Puchar Świata w short tracku 2015/2016
| |||
Data | 31.10.2015 – 14.02.2015 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | Montreal | ||
Miejsce zakończenia | Dordrecht | ||
Organizator | ISU | ||
Liczba konkurencji | 4 (5) | ||
Zwycięzcy | |||
500 m | Dmitrij Migunow Marianne St-Gelais | ||
1000 m | Siemion Jelistratow Choi Min-jeong | ||
1500 m | Kwak Yoon-gy Choi Min-jeong | ||
Drużynowo | Kanada Korea Południowa |
Puchar Świata w short tracku 2015/2016 to 19. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Montrealu 31 października 2015 roku, a zakończyła się w Dordrechcie 14 lutego 2016 roku.
Kalendarz Pucharu Świata
Mężczyźni
Lp. | Miejscowość | Data | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚ | Montreal | 1.11.2015 | 500 m | Wu Dajing | Charle Cournoyer | Park Se-yeong |
31.10.2015 | 1000 m (1) | Han Tianyu | Shi Jingnan | Artem Kozłow | ||
1.11.2015 | 1000 m (2) | Charles Hamelin | Samuel Girard | Siemion Jelistratow | ||
31.10.2015 | 1500 m | Kwak Yoon-gy | Sjinkie Knegt | Xu Fu | ||
1.11.2015 | 5000 m drużynowo | Chiny
| Holandia
| Węgry | ||
2. PŚ | Toronto | 7.11.2015 | 500 m (1) | Samuel Girard | Alexander Fathoullin | Sebastien Lepape |
7.11.2015 | 1500 m | Kwak Yoon-gy | Sjinkie Knegt | François Hamelin | ||
8.11.2015 | 500 m (2) | Charles Hamelin | Shaolin Sándor Liu | Viktor Knoch | ||
8.11.2015 | 1000 m | Charle Cournoyer | Seo Yi-ra | Kwak Yoon-gy | ||
8.11.2015 | 5000 m drużynowo | Kanada
| Korea Południowa
| Chiny
| ||
3. PŚ | Nagoja | 5.12.2015 | 500 m (1) | Charles Hamelin | Kwak Yoon-gy | François Hamelin |
5.12.2015 | 1500 m | Sjinkie Knegt | Siemion Jelistratow | Park Ji-won | ||
6.12.2015 | 500 m (2) | François Hamelin | Artem Kozłow | Chen Guang | ||
6.12.2015 | 1000 m | Siemion Jelistratow | Shaolin Sándor Liu | Freek van der Wart | ||
6.12.2015 | 5000 m drużynowo | Holandia
| Chiny
| Kanada
| ||
4. PŚ | Szanghaj | 12.12.2015 | 1000 m | Kwak Yoon-gy | Charle Cournoyer | Siemion Jelistratow |
12.12.2015 | 1500 m (1) | Charles Hamelin | Sjinkie Knegt | Park Se-yeong | ||
13.12.2015 | 500 m | Wu Dajing | Sjinkie Knegt | Samuel Girard | ||
13.12.2015 | 1500 m (2) | Ren Ziwei | Park Ji-won | Kwak Yoon-gy | ||
13.12.2015 | 5000 m drużynowo | Węgry | Włochy
| Kanada
| ||
20. Mistrzostwa Europy 2016 – Soczi | ||||||
5. PŚ | Drezno | 6.02.2016 | 1500 m (1) | Park Ji-won | Park Se-yeong | Sjinkie Knegt |
7.02.2016 | 500 m | Charles Hamelin | Siemion Jelistratow | Dmitrij Migunow | ||
7.02.2016 | 1500 m (2) | Seo Yi-ra | Alexander Fathoullin | Kwak Yoon-gy | ||
6.02.2016 | 1000 m | Charles Hamelin | Siemion Jelistratow | Charle Cournoyer | ||
7.02.2016 | 5000 m drużynowo | Rosja
| Kanada
| Stany Zjednoczone
| ||
6. PŚ | Dordrecht | 13.02.2016 | 1500 m | Władysław Bykanow | Kwak Yoon-gy | Lee Jung-su |
13.02.2016 | 1000 m (1) | Park Se-yeong | Shaolin Sándor Liu | Kim Joon-chun | ||
14.02.2016 | 500 m | Dmitrij Migunow | Paul Stanley | Kwak Yoon-gy | ||
14.02.2016 | 1000 m (2) | Charle Cournoyer | Park Ji-won | Siemion Jelistratow | ||
14.02.2016 | 5000 m drużynowo | Rosja
| Holandia
| Kanada
| ||
41. Mistrzostwa Świata 2016 – Seul |
Klasyfikacje
|
|
|
|
Kobiety
Lp. | Miejscowość | Data | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚ | Montreal | 1.11.2015 | 500 m | Marianne St-Gelais | Natalia Maliszewska | Sofija Proswirnowa |
31.10.2015 | 1000 m (1) | Choi Min-jeong | Marianne St-Gelais | Fan Kexin | ||
1.11.2015 | 1000 m (2) | Shim Suk-hee | Choi Min-jeong | Tao Jiaying | ||
31.10.2015 | 1500 m | Shim Suk-hee | Kim Boutin | Anna Siedel | ||
1.11.2015 | 3000 m drużynowo | Korea Południowa
| Kanada
| Rosja
| ||
2. PŚ | Toronto | 7.11.2015 | 500 m (1) | Elise Christie | Lara van Ruijven | Fan Kexin |
7.11.2015 | 1500 m | Choi Min-jeong | Shim Suk-hee | Marianne St-Gelais | ||
8.11.2015 | 500 m (2) | Choi Min-jeong | Marianne St-Gelais | Han Yutong | ||
8.11.2015 | 1000 m | Shim Suk-hee | Elise Christie | Valérie Maltais | ||
8.11.2015 | 3000 m drużynowo | Korea Południowa
| Chiny
| Rosja
| ||
3. PŚ | Nagoja | 5.12.2015 | 500 m (1) | Fan Kexin | Elise Christie | Marianne St-Gelais |
5.12.2015 | 1500 m | Choi Min-jeong | Shim Suk-hee | Noh Do-hee | ||
6.12.2015 | 500 m (2) | Fan Kexin | Anna Seidel | Audrey Phaneuf | ||
6.12.2015 | 1000 m | Choi Min-jeong | Marianne St-Gelais | Kim A-lang | ||
6.12.2015 | 3000 m drużynowo | Korea Południowa
| Chiny
| Kanada
| ||
4. PŚ | Szanghaj | 12.12.2015 | 1000 m | Valérie Maltais | Suzanne Schulting | Shim Suk-hee |
12.12.2015 | 1500 m (1) | Choi Min-jeong | Tao Jiaying | Charlotte Gilmartin | ||
13.12.2015 | 500 m | Fan Kexin | Marianne St-Gelais | Qu Chunyu | ||
13.12.2015 | 1500 m (2) | Shim Suk-hee | Valérie Maltais | Kim A-lang | ||
13.12.2015 | 3000 m drużynowo | Korea Południowa
| Kanada
| Holandia
| ||
20. Mistrzostwa Europy 2016 – Soczi | ||||||
5. PŚ | Drezno | 6.02.2016 | 1500 m (1) | Elise Christie | Choi Minjeong | Kim A-lang |
7.02.2016 | 500 m | Marianne St-Gelais | Elise Christie | Lara van Ruijven | ||
7.02.2016 | 1500 m (2) | Choi Min-jeong | Noh Do-hee | Kim A-lang | ||
6.02.2016 | 1000 m | Marianne St-Gelais | Tao Jiaying | Petra Jászapáti | ||
7.02.2016 | 3000 m drużynowo | Włochy
| Węgry
| Japonia
| ||
6. PŚ | Dordrecht | 13.02.2016 | 1500 m | Marianne St-Gelais | Guo Yihan | Suzanne Schulting |
13.02.2016 | 1000 m (1) | Elise Christie | Choi Min-jeong | Jamie MacDonald | ||
14.02.2016 | 500 m | Elise Christie | Choi Min-jeong | Marianne St-Gelais | ||
14.02.2016 | 1000 m (2) | Noh Do-hee | Valérie Maltais | Tao Jiaying | ||
14.02.2016 | 3000 m drużynowo | Włochy
| Rosja
| Francja
| ||
41. Mistrzostwa Świata 2016 – Seul |
Klasyfikacje
|
|
|
|
Wyniki reprezentantek Polski
Zawodniczka | 500 | 1000 | 1000 | 1500 | D | 500 | 1500 | 500 | 1000 | D | 500 | 1500 | 500 | 1000 | D | 1000 | 1500 | 500 | 1500 | D | 1500 | 500 | 1500 | 1000 | D | 1500 | 1000 | 500 | 1000 | D | |||||||||
P. Maliszewska | 5. | 15. | – | – | 9. | 16. | – | – | DNF | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||||
N. Maliszewska | 2. | 28. | – | – | 9. | 4. | – | – | 10. | 8. | 4.PEN | – | – | 22.PEN | 10. | – | 12. | 16.PEN | – | 9. | 25. | PEN | – | – | – | – | 21. | PEN | – | – | |||||||||
M. Grządkowska | – | – | 26. | 27. | 9. | – | 25. | 28. | – | 8. | – | 21. | 23. | – | 10. | 23. | – | – | 26. | 9. | – | – | 36. | 33. | PEN | 15. | – | – | 33. | 10. | |||||||||
M. Warakomska | – | – | 11. | 26. | 9. | – | 19. | – | PEN | 8. | 23. | – | – | 27. | 10. | – | 17. | 21. | – | 9. | – | 21. | – | – | PEN | – | 17. | 31. | – | 10. | |||||||||
K. Stormowska | 28. | – | – | 23. | – | 29. | – | 25. | – | 8. | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 24. | 40. | PEN | 28. | – | – | 25. | 10. | |||||||||
O. Gawlica | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 26. | – | – | 32. | 10. | 25. | – | – | 13. | 9. | 24. | 22. | – | – | PEN | – | PEN | 27. | – | 10. | |||||||||
W. Surowiec | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 30. | 21. | – | – | 35. | – | 19. | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||||
P. Markiewicz | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 37. | 31. | – | 31. | – | – | 26. | – | |||||||||
Finał A Finał B Półfinały Ćwierćfinały Repesaże półfinałowe Repesaże ćwierćfinałowe Repesaże eliminacyjne Eliminacje DNF – Zawodniczka nie ukończyła biegu DNS – Zawodniczka nie pojawiła się na starcie w konkursie PEN – Zawodniczka otrzymała karę od sędziów (Dyskwalifikacja) - – Zawodniczka została nie zgłoszona do konkursu |
Wyniki reprezentantów Polski
Zawodnik | 500 | 1000 | 1000 | 1500 | D | 500 | 1500 | 500 | 1000 | D | 500 | 1500 | 500 | 1000 | D | 1000 | 1500 | 500 | 1500 | D | 1500 | 500 | 1500 | 1000 | D | 1500 | 1000 | 500 | 1000 | D | |||||||||
R. Anikiej | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 26. | – | – | 36. | – | 47. | – | – | 12.PEN | – | 23. | 25. | – | – | 16. | – | PEN | 29. | – | 12. | |||||||||
B. Konopko | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 21. | 22. | – | – | – | 23. | 21. | – | – | – | 13. | – | YC | 16. | – | – | – | – | – | |||||||||
M. Kłosiński | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | PEN | – | 45. | – | 16. | 41. | – | – | 41. | 12. | |||||||||
A. Filipowicz | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 34. | – | – | 16. | – | 36. | 36. | – | 12. | |||||||||
K. Nieścier | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 40. | 41. | – | 45. | – | – | 42. | 12. | |||||||||
Finał A Finał B Półfinały Ćwierćfinały Repesaże półfinałowe Repesaże ćwierćfinałowe Repesaże eliminacyjne Eliminacje DNF – Zawodnik nie ukończył biegu DNS – Zawodnik nie pojawił się na starcie w konkursie PEN – Zawodnik otrzymał karę od sędziów (Dyskwalifikacja) YC – Zawodnik otrzymał żółtą kartkę od sędziów - – Zawodnik został nie zgłoszony do konkursu |
Bibliografia
- Kalendarz zawodów (ang.). www.isu.org. [dostęp 2015-11-03].
- Wyniki zawodów (ang.). www.shorttrack.sportresult.com. [dostęp 2015-11-03].
- Klasyfikacje (ang.). www.shorttrack.sportresult.com. [dostęp 2015-11-03].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Pictograms of Olympic sports - Short track speed skating