Reprezentacja Czech w skokach narciarskich

Reprezentacja Czech w skokach narciarskich
Ilustracja
ZwiązekCzeski Związek Narciarski
TrenerSłowenia Vasja Bajc od 2021
Skrót FISCZE
Puchar Narodów10. miejsce, 95 pkt.[a]
Zawodnicy
Najwięcej zdobytych PŚ1 raz – Jakub Janda (2005/2006)
Najwięcej wygranych zawodów PŚJakub Janda (6)[a]
Medale
Mistrzostwa świata
Silver medal world centered-2.svgdrużyna: 1 raz
indywidualny: 2 razy
Bronze medal world centered-2.svgindywidualny: 2 razy
Mistrzostwa świata w lotach
Gold medal blank.svgindywidualny: 1 raz
  1. Stan aktualny na sezon 2017/2018.

Reprezentacja Czech w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Czech w międzynarodowych zawodach przez Czeski Związek Narciarski (Svaz lyžařů České republiky).

Kadra na sezon 2020/2021

Kadra mężczyzn

Nowym trenerem kadry męskiej został František Vaculík. Znalazło się w niej 6 zawodników:[1]

Kadra na sezon 2019/2020

Kadra mężczyzn

Kadra A

Trenerem kadry A w sezonie 2019/2020 początkowo był David Jiroutek[2], został jednak w trakcie sezonu, w styczniu 2020, zwolniony i zastąpiony przez swojego dotychczasowego asystenta Antonína Hájka[3]. Zawodnicy to:[2]

Kadra kobiet

Nowym trenerem kobiecej kadry został Tomáš Vambera[4].

Kadra na sezon 2016/2017

Kadra mężczyzn

Kadra A

Trenerem kadry A w sezonie 2016/2017 jest Richard Schallert. Zawodnicy to:

Kadra B

Trenerem kadry B w sezonie 2016/2017 jest Jakub Jiroutek. Zawodnicy to:

Kadra Juniorów

Trenerem kadry juniorów w sezonie 2016/2017 jest Tomáš Vambera. Zawodnicy to:

  • Filip Černý
  • Dušan Doležel
  • Benedikt Holub
  • František Janata
  • Damián Lasota
  • František Lejsek
  • Radek Rýdl
  • Radek Selcer
  • Radim Sudek
  • Robert Szymeczek
  • Petr Vaverka
  • Marcel Vyvial

Kadra kobiet

Trenerem wszystkich kobiecych kadr w sezonie 2016/2017 jest Jiri Hajek.

Kadra A

Zawodniczki to:

Kadra B

Zawodniczki to:

Kadra C

Zawodniczki to:

Kadra na sezon 2011/2012

Kadra A

Trenerem kadry A w sezonie 2011/2012 pozostał David Jiroutek. W składzie kadry znalazło się pięciu zawodników[5]:

Kadra B

Michal Doležal został trenerem kadry B w sezonie 2011/2012. Jego podopieczni to:

Kadra kobiet

  • Michaela Doleželová
  • Lucie Míková
  • Vladěna Pustková

Kadra na sezon 2009/2010

Kadra A

Trenerem czeskiej reprezentacji jest od 2009 roku David Jiroutek, a jego asystentem w sezonie 2009/2010 był Daniel Švec. W skład kadry A wchodziło siedmiu skoczków. Byli to:

Kadra B

Trenerem czeskiej kadry B był Radek Žídek, a jego asystentem był Jiří Hájek. Kadrę B tworzyło czterech skoczków. Ci skoczkowie to:

Kadra młodzieżowa

Trenerem kadry młodzieżowej był Pavel Věchet, a jego asystentem był Tomáš Portyk. Kadrę tworzyło ośmiu skoczków narciarskich. Byli to:

  • Hubert Bláha
  • Pavel Farkaš
  • Robert Kubáň
  • Tomáš Friedrich
  • Vít Háček
  • Miloš Kadlec
  • Martin Šútor
  • Radim Berka

Kadra kobiet

Trenerem kadry kobiet był Jaroslav Sakala.

  • Michaela Doleželová
  • Vladěna Pustková
  • Lucie Míková

Byli skoczkowie czescy

Trenerzy

Występy drużynowe

Starty Czech w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
7.23 lutego1994Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-120HS-134[6]118,0 m (Z. Krompolc)800,7 pkt169,4 pktNiemcy
7.17 lutego1998Japonia Nagano/HakubaOlimpijskaK-120HS-131[7]126,5 m (M. Doležal)710,3 pkt222,7 pktJaponia
12.18 lutego2002Stany Zjednoczone Salt Lake City/Park CityUtah Olympic ParkK-120HS-134[8]120,5 m (J. Janda)724,6 pkt249,5 pktNiemcy
9.20 lutego2006Włochy Turyn/PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140[9]123,5 m (J. Matura)397,0 pkt587,0 pktAustria
7.22 lutego2010Kanada Vancouver/WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140[10]135,5 m (R. Koudelka)981,8 pkt126,1 pktAustria
7.17 lutego2014Rosja Soczi/Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140[11]131,0 m (J. Janda i A. Hájek)967,8 pkt73,3 pktNiemcy
10.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142[12]124,0 m (Roman Koudelka)370,1 pkt728,4 pktNorwegia

Starty Czech w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
2.Silver medal with cup.svg23 lutego1993Szwecja FalunLugnetK-115HS-124[13]117,0 m (J. Sakala)772,1 pkt49,4 pktNorwegia
8.23 lutego1995Kanada Thunder BayBig ThunderK-120HS-134[14]109,5 m (J. Sakala)585,4 pkt303,6 pktFinlandia
9.27 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-120HS-131[15]117,5 m (J. Matura)693,8 pkt261,5 pktFinlandia
7.23 lutego1999Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120HS-140[16]122,5 m (J. Sucháček)639,5 pkt349,4 pktNiemcy
6.24 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[17]111,5 m (J. Hlava)692,2 pkt247,6 pktNiemcy
7.25 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-98[18]88,0 m (J. Janda)808,5 pkt145,0 pktAustria
8.23 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134[19]121,5 m (J. Matura)809,1 pkt237,5 pktFinlandia
7.20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100[20]95,5 m (J. Janda)850,5 pkt120,0 pktAustria
8.26 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137[19]138,5 m (J. Janda)916,9 pkt220,4 pktAustria
9.25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134[21]127,0 m (J. Janda)373,8 pkt626,4 pktAustria
5.28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134[22]129,0 m (J. Janda)963,3 pkt71,0 pktAustria
7.27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106[23]102,0 m (R. Koudelka)917,9 pkt107,6 pktAustria
8.5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[24]119,0 m (L. Hlava)387,7 pkt112,3 pktAustria
7.2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134[25]128,5 m (J. Matura)1022,1 pkt113,8 pktAustria
8.28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134[26]122,5 m (J. Matura)692,0 pkt180,6 pktNorwegia
7.4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[27]125,0 m (V. Polášek)922,7 pkt181,5 pktPolska
8.24 lutego2019Austria SeefeldBergiselK-120HS-130[28]120,5 m (R. Koudelka)818,4 pkt169,1 pktNiemcy

Starty Czech w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata w lotach narciarskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
9.22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185HS-215[19]193,5 m (J. Matura i J. Janda)674,9 pkt1036,9 pktNorwegia
8.15 stycznia2006Austria TauplitzKulmK-185HS-203[29]171,5 m (J. Janda)934,8 pkt563,1 pktNorwegia
6.24 lutego2008Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213[30]189,5 m (A. Hájek i R. Koudelka)1298,9 pkt254,6 pktAustria
5.21 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[31]205,5 m (A. Hájek)1399,2 pkt242,2 pktAustria
6.26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225[32]226,5 m (R. Koudelka)1452,1 pkt196,3 pktAustria
6.17 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225[33]202,5 m (T. Vančura)1018,4 pkt449,3 pktNorwegia

Osiągnięcia indywidualne

Miejsca czeskich skoczków w czołowej „15” igrzysk olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
7.20 lutego1994Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-120b.d.Jaroslav Sakala117,0 m115,5 m220,0 pkt54,5 pktJens Weißflog
13.25 lutego1994Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-90b.d.Jaroslav Sakala86,5 m94,5 m235,0 pkt47,0 pktEspen Bredesen
11.11 lutego1998Japonia HakubaOlimpijskaK-90HS-98Michal Doležal81,5 m87,5 m211,0 pkt23,5 pktJani Soininen
8.15 lutego1998Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Michal Doležal116,0 m130,5 m243,2 pkt29,1 pktKazuyoshi Funaki
15.15 lutego1998Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Jakub Sucháček117,5 m121,0 m229,3 pkt43,0 pktKazuyoshi Funaki
13.12 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106Jakub Janda99,0 m100,0 m249,0 pkt17,5 pktLars Bystøl
10.18 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140Jakub Janda122,0 m128,0 m230,5 pkt46,4 pktThomas Morgenstern
10.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic Park Ski JumpK-95HS-106Roman Koudelka101,5 m100,5 m252,0 pkt24,5 pktSimon Ammann
14.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic Park Ski JumpK-95HS-106Jakub Janda101,0 m99,5 m250,5 pkt26,0 pktSimon Ammann
7.20 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic Park Ski JumpK-125HS-140Antonín Hájek128,0 m129,0 m240,6 pkt43,0 pktSimon Ammann

Miejsca czeskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
2.Silver medal with cup.svg21 lutego1993Szwecja FalunLugnetK-115HS-124Jaroslav Sakala119,5 m114,5 m239,1 pkt2,3 pktEspen Bredesen
6.21 lutego1993Szwecja FalunLugnetK-115HS-124Jiří Parma111,5 m102,0 m203,9 pkt37,5 pktEspen Bredesen
3.Bronze medal with cup.svg27 lutego1993Szwecja FalunLugnetK-90HS-98Jaroslav Sakala88,0 m89,0 m228,2 pkt9,6 pktMasahiko Harada
8.27 lutego1993Szwecja FalunLugnetK-90HS-98Jiří Parma86,5 m84,5 m212,6 pkt25,2 pktMasahiko Harada
14.18 marca1995Kanada Thunder BayBig ThunderK-120HS-134Jaroslav Sakala105,0 m115,5 m196,9 pkt75,7 pktTommy Ingebrigtsen
11.26 lutego1999Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-98Jakub Sucháček94,0 m86,0 m229,0 pkt26,0 pktKazuyoshi Funaki
14.28 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-90HS-106Jakub Janda95,5 m98,0 m237,5 pkt41,5 pktKazuyoshi Funaki
2.Silver medal with cup.svg19 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100Jakub Janda96,0 m91,5 m249,5 pkt6,5 pktRok Benkovič
3.Bronze medal with cup.svg25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Jakub Janda138,0 m141,0 m304,2 pkt9,0 pktJanne Ahonen
9.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Roman Koudelka96,5 m97,0 m258,5 pkt23,5 pktWolfgang Loitzl
9.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134Roman Koudelka128,0 m-131,4 pkt9,9 pktAndreas Küttel
12.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Jan Matura102,5 m96,0 m233,7 pkt18,9 pktAnders Bardal
12.28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Jan Matura127,5 m132,0 m281,4 pkt14,4 pktKamil Stoch
4.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100Roman Koudelka93,5 m93,5 m242,7 pkt10 pktRune Velta
8.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134Roman Koudelka123,5 m124,5 m233,6 pkt35,1 pktSeverin Freund
14.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Roman Koudelka93,0 m92,5 m244,7 pkt26,1 pktStefan Kraft
15.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Roman Koudelka93,5 m97,5 m202,5 pkt15,8 pktDawid Kubacki

Uwagi

  1. 10 zwycięstw odniósł Pavel Ploc, ale występował w reprezentacji Czechosłowacji

Przypisy

  1. Dominik Formela: Roszady trenerskie w Czechach. skijumping.pl, 2020-04-15. [dostęp 2020-04-16].
  2. a b Adam Bucholz: Czesi odkryli karty, Hlava zakończył karierę. skijumping.pl, 2019-05-16. [dostęp 2019-05-16].
  3. Adam Bucholz: Jiroutek zwolniony, Hajek poprowadzi Czechów do końca sezonu. skijumping.pl, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-26].
  4. Dominik Formela: Czeszki z nowym trenerem, Blazkova kończy karierę. skijumping.pl, 2019-06-22. [dostęp 2019-06-22].
  5. Adrian Dworakowski: Skoki Narciarskie: Czesi ogłosili składy kadr. skijumping.pl, 2011-05-14. [dostęp 2011-05-16].
  6. Skład zespołu: Ladislav Dluhoš, Zbyněk Krompolc, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  7. Skład zespołu: Jakub Sucháček, František Jež, Michal Doležal, Jaroslav Sakala
  8. Skład zespołu: Jan Matura, Michal Doležal, Jan Mazoch, Jakub Janda
  9. Skład zespołu: Jan Matura, Ondřej Vaculík, Borek Sedlák, Jakub Janda
  10. Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda
  11. Skład zespołu: Jakub Janda, Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura
  12. Skład zespołu: Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka
  13. Skład zespołu: Martin Švagerko, František Jež, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  14. Skład zespołu: Jakub Sucháček, František Jež, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  15. Skład zespołu: Jakub Sucháček, Roman Křenek, Jan Matura, Jaroslav Sakala
  16. Skład zespołu: Jakub Jiroutek, Jakub Janda, Michal Doležal, Jakub Sucháček
  17. Skład zespołu: Jakub Janda, Jakub Hlava, Michal Doležal, Jaroslav Sakala
  18. Skład zespołu: Jakub Janda, Michal Doležal, Jakub Hlava, Jaroslav Sakala
  19. a b c Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Mazoch, Jan Matura, Jakub Janda
  20. Skład zespołu: Jan Mazoch, Lukáš Hlava, Jan Matura, Jakub Janda
  21. Skład zespołu: Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek, Jakub Janda
  22. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Ondřej Vaculík, Jakub Janda, Roman Koudelka
  23. Skład zespołu: Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura, Jakub Janda
  24. Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Roman Koudelka
  25. Skład zespołu: Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Jan Matura
  26. Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka
  27. Skład zespołu: Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Jan Matura, Roman Koudelka
  28. Skład zespołu: Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka
  29. Skład zespołu: Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jan Matura, Jakub Janda
  30. Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura, Borek Sedlák
  31. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Matura, Borek Sedlák, Antonín Hájek
  32. Skład zespołu: Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Lukáš Hlava
  33. Skład zespołu: Tomáš Vančura, Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
FIS gold medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Złoty medal FIS
FIS silver medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Srebrny medal FIS
FIS bronze medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Brązowy medal FIS
Flag of Liechtenstein.svg
Flag of Liechtenstein
Flag of Croatia.svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of SFR Yugoslavia.svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Silver medal world centered-2.svg
Autor: , Licencja: CC BY-SA 1.0
A silver medal with a globe icon
Bronze medal world centered-2.svg
Autor: , Licencja: CC BY-SA 1.0
A bronze medal with a globe icon