Puchar Świata w skokach narciarskich 1996/1997

Puchar Świata w skokach narciarskich 1996/1997
1995/19961997/1998
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaSłowenia Primož Peterka
LotySłowenia Primož Peterka
Turniej Czterech SkoczniSłowenia Primož Peterka
Turniej NordyckiJaponia Kazuyoshi Funaki
Puchar Narodów Japonia

Sezon 1996/1997 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 18. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich.

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaKUwagi1 miejsce2 miejsce3 miejsce
1.30 listopada 1996Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK120nocnyNiemcy D.ThomaNorwegia K.BrendenJaponia H.Saitō
2.1 grudnia 1996Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK120nocnyNorwegia K.BrendenNorwegia E.BredesenNiemcy D.Thoma
3.7 grudnia 1996Finlandia RukaRukatunturiK120nocnyJaponia T.OkabeJaponia K.FunakiAustria A.Goldberger
4.8 grudnia 1996Finlandia RukaRukatunturiK120nocnySłowenia P.PeterkaNorwegia L.OttesenJaponia T.Okabe
5.14 grudnia 1996Czechy HarrachovČertakK120-Japonia K.FunakiSłowenia P.PeterkaJaponia T.Okabe
6.15 grudnia 1996Czechy HarrachovČertakK120-Słowenia P.PeterkaAustria A.GoldbergerNorwegia K.Brenden
7.29 grudnia 1996Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK115TCSNiemcy D.ThomaNorwegia K.BrendenAustria A.Goldberger
8.1 stycznia 1997Niemcy Ga-PaGroße OlympiaschanzeK115TCSSłowenia P.PeterkaAustria A.GoldbergerJaponia T.Okabe
9.4 stycznia 1997Austria InnsbruckBergiselK110TCSJaponia K.FunakiSłowenia P.PeterkaFinlandia A.P.Nikkola
10.6 stycznia 1997Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK120TCSNiemcy D.ThomaPolska A.MałyszSłowenia P.Peterka
11.11 stycznia 1997Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Słowenia P.PeterkaNiemcy D.ThomaPolska A.Małysz
12.12 stycznia 1997Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Słowenia P.PeterkaFinlandia J.AhonenFinlandia J.Soininen
13.18 stycznia 1997Japonia SapporoMiyanomoriK90-Polska A.MałyszNorwegia S.Holseter
Finlandia M.Laitinen
-
14.19 stycznia 1997Japonia SapporoŌkurayamaK120-Niemcy D.ThomaNorwegia R.LjøkelsøyJaponia T.Okabe
15.25 stycznia 1997Japonia HakubaOlimpijskaK90[1]odwołany
16.26 stycznia 1997Japonia HakubaOlimpijskaK120-Polska A.MałyszJaponia N.KasaiJaponia M.Harada
17.1 lutego 1997Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK120-Austria M.HöllwarthNiemcy D.ThomaSłowenia P.Peterka
18.2 lutego 1997Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK120-Japonia H.SaitōNiemcy D.ThomaNorwegia R.Ljøkelsøy
19.8 lutego 1997Austria TauplitzKulmK185lotyJaponia T.OkabeAustria A.GoldbergerSłowenia P.Peterka
20.9 lutego 1997Austria TauplitzKulmK185lotySłowenia P.PeterkaAustria A.GoldbergerJaponia T.Okabe
Norwegia TrondheimMistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1997 21 lutego1 marca 1997
21.8 marca 1997Finlandia LahtiSalpausselkäK114drużynowyFinlandia Finlandia
J.Soininen, M.Laitinen,
A.P.Nikkola, J.Ahonen
Austria Austria
A.Widhölzl, M.Höllwarth,
S.Horngacher, A.Goldberger
Norwegia Norwegia
S.Berntsen, R.Ljøkelsøy,
H.Lie, L.Ottesen
22.9 marca 1997Finlandia LahtiSalpausselkäK114TN[2]Austria A.WidhölzlFinlandia P.KytösahoFinlandia J.Soininen
Japonia K.Funaki
23.12 marca 1997Finlandia KuopioPuijoK92TNJaponia K.FunakiFrancja N.DessumSłowenia P.Peterka
24.13 marca 1997Szwecja FalunLugnetK115TNSłowenia P.PeterkaNiemcy D.ThomaJaponia H.Saitō
25.16 marca 1997Norwegia OsloHolmenkollbakkenK112TNJaponia K.FunakiJaponia H.SaitōSzwajcaria B.Reuteler
26.22 marca 1997Słowenia PlanicaVelikankaK185lotyJaponia T.OkabeJaponia K.FunakiFinlandia J.Soininen
27.23 marca 1997Słowenia PlanicaVelikankaK185lotyJaponia A.HigashiSłowenia P.PeterkaNorwegia L.Ottesen

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja indywidualna i wyniki konkursów indywidualnych

#zawodnik30 11
Lil
Norwegia
01 12
Lil
Norwegia
07 12
Ruk
Finlandia
08 12
Ruk
Finlandia
14 12
Har
Czechy
15 12
Har
Czechy
29 12
Obe
Niemcy
01 01
Gar
Niemcy
04 01
Inn
Austria
06 01
Bis
Austria
11 01
Eng
Szwajcaria
12 01
Eng
Szwajcaria
18 01
Sap
Japonia
19 01
Sap
Japonia
26 01
Hak
Japonia
01 02
Wil
Niemcy
02 02
Wil
Niemcy
08 02
Tau
Austria
09 02
Tau
Austria
09 03
Lah
Finlandia
12 03
Kuo
Finlandia
13 03
Fal
Szwecja
16 03
Osl
Norwegia
22 03
Pla
Słowenia
23 03
Pla
Słowenia
punkty+/-
1Słowenia Primož Peterka410391217123113531443116421402+9
2Niemcy Dieter Thoma13494861891242714227246141208+23
3Japonia Kazuyoshi Funaki1452141461515114384951546577631131251018+30
4Japonia Takanobu Okabe721133224371314208317417134584122131941+35
5Japonia Hiroya Saitō3981047551045599166118124345321112923+3
6Austria Andreas Goldberger6437102324899104222247817-5
7Norwegia Kristian Brenden2110818327271512272173496193174671222793+77
8Finlandia Janne Ahonen48342359123314315825667105476156228734-5
9Finlandia Jani Soininen52093825379615643631158131183211034320657+2
10Polska Adam Małysz281913384221262317124147261614519612-3
11Norwegia Lasse Ottesen24151128914161311181531118954014173193545+16
12Finlandia Ari-Pekka Nikkola81154151713431761113441128412114464-10
13Norwegia Roar Ljøkelsøy386501731171323101015225133121332105225810462+2
14Finlandia Mika Laitinen21191849561051277213544394921440-8
15Austria Andreas Widhölzl42314840231816711332520131515195177401+5
16Norwegia Espen Bredesen1022529272140935194113233144116196313104384-3
17Japonia Noriaki Kasai15257236183120125016212181533114127271220351+19
18Francja Nicolas Dessum117336162916113624501672940504723228499328+28
19Austria Martin Höllwarth43162039173393013168118301140202437293+7
20Finlandia Ville Kantee2739201212112648221510101620281117163223255N
21Czechy Jakub Sucháček491617713453916311838102438614254837451515242+23
22Norwegia Sturle Holseter9133619392424233724312843192819464726234+9
23Czechy Jaroslav Sakala13381733471021371337301223381856219-5
24Niemcy Hansjörg Jäkle2535402811148501422172117214045123424371913219+40
25Japonia Akira Higashi102324101020283029301211+41
26Szwajcaria Bruno Reuteler231443394350204130183495051181226313200+11
27Szwajcaria Sylvain Freiholz331532364326384135141128323710918421611173-4
28Norwegia Håvard Lie4448404247361493616491430160N
29Japonia Masahiko Harada1830483046424937312631547711156-24
30Polska Robert Mateja285192830463438194317333144884234154N
31Austria Reinhard Schwarzenberger23296502215103120322250482021263126393441152-22
32Francja Jérôme Gay45172319820187343549502116151N
33Japonia Masayuki Satō3214131119413421113228171923494532145+45
34Niemcy Christof Duffner264724204318332962235441749121737137-20
35Austria Stefan Horngacher121721412916412530451524393638204927191200
36Szwajcaria Marco Steinauer32352724472827224622262227132222481817119-19
37Norwegia Kent Johanssen7352133352328121619293524115+1
38Japonia Kenji Suda1631302442192510413937923104-14
39Francja Didier Mollard2722454583544172024231827102+3
40Japonia Hideharu Miyahira35361531271148153641351620322394N
41Finlandia Pasi Kytösaho462382539472493N
42Finlandia Jussi Hautamäki4144433935231463915282690+35
43Włochy Roberto Cecon2248261812313230539504738312189+2
44Niemcy Ralf Gebstedt242832191931442525183248153542195036403987-25
45Finlandia Kimmo Savolainen3442444728272530303651873-24
46Czechy Roman Křenek401410233414293272N
47Czechy František Jež3118262734202940433231112169-19
48Norwegia Tommy Ingebrigtsen47874268+9
49Norwegia Simen Berntsen49212314102568N
50Słowenia Robert Meglič3046334649423303626434465-9
51Japonia Kazuya Yoshioka1422172631351859N
52Niemcy Frank Reichel45374030472827458+15
53Czechy Michal Doležal361212263330472843394348414953+22
54Czechy Robert Křenek1484442373350N
55Niemcy Martin Schmitt2525201245N
56Norwegia Henning Stensrud2474043N
57Niemcy Ronny Hornschuh172242254449391834403036444343N
58Słowacja Marián Bielčík39404120132532343427353630353442-3
59Niemcy Sven Hannawald3236123235212347395940N
60Słowenia Peter Žonta48162621422641285038+9
61Norwegia Hein-Arne Mathiesen332893632N
62Norwegia Wilhelm Brenna19133332N
63Finlandia Risto Jussilainen3846133526422531N
64Norwegia Egil Grønn154536184237374429N
65Rosja Aleksandr Wołkow4549125035344622N
66Słowenia Samo Gostiša27373738433931402724245546483822-19
67Austria Matthias Wallner373038183126464140372940314221-16
68Słowenia Urban Franc2842323639264337343824452521-38
69Austria Christian Moser251950482920N
70Japonia Kazuhiro Higashi491418-9
71Norwegia Arve Vorvik43472024364118-18
72Polska Wojciech Skupień1937293137382943444538453741423316-24
73Japonia Naoki Yasuzaki20352644333816-44
74Niemcy Rico Meinel4134423925223215-12
75Finlandia Tero Koponen232514-15
76Austria Ingemar Mayr242929412814+6
77Francja Lucas Chevalier-Girod4824353148272913N
78Słowenia Jure Radelj473321293512-13
78Austria Markus Eigentler21293712N
80Norwegia Frode Håre22482841494212+16
81Słowenia Blaž Vrhovnik213011N
82Finlandia Jani Mattila2110N
Niemcy Dionis Wodniew352110N
Finlandia Janne Väätäinen49214410-42
85Czechy Jaroslav Kahánek442634263410-13
86Japonia Yūsuke Kaneko229N
87Niemcy Olaf Hegenbarth362627449N
88Niemcy Gerd Siegmund3934452344483143448-54
Słowacja Martin Mesík23363242448N
Austria Gerhard Schallert23388+3
91Szwecja Fredrik Johansson45244550517+5
92Finlandia Toni Nieminen256+2
93Japonia Kazuhiro Nakamura34274N
Austria Werner Rathmayr27394N
Norwegia Christian Meyer28304N
96Japonia Naoto Itō4534283-47
Słowenia Matija Stegnar5036283N
98Czechy Jakub Janda2957303N
99Norwegia Stian Kvarstad292N
Czechy Jakub Jiroutek414729392-29
Austria Adolf Grugger40292N
Słowenia Marko Bogataj294346412N
Japonia Katsutoshi Chiba320
Czechy Tomáš Goder36334638400
Słowenia Jure Jerman41330
Norwegia Kjetil Moen33410
Japonia Yukitaka Fukita414945330
Szwajcaria Andreas Küttel4934440
Słowenia Matjaž Kladnik4739360
Rosja Dmitrij Czełowienko434546370
Austria Chr. Schmitberger4737430
Rosja Artur Chamidulin37500
Niemcy Michael Uhrmann380
Słowenia Grega Lang45384449420
Japonia Yukio Sakano400
Włochy Ivan Lunardi48474640490
Polska Marcin Sitarz40490
Słowenia Matej Hribar410
Austria Wolfgang Loitzl410
Czechy Jakub Hlava420
Czechy Martin Skoták430
Austria Alexander Pointner43460
Słowenia Rolando Kaligaro46450
Słowenia Jaka Grosar45480
Polska Łukasz Kruczek45620
Czechy Pavel Vechet460
Rosja Walerij Kobielew46460
Słowacja Vladimír Roško4646500
Japonia Shinya Tsurumaki470
Japonia Tomokazu Kuriyama470
Słowenia Robert Janezic470
Szwajcaria Marc Vogel480
Austria Michael Kury480
Czechy Jiří Votoček500
Norwegia Svein O. Solberg500
Szwajcaria Christof Birchler50520
Szwecja Johan Munters530
Szwecja Rickard Fröier530
Szwajcaria Sepp Zehnder530
Szwecja Patrik Käla560
Szwecja Mattias Bylund580
Szwecja Johan Nilsson600
Szwecja Jonas Westberg610
Szwecja Jan Halvardsson640

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

MiejsceKrajLiczba punktów
1Japonia4152
2Norwegia3121
3Finlandia3077
4Austria2024
5Niemcy1995
6Słowenia1656
7Polska782
8Czechy720
9Francja594
10Szwajcaria492
11Włochy89
12Słowacja52
13Rosja22
14Kazachstan10
15Szwecja7

Wyniki konkursów PŚ

Lillehammer30 listopada 1996

1. Dieter Thoma (Niemcy) 263,6 pkt. (128,5 m; 128,5 m)

2. Kristian Brenden (Norwegia) 256,7 pkt. (128,0; 123,5)

3. Hiroya Saitō (Japonia) 255,5 pkt. (124,5; 128,0)

4.Primož Peterka Słowenia 248,4 pkt. (125,0; 123,0);

5. Jani Soininen Finlandia 243,6 pkt. (127,0; 120,0);

6. Andreas Goldberger Austria 243,2 pkt. (121,5; 122,5);

7. Takanobu Okabe Japonia 241,2 pkt. (121,5; 122,5);

8. Ari-Pekka Nikkola Finlandia 233,0 pkt. (119,0; 121,0);

9. Sturle Holseter Norwegia 222,7 pkt. (117,0; 117,0);

10. Espen Bredesen Norwegia 222,0 pkt. (128,0; 107,0);

11. Nicolas Dessum Francja 220,8 pkt. (118,5; 115,0);

12. Stefan Horngacher Austria 218,5 pkt. (119,0; 113,5);

13. Jaroslav Sakala Czechy 218,2 pkt. (113,5; 118,0);

14. Kazuyoshi Funaki Japonia 217,7 pkt. (118,0; 113,5);

15-16. Egil Grønn Norwegia 216,6 pkt. (114,0; 118,0); Noriaki Kasai Japonia 216,6 pkt. (119,0; 113,0)

Zobacz też

Przypisy

  1. Konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych
  2. Z powodu złych warunków atmosferycznych skrócony do 1 serii

Media użyte na tej stronie