Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017/2018

Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017/2018
2016/20172018/2019
Data15 grudnia 2017 –
17 lutego 2018
Miejsce rozpoczęciaNorwegia Notodden
Miejsce zakończeniaNiemcy Brotterode
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
GeneralnaRosja Lidija Jakowlewa
Drużynowa Rosja
Strona internetowa

Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2017/2018 – czternasta edcyja tego cyklu rozpoczęła się 15 grudnia konkursami w Notodden, a swój finał miała w niemieckim Brotterode w dniach 16-17 lutego.

Tytułu z poprzedniego sezonu broniła Francuzka Joséphine Pagnier, która wygrała klasyfikacje generalną w sezonie 2016/2017 jak i obydwa zawody wchodzące w skład cyklu, lecz w ostatecznie sklasyfikowana została na pozycji dziewiętnastej.

Sezon wygrała Rosjanka Lidija Jakowlewa, która w czterech konkursach znalazła się na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu.

Zwycięzcy

Kalendarz zawodów

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.15 grudnia 2017Norwegia Notodden TveitanbakkenHS100Rosja Lidija JakowlewaRosja Marija JakowlewaRosja Anna Szpyniowa
2.16 grudnia 2017Rosja Aleksandra BarancewaRosja Lidija JakowlewaAustria Marita Kramer
3.20 stycznia 2018Słowenia PlanicaSrednija VelikankaHS102Austria Daniela Iraschko-StolzRosja Aleksandra BarancewaSłowenia Jerneja Brecl
4.21 stycznia 2018Austria Daniela Iraschko-StolzRosja Aleksandra BarancewaSłowenia Jerneja Brecl
5.16 lutego 2018Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS117Austria Daniela Iraschko-StolzSłowenia Jerneja BreclRosja Lidija Jakowlewa
6.17 lutego 2018[1]Austria Daniela Iraschko-StolzRosja Lidija JakowlewaFrancja Julia Clair
Puchar Kontynentalny kobiet 2017/2018 - klasyfikacja końcowaRosja Lidija JakowlewaAustria Daniela Iraschko-StolzRosja Aleksandra Barancewa

Statystyka indywidualna

ZawodniczkaNotodden 15.12Notodden 16.12Planica 20.01Planica 21.01Brotterode 17.02Brotterode 18.02
 Austria
Lisa Eder49
Daniela Iraschko-Stolz1111
Marita Kramer63912
Eva Pinkelnig12181011
Elisabeth Raudaschl259
 Czechy
Barbora Blažková11201220
Marta Křepelková2626
Jana Mrákotová15151518
Štěpánka Ptáčková1210
Veronika Ptáčková3534
 Finlandia
Susanna Forsström2928dnsdns
Julia Tervahartiala1514
 Francja
Océane Avocat Gros20dns
Marine Bressand3433
Julia Clair43
Romane Dieu1813
Joséphine Pagnier1562828
Océane Paillard6161724
 Kazachstan
Dajana Piecha3735
Walentina Sdierżykowa9813142919
Wieronika Szyszkina17123027
Alina Tuchtajewa2525
 Korea Południowa
Park Guy-lim85
 Niemcy
Gianina Ernst1614
Selina Freitag2082122
Luisa Görlich1115
Ulrike Gräßler712
Pauline Heßler54
Henriette Kraus2831
Arantxa Lancho23182423
Josephin Laue2528
Agnes Reisch511
Anna Rupprecht99
Alexandra Seifert2424
 Norwegia
Eva Elise Johansen Amble2117
Astrid Louise Baarset2323
Ingebjørg Saglien Bråten1211
Pernille Kvernmo1819
Karoline Røstad14162525
Karoline Skatvedt2020
 Polska
Kamila Karpiel1992728
Joanna Kil7243128
Magdalena Pałasz972221
Kinga Rajda31172016
Anna Twardosz15231921
 Rosja
Aleksandra Barancewa412286
Lidija Jakowlewa124532
Marija Jakowlewa2410131417
Ksienija Kabłukowa138
Anna Szpyniowa367465
 Rumunia
Carina Militaru2526
Diana Trâmbițaș3025
 Słowacja
Viktória Šidlová36323228
 Słowenia
Jerneja Brecl3327
Katra Komar772210
Katja Markuta3330
Pia Mazi18dsq
Kaja Urbanija Čož14222328
 Stany Zjednoczone
Annika Belshaw1113
Anna Hoffmann2221
Samantha Macuga1918
Logan Sankey1615
 Szwecja
Astrid Moberg2422
 Węgry
Virág Vörös3227
1-3     4-30     poniżej 30
     dns – Zawodniczka zgłoszona do konkursu nie wystartowała
dsq – Zawodniczka zdyskwalifikowana
     - – Zawodniczka nie zgłoszona do konkursu

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodnikWystępyPunktyStrata
1.Rosja Lidija Jakowlewa6415
2.Austria Daniela Iraschko-Stolz4400-15
3.Rosja Aleksandra Barancewa6382-33
4.Rosja Anna Szpyniowa6271-144
5.Słowenia Jerneja Brecl4236-179
6.Rosja Marija Jakowlewa6208-207
7.Austria Marita Kramer4151-264
8.Kazachstan Walentina Sdierżykowa6113-302
9.Francja Julia Clair2110-305
10.Słowenia Katra Komar4107-308
11.Niemcy Pauline Heßler295-320
12.Austria Eva Pinkelnig485-330
13.Polska Magdalena Pałasz484-331
14.Austria Lisa Eder279-336
15.Korea Południowa Park Guy-lim277-338
16.Francja Océane Paillard276-339
17.Niemcy Agnes Reisch269-346
18.Czechy Barbora Blažková468-347
19.Niemcy Selina Freitag462-353
Francja Joséphine Pagnier4
21.Czechy Jana Mrákotová461-354
22.Niemcy Ulrike Gräßler258-357
Niemcy Anna Rupprecht2
24.Rosja Ksienija Kabłukowa252-363
25.Czechy Štěpánka Ptáčková248-367
26.Polska Kamila Karpiel448-367
27.Norwegia Ingebjørg Bråten246-369
Polska Joanna Kil4
Polska Anna Twardosz4
30.Norwegia Karoline Røstad445-370
31.Stany Zjednoczone Annika Belshaw244-371
32.Kazachstan Wieronika Szyszkina441-374
33.Niemcy Luisa Görlich240-375
Polska Kinga Rajda4
35.Słowenia Kaja Urbanija Čož438-377
36.Niemcy Arantxa Lancho436-379
37.Austria Elisabeth Raudaschl235-380
38.Finlandia Julia Tervahartiala234-381
39.Francja Romane Dieu233-382
Niemcy Gianina Ernst2
41.Stany Zjednoczone Logan Sankey231-384
42.Norwegia Pernille Kvernmo225-390
Stany Zjednoczone Samantha Macuga2
44.Norwegia Eva Elise Amble224-391
45.Norwegia Karoline Skatvedt222-393
46.Stany Zjednoczone Anna Hoffmann219-396
47.Norwegia Astrid Baarset216-399
Szwecja Astrid Moberg2
49.Niemcy Alexandra Seifert214-401
50.Słowenia Pia Mazi113-402
51.Kazachstan Alina Tuchtajewa212-403
52.Francja Océane Avocat Gros111-404
Rumunia Carina Militaru2
54.Czechy Marta Křepelková210-405
55.Niemcy Josephin Laue29-406
56.Rumunia Diana Trâmbițaș27-408
57.Finlandia Susanna Forsström25-410
58.Węgry Virág Vörös14-411
59.Niemcy Henriette Kraus23-412
Słowacja Viktória Šidlová4
61.Słowenia Katja Markuta11-414

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceReprezentacjaNotodden 15.12Notodden 16.12Planica 20.01Planica 21.01Brotterode 17.02Brotterode 18.02Punkty
1. Rosja2902701921951602111318
2. Austria9089157164126124750
3. Niemcy8079166152477
4. Słowenia1271069765395
5. Francja67558090292
6. Polska654337612731264
7. Czechy222640274329187
8. Norwegia828466178
9. Kazachstan49602018316166
10. Stany Zjednoczone6059119
11. Korea Południowa324577
12. Finlandia16182339
13. Rumunia71118
14. Szwecja7916
15. Węgry44
16. Słowacja33

Przypisy

  1. Rozegrano tylko 1 serię.

Bibliografia

Media użyte na tej stronie