Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2016/2017
| |||
Data | 1 grudnia 2016 – 19 lutego 2017 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | FIL | ||
Liczba konkurencji | 7 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki juniorek Jedynki juniorów | Danił Lebediew | ||
Jedynki juniorek mł. Jedynki juniorów m. | Lukas Gufler | ||
Dwójki juniorów | |||
Dwójki juniorów mł. | |||
Drużynowo | |||
Drużynowo |
Sezon 2016/2017 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie rozpoczął się 1 grudnia 2016 roku w kanadyjskim Calgary. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane w Niemczech 19 lutego 2017 roku na torze w Winterbergu.
W tym sezonie najlepszą wśród juniorek okazała się Niemka Jessica Tiebel. Jest to już jej trzeci tytuł. U mężczyzn wygrał Rosjanin Danił Lebediew. W zawodach dwójek mężczyzn wygrali Włosi Ivan Nagler i Fabian Malleier. Natomiast drużynowo zwyciężyli Rosjanie.
W klasyfikacji juniorów młodszych, u mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Lukas Gufler, u kobiet wygrała Niemka Jessica Degenhardt, natomiast klasyfikację dwójek wygrali Amerykanie Dana Kellogg i Duncan Seggar.
Kalendarz Pucharu Świata
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚJ | 1–2 grudnia 2016 | Calgary | Jedynki juniorek | Kristina Szamowa | Julija Naumowa | Tatiana Cwietowa |
Jedynki juniorek młodszych | Sam Judson | Carolyn Maxwell | Ashley Farquaharson | |||
Jedynki juniorów | Jewgienij Pietrow | Danił Lebediew | Dmitrij Chaliłow | |||
Jedynki juniorów młodszych | Malcolm Klager | Aleksiej Dmitriejew | Aleksander Dmitriejew | |||
Dwójki juniorów | Rosja
| Włochy
| Włochy
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Rosja
| Stany Zjednoczone
| Ukraina
| |||
Sztafety mieszane | Włochy
| Rumunia
| Rosja
| |||
2. PŚJ | 3–4 grudnia 2016 | Calgary | Jedynki juniorek | Brittney Arndt | Brooke Apshkrum | Tatiana Cwietowa |
Jedynki juniorek młodszych | Ołena Samasza | Carolyn Maxwell | Ashley Farquaharson | |||
Jedynki mężczyzn | Jewgienij Pietrow | Nicky Klimchuk-Brown | Danił Lebediew | |||
Jedynki juniorów młodszych | Malcolm Klager | Lukas Gufler | Aleksander Dmitriejew | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
| Włochy
| Słowacja
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Rosja
| Stany Zjednoczone
| Ukraina
| |||
Sztafety mieszane | Rosja
| Rumunia
| Stany Zjednoczone
| |||
3. PŚJ | 14–15 stycznia 2017 | Igls | Jedynki juniorek | Hannah Prock | Jessica Tiebel | Cheyenne Rosenthal |
Jedynki juniorek młodszych | Hannah Niederkofler | Verena Hofer | Marion Oberhofer | |||
Jedynki juniorów | Nico Gleirscher | Kristers Aparjods | Fabian Malleier | |||
Jedynki juniorów młodszych | Lukas Gufler | David Nöβler | Tomas Jaensch | |||
Dwójki juniorów | Niemcy
| Włochy
| Rosja
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Niemcy
| Rosja
| Stany Zjednoczone
| |||
Sztafety mieszane | Austria
| Niemcy
| Włochy
| |||
4. PŚJ | 21–22 stycznia 2017 | Oberhof | Jedynki juniorek | Jessica Tiebel | Hannah Prock | Cheyenne Rosenthal |
Jedynki juniorek młodszych | Jessica Degenhardt | Evita Köhne | Amely Büchner | |||
Jedynki juniorów | Max Langenhan | Kristers Aparjods | Nico Gleirscher | |||
Jedynki juniorów młodszych | Tomas Jaensch | Florian Müller | Aleksiej Dmitriejew | |||
Dwójki juniorów | Niemcy
| Niemcy
| Włochy
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Niemcy
| Niemcy
| Rosja
| |||
Sztafety mieszane | Niemcy
| Włochy
| Łotwa
| |||
5. PŚJ | 11–12 lutego 2017 | Altenberg | Jedynki juniorek | Jessica Tiebel | Tatiana Cwietowa | Tina Müller |
Jedynki juniorek młodszych | Jessica Degenhardt | Carolyn Maxwell | Evita Köhne | |||
Jedynki juniorów | Max Langenhan | Danił Lebediew | Paul-Lukas Heider | |||
Jedynki juniorów młodszych | Jewgienij Łobiejew | Aleksander Dmitriejew | Leon Felderer | |||
Dwójki juniorów | Niemcy
| Włochy
| Włochy
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Niemcy
| Niemcy
| Stany Zjednoczone
| |||
Sztafety mieszane | Niemcy
| Rosja
| Austria
| |||
6. PŚJ | 18–19 lutego 2017 | Winterberg | Jedynki juniorek | Jessica Tiebel | Cheyenne Rosenthal | Alisa Dengler |
Jedynki juniorek młodszych | Jessica Degenhardt | Evita Köhne | Samantha Helen Judson | |||
Jedynki juniorów | Max Langenhan | Moritz Bollmann | Paul-Lukas Heider | |||
Jedynki juniorów młodszych | Tomas Jaensch | Lukas Gufler | David Nöβler | |||
Dwójki juniorów | Niemcy
| Niemcy
| Włochy
| |||
Dwójki juniorów młodszych | Niemcy
| Rosja
| Łotwa
| |||
Sztafety mieszane | Niemcy
| Rosja
| Włochy
|
Klasyfikacje
Jedynki juniorów
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Danił Lebediew | Rosja | 2. | 3. | 9. | 10. | 2. | 5. | 370 |
2. | Jewgienij Pietrow | Rosja | 1. | 1. | 16. | 11. | 7. | 9. | 344 |
3. | Max Langenhan | Niemcy | – | - | 8. | 1. | 1. | 1. | 342 |
4. | Dmitrij Chaliłow | Rosja | 3. | 6. | 5. | 12. | 5. | 4. | 322 |
5. | Fabian Malleier | Włochy | 4. | 5. | 3. | 8. | 8. | 11. | 303 |
6. | Ivan Nagler | Włochy | 7. | 4. | 13. | 14. | 11. | 12. | 230 |
7. | Andrei Turea | Rumunia | 5. | 7. | 10. | 16. | 9. | 14. | 229 |
8. | Paul-Lukas Heider | Niemcy | – | - | 11. | 7. | 3. | 3. | 220 |
9. | Moritz Bollmann | Niemcy | – | - | 12. | 4. | 12. | 2. | 209 |
10. | Lucas Schlierenzauer | Austria | – | - | 4. | 9. | 6. | 6. | 199 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
26. | Kacper Tarnawski | Polska | – | - | 27. | 28. | 18. | 20. | 71 |
Jedynki juniorów młodszych
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lukas Gufler | Włochy | 5. | 2. | 1. | 4. | - | 2. | 385 |
2. | Aleksander Dmitriejew | Rosja | 3. | 3. | 5. | 8. | 2. | 7. | 326 |
3. | Tomas Jaensch | Niemcy | – | - | 3. | 1. | 16. | 1. | 295 |
4. | Malcolm Klager | Kanada | 1. | 1. | - | - | 14. | 5. | 283 |
5. | Leon Felderer | Włochy | 4. | 6. | 21. | 6. | 3. | 8. | 272 |
6. | David Nöβler | Niemcy | – | - | 2. | 5. | 7. | 3. | 256 |
7. | Florian Müller | Niemcy | – | - | 4. | 2. | 6. | 4. | 255 |
8. | Jewgienij Łobiejew | Rosja | – | - | 11. | 7. | 1. | 9. | 219 |
9. | Aleksiej Dmitriejew | Rosja | 2. | 5. | - | 3. | - | - | 210 |
10. | Sean Hollander | Stany Zjednoczone | 8. | 7. | 10. | 12. | 9. | 14. | 195 |
Jedynki juniorek
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jessica Tiebel | Niemcy | – | - | 2. | 1. | 1. | 1. | 385 |
2. | Tatiana Cwietowa | Rosja | 3. | 3. | 9. | 7. | 2. | 4. | 370 |
3. | Kristina Szamowa | Rosja | 1. | 5. | 14. | 17. | 4. | 5. | 322 |
4. | Brittney Arndt | Stany Zjednoczone | 8. | 1. | 6. | 18. | 10. | 7. | 297 |
5. | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | – | - | 3. | 3. | 5. | 2. | 280 |
6. | Julija Naumowa | Rosja | 2. | 6. | 5. | 12. | DNF | 8. | 264 |
7. | Alisa Dengler | Niemcy | – | - | 4. | 8. | 8. | 3. | 214 |
8. | Kayla Graham | Kanada | 4. | 4. | - | - | 11. | 12. | 186 |
9. | Hannah Prock | Austria | – | - | 1. | 2. | - | - | 185 |
10. | Tina Müller | Niemcy | – | - | 13. | 4. | 3. | 22. | 179 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
28. | Klaudia Domaradzka | Polska | – | - | 28. | 26. | 17. | 21. | 72 |
30. | Natalia Jamróz | Polska | – | - | 35. | 31. | 19. | 23. | 56 |
36. | Nadia Chodorek | Polska | – | - | 33. | DSQ | - | 24. | 25 |
Jedynki juniorek młodszych
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jessica Degenhardt | Niemcy | – | - | 6. | 1. | 1. | 1. | 350 |
2. | Carolyn Maxwell | Kanada | 2. | 2. | - | - | 2. | 7. | 301 |
3. | Ashley Farquaharson | Stany Zjednoczone | 3. | 3. | 8. | 7. | 5. | 5. | 296 |
4. | Evita Köhne | Niemcy | – | - | 5. | 2. | 3. | 2. | 295 |
5. | Ołena Samasza | Ukraina | 4. | 1. | 7. | 8. | 12. | DNF | 280 |
6. | Hannah Niederkofler | Włochy | – | - | 1. | 4. | 7. | 10. | 242 |
7. | Verena Hofer | Włochy | – | - | 2. | 6. | 8. | 4. | 237 |
8. | Nina Zöggeler | Włochy | – | - | 4. | 5. | 6. | 6. | 215 |
9. | Sam Judson | Kanada | 1. | DSQ | - | - | 11. | 3. | 207 |
10. | Sophia Kirkby | Stany Zjednoczone | 7. | 4. | 18. | DNF | 13. | 11. | 193 |
Dwójki juniorów
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ivan Nagler Fabian Malleier | Włochy | 2. | 1. | 2. | 3. | 3. | 3. | 480 |
2. | Wiesowłod Kaszkin Konstantin Korszunow | Rosja | 1. | 5. | 3. | 4. | 5. | 8. | 382 |
3. | Hannes Orlamünder Paul Gubitz | Niemcy | – | - | 1. | 1. | 4. | 1. | 360 |
4. | Felix Schwarz Lukas Gufler | Włochy | 3. | 2. | 5. | 6. | 2. | DNS | 345 |
5. | Nico Semmler Johannes Pfeiffer | Niemcy | – | - | 4. | 2. | 1. | 4. | 305 |
6. | Vasile Marian Gitlan Flavius Craciun | Rumunia | 4. | 6. | 6. | 11. | 9. | 5. | 288 |
7. | Filip Vejdelek Zdenek Pekny | Czechy | 5. | 4. | 15. | 15. | 13. | 10. | 233 |
8. | Tobias Heinze Maximilian Illmann | Niemcy | – | - | 14. | 8. | 6. | 2. | 205 |
9. | Florian Schmid Fabian Strickner | Austria | – | - | 7. | 5. | 7. | 7. | 193 |
10. | Tomas Vavercak Matej Zmij | Słowacja | 6. | 3. | 13. | 12. | - | - | 182 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
18. | Artur Zubel Kacper Skorupka | Polska | – | - | 17. | 16. | - | - | 49 |
Dwójki juniorów młodszych
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dana Kellogg Duncan Seggar | Stany Zjednoczone | 2. | 2. | 3. | 6. | 3. | 7. | 360 |
2. | Hendrik Seibert Calvin Meister | Niemcy | – | - | 1. | 2. | 4. | 1. | 345 |
3. | Dmitrij Buczniew Danił Kilsejew | Rosja | – | - | 2. | 3. | 5. | 2. | 295 |
4. | Dmitrij Siemionow Nazarij Detsyk | Ukraina | 3. | 3. | 5. | 5. | - | - | 250 |
5. | Max Edwald Jakob Jannusch | Niemcy | – | - | 6. | 1. | 2. | - | 235 |
6. | Andriej Szander Siemion Mikow | Rosja | 1. | 1. | - | - | - | - | 200 |
7. | Jakub Karaś Mateusz Karaś | Polska | – | - | - | 4. | 6. | 6. | 160 |
7. | Dominik Dietrich Patrick Müller | Niemcy | – | - | - | - | 1. | 4. | 160 |
9. | Cwetelin Iwanow Milen Milanow | Bułgaria | – | - | 4. | - | 8. | 5. | 157 |
10. | Martins Bots Roberts Plume | Łotwa | – | - | - | - | - | 3. | 70 |
Sztafety mieszane
Miejsce | Reprezentacja | CAL | CAL | IGL | OBE | ALT | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 3. | 1. | 4. | 5. | 5. | 2. | 455 |
2. | Niemcy | – | - | 2. | 1. | 1. | 1. | 385 |
3. | Rumunia | 2. | 2. | 5. | 6. | 5. | 6. | 380 |
4. | Austria | – | - | 1. | 4. | 3. | 4. | 290 |
5. | Włochy | – | - | 3. | 2. | 4. | 3. | 285 |
6. | Czechy | 4. | 5. | 11. | 9. | 9. | 7. | 273 |
7. | Stany Zjednoczone | DNS | 3. | 6. | - | 7. | 8. | 208 |
8. | Włochy/ Argentyna | 1. | 4. | - | - | - | - | 160 |
9. | Łotwa | – | - | 8. | 3. | 10. | DNF | 148 |
10. | Słowacja | 5. | DSQ | 9. | 7. | - | - | 140 |
11. | Polska |
Bibliografia
- Wyniki (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2016-12-23].
- Klasyfiakcje (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2016-12-23].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Fanmalysza, Licencja: CC BY-SA 4.0
Trofeum narciarskich Pucharów Świata (FIS)