PreZero Grand Prix PLS 2022
| |||
Szczegóły | |||
Organizator | |||
---|---|---|---|
Edycja | III | ||
Liczba zespołów | Turniej kobiet: 15 | ||
Termin | Turniej kobiet: 22.08 – 25.08.2022 | ||
Zwycięzca | Turniej kobiet: #Volley Wrocław |
PreZero Grand Prix PLS 2022 – 3. edycja letniego turnieju w piłce siatkowej zorganizowana przez Polską Ligę Siatkówki dla męskich i kobiecych klubów uczestniczących w PlusLidze, Tauron Lidze oraz I lidze.
Zawody rozgrywane są w dwóch miejscowościach. Rozgrywki kobiece mają miejsce w Warszawie natomiast męskie w Krakowie.
Turniej rozgrywany jest w formule tzw. brazylijskiej. Drużyna liczą cztery osoby[1].
Turniej kobiet
Eliminacje
- drużyna odpadła z turnieju - awans do kolejnej fazy turnieju
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.08.2022 | 9:00 | Ił Capital Legionovia Legionowo | 1:2 | #Volley Wrocław | 25:18 | 17:25 | 15:17 | raport |
10:15 | LOS Nowy Dwór Mazowiecki | 2:1 | Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz | 25:18 | 20:25 | 17:15 | raport | |
- | - | 0:2 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 0:25 | 0:25 | raport | ||
12:45 | GRUPA AZOTY Chemik Police | 2:0 | BKS BOSTIK Bielsko-Biała | 25:20 | 25:9 | raport | ||
14:00 | E.LECLERC MOYA Radomka Radom | 0:2 | Energa MKS Kalisz | 25:27 | 20:25 | raport | ||
15:15 | Grot Budowlani Łódź | 2:1 | UNI Opole | 26:24 | 16:25 | 15:11 | raport | |
16:30 | Roleski Grupa Azoty Tarnów | 2:1 | Developres BELLA DOLINA Rzeszów | 20:25 | 25:14 | 15:10 | raport | |
17:45 | SAN-Pajda Jarosław | 0:2 | ŁKS Commercecon Łódź | 15:25 | 21:25 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.08.2022 | 9:00 | Ił Capital Legionovia Legionowo | 1:2 | Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz | 17:25 | 25:7 | 8:15 | raport |
- | - | 0:2 | BKS BOSTIK Bielsko-Biała | 0:25 | 0:25 | |||
11:30 | E.LECLERC MOYA Radomka Radom | 0:2 | UNI Opole | 14:25 | 15:25 | raport | ||
12:45 | Developres BELLA DOLINA Rzeszów | 1:2 | SAN-Pajda Jarosław | 25:23 | 13:25 | 14:16 | raport | |
14:00 | #Volley Wrocław | 2:1 | LOS Nowy Dwór Mazowiecki | 25:17 | 23:25 | 15:12 | raport | |
15:15 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 1:2 | GRUPA AZOTY Chemik Police | 25:23 | 20:25 | 12:15 | raport | |
16:30 | Energa MKS Kalisz | 2:1 | Grot Budowlani Łódź | 23:25 | 25:18 | 15:10 | raport | |
17:45 | Roleski Grupa Azoty Tarnów | 0:2 | ŁKS Commercecon Łódź | 24:26 | 23:25 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.08.2022 | 9:00 | SAN-Pajda Jarosław | 1:2 | LOS Nowy Dwór Mazowiecki | 30:32 | 30:28 | 13:15 | raport |
10:15 | UNI Opole | 0:2 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 13:25 | 21:25 | raport | ||
11:30 | BKS BOSTIK Bielsko-Biała | 0:2 | Grot Budowlani Łódź | 20:25 | 17:25 | raport | ||
12:45 | Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz | 2:0 | Roleski Grupa Azoty Tarnów | 25:23 | 25:12 | raport | ||
14:00 | #Volley Wrocław | 1:2 | GRUPA AZOTY Chemik Police | 13:25 | 25:15 | 10:15 | raport | |
15:15 | Energa MKS Kalisz | 2:1 | ŁKS Commercecon Łódź | 25:17 | 22:25 | 16:14 | raport | |
16:30 | LOS Nowy Dwór Mazowiecki | 0:2 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 12:25 | 19:25 | raport | ||
17:45 | Grot Budowlani Łódź | 1:2 | Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz | 20:25 | 25:20 | 12:15 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.08.2022 | 11:00 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 2:0 | ŁKS Commercecon Łódź | 25:27 | 26:24 | raport | |
12:15 | Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz | 0:2 | #Volley Wrocław | 20:25 | 22:25 | raport |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.08.2022 | 13:30 | GRUPA AZOTY Chemik Police | 2:1 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 25:14 | 23:25 | 15:9 | raport |
14:45 | Energa MKS Kalisz | 0:2 | #Volley Wrocław | 8:25 | 16:25 | raport |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.08.2022 | 16:00 | Trans-Ann Płomień Sosnowiec | 1:2 | Energa MKS Kalisz | 21:25 | 26:24 | 9:15 | raport |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.08.2022 | 17:15 | GRUPA AZOTY Chemik Police | 1:2 | #Volley Wrocław | 16:25 | 25:17 | 9:15 | raport |
MVP turnieju została Magdalena Saad[2].
Turniej mężczyzn
Eliminacje
- drużyna odpadła z turnieju - awans do kolejnej fazy turnieju
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.08.2022 | 9:00 | Cuprum Lubin | 1:2 | Projekt Warszawa | 25:23 | 22:25 | 8:15 | raport |
10:15 | Trefl Royal Seafood Gdańsk | 0:2 | LUK Lublin | 15:25 | 19:25 | raport | ||
11:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 2:1 | PGE Skra Bełchatów | 25:19 | 23:25 | 15:10 | raport | |
12:45 | GKS Katowice | 2:0 | Cerrad Enea Czarni Radom | 25:17 | 25:22 | raport | ||
14:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:2 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 18:25 | 19:25 | raport | ||
15:15 | BBTS Bielsko-Biała | 2:0 | Asseco Resovia Rzeszów | 25:23 | 25:23 | raport | ||
16:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:0 | Barkom-Każany Lwów | 25:21 | 25:22 | raport | ||
17:45 | Jastrzębski Węgiel | 0:2 | Stal Nysa | 22:25 | 21:25 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.08.2022 | 9:00 | Cuprum Lubin | 2:0 | Trefl Royal Seafood Gdańsk | 25:17 | 25:17 | raport | |
10:15 | PGE Skra Bełchatów | 2:0 | Cerrad Enea Czarni Radom | 30:28 | 25:22 | raport | ||
11:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 2:0 | Asseco Resovia Rzeszów | 25:22 | 25:18 | raport | ||
12:45 | Barkom-Każany Lwów | 0:2 | Jastrzębski Węgiel | 23:25 | 16:25 | raport | ||
14:00 | Projekt Warszawa | 0:2 | LUK Lublin | 22:25 | 18:25 | raport | ||
15:15 | Ślepsk Malow Suwałki | 2:0 | GKS Katowice | 25:21 | 25:16 | raport | ||
16:30 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 2:0 | BBTS Bielsko-Biała | 30:28 | 25:13 | raport | ||
17:45 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 0:2 | Stal Nysa | 20:25 | 14:25 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.08.2022 | 9:00 | Jastrzębski Węgiel | 0:2 | Projekt Warszawa | 20:25 | 22:25 | raport | |
10:15 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:2 | GKS Katowice | 21:25 | 19:25 | raport | ||
11:30 | PGE Skra Bełchatów | 2:0 | BBTS Bielsko-Biała | 25:21 | 25:17 | raport | ||
12:45 | Cuprum Lubin | 2:1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 23:25 | 25:20 | 15:10 | raport | |
14:00 | LUK Lublin | 2:0 | Ślepsk Malow Suwałki | 25:17 | 25:23 | raport | ||
15:15 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 0:2 | Stal Nysa | 21:25 | 17:25 | raport | ||
16:30 | Projekt Warszawa | 2:1 | GKS Katowice | 25:14 | 19:25 | 15:4 | raport | |
17:45 | PGE Skra Bełchatów | 1:2 | Cuprum Lubin | 21:25 | 25:22 | 11:15 | raport |
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.08.2022 | 11:00 | Projekt Warszawa | 2:1 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 25:14 | 19:25 | 15:13 | raport |
12:15 | Cuprum Lubin | 2:1 | Ślepsk Malow Suwałki | 22:25 | 25:22 | 15:11 | raport |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.08.2022 | 13:30 | LUK Lublin | 2:1 | Projekt Warszawa | 17:25 | 34:32 | 15:12 | raport |
14:45 | Stal Nysa | 2:0 | Cuprum Lubin | 29:27 | 25:22 | raport |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.08.2022 | 16:00 | Projekt Warszawa | 1:2 | Cuprum Lubin | 21:25 | 26:24 | 12:15 | raport |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.08.2022 | 17:50 | LUK Lublin | 2:0 | Stal Nysa | 25:19 | 25:11 | raport |
MVP turnieju został Wojciech Włodarczyk[3].
Przypisy
- ↑ Poznaliśmy rozstawienie drużyn w PreZero Grand Prix PLS kobiet i mężczyzn. siatka.org, 2022-07-07. [dostęp 2022-08-12]. (pol.).
- ↑ Grand Prix PLS: Wrocławianki obroniły tytuł, brąz dla MKS-u. siatka.org, 2022-08-25. [dostęp 2022-08-25]. (pol.).
- ↑ Grand Prix PLS: LUK Lublin najlepszy na piasku. siatka.org, 2022-08-14. [dostęp 2022-08-14]. (pol.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Icon representing a decrease, consisting of a red-colored, down-pointing triangle.
Icon representing an increase, consisting of a green-colored, up-pointing triangle.