Puchar Świata w skokach narciarskich 1994/1995

Puchar Świata w skokach narciarskich 1994/1995
1993/19941995/1996
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaAustria Andreas Goldberger
LotyAustria Andreas Goldberger
Turniej Czterech SkoczniAustria Andreas Goldberger
Puchar Narodów Finlandia

Sezon 1994/1995 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 16. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich.

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaKUwagi1 miejsce2 miejsce3 miejsce
1.10 grudnia 1994Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK92-Japonia K.FunakiAustria A.GoldbergerFinlandia J.Ahonen
2.11 grudnia 1994Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK92-Austria A.GoldbergerFinlandia M.LaitinenNorwegia L.Ottesen
3.14 grudnia 1994Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK120-[1]odwołany
4.17 grudnia 1994Francja CourchevelTremplin Le PrazK120drużynowy[1]odwołany
5.18 grudnia 1994Francja CourchevelTremplin Le PrazK120-[1]odwołany
6.30 grudnia 1994Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK115TCSAustria R.SchwarzenbergerAustria A.GoldbergerNiemcy J.Weißflog
7.1 stycznia 1995Niemcy Ga-PaGroße OlympiaschanzeK107TCSFinlandia J.AhonenAustria A.GoldbergerFinlandia J.Soininen
8.4 stycznia 1995Austria InnsbruckBergiselK110TCSJaponia K.FunakiAustria A.GoldbergerFinlandia M.Laitinen
9.6 stycznia 1995Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK120TCSAustria A.GoldbergerWłochy R.CeconNiemcy D.Thoma
10.8 stycznia 1995Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK120-Austria A.GoldbergerJaponia K.FunakiNiemcy D.Thoma
11.14 stycznia 1995Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Włochy R.CeconFinlandia J.AhonenFinlandia J.Soininen
12.15 stycznia 1995Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Włochy R.CeconAustria A.GoldbergerFinlandia J.Ahonen
13.21 stycznia 1995Japonia SapporoMiyanomoriK90-Austria A.GoldbergerFinlandia J.AhonenJaponia T.Okabe
Finlandia A.P.Nikkola
14.22 stycznia 1995Japonia SapporoŌkurayamaK115-Francja N.DessumJaponia T.OkabeFinlandia J.Ahonen
15.27 stycznia 1995Finlandia LahtiSalpausselkäK90nocnyAustria A.GoldbergerNiemcy J.WeißflogFinlandia J.Soininen
16.28 stycznia 1995Finlandia LahtiSalpausselkäK114nocny, druż.Finlandia Finlandia
M.Laitinen, A.P.Nikkola,
J.Soininen, J.Ahonen
Austria Austria
A.Widhölzl, R.Schwarzenberger,
Ch.Moser, A.Goldberger
Japonia Japonia
N.Yasuzaki, J.Nishikata,
K.Funaki, T.Okabe
17.29 stycznia 1995Finlandia LahtiSalpausselkäK114-[2]Niemcy J.WeißflogCzechy J.SucháčekJaponia K.Funaki
18.1 lutego 1995Finlandia KuopioPuijoK90-Finlandia T.NieminenAustria R.SchwarzenbergerNiemcy J.Weißflog
19.4 lutego 1995Szwecja FalunLugnetK90nocnyWłochy R.CeconJaponia T.OkabeNiemcy J.Weißflog
20.5 lutego 1995Szwecja FalunLugnetK90nocnyNorwegia E.BredesenFinlandia J.SoininenJaponia K.Funaki
Japonia N.Itō
21.8 lutego 1995Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK120nocnyAustria A.GoldbergerJaponia T.OkabeWłochy R.Cecon
22.12 lutego 1995Norwegia OsloHolmenkollbakkenK110-Austria A.GoldbergerJaponia T.OkabeNiemcy J.Weißflog
23.18 lutego 1995Norwegia VikersundVikersundbakkenK170lotyAustria A.GoldbergerJaponia T.OkabeNorwegia L.Ottesen
24.19 lutego 1995Norwegia VikersundVikersundbakkenK170lotyAustria A.GoldbergerJaponia T.OkabeWłochy R.Cecon
25.25 lutego 1995Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK182lotyAustria A.GoldbergerWłochy R.CeconNiemcy J.Weißflog
26.26 lutego 1995Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK182loty[3]odwołany
Kanada Thunder BayMistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1995 919 marca 1995

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja indywidualna i wyniki konkursów indywidualnych

zawodnik10 12
Pla
Słowenia
11 12
Pla
Słowenia
30 12
Obe
Niemcy
01 01
Gar
Niemcy
04 01
Inn
Austria
06 01
Bis
Austria
08 01
Wil
Niemcy
14 01
Eng
Szwajcaria
15 01
Eng
Szwajcaria
21 01
Sap
Japonia
22 01
Sap
Japonia
28 01
Lah
Finlandia
29 01
Lah
Finlandia
01 02
Kuo
Finlandia
04 02
Fal
Szwecja
05 02
Fal
Szwecja
08 02
Lil
Norwegia
12 02
Osl
Norwegia
18 02
Vik
Norwegia
19 02
Vik
Norwegia
25 02
Obe
Niemcy
punkty+/-
1Austria Andreas Goldberger21222114211211341716111111571+2
2Włochy Roberto Cecon519818112811425811734532935+3
3Finlandia Janne Ahonen34417154232311185307231448869+7
4Japonia Kazuyoshi Funaki161041825953217342661110843N
5Japonia Takanobu Okabe8146845131432541142922229821+2
6Niemcy Jens Weißflog91431528115213314433683-4
7Finlandia Jani Soininen412133141093421163361342745606+7
8Finlandia Ari-Pekka Nikkola19946871175315292791513510621572+8
9Finlandia Mika Laitinen11224173233313151817741195107126564N
10Norwegia Lasse Ottesen73191213515912333415612443343223514472-1
11Finlandia Toni Nieminen366315466371111612481535511341647464+41
12Francja Nicolas Dessum1114712422579143374584729644443+11
13Francja Nicolas Jean-Prost5030169697868525332764613167420+18
14Austria Reinhard Schwarzenberger124211912101726822111245394N
15Norwegia Espen Bredesen31811471814199194424121321081716356-14
16Czechy Jakub Sucháček34503910261022292611925040291499812338+55
17Niemcy Hansjörg Jäkle12181210232116614231610294082920270+13
18Niemcy Dieter Thoma408292633388174925273011240-7
19Japonia Naoto Itō10444717223451914225N
20Słowenia Franci Petek10518112217353913213736617215+26
21Austria Christian Moser12383822411211101321407164514202+12
22Niemcy Gerd Siegmund2135714402718411030241228214200-9
23Szwajcaria Bruno Reuteler2120189142039861727182+59
24Słowenia Urban Franc141248263542213719242827121817717180N
25Japonia Jin’ya Nishikata4326283339371513915242481513171-17
26Austria Andreas Widhölzl2492032151628122773047354952181932169N
27Japonia Hiroya Saitō4639486817172837449392122151+15
28Francja Didier Mollard26204616274727555458443738129-6
29Japonia Naoki Yasuzaki384333312729251675021142637133718129+22
30Słowenia Robert Meglič2994741211216183418394827108+6
31Niemcy Rico Meinel3527518133927401540102N
32Czechy Jiří Parma27272949292020252821313730222063152822102-13
33Norwegia Roar Ljøkelsøy21405150284636261415264114513122194196-16
34Czechy Jaroslav Sakala353722302544365136341223591-30
35Niemcy Ralf Gebstedt6383716323532452831313624251391+55
36Czechy Zbyněk Krompolc4940462038495090-16
37Czechy František Jež2450363427452992027151886+19
38Szwajcaria Martin Trunz154317203029173129252144462250323385+9
39Szwajcaria Sylvain Freiholz1714213826442033392042424149373669-12
40Francja Lucas Chevalier-Girod222034352940133748113466N
41Słowenia Dejan Jekovec4236303232235573630292365+31
42Japonia Yukitaka Fukita14191131382362N
43Czechy Jaroslav Kahánek2422364621344349843573249442861N
44Niemcy Christof Duffner32463535203313105257-19
45Austria Ingemar Mayr38251524434222242551N
46Austria Werner Haim20434824234928233918564735463950-6
47Finlandia Tero Koponen441934361826243848194659493349-6
48Norwegia Frode Håre1210464348N
49Niemcy Andreas Scherer2248234147314634253523212448N
50Norwegia Helge Brendryen4547384724243747412620252641N
51Norwegia Bjørn Myrbakken4229323746174842464424261940-22
51Polska Adam Małysz1749273234232839203740N
53Austria Martin Höllwarth48154442353235193625362837+38
54Finlandia Risto Jussilainen41482411302934+31
55Norwegia Kent Johanssen5221123332N
56Francja Jérôme Gay132637263846414330+10
57Polska Wojciech Skupień4044232262183130-4
58Włochy Ivo Pertile413626193336453945452130303529-3
59Słowenia Samo Gostiša44243449494327341527+32
60Japonia Masahiko Harada1846454644175227-45
61Austria Werner Rathmayr4619302051493453343428334827-35
62Szwecja Johan Rasmussen3723493734351924413827-17
63Szwecja Mikael Martinsson3210260
64Japonia Kazuhiro Higashi231426+22
64Niemcy Sven Hannawald142326+27
66Niemcy Ronny Hornschuh42162026+4
67Finlandia Kimmo Savolainen361124+1
68Finlandia Vesa Hakala152324-11
69Austria Heinz Kuttin4716223543324240313124-57
70Finlandia Tero Turkki1339312833335123N
71Francja Yannick Revuz15364433243239434723N
72Słowenia Matjaž Kladnik333916243922-38
73Norwegia Sturle Holseter16263920N
74Norwegia Stein Henrik Tuff3428274344514718373420N
75Czechy Ladislav Dluhoš1418-51
76Norwegia Eirik Halvorsen183813N
76Japonia Kazuya Yoshioka411813N
78Norwegia Alf Dyblie29203113N
79Niemcy Steffen Siebert1912-12
80Finlandia Janne Väätäinen2823413411-62
81Szwajcaria Stefan Zünd30332529304564434210-46
82Finlandia Jani Salo229N
82Japonia Hitoshi Sakurai38229-9
84Słowacja Marián Bielčík333830253336322948453651399N
85Niemcy Alexander Herr26279N
86Szwajcaria Sepp Zehnder55234232468-8
87Finlandia Jani Klinga30244748508N
88Japonia Masayuki Satō25506-6
89Norwegia Jostein Smeby265N
90Japonia Jun Shibuya38274N
91Austria Gerhard Schallert394245283+4
91Japonia Takayuki Sasaki49283-27
93Słowenia Marko Bogataj301N
93Austria Werner Schuster3034331-39
93Słowenia Zoran Zupančič30401N
93Norwegia Kurt Børset30451-34
Finlandia Marko Malkamaki310
Finlandia Pasi Kytösaho310
Słowenia Kopac P.310
Austria Richard Foldl4231430
Austria Adolf Grugger31430
Norwegia Stian Kvarstad320
Szwajcaria Marco Steinauer32384542510
Norwegia Knut Müller395045320
Szwajcaria Reto Kälin350
Norwegia Arve Vorvik40350
Austria Andreas Beck504847350
Norwegia Lars Egil Gran360
Austria Josef Pirnbacher370
Japonia Hideharu Miyahira370
Norwegia Jan-Inge Trontveit380
Austria Klaus Huber380
Finlandia Juho Forsman380
Niemcy Michael Uhrmann390
Słowacja Marek Donoval48504542390
Japonia Shinya Tsurumaki52390
Szwecja Fredrik Johansson454044424261540
Norwegia Kjell Erik Sagbakken410
Austria Matthias Wallner410
Norwegia Tommy Ingebrigtsen41410
Słowenia Damjan Fras41490
Austria Werner Schernthaner430
Francja Steve Delaup470
Szwecja Staffan Tällberg47560
Rosja Walerij Kobielew480
Japonia Takuya Takeuchi480
Szwajcaria Christof Birchler50480
Słowenia Jure Radelj490
Austria Alexander Stöckl490
Słowenia Rok Polajnar490
Japonia Yoshikazu Norota500
Szwecja Johan Nilsson50590
Japonia Kenji Suda510
Japonia Akira Higashi53510
Szwecja Thomas Rehn52610
Norwegia Oyvind Berg540
Szwecja Johan Munters58620
Szwecja Ove Berg60600
Szwecja Lars-Göran Westerberg62640

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

MiejsceKrajLiczba punktów
1Finlandia3457
2Austria2689
3Japonia2610
4Niemcy1864
5Norwegia1247
6Francja1112
7Włochy964
8Czechy786
9Słowenia699
10Szwajcaria354
11Polska70
12Szwecja53
13Słowacja9

I etap sezonu

Planica (Słowenia) K-92, 10.12.1994

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Kazuyoshi FunakiJaponia97,5 m91,0 m243,0
2Andreas GoldbergerAustria93,0 m92,0 m235,0
3Janne AhonenFinlandia92,0 m93,0 m233,0
4Jani SoininenFinlandia95,5 m89,0 m232,0
5Roberto CeconWłochy88,0 m97,0 m229,0

Planica (Słowenia) K-92, 11.12.1994

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Andreas GoldbergerAustria96,0 m102,5 m258,5
2Mika LaitinenFinlandia96,0 m100,0 m248,5
3Lasse OttesenNorwegia93,0 m97,0 m241,0
4Janne AhonenFinlandia93,5 m96,0 m240,0
5Franci PetekSłowenia92,0 m93,0 m237,5

II etap sezonu (Turniej Czterech Skoczni)

Oberstdorf (Niemcy) K-115, 30.12.1994

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Reinhard SchwarzenbergerAustria112,5 m118,0 m227,9
2Andreas GoldbergerAustria113,0 m113,5 m226,7
3Jens WeißflogNiemcy118,0 m106,5 m225,1
4Janne AhonenFinlandia114,5 m110,0 m222,1
4Ari-Pekka NikkolaFinlandia114,5 m110,0 m222,1

Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) K-107, 1.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Janne AhonenFinlandia114,0 m112,0 m247,6
2Andreas GoldbergerAustria109,0 m113,5 m241,8
3Jani SoininenFinlandia112,5 m105,0 m231,8
4Kazuyoshi FunakiJaponia105,5 m112,5 m230,7
5Toni NieminenFinlandia99,5 m107,5 m222,9
40Wojciech SkupieńPolska85,5 m75,4
  • Janne Ahonen skokiem na odległość 114,0 m pobił rekord skoczni

Innsbruck (Austria) K-110, 4.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Kazuyoshi FunakiJaponia117,5 m111,5 m247,7
2Andreas GoldbergerAustria102,0 m112,5 m225,6
3Mika LaitinenFinlandia108,5 m108,0 m220,7
4Toni NieminenFinlandia106,5 m103,0 m216,6
5Rico MeinelNiemcy101,0 m110,0 m216,3
17Adam MałyszPolska98,0 m96,0 m182,2

Bischofshofen (Austria) K-120, 6.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Andreas GoldbergerAustria127,5 m128,5 m261,3
2Roberto CeconWłochy127,5 m123,5 m253,8
3Dieter ThomaNiemcy123,5 m127,0 m248,4
4Nicolas DessumFrancja124,5 m126,0 m244,9
5Lasse OttesenNorwegia125,0 m122,0 m243,6
44Wojciech SkupieńPolska103,0 m81,0

Klasyfikacja końcowa Turnieju Czterech Skoczni

MiejsceImię i nazwiskoKrajPunkty
1Andreas GoldbergerAustria955,0
2Kazuyoshi FunakiJaponia932,0
3Janne AhonenFinlandia896,0
4Ari-Pekka NikkolaFinlandia886,0
5Nicolas DessumFrancja870,0
5Jani SoininenFinlandia870,0

III etap sezonu

Willingen (Niemcy) K-120, 8.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Andreas GoldbergerAustria125,0 m126,5 m250,7
2Kazuyoshi FunakiJaponia124,5 m124,5 m246,2
3Dieter ThomaNiemcy122,0 m116,5 m228,3
4Janne AhonenFinlandia118,5 m119,5 m226,4
5Jens WeißflogNiemcy120,5 m114,0 m225,6
49Adam MałyszPolska98,5 m71,8

Engelberg (Szwajcaria) K-120, 14.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Roberto CeconWłochy108,0 m123,5 m219,2
2Janne AhonenFinlandia116,0 m117,5 m216,3
3Jani SoininenFinlandia110,5 m115,0 m210,4
4Andreas GoldbergerAustria106,0 m116,5 m201,0
5Nicolas DessumFrancja108,0 m114,5 m199,0
23Wojciech SkupieńPolska99,5 m99,5 m146,0
27Adam MałyszPolska94,0 m97,0 m140,7

Engelberg (Szwajcaria) K-120, 15.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Roberto CeconWłochy125,5 m126,0 m258,2
2Andreas GoldbergerAustria125,5 m127,0 m256,0
3Janne AhonenFinlandia123,5 m124,0 m252,0
4Jani SoininenFinlandia117,5 m124,0 m239,7
5Ari-Pekka NikkolaFinlandia119,0 m124,5 m238,8
22Wojciech SkupieńPolska107,0 m111,0 m184,4
32Adam MałyszPolska102,0 m102,5 m162,6

Sapporo (Japonia) K-90, 21.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Andreas GoldbergerAustria90,0 m95,0 m245,5
2Janne AhonenFinlandia87,0 m96,0 m241,5
3Takanobu OkabeJaponia89,0 m95,0 m240,0
3Ari-Pekka NikkolaFinlandia89,5 m93,5 m240,0
5Kazuyoshi FunakiJaponia90,5 m94,0 m236,5

Sapporo (Japonia) K-115, 22.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Nicolas DessumFrancja112,0 m109,5 m214,7
2Takanobu OkabeJaponia99,5 m117,0 m209,2
3Janne AhonenFinlandia108,0 m106,5 m206,1
4Naoto ItōJaponia99,0 m112,0 m196,8
5Nicolas Jean-ProstFrancja101,0 m106,5 m189,0

IV etap sezonu

Lahti (Finlandia) K-114, 29.01.1995

MiejsceImię i nazwiskoKraj1. skok2. skokPunkty
1Jens WeißflogNiemcy123,0 m126,9
2Jakub SucháčekCzechy119,5 m119,5
3Kazuyoshi FunakiJaponia114,0 m113,7
4Mika LaitinenFinlandia114,5 m112,1
5Didier MollardFrancja113,5 m111,3

Zobacz też

Przypisy

  1. a b c Konkurs odwołany z powodu wysokich temperatur i braku śniegu
  2. Z powodu złych warunków atmosferycznych skrócony do 1 serii
  3. Konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych

Media użyte na tej stronie