Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002/2003

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002/2003
2001/20022003/2004
Data14 grudnia 2002 – 16 marca 2003
Miejsce rozpoczęciaLahti
Miejsce zakończeniaStryn
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyAustria Stefan Thurnbichler

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002/2003 – rozpoczął się 14 grudnia 2002 w Lahti na skoczni Salpausselkä. Zakończył się 16 marca 2003 w norweskim Strynie na skoczni Bjørkelibakken. W ramach cyklu rozegrano 35 konkursów. Pierwotnie cykl miał się rozpocząć 7 grudnia 2002 w Oberwiesenthal jednak z powodu braku śniegu odwołano konkursy[1]. Konkurs zaplanowany w Schönwaldzie został przeniesiony do Titisee-Neustadt, natomiast w Ishpeming odbył się konkurs w zastępstwie za Iron Mountain.

Zwycięzcą cyklu został Austriak Stefan Thurnbichler, uzyskując 1252 pkt. O 294 pkt. wyprzedził drugiego w klasyfikacji Mortena Solema. Michael Möllinger (wówczas reprezentant Niemiec) uplasował się na trzecim miejscu. Najlepsze miejsce spośród Polaków zajął Robert Mateja, który zdobywając 299 pkt. zajął 22. miejsce. Punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2002/2003 zdobywało łącznie 13 reprezentantów Polski.

Kalendarz i wyniki

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
7 grudnia 2002Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-90odwołany
8 grudnia 2002odwołany
1.14 grudnia 2002Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Austria Mathias HafeleAustria Thomas MorgensternNorwegia Lars Bystøl
Norwegia Anders Bardal
2.15 grudnia 2002Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Austria Thomas MorgensternAustria Mathias HafeleAustria Christian Nagiller
3.21 grudnia 2002Czechy LiberecJeštědK-120-Austria Thomas MorgensternNorwegia Lars BystølCzechy Jakub Janda
4.22 grudnia 2002Czechy LiberecJeštědK-120-Austria Thomas MorgensternCzechy Jakub JandaNorwegia Anders Bardal
5.26 grudnia 2002Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95-Austria Bastian KaltenböckAustria Stefan ThurnbichlerAustria Stefan Kaiser
6.28 grudnia 2002Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-120-Austria Stefan ThurnbichlerAustria Christian NagillerFrancja Emmanuel Chedal
7.1 stycznia 2003Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-90-Austria Christian NagillerAustria Reinhard SchwarzenbergerAustria Wolfgang Loitzl
8.4 stycznia 2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120-Finlandia Jussi HautamäkiFinlandia Risto Jussilainen
Niemcy Michael Neumayer
10 stycznia 2003Włochy TarvisioTrampolino Fratelli NogaraK-90-odwołany
9.10 stycznia 2003Japonia SapporoMiyanomoriK-90-Norwegia Morten SolemNiemcy Ferdinand BaderJaponia Shingo Ueno
10.11 stycznia 2003Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Hideharu MiyahiraFinlandia Pekka SalminenJaponia Akira Higashi
11.11 stycznia 2003Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90-Austria Christian NagillerNiemcy Kai BrachtAustria Stefan Thurnbichler
Słowenia Jure Bogataj
12.12 stycznia 2003Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Hideharu MiyahiraFinlandia Pekka SalminenJaponia Noriaki Kasai
13.12 stycznia 2003Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90-Austria Christian NagillerAustria Stefan Thurnbichler
Finlandia Janne Happonen
-
14 stycznia 2003Austria RamsauMattensprunganlageK-90
-
odwołany
15 stycznia 2003odwołany
14.25 stycznia 2003Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120TSch[a]Niemcy Christof DuffnerNorwegia Daniel ForfangNiemcy Kai Bracht
15.26 stycznia 2003Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120TSchPolska Robert MatejaSłowenia Igor MedvedNorwegia Daniel Forfang
Turniej Schwarzwaldzki – klasyfikacja końcowaPolska Robert MatejaNorwegia Daniel ForfangSłowenia Igor Medved
16.1 lutego 2003Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-90-Niemcy Michael MöllingerNorwegia Morten SolemAustria Balthasar Schneider
17.2 lutego 2003Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-90-Norwegia Morten SolemSłowenia Bine ZupanAustria Stefan Thurnbichler
18.5 lutego 2003Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120-Niemcy Michael MöllingerAustria Stefan ThurnbichlerNiemcy Maximilian Mechler
19.8 lutego 2003Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120-Norwegia Daniel ForfangSłowenia Jure RadeljPolska Robert Mateja
20.9 lutego 2003Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120-Norwegia Daniel ForfangAustria Stefan ThurnbichlerPolska Robert Mateja
21.15 lutego 2003Austria EisenerzErzbergschanzenK-90-Austria Reinhard SchwarzenbergerAustria Mathias HafeleNiemcy Frank Ludwig
22.16 lutego 2003Austria EisenerzErzbergschanzenK-90-Austria Stefan ThurnbichlerNiemcy Frank LudwigSłowenia Jure Radelj
15 lutego 2003Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-odwołany
23.16 lutego 2003Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-Niemcy Ferdinand BaderAustria Bernhard MetzlerAustria Markus Eigentler
24.21 lutego 2003Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98-Finlandia Janne HapponenAustria Stefan ThurnbichlerNiemcy Michael Neumayer
25.22 lutego 2003Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98-Finlandia Janne HapponenNiemcy Jörg RitzerfeldNorwegia Daniel Forfang
22 lutego 2003Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120
-
odwołany
23 lutego 2003odwołany
26.23 lutego 2003Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92-Austria Reinhard SchwarzenbergerNiemcy Michael NeumayerNorwegia Daniel Forfang
Norwegia Morten Solem
Finlandia Janne Happonen
27.28 lutego 2003Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90[b]Niemcy Kai BrachtNiemcy Ferdinand BaderFinlandia Lauri Hakola
28.1 marca 2003Niemcy RuhpoldingGroße ZirmbergschanzeK-115-Austria Stefan ThurnbichlerNiemcy Michael NeumayerAustria Bastian Kaltenböck
29.1 marca 2003Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Niemcy Roland AudenriethNiemcy Kai BrachtNiemcy Ferdinand Bader
30.2 marca 2003Niemcy RuhpoldingGroße ZirmbergschanzeK-115-Austria Stefan ThurnbichlerAustria Reinhard SchwarzenbergerNorwegia Morten Solem
31.2 marca 2003Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90[c]Niemcy Ferdinand BaderFinlandia Juha-Matti RuuskanenFinlandia Lauri Hakola
8 marca 2003Finlandia RukaRukatunturiK-120
-
odwołany
9 marca 2003odwołany
32.12 marca 2003Japonia ZaōYamagataK-90-Japonia Akira HigashiNorwegia Thomas LobbenJaponia Takanobu Okabe
33.13 marca 2003Japonia ZaōYamagataK-90-Japonia Yūsuke KanekoStany Zjednoczone Jim DenneyJaponia Hiroki Yamada
34.15 marca 2003Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90-Norwegia Morten SolemNiemcy Michael MöllingerAustria Markus Eigentler
35.16 marca 2003Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90-Norwegia Morten SolemNiemcy Ferdinand BaderNiemcy Michael Möllinger

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodnikWystępyPunkty
1.Austria Stefan Thurnbichler211252
2.Norwegia Morten Solem21958
3.Niemcy Michael Möllinger24829
4.Niemcy Ferdinand Bader18813
5.Norwegia Daniel Forfang18804
6.Austria Bastian Kaltenböck26747
7.Niemcy Kai Bracht16621
8.Austria Bernhard Metzler19605
9.Austria Christian Nagiller10593
10.Austria Wolfgang Loitzl21523
11.Niemcy Frank Ludwig23522
12.Austria Reinhard Schwarzenberger8518
13.Austria Balthasar Schneider21489
14.Słowenia Jure Radelj21448
15.Austria Mathias Hafele18444
16.Finlandia Janne Happonen7423
17.Niemcy Michael Neumayer7400
18.Niemcy Alexander Herr14380
18.Austria Thomas Morgenstern4380
20.Finlandia Pekka Salminen9311
21.Niemcy Jörg Ritzerfeld10305
22.Polska Robert Mateja6299
23.Norwegia Olav Magne Dønnem20285
24.Finlandia Lauri Hakola11281
25.Niemcy Roland Audenrieth13276
26.Norwegia Håvard Lie13263
27.Finlandia Juha-Matti Ruuskanen13261
28.Austria Stefan Kaiser17255
29.Japonia Yusuke Kaneko5250
30.Niemcy Stephan Hocke10244
...
56.Polska Tomasz Pochwała7125
65.Polska Grzegorz Sobczyk16101
82.Polska Krystian Długopolski1273
84.Polska Wojciech Skupień1268
87.Polska Łukasz Kruczek1566
96.Polska Wojciech Tajner1159
122.Polska Marcin Bachleda236
125.Polska Mateusz Rutkowski233
137.Polska Tomisław Tajner325
142.Polska Grzegorz Śliwka1222
187.Polska Jan Ciapała38
221.Polska Krzysztof Styrczula51

Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa

MiejsceReprezentacjaPunkty
1. Austria6471
2. Niemcy5218
3. Norwegia3419
4. Japonia2640
5. Finlandia2187
6. Słowenia2055
7. Polska927
8. Stany Zjednoczone618
9. Czechy583
10. Francja379
11. Słowacja185
12. Szwajcaria142
13. Szwecja101
14. Estonia96
15. Korea Południowa92
16. Włochy76
17. Holandia53
18. Rosja30
19. Kazachstan24
20. Kanada22
21. Białoruś14

Uwagi

  1. Konkurs przeniesiony z Schönwaldu.
  2. Konkurs przeniesiony z Iron Mountain.
  3. Konkurs składał się z jednej serii.

Przypisy

  1. Konkursy COC w Lahti (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2002-12-16].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie