Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2013/2014
| |||
Data | 20 listopada 2013 – 2 marca 2014 | ||
---|---|---|---|
Organizator |
Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2013/2014 był szóstą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Québecu 30 listopada 2013 roku, a zakończył 2 marca 2014 w Bjugn.
Puchar Świata rozegrany został w 5 miastach, w 5 krajach, na 3 kontynentach.
Medaliści zawodów
Kobiety
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚJ | 1000 m (30.11) | Odwołano | ||||
3000 m (30.11) | Odwołano | |||||
Sprint drużynowy (30.11) | Odwołano | |||||
500 m (1.12) | Odwołano | |||||
1500 m (1.12) | Odwołano | |||||
Start masowy (1.12) | Odwołano | |||||
2. PŚJ | 14–15 grudnia 2013 | Zakopane | 1000 m (14.12) | Melissa Wijfje | Sanneke de Neeling | Sofie Karoline Haugen |
3000 m (14.12) | Melissa Wijfje | Jelizaweta Kazelina | Jade van der Molen | |||
Sprint drużynowy (14.12) | Holandia | Rosja | Polska | |||
500 m (15.12) | Sanneke de Neeling | Alona Stapstowa | Darja Woronina | |||
1500 m (15.12) | Melissa Wijfje | Sanneke de Neeling | Sofie Karoline Haugen | |||
Start masowy (15.12) | Giulia Lollobrigida | Sanneke de Neeling | Camila Lund | |||
3. PŚJ | 11–12 stycznia 2014 | Tomakomai | 1000 m (11.01) | Kim Min-sun | Miki Fujimori | Kako Yamane |
3000 m (11.01) | Nam Ji-eun | Park Cho-won | Ayano Satō | |||
Sprint drużynowy (11.01) | Korea Południowa | Japonia I | Japonia II | |||
500 m (12.01) | Kako Yamane | Konami Soga | Kim Min-sun | |||
1500 m (12.01) | Park Ji-woo | Park Cho-won | Chinatsu Nagaya | |||
Start masowy (12.01) | Park Ji-woo | Chinatsu Nagaya | Nene Sakai | |||
4. PŚJ | 25–26 stycznia 2014 | Innsbruck | Start masowy (25.01) | Vanessa Bittner | Nikola Zdráhalová | Han Mei |
3000 m (25.01) | Melissa Wijfje | Antoinette de Jong | Jelizawieta Kazelina | |||
500 m (26.01) | Vanessa Bittner | Antoinette de Jong | Sun Nan | |||
1500 m (26.01) | Sanneke de Neeling | Antoinette de Jong | Melissa Wijfje | |||
1000 m (26.01) | Vanessa Bittner | Sanneke de Neeling | Melissa Wijfje | |||
Sprint drużynowy (26.01) | Holandia | Norwegia | Niemcy | |||
5. PŚJ | 1–2 marca 2014 | Bjugn | 500 m (1.03) | Vanessa Bittner | Bente van der Berge | Jelizawieta Kazelina |
3000 m (1.03) | Melissa Wijfje | Antoinette de Jong | Jade van der Molen | |||
Start masowy (1.03) | Vanessa Bittner | Han Mei | Nene Sakai | |||
1500 m (2.03) | Melissa Wijfje | Antoinette de Jong | Sanneke de Neeling | |||
1000 m (2.03) | Melissa Wijfje | Antoinette de Jong | Vanessa Bittner | |||
Bieg drużynowy (2.03) | Holandia | Norwegia | Japonia |
Klasyfikacje
|
|
|
|
|
|
Mężczyźni
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚJ | 1000 m (30.11) | Odwołano | ||||
3000 m (30.11) | Odwołano | |||||
Sprint drużynowy (30.11) | Odwołano | |||||
500 m (1.12) | Odwołano | |||||
1500 m (1.12) | Odwołano | |||||
Start masowy (1.12) | Odwołano | |||||
2. PŚJ | 14–15 grudnia 2013 | Zakopane | 1000 m (14.12) | Kai Verbij | Arvin Wijsman | Piotr Michalski |
3000 m (14.12) | Patrick Roest | Willelm Hoolwerf | Danił Semerikow | |||
Sprint drużynowy (14.12) | Austria | Holandia | Niemcy | |||
500 m (15.12) | Kai Verbij | Johann Jørgen Saeves | Piotr Michalski | |||
1500 m (15.12) | Patrick Roest | Kai Verbij | Arvin Wijsman | |||
Start masowy (15.12) | Kai Verbij | Arvin Wijsman | Armin Hager | |||
3. PŚJ | 11–12 stycznia 2014 | Tomakomai | 1000 m (11.01) | Yang Seung-yong | Masaya Yamada | Takuya Goto |
3000 m (11.01) | Kim Min-seok | Shoya Ogawa | So Han-jae | |||
Sprint drużynowy (11.01) | Japonia II | Korea Południowa | – | |||
500 m (12.01) | Takuya Goto | Masaya Yamada | Eikichi Sakamoto | |||
1500 m (12.01) | So Han-jae | Kim Min-seok | Shoya Ogawa | |||
Start masowy (12.01) | Shoya Ogawa | Ryōsuke Tsuchiya | Itsuki Okada | |||
4. PŚJ | 25–26 stycznia 2014 | Innsbruck | 500 m (25.01) | Dai Dai Ntab | Kai Verbij | Yang Fan |
3000 m (25.01) | Liu Yiming | Patrick Roest | Nils van der Poel | |||
Start masowy (25.01) | Armin Hager | Linus Heidegger | Kai Verbij | |||
1500 m (26.01) | Kai Verbij | Patrick Roest | Willem Hoolwerf | |||
1000 m (26.01) | Kai Verbij | Yang Fan | Liu Yiming | |||
Sprint drużynowy (26.01) | Holandia | Rosja | Szwecja | |||
5. PŚJ | 1–2 marca 2014 | Bjugn | 500 m (1.03) | Dai Dai Ntab | Piotr Michalski | Armin Hager |
3000 m (1.03) | Patrick Roest | Nils van der Poel | Willem Hoolwerf | |||
Start masowy (1.03) | Patrick Roest | Armin Hager | Viktor Hald Thorup | |||
1500 m (2.03) | Taro Kondo | Arvin Wijsman | Shane Williamson | |||
1000 m (2.03) | Joel Dufter | Arvin Wijsman | Taro Kondo | |||
Bieg drużynowy (2.03) | Holandia | Rosja | Japonia |
Klasyfikacje
|
|
|
|
|
|
Bibliografia
- Kalendarz zawodów i wyniki. isu.org. [dostęp 2014-01-16]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Pictograms of Olympic sports - Speed Skating