozpoczął się 22 lipca o 21:25 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,53 | ||
6 | Ye Shiwen | Chiny | 2:08,60 | ||
5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:08,70 | ||
4. | 3 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:08,91 | |
5. | 2 | Rika Omoto | Japonia | 2:09,32 | |
6. | 1 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:10,12 | |
7. | 8 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,43 | |
7 | Yui Ōhashi | Japonia | DSQ |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
- ↑ Swimming World Ranking (ang.). Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19].
- ↑ Wyniki półfinałów (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-21].
- ↑ Wyniki finału (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-22)].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flaga Finlandii