Puchar Świata w skokach narciarskich 1997/1998

Puchar Świata w skokach narciarskich 1997/1998
1996/19971998/1999
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaSłowenia Primož Peterka
LotyNiemcy Sven Hannawald
Turniej Czterech SkoczniJaponia Kazuyoshi Funaki
Turniej NordyckiAustria Andreas Widhölzl
Puchar Narodów Japonia

Sezon 1997/1998 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 19. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich.

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaKUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.29 listopada 1997Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK120nocnyNiemcy Dieter ThomaFinlandia Jani SoininenJaponia Noriaki Kasai
2.30 listopada 1997Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK120nocnyFinlandia Jani SoininenJaponia Masahiko HaradaNiemcy Dieter Thoma
3.6 grudnia 1997Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK90nocnyFinlandia Jani SoininenSłowenia Primož PeterkaAustria Andreas Widhölzl
4.8 grudnia 1997Austria VillachVillacher AlpenarenaK90-Japonia Masahiko HaradaNiemcy Dieter ThomaSłowenia Primož Peterka
Finlandia Mika Laitinen
5.12 grudnia 1997Czechy HarrachovČertakK90-Japonia Masahiko HaradaSłowenia Primož Peterka
Niemcy Dieter Thoma
-
5.14 grudnia 1997Niemcy OberhofHans-Renner-SchanzeK120[1]odwołany
6.20 grudnia 1997Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Austria Andreas WidhölzlAustria Stefan HorngacherFinlandia Janne Ahonen
7.21 grudnia 1997Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120-Japonia Masahiko HaradaSłowenia Primož PeterkaAustria Stefan Horngacher
8.29 grudnia 1997Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK115TCSJaponia Kazuyoshi FunakiJaponia Hiroya SaitōFinlandia Ari-Pekka Nikkola
9.1 stycznia 1998Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK115TCSJaponia Kazuyoshi FunakiJaponia Masahiko HaradaJaponia Hiroya Saitō
10.4 stycznia 1998Austria InnsbruckBergiselK110TCSJaponia Kazuyoshi FunakiNiemcy Sven HannawaldFinlandia Janne Ahonen
11.6 stycznia 1998Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK120TCSNiemcy Sven HannawaldNiemcy Hansjörg JäkleFinlandia Janne Ahonen
12.11 stycznia 1998Austria RamsauMattensprunganlageK90-Japonia Masahiko HaradaJaponia Kazuyoshi FunakiJaponia Hiroya Saitō
13.17 stycznia 1998Polska ZakopaneWielka KrokiewK116-Norwegia Kristian BrendenFinlandia Janne AhonenNiemcy Sven Hannawald
14.18 stycznia 1998Polska ZakopaneWielka KrokiewK116-Słowenia Primož PeterkaJaponia Kazuyoshi FunakiNiemcy Sven Hannawald
15.24 stycznia 1998Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK185[2], lotyNiemcy Sven HannawaldJaponia Kazuyoshi FunakiNorwegia Kristian Brenden
16.25 stycznia 1998Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK185[2], lotyJaponia Kazuyoshi FunakiNiemcy Dieter ThomaNiemcy Sven Hannawald
17.5 lutego 1998Japonia SapporoŌkurayamaK120-Austria Andreas WidhölzlFinlandia Jani SoininenFinlandia Janne Ahonen
IOJaponia HakubaZimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 7 - 24 lutego 1998
18.28 lutego 1998Norwegia VikersundVikersundbakkenK175loty[1]odwołany
18.1 marca 1998Norwegia VikersundVikersundbakkenK175loty, poranny[3]Austria Andreas WidhölzlNiemcy Sven HannawaldJaponia Akira Higashi
19.1 marca 1998Norwegia VikersundVikersundbakkenK175lotyJaponia Takanobu OkabeJaponia Hiroya SaitōJaponia Noriaki Kasai
20.4 marca 1998Finlandia KuopioPuijoK120nocnyAustria Andreas WidhölzlSłowenia Primož PeterkaJaponia Hiroya Saitō
21.7 marca 1998Finlandia LahtiSalpausselkäK116-Finlandia Janne AhonenAustria Andreas WidhölzlNorwegia Kristian Brenden
22.8 marca 1998Finlandia LahtiSalpausselkäK116TNSłowenia Primož PeterkaFinlandia Jani SoininenNorwegia Kristian Brenden
23.11 marca 1998Szwecja FalunLugnetK115TNSłowenia Primož PeterkaAustria Andreas WidhölzlJaponia Hiroya Saitō
24.13 marca 1998Norwegia TrondheimGranåsenK120TN, nocnyJaponia Masahiko HaradaJaponia Noriaki KasaiWłochy Roberto Cecon
25.15 marca 1998Norwegia OsloHolmenkollbakkenK112TNSłowenia Primož PeterkaSzwajcaria Bruno ReutelerJaponia Masahiko Harada
26.21 marca 1998Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK120-Japonia Kazuyoshi FunakiSłowenia Primož PeterkaJaponia Hiroya Saitō
27.22 marca 1998Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK120-Japonia Noriaki KasaiJaponia Hiroya SaitōAustria Martin Höllwarth

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja indywidualna i wyniki konkursów indywidualnych

#zawodnik29 11
Lil
Norwegia
30 11
Lil
Norwegia
06 12
Pre
Włochy
08 12
Vil
Austria
12 12
Har
Czechy
20 12
Eng
Szwajcaria
21 12
Eng
Szwajcaria
29 12
Obe
Niemcy
01 01
Gar
Niemcy
04 01
Inn
Austria
06 01
Bis
Austria
11 01
Ram
Austria
17 01
Zak
Polska
18 01
Zak
Polska
24 01
Obe
Niemcy
25 01
Obe
Niemcy
05 02
Sap
Japonia
28 02
Vik
Norwegia
01 03
Vik
Norwegia
04 03
Kuo
Finlandia
07 03
Lah
Finlandia
08 03
Lah
Finlandia
11 03
Fal
Szwecja
13 03
Tro
Norwegia
15 03
Osl
Norwegia
21 03
Pla
Słowenia
22 03
Pla
Słowenia
punkty+/-
1Słowenia Primož Peterka98232362506837171761654211114412712530
2Japonia Kazuyoshi Funaki15512530820111823922151612245662712141234+1
3Austria Andreas Widhölzl61631341131021165442891211131272552461208+12
4Japonia Masahiko Harada524115011124341537496274103521138111120+25
5Japonia Hiroya Saitō111466516252310353214368236431129329620
6Niemcy Sven Hannawald213036121912215102133131821451412469208953+53
7Finlandia Jani Soininen211771012195671140616923228102323729759950+2
8Niemcy Dieter Thoma1352255228747435626930188322931213720921-6
9Finlandia Janne Ahonen2434141137124337268103181112111182213836-1
10Japonia Noriaki Kasai37717104765025303714351781623041720+7
11Austria Martin Höllwarth23917761520161921137164238211119118411344133568+8
12Norwegia Kristian Brenden143226261720171103147159313333849915549-5
13Austria Stefan Horngacher251044146231319151210449132715302581325391761221546+22
14Niemcy Hansjörg Jäkle1619123397111426312188158821151924101314103010528+10
15Norwegia Henning Stensrud1911321921144311428151613334524342015105398+41
16Japonia Takanobu Okabe40181444153393348384171130471217612385-12
17Austria Andreas Goldberger106711562437122674610293650471450373248327-11
18Norwegia Lasse Ottesen4948143925232322205426126619451747413837288-7
19Finlandia Kimmo Savolainen102110141121272530973322141539281620262+26
20Szwajcaria Bruno Reuteler4548162732422441274317184213189272935423641255+6
21Czechy Jaroslav Sakala84238112391828171620483525245+2
22Austria Reinhard Schwarzenberger292727199171612261313925231940353422404350322111245+9
23Japonia Akira Higashi1916437716252329240+2
24Japonia Kazuya Yoshioka2328319133324891226193019192211243425238+27
25Szwajcaria Sylvain Freiholz4125183214201817181915292949399515241638232+2
26Finlandia Mika Antero Laitinen3929103153531301811122417172645232623254635231-12
27Niemcy Martin Schmitt26263919163232331127830412922172224926201713218+28
28Norwegia Jon Petter Sandaker4122623294342461812224215279111839217N
29Finlandia Ari-Pekka Nikkola13131933193441432192413123832214131213-17
30Włochy Roberto Cecon41183543193325312220132128731825199+13
31Austria Wolfgang Loitzl8362426302310223524153683328719194N
32Norwegia Roar Ljøkelsøy36441310234736491123171014261336322317191-19
33Niemcy Michael Wagner76412347392531176N
34Polska Robert Mateja20333821292236623338292816262114165-4
35Niemcy Ronny Hornschuh4622351916391941411711501851352021314982728159+22
36Japonia Hideharu Miyahira30241032245018249192042182248135+4
37Francja Nicolas Dessum2523349281024303127247322836130-19
38Niemcy Christof Duffner422731411521101344203544302119110-4
39Finlandia Matti Hautamäki4717223447135016101338104N
40Japonia Kenji Suda13183953278-2
41Norwegia Sturle Holseter27353314313325143016192778-19
42Finlandia Jussi Hautamäki28311725344748473949382015233514760
43Norwegia Espen Bredesen183630281545113623324465-27
44Czechy Michal Doležal17202827163238213524423633334764+9
45Japonia Yoshikazu Norota2427442753560N
46Niemcy Gerd Siegmund38151217332739404643383556+42
47Czechy František Jež354032352927141714560
48Norwegia Tommy Ingebrigtsen12154050454537243322540
49Czechy Jakub Jiroutek255394841314251+50
50Norwegia Stian Kvarstad33364771736384950+49
51Rosja Walerij Kobielew31932413120213850N
52Słowenia Blaž Vrhovnik3443142733331230452947+29
53Francja Jérôme Gay45394741173632254633431819373945-24
54Finlandia Ville Kantee3247484629442528373810352444-33
55Norwegia Frode Håre281623144644+26
56Austria Matthias Wallner2216252922283431453844+12
57Polska Adam Małysz44422131212828412446332329485543-47
58Austria Martin Zimmermann462647171525444041N
59Słowenia Urban Franc432029404934212834381839+9
60Norwegia Morten Ågheim223742221633N
61Czechy Robert Křenek162722264633-7
62Czechy Jakub Sucháček4837491126503741494629-41
63Słowenia Peter Žonta37242240442243494750342839503428-3
64Niemcy Alexander Herr3738404041403837332019273127N
65Niemcy Roland Audenrieth43104426N
66Słowenia Miha Rihtar2230153226N
67Finlandia Toni Nieminen423135481942184325+25
68Słowenia Milan Živič142623N
69Polska Wojciech Skupień502831393719282623+3
70Szwajcaria Simon Ammann155025384322N
71Czechy Jakub Janda48464638423020483221444234443422+27
72Japonia Kazuki Nishishita202840312322N
73Japonia Ryūji Takahashi1320N
74Austria Roland Wakolm163915N
75Stany Zjednoczone Casey Colby384642272213N
76Norwegia Kjell Erik Sagbakken472110N
77Norwegia Håvard Lie462626383847324810-49
78Japonia Kazuhiro Nakamura452231389+15
79Słowacja Vladimír Roško302348409N
80Austria Falko Krismayr4523418N
81Słowacja Martin Mesík344825304247447+7
82Finlandia Lauri Hakola256N
Korea Południowa Choi Heung-chul254036366N
Finlandia Pasi Kytösaho49256-41
85Finlandia Juho Forsman2632335N
Słowenia Damjan Fras373626455N
87Słowenia Jure Radelj474238374641273243305-9
88Białoruś Andrej Łyskawiec472737364N
89Austria Michael Kury4930283443534N
90Polska Krystian Długopolski50373328404042473N
Stany Zjednoczone Randy Weber28483N
92Francja Lucas Chevalier-Girod324139304242453440293136413-15
93Szwajcaria Marco Steinauer3743293131394349482-57
Słowacja Ján Zelenčík3234342942462N
Białoruś Alaksiej Szybko47294238372N
Słowenia Grega Lang2945444349462N
Niemcy Ralf Gebstedt49292-49
98Japonia Masayuki Satō301-65
Czechy Roman Křenek320
Norwegia Tom Aage Aarnes320
Austria Ingemar Mayr42433737344033353936410
Niemcy Michael Uhrmann334945480
Japonia Hitoshi Sakurai340
Włochy Ivan Lunardi444334384545364142440
Białoruś Alaksandr Siniauski36354541500
Niemcy Frank Reichel3846350
Szwecja Jan Halvardsson56360
Norwegia Egil Grønn370
Kazachstan Dmitrij Czwykow41464946370
Rosja Aleksandr Wołkow39400
Białoruś Siarhiej Babrou39410
Finlandia Tero Koponen47390
Norwegia Wilhelm Brenna400
Austria Karl-Heinz Dorner400
Kazachstan Aleksandr Korobow4043580
Szwajcaria Sepp Zehnder47400
Słowenia Robert Kranjec4847400
Austria Adolf Grugger410
Szwajcaria Rico Parpan4443410
Szwajcaria Andreas Küttel41460
Stany Zjednoczone Brendan Doran420
Austria Fabian Ebenhoch420
Niemcy Klaus Allgayer420
Alessio Dunnhofer43420
Słowenia Gorazd Robnik42500
Słowacja Marián Bielčík430
Finlandia Jani Salo430
Japonia Naoto Itō430
Finlandia Pasi Huttunen44450
Słowenia Marko Bogataj450
Finlandia Janne Väätäinen450
Polska Łukasz Kruczek450
Norwegia Tom Sandvold450
Szwecja Rickard Fröier52450
Finlandia Olli Happonen460
Japonia Naoki Yasuzaki470
Szwajcaria Pascal Ochsner480
Japonia Jin’ya Nishikata480
Rosja Artur Chamidulin49480
Kazachstan Aleksandr Kołmakow50480
Słowenia Robert Meglič490
Norwegia Arne Sneli490
Norwegia Kurt Børset490
Polska Andrzej Młynarczyk49490
Kazachstan Stanisław Filimonow500
Słowacja Matej Uram500
Czechy Pavel Věchet500
Finlandia Pekka Salminen50500
Czechy Tomáš Goder510
Estonia Jouko Hein540
Szwecja Patrik Käla570

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

MiejsceKrajLiczba punktów
1Japonia5224
2Austria3200
3Niemcy3176
4Finlandia2758
5Norwegia1987
6Słowenia1428
7Szwajcaria511
8Czechy500
9Polska234
10Włochy199
11Francja178
12Rosja50
13Słowacja18
14USA16
15Korea Południowa6
Białoruś6

Zobacz też

Przypisy

  1. a b Konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych
  2. a b Podczas sezonu 1997/98, czteroseryjny konkurs o mistrzostwo świata podzielono na dwa dwuseryjne konkursy zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata
  3. Konkurs dodatkowy w miejsce odwołanego konkursu 28 lutego; ograniczony do 1 serii

Media użyte na tej stronie