Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010/2011

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010/2011
2009/20102011/2012
Data7 grudnia 2010 - 12 marca 2011
Miejsce rozpoczęciaFinlandia Rovaniemi
Miejsce zakończeniaPolska Wisła
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnySłowenia Rok Zima

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2010/2011 – rozpoczął się 7 grudnia 2010 w Rovaniemi, a zakończył 12 marca 2011 w Wiśle[1]. W Polsce przeprowadzono 4 konkursy. Zdobywcą Pucharu Kontynentalnego został Słoweniec Rok Zima, który jednocześnie nie wygrał ani jednego indywidualnego konkursu w cyklu, najwyżej zajmując drugie miejsca.

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.7 grudnia 2010Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100nocnyNiemcy Stephan HockeNiemcy Andreas WankNorwegia Ole Marius Ingvaldsen
Niemcy Julian Musiol
2.8 grudnia 2010Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100nocnyNiemcy Stephan HockeFinlandia Anssi KoivurantaNiemcy Richard Freitag
3.10 grudnia 2010Norwegia VikersundVikersundbakkenHS117nocny[2]Norwegia Kim René Elverum SorsellFinlandia Anssi KoivurantaNiemcy Stephan Hocke
4.11 grudnia 2010Norwegia VikersundVikersundbakkenHS117-Niemcy Stephan HockeNiemcy Richard FreitagNorwegia Kim René Elverum Sorsell
5.18 grudnia 2010Turcja ErzurumKiremitliktepeHS105[3]nocnyFinlandia Anssi Koivuranta
Austria Stefan Thurnbichler
Norwegia Kim René Elverum Sorsell
6.19 grudnia 2010Turcja ErzurumKiremitliktepeHS105[3]nocnyAustria Stefan ThurnbichlerAustria Mario InnauerNorwegia Kim René Elverum Sorsell
7.27 grudnia 2010Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Finlandia Olli MuotkaAustria Mario InnauerSzwajcaria Marco Grigoli
8.28 grudnia 2010Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Austria Mario InnauerSłowenia Matic KramaršičFinlandia Olli Muotka
Austria Thomas Diethart
9.8 stycznia 2011Japonia SapporoŌkurayamaHS134-Słowenia Mitja MežnarJaponia Kazuyoshi FunakiSłowenia Matic Kramaršič
10.8 stycznia 2011Japonia SapporoŌkurayamaHS134[4]nocny[5]Słowenia Mitja MežnarSłowenia Matjaž PungertarSłowenia Jernej Damjan
11.9 stycznia 2011Japonia SapporoŌkurayamaHS134-Słowenia Jernej DamjanStany Zjednoczone Peter FrenetteSłowenia Rok Zima
12.12 stycznia 2011Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkHS140-Słowenia Matjaž PungertarNiemcy Julian Musiol
Słowenia Rok Zima
13.13 stycznia 2011Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkHS140-Słowenia Matjaž PungertarSłowenia Rok ZimaSłowenia Robert Hrgota
14.22 stycznia 2011Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeHS142-Niemcy Maximilian MechlerSłowenia Matic KramaršičAustria Manuel Poppinger
15.23 stycznia 2011Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeHS142-Niemcy Maximilian MechlerSłowenia Rok ZimaNiemcy Felix Schoft
16.29 stycznia 2011Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraHS140nocnyAustria Stefan ThurnbichlerNiemcy Maximilian MechlerNiemcy Felix Brodauf
17.30 stycznia 2011Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraHS140-Austria Stefan ThurnbichlerNiemcy Felix SchoftNiemcy Maximilian Mechler
18.5 lutego 2011Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS117-Austria Stefan KraftNiemcy Felix SchoftSłowenia Rok Urbanc
19.6 lutego 2011Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS117-Austria Thomas DiethartNiemcy Felix SchoftNorwegia Vegard Haukø Sklett
20.12 lutego 2011Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133-Austria Andreas StrolzSłowenia Matjaž PungertarSłowenia Rok Zima
21.13 lutego 2011Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133-Słowenia Matej DobovšekAustria Markus EggenhoferAustria David Unterberger
22.19 lutego 2011Słowenia KranjBauhenkHS109-Słowenia Dejan JudežNorwegia Andreas StjernenAustria Stefan Thurnbichler
23.20 lutego 2011Słowenia KranjBauhenkHS109-Austria Mario InnauerSłowenia Jure ŠinkovecSłowenia Dejan Judež
24.26 lutego 2011Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Austria Mario InnauerNiemcy Andreas WankSłowenia Rok Zima
25.27 lutego 2011Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Austria Thomas ThurnbichlerNiemcy Markus EisenbichlerAustria Michael Hayböck
26.5 marca 2011Finlandia KuopioPuijoHS127nocnyNorwegia Andreas StjernenSłowenia Matej DobovšekNiemcy Maximilian Mechler
27.6 marca 2011Finlandia KuopioPuijoHS127-Niemcy Maximilian MechlerFinlandia Jarkko MäättäAustria Michael Hayböck
28.11 marca 2011Polska Wisłaim. Adama MałyszaHS134nocnyAustria Michael HayböckNorwegia Kim René Elverum SorsellNiemcy Andreas Wank
29.12 marca 2011Polska Wisłaim. Adama MałyszaHS134-Słowenia Matic KramaršičSłowenia Matjaž PungertarSłowenia Dejan Judež

Statystyki indywidualne

ZawodnikRovaniemi 07.12Rovaniemi 08.12Vikersund 10.12Vikersund 11.12Erzurum 18.12Erzurum 19.12Engelberg 27.12Engelberg 28.12Sapporo 08.01Sapporo 08.01Sapporo 09.01Pyoenchang 12.01Pyoenchang 13.01Titisee-Neustadt 22.01Titisee-Neustadt 23.01Bischofshofen 29.01Bischofshofen 30.01Brotterode 05.02Brotterode 06.02Iron Mountain 12.02Iron Mountain 13.02Kranj 19.02Kranj 20.02Zakopane 26.02Zakopane 27.02Kuopio 05.03Kuopio 06.03Wisła 11.03Wisła 12.03
 Austria
Thomas Diethart1232411619
Markus Eggenhofer3234434224281118272241025443124
Michael Hayböck6114343115
Stefan Hayböck2045522924403427
Daniel Huber39498111629
Mario Innauer2022241862212724515411510724dns
Björn Koch29433028
Stefan Kraft1813122571424
Daniel Lackner505214492417413549919
Thomas Lackner34553925
Lukas Müller18273641
Manuel Poppinger1147143521114415237179101446
Christian Reiter58dsq1934
Florian Schabereiter4462545320161318181827
Markus Schiffner16224023142221736
Balthasar Schneider4430921136182539
Christoph Stauder4336
Andreas Strolz181013171225dsq42233731203591202717315742
Stefan Thurnbichler114169111136114
Thomas Thurnbichler91510371415374625401410161094191632116121625
David Unterberger11425231282758542623371525332377154140
Ulrich Wohlgenannt2336
 Bułgaria
Bogomił Pawłow424550515253
Dejan Funtarow48506155
 Czechy
Martin Cikl372724dns3424431321343431352736242619
Tomáš Friedrich6777
Vít Háčekdsqdsq5859
Antonín Hájek3726312228354828435719132013
Miloš Kadlec4741
Čestmír Kožíšek37676372412034245562
Robert Kubáň306058545044
Jiří Mazoch47405554
Vojtěch Štursa5660
Ondřej Vaculík5857502567142834263033353844
 Estonia
Martti Nõmme64725856
Illimar Pärn6159485156594451
Mats Piho7371
Siim-Tanel Sammelselg51485354
 Finlandia
Lauri Asikainen315644486055
Sami Heiskanen6664
Joonas Ikonen5261
Sebastian Klinga6968
Anssi Koivuranta1022717
Mika Kulmala4752
Veli-Matti Lindström56512023
Antti Määttä637044395238
Jarkko Määttä32322322314162
Olli Muotka13
Sami Niemi251634441023332149363733
Harri Ollidsq14323725
Juha-Matti Ruuskanen146468102830
Miika Ylipulli4043
Kimmo Yliriesto60583640
 Francja
Vincent Descombes Sevoie21482740
Ronan Lamy Chappuis6465465028256050
Alexandre Mabboux62563857292659483247
Nicolas Mayer485034364425
David Viry6960777341dsq333553482939
 Holandia
Ruben de Wit72725754
Oldrik van der Aalst666848468482
 Japonia
Tomoaki Endō2834
Kazuyoshi Funaki247
Shūsaku Hosoyama53
Tsuyoshi Ichinohedns2051
Kenshirō Itō1818
Yūsūke Narita2922
Takanobu Okabe2840
Kento Sakuyama4723471338
Yūhei Sasaki1627
Shō Suzuki1943
Taro Takayanagi81021
Shōta Tanaka343332
Keita Umezaki2146
Hiroaki Watanabe3137
Hiroki Yamada1219
Kazuya Yoshioka1421
 Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes7dsq1711321311301817
Yukon De Leeuw3063510282935
Eric Mitchell2929dsq1526504644503635
 Kazachstan
Anton Kankienow39dsq
Iwan Karaułow5852dsq603946
Aleksiej Korolow5257
Roman Kuriawskijdsq73687156495637
Sabirżan Muminow7170dnsdnsdns
Aleksiej Pczelincew636748475435365257
Konstantin Sokolenko69785653
Asan Tachtachunow6679
Marat Żaparow7175706655455536375136
Radik Żaparow39dsq
 Korea Południowa
Choi Heung-chul131223
Choi Yong-jik49274246302514
Kang Chil-ku82775048483833
Kim Hyun-ki361424
Park Je-undsq38
 Niemcy
Tobias Bogner323545523412dsq3429533531633283437
Felix Brodauf2055363253431302012143194341120202235252931
Markus Eisenbichlerdsq402928135dsq2830817245212311
Nico Faller5453
Richard Freitag13352
Stephan Hocke113111124719
Kevin Horlacher25165256523832232748482413
Florian Horst34401420163124694442
Jan Jeske60
Marinus Kraus3723203621632
Stephan Leyhe3029
Maximilian Mechler11231323833311221
Julian Musiol35810618112741382315716242818
Pius Paschke62
Danny Queck2726322082326254219102219142731
Felix Schoft77118193522212199252218910
Georg Späth617263922111257124172223
Christian Ulmer34371621
Andreas Wank24111424765922796124630271449335
Daniel Wenig510191137272438
David Winkler72134373425442015302615291917
 Norwegia
Jon Aaraas1533
Mats Søhagen Berggaard4118
Fredrik Bjerkeengen4741
Johan Martin Brandt57357107328191928476215204012
Kim René Elverum Sorsell1333535192088240
Klaus Ovlien Engen4239
Anders Fannemel42374539857
Jan Fuhre39292958
Kenneth Gangnes221984103264029154
Sigmund Hagehaugen4953
Ole Marius Ingvaldsen31217233112212231133022
Akseli Kokkonen5538
Espen Røe3039
Atle Pedersen Rønsen259313127442378
Vegard Haukø Sklett22149565810122031812216136514
Andreas Stjernen1624412015152017584404401624231119
Rune Velta42212232137
Oddvar Ystgaard128
 Polska
Marcin Bachleda32221128332026313216
Tomasz Byrt442214912246
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki61435460
Bartłomiej Kłusek37453661405023242926254930153314172226291412411830
Jakub Kot4537382737282239353126114036204538
Maciej Kot32315148121216322515232386
Dawid Kowal64616567
Dawid Kubacki2245133036472522
Artur Kukuła4954
Grzegorz Miętus32432825476839322416315549465834
Krzysztof Miętus4240394626
Klemens Murańka2843383326191134452129349
Łukasz Rutkowski4134595940403752494426433735424848
Rafał Śliż29453928483311452117376447dns2749
Andrzej Zapotoczny4327422717dns3735174651
Jan Ziobro685027474833455dsq38
Aleksander Zniszczoł606344556259
Piotr Żyła192029201794821
 Rosja
Gieorgij Czerwiakow41dsq46261047575350
Dmitrij Ipatow30373942222445344541334043434341464326
Anton Kaliniczenkodsq6352565256515149435540
Stanisław Oszczepkowdsq626046435455dsq364736585046dsqdsq595863664934
Ilja Roslakow263459485940
Aleksandr Sardyko553035465331342446294538414532
Dmitrij Wasiljew3726584229
 Rumunia
Szilveszter Kozma4948485857606664
Remus Tudordsq427969465254505761
 Słowacja
Patrik Lichý56636465
Vladimír Roškodsq68
Tomáš Zmoray515255464347
 Słowenia
Jernej Damjan431
Nejc Dežman47
Matej Dobovšek1417131382271036
Robert Hrgota27293016277112216133545208193239441052218dns
Jaka Hvala4136
Dejan Judež17127481918610214161621323728181813423171663
Rok Justin3529
Matic Kramaršičdsq342518171742314502326923494427171817261
Luka Leban35305558254140
Žiga Mandl18183615
Mitja Mežnar11911159817dsq42
Tomaž Naglič452537502315439127242632
Primož Peterka26293426311244
Primož Pikl81718155112616513510151533
Andraž Pograjc52
Matjaž Pungertar16185011293291252381191023123381044172
Jure Šinkovec20273330191219101711484171416149212321134
Rok Urbanc2319327410264220
Gašper Vodandsq
Rok Zima23192213152614199173221323161593851148
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander3232465540dns73594928353222504348404543
Nicholas Fairall544052323543435154
Peter Frenette234821263431321534821032383428342714
Michael Glasder59656564443778703821504938
Alexander Haupt4032
Anders Johnson43435657383970615142443130337484045534729
Christopher Lamb28363025283839dsq391938374433
Trevor Wert42
 Szwajcaria
Olivier Anken6876
Vital Anken7074676975
Guillaume Berney716961628362
Gregor Deschwanden575253345131334328dns54441433305
Pascal Egloff66664421314850
Rémi Français4745575250625942536256
Marco Grigoli35dns2239
Lars Grossendsq64556060
Pascal Kälin7581515847
Andreas Küttel17331355
Killian Peierdsq
Tommy Schmid8180
Adrian Schuler626732
Pascal Sommerdsq
 Szwecja
Fredrik Balkåsen4445566527384438
Isak Grimholmdnsdns80745665575846
Josef Larsson5466767165645453414258dsq5052
Carl Nordin6260724738545348
 Turcja
Samet Kartadsqdsqdnsdns
Faik Yüksel657550475755
 Ukraina
Wołodymyr Boszczuk3333554757
Jarosław Dyśko85836763
Ołeksandr Łazarowycz60dsq48
Witalij Szumbareć303661445139
Wołodymyr Werediuk414484
Wasyl Żurakiwśkyj44495656
 Włochy
Davide Bresadola71521517941
Alessio De Crignis743851565947374553594622
Diego Dellasega142420163642
Roberto Dellasega643063383343383831492128
Michael Lunardidsq57
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony do konkursu nie wystartował
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego

MiejsceZawodnikWystępyPunktyStrata do lidera
1.Słowenia Rok Zima25826
2.Austria Mario Innauer1977650
3.Niemcy Andreas Wank2375076
4.Słowenia Dejan Judež27696130
5.Słowenia Matjaž Pungertar23693133
6.Austria Stefan Thurnbichler12667159
7.Niemcy Felix Schoft18631195
8.Niemcy Maximilian Mechler12592234
9.Norwegia Andreas Stjernen21573253
10.Słowenia Matic Kramaršič24562264
11.Niemcy Julian Musiol19556270
12.Norwegia Kim René Elverum Sorsell12492334
13.Słowenia Jure Šinkovec23478348
14.Austria Thomas Thurnbichler24460366
Norwegia Vegard Haukø Sklett18460366
16.Niemcy Stephan Hocke8418408
17.Austria Manuel Poppinger17416410
18.Austria Michael Hayböck8400426
19.Słowenia Robert Hrgota23383443
20.Austria Andreas Strolz22359467
21.Finlandia Anssi Koivuranta6358468
22.Słowenia Mitja Mežnar9344482
23.Słowenia Matej Dobovšek10336490
24.Słowenia Primož Pikl15332494
25.Niemcy Felix Brodauf23299527
26.Niemcy Markus Eisenbichler16242584
27.Austria Stefan Kraft8241585
28.Norwegia Kenneth Gangnes11237589
29.Polska Rafał Śliż16229597
30.Niemcy Georg Späth13217609
31.Austria Thomas Diethart6216610
32.Słowenia Jernej Damjan3210616
Finlandia Juha-Matti Ruuskanen8210616
34.Norwegia Johan Martin Brandt16206620
35.Niemcy Richard Freitag4205621
36.Stany Zjednoczone Peter Frenette19202624
37.Czechy Ondřej Vaculík16186640
38.Austria David Unterberger20178648
39.Austria Markus Eggenhofer16177649
40.Słowenia Rok Urbanc9176650
41.Norwegia Ole Marius Ingvaldsen12175651
42.Polska Maciej Kot14169657
43.Japonia Kazuyoshi Funaki3166660
44.Finlandia Olli Muotka2160666
45.Niemcy Danny Queck16152674
46.Polska Bartłomiej Kłusek25147679
47.Kanada Mackenzie Boyd-Clowes10146680
48.Finlandia Jarkko Määttä8137689
49.Niemcy David Winkler15129697
Słowenia Tomaž Naglič13129697
51.Polska Tomasz Byrt7125701
52.Szwajcaria Andreas Küttel5124702
53.Niemcy Florian Horst11120706
54.Austria Balthasar Schneider9119707
55.Niemcy Daniel Wenig8118708
56.Norwegia Atle Pedersen Rønsen9115711
57.Szwajcaria Marco Grigoli5114712
58.Austria Markus Schiffner9105721
59.Polska Piotr Żyła889737
Austria Florian Schabereiter1189737
61.Polska Klemens Murańka1385741
62.Słowenia Luka Leban884742
63.Czechy Antonín Hájek1483743
64.Austria Daniel Lackner1180746
65.Czechy Martin Cikl1776750
66.Norwegia Rune Velta675751
67.Austria Daniel Huber673753
68.Kanada Yukon De Leeuw772754
69.Niemcy Marinus Kraus769757
70.Japonia Taro Takayanagi368758
71.Szwajcaria Gregor Deschwanden1567759
Niemcy Tobias Bogner1667759
Polska Marcin Bachleda1067759
74.Finlandia Sami Niemi1265761
75.Niemcy Kevin Horlacher1360766
76.Włochy Davide Bresadola659767
77.Polska Jakub Kot1756770
78.Norwegia Oddvar Ystgaard254772
79.Włochy Diego Dellasega651775
80.Korea Południowa Choi Heung-chul350776
81.Polska Jan Ziobro1049777
82.Polska Dawid Kubacki845781
83.Słowenia Žiga Mandl442784
84.Stany Zjednoczone Anders Johnson2239787
85.Polska Andrzej Zapotoczny1136790
86.Japonia Hiroki Yamada234792
Słowenia Primož Peterka734792
88.Norwegia Anders Fannemel632794
89.Rosja Gieorgij Czerwiakow931795
Polska Grzegorz Miętus1631795
91.Korea Południowa Choi Yong-jik729797
92.Japonia Kento Sakuyama528798
Japonia Kazuya Yoshioka228798
94.Japonia Kenshirō Itō226800
95.Korea Południowa Kim Hyun-ki325801
Kanada Eric Mitchell1025801
Niemcy Christian Ulmer425801
Stany Zjednoczone Christopher Lamb1425801
99.Finlandia Harri Olli524802
Austria Stefan Hayböck824802
101.Rosja Dmitrij Ipatow1922804
102.Japonia Yūhei Sasaki219807
Finlandia Veli-Matti Lindström419807
104.Czechy Čestmír Kožíšek1018808
105.Austria Lukas Müller417809
106.Norwegia Jon Aaraas216810
107.Francja Vincent Descombes Sevoie414812
Włochy Roberto Dellasega1214812
109.Norwegia Mats Søhagen Berggaard213813
110.Japonia Shō Suzuki212814
Austria Christian Reiter412814
Stany Zjednoczone Nicholas Alexander1812814
113.Japonia Tsuyoshi Ichinohe211815
Japonia Yūsuke Narita211815
115.Japonia Keita Umezaki210816
Szwajcaria Pascal Egloff710816
Stany Zjednoczone Michael Glasder1310816
Rosja Aleksandr Sardyko1510816
119.Włochy Alessio De Crignis129817
Francja Ronan Lamy Chappuis89817
121.Austria Ulrich Wohlgenannt28818
122.Rosja Dmitrij Wasiljew57819
Francja Alexandre Mabboux107819
124.Francja Nicolas Mayer66820
Austria Thomas Lackner46820
Austria Björn Koch46820
127.Rosja Ilja Roslakow65821
Polska Łukasz Rutkowski175821
Polska Krzysztof Miętus55821
130.Szwecja Fredrik Balkåsen84822
Norwegia Jan Fuhre44822
132.Japonia Takanobu Okabe23823
Japonia Tomoaki Endō23823
Niemcy Stephan Leyhe23823
135.Francja David Viry122824
Słowenia Rok Justin122824
137.Ukraina Witalij Szumbareć61825
Czechy Robert Kubáň61825
Norwegia Espen Røe61825

Klasyfikacja drużynowa Pucharu Kontynentalnego

MiejsceZawodnikWystępyPunktyStrata do lidera
1. Słowenia295327
2. Niemcy294653674
3. Austria294430897
4. Norwegia2924522875
5. Polska2711384189
6. Finlandia199734354
7. Japonia74194908
8. Czechy203644963
9. Szwajcaria173155012
9. Stany Zjednoczone272885039
11. Kanada132435084
12. Włochy121335194
13. Korea Południowa71045223
14. Rosja23755252
15. Francja12385289
16. Szwecja1645323
17. Ukraina815326
17. Kazachstan1505327
 Bułgaria605327
 Rumunia1005327
 Słowacja805327
 Estonia805327
 Holandia805327
 Turcja605327

Przypisy

  1. Results FIS Continental Cup Ski Jumping 2011 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-07-03].
  2. Przełożone z 12 grudnia 2010.
  3. a b Pierwotnie zawody miały się odbyć na skoczni HS140.
  4. Pierwotnie zawody miały się odbyć na skoczni HS100.
  5. Przełożone z 7 stycznia 2011.

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Sin foto.svg
Autor: User:Huhsunqu, Licencja: CC BY-SA 2.5
Image in case there's a portrait missing.