2014: Włoska Formuła 4 (mistrz w Adria Winter Trophy)
2014: Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 1.6 (wicemistrz)
2015: Włoska Formuła 4 (mistrz)

Ralf Aron (ur. 28 czerwca 1998) – estoński kierowca wyścigowy.

Życiorys

Po sukcesach w kartingu, Aron rozpoczął międzynarodową karierę w jednomiejscowych samochodach wyścigowych w 2014 roku od startów w Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 1.6 oraz w Włoskiej Formule 4. W Formuły Renault 1.6 wywalczył tytuł wicemistrzowski, a w Formule 4 był najlepszy w klasie Adria Winter Trophy. Rok później Estończyk wygrał dziewięć spośród 21 wyścigów mistrzostw Włoskiej Formuły 4 i dwunastokrotnie stawał na podium. Pozwoliło mu to zdobyć tytuł mistrza serii.

W 2016 roku Eriksson podpisał kontrakt z włoską ekipą Prema Powerteam na starty w Europejskiej Formule 3. Wystartował w 29 wyścigach, spośród których dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Z dorobkiem 176 punktów został sklasyfikowany na siódmej pozycji w klasyfikacji końcowej kierowców.

Wyniki

Podsumowanie

SezonSeriaZespółWyścigiZwycięstwaPPNOPodiumPunktyPozycja
2014Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 1.6Scuderia Nordica1420262632
Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 1.6 (Mistrzostwa Europy Północnej)73143952