Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich
Ilustracja
ZwiązekPolski Związek Narciarski
Sponsor technicznyBlachotrapez
Menedżer generalnyApoloniusz Tajner
TrenerMichal Doležal
od 2019
Asystent treneraGrzegorz Sobczyk, Maciej Maciusiak
Skrót FISPOL
Puchar Narodów6. miejsce, 1173 pkt.[a]
Zawodnicy
Najwięcej zdobytych PŚAdam Małysz (4)
Najwięcej wygranych zawodów PŚAdam Małysz

Kamil Stoch (39)

Medale
Igrzyska olimpijskie
Gold medal.svgWojciech Fortuna, 1972
Kamil Stoch, 2014 (2x)
Kamil Stoch, 2018
Silver medal.svgAdam Małysz, 2002
Adam Małysz, 2010 (2x)
Bronze medal.svgAdam Małysz, 2002
Polska, 2018
Dawid Kubacki, 2022
Mistrzostwa świata
Gold medal world centered-2.svgWojciech Fortuna, 1972
Adam Małysz, 2001
Adam Małysz, 2003 (2x)
Adam Małysz, 2007
Kamil Stoch, 2013
Polska, 2017
Dawid Kubacki, 2019
Piotr Żyła, 2021
Silver medal world centered-2.svgStanisław Marusarz, 1938
Antoni Łaciak, 1962
Adam Małysz, 2001
Kamil Stoch, 2019
Bronze medal world centered-2.svgStanisław Gąsienica-Daniel, 1970
Adam Małysz, 2011
Polska, 2013
Polska, 2015
Piotr Żyła, 2017
Polska, 2021
Mistrzostwa świata w lotach
Silver medal blank.svgKamil Stoch, 2018
Bronze medal blank.svgPiotr Fijas, 1979
Polska, 2018, 2020
  1. Stan aktualny na 28 stycznia 2022 r..

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich – zespół skoczków narciarskich reprezentujący Rzeczpospolitą Polską w sportowych imprezach międzynarodowych wybrany przez trenerów.

W skład ustawowej kadry narodowej, dzielącej się na seniorską i juniorską wchodzą najlepsi skoczkowie z posezonowej listy rankingowej tworzonej na podstawie wyników zawodów przez Polski Związek Narciarski (PZN). Jednak reprezentacyjnym szkoleniem objęci są tylko wybrani do grup szkoleniowych (kadry A, młodzieżowej oraz juniorów) zawodnicy.

Kadra A zrzesza najlepszych zawodników, aby przygotować ich do startów w najważniejszych zawodach, przede wszystkim – igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata oraz Pucharze Świata. Trenerem kadry jest od 24 marca 2019 Michal Doležal, wcześniej asystent trenera kadry A reprezentacji Polski, Stefana Horngachera.

Kadra młodzieżowa zastąpiła od sezonu 2008/09 kadrę B oraz dotychczasową kadrę młodzieżową (zwaną też kadrą C). W sezonie 2013/2014 w kadrze młodzieżowej znaleźli się głównie zawodnicy niebędący juniorami, natomiast została utworzona kadra juniorów, w której znaleźli się wyłącznie zawodnicy uprawnieni do startów w mistrzostwach świata tej kategorii wiekowej[1].

Zawodnicy z poszczególnych kadr nie mają ograniczeń co do występów w różnych zawodach, tak więc np. skoczek kadry A może startować w Pucharze Kontynentalnym, a skoczek kadry młodzieżowej w Pucharze Świata; choć odrębne kadry ściślej przygotowują się do określonych zawodów. O tym, gdzie dany skoczek wystąpi, zależy od decyzji trenerów i od zależności regulaminowych danych zawodów (np. aby skoczek mógł wystąpić w Pucharze Świata, musi mieć na swoim koncie punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyte w okresie ostatniego sezonu, lub punkty PŚ).

Przed sezonem 2013/2014 po raz pierwszy w historii powołana została kadra młodzieżowa kobiet, w której znalazły się Joanna Szwab i Magdalena Pałasz.

Reprezentacja Polski

W kadrze A mężczyzn na sezon 2021/2022 znalazło się 13 zawodników, zaś do kadry młodzieżowej powołano 8 skoczków, zaś kolejnych 5 uzyskało status rezerwowych. W narodowej kadrze kobiet znalazło się 6 zawodniczek[2].

Kadra narodowa mężczyzn

Kadra narodowa młodzieżowa mężczyzn

Kadra narodowa kobiet

Występy drużynowe Pań

Starty Polek w konkursach drużynowych pań Pucharu Świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
8.18 stycznia2020Japonia ZaoYamagataK-95HS-102Anna Twardosz

Nicole Konderla

Joanna Szwab

Kinga Rajda

85,0 m ((K. Rajda)562,7 pkt.326,7 pkt.Japonia
8.23 stycznia2021Słowenia LjubnoLogarska dolinaK-85HS-94Anna Twardosz

Joanna Szwab

Kinga Rajda

Kamila Karpiel

83,5 m (K.Karpiel)864,6 pkt.200,2 pkt.Słowenia

Występy drużynowe Panów

Starty Polski w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
8.[3]17 lutego1998Japonia Nagano/HakubaOlimpijskaK-120[i]112,0 m (R. Mateja)684,2 pkt.248,8 pkt.Japonia
6.[4]18 lutego2002Stany Zjednoczone Salt Lake City/Park CityUtah Olympic ParkK-120[ii]128,5 m (A. Małysz)848,1 pkt.126,0 pkt.Niemcy
5.[5]20 lutego2006Włochy Turyn/PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140[iii]129,5 m (A. Małysz)894,4 pkt.89,6 pkt.Austria
6.[6]22 lutego2010Kanada Vancouver/WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140[iv]139,5 m (A. Małysz)996,7 pkt.111,2 pkt.Austria
4.[7]17 lutego2014Rosja Soczi/Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140[v]135,0 m (K. Stoch)1011,8 pkt.29,3 pkt.Niemcy
3.Bronze medal.svg19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142[vi]139,0 m (K. Stoch)1072,4 pkt.26,1 pkt.Norwegia
6.14 lutego2022 Pekin/ZhangjiakouSnow RuyiK-125HS-140[vii]137,0 m (K. Stoch)880,1 pkt.62,6 pkt.Austria

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.[8]22 lutego1970Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[a]b.d.b.d.[viii]b.d.b.d.b.d.Czechosłowacja
14[8].26 lutego1982Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-105[ix]92,5 m (P. Fijas)539,4 pkt.179,1 pkt.Norwegia
13[9].15 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[x]107,0 m (P. Fijas)508,2 pkt.125,9 pkt.Finlandia
12[10].22 lutego1989Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[xi]98,5 m (J. Kowal)462,0 pkt.183,0 pkt.Finlandia
10[11].27 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-120[xii]118,5 m (R. Mateja)641,6 pkt.313,7 pkt.Finlandia
9.[12]23 lutego1999Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120[i]105,5 m (A. Małysz)549,2 pkt.439,7 pkt.Niemcy
8.[13]24 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xiii]122,5 m (A. Małysz)659,8 pkt.280,0 pkt.Niemcy
5.[14]25 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90[xiv]95,5 m (A. Małysz)849,5 pkt.104,0 pkt.Austria
7.[15]23 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xv]134,0 m (A. Małysz)898,4 pkt.148,2 pkt.Finlandia
6.[16]20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100[xvi]95,0 m (A. Małysz)859,0 pkt.111,5 pkt.Austria
9.[17]26 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137[xvii]136,5 m (A. Małysz)449,7 pkt.687,6 pkt.Austria
5.[18]25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134[xviii]133,5 m (A. Małysz)857,2 pkt.143,0 pkt.Austria
4.[19]28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134[iv]127,0 m (S. Hula)972,1 pkt.62,2 pkt.Austria
4.[20]27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106[xix]106,5 m (A. Małysz)953,0 pkt.72,5 pkt.Austria
5.[21]5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[xix]135,5 m (A. Małysz)435,6 pkt.64,4 pkt.Austria
3.FIS bronze medal.png2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134[xx]134,0 m (K. Stoch)1121,0 pkt.14,9 pkt.Austria
3.FIS bronze medal.png28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134[xxi]129,5 m (K. Stoch)848,1 pkt.24,5 pkt.Norwegia
1.FIS gold medal.png4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xxii]130,5 m (P. Żyła, M. Kot i K. Stoch)1104,2 pkt.
4.24 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130[xxiii]127,0 m (D. Kubacki)909,1 pkt.78,4 pkt.Niemcy
3.FIS bronze medal.png6 marca2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137[xxiv]139,0 m (P. Żyła)1031,2 pkt.15,4 pkt.Niemcy

Starty Polski w konkursach drużynowych mieszanych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
6.2 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109[xxv]112,0 m (D. Kubacki)914,9 pkt.97,3 pkt.Niemcy
6.28 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106[xxvi]103,0 m (D. Kubacki)837,6 pkt.163,2 pkt.Niemcy

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata w lotach narciarskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
8.[22]22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xxvii]207,5 m (A. Małysz)1386,8 pkt.325,0 pkt.Norwegia
9.[23]15 stycznia2006Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185HS-203[iii]173,0 m (S. Hula)453,7 pkt.1044,2 pkt.Norwegia
10.[24]24 lutego2008Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213[xix]199,0 m (A. Małysz)573,8 pkt.979,5 pkt.Austria
4.[25]21 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[iv]222,5 m (K. Stoch)1452,5 pkt.188,9 pkt.Austria
7.[26]26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225[xxviii]232,5 m (P.Żyła)1444,5 pkt.203,9 pkt.Austria
5.[27]17 stycznia2016Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-200HS-225[xxix]207,0 m (K. Stoch)1211,9 pkt.255,8 pkt.Norwegia
3.FIS bronze medal.png21 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235[xxiii]221,5 m (D. Kubacki)1592,1 pkt.70,1 pkt.Norwegia
3.FIS bronze medal.png13 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xxx]234,0 m (P. Żyła)1665,5 pkt.62,2 pkt.Norwegia

Starty Polski w konkursach drużynowych Pucharu Świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
11.12 stycznia1992Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xxxi]106,5 m (Z. Klimowski)413,3 pkt.244,3 pkt.Austria
13.28 marca1992Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxxii]90,0 m (A. Moskal)178,9 pkt.424,7 pkt.Austria
13.24 stycznia1993Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xxxiii]94,5 m (W. Skupień)171,9 pkt.262,2 pkt.Austria
12.27 marca1993Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxxiv]93,5 m (R. Zygmuntowicz)153,7 pkt.223,4 pkt.Japonia
10.9 grudnia1995Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxxv]116,0 m (W. Skupień)747,0 pkt.253,9 pkt.Finlandia
8.2 marca1996Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[xxxvi]125,5 m (A. Małysz)534,0 pkt.415,9 pkt.Japonia
10.15 marca1996Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-110[xxxvi]124,5 m (A. Małysz)621,7 pkt.226,8 pkt.Austria
7.8 marca1997Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[i]125,0 m (A. Małysz)681,5 pkt.263,5 pkt.Finlandia
8.30 stycznia1999Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xxxvii]109,5 m (R. Mateja)679,6 pkt.296,9 pkt.Japonia
6.25 stycznia2000Japonia HakubaOlimpijskaK-120[i]115,0 m (A. Małysz)649,8 pkt.243,4 pkt.Finlandia
7.4 marca2000Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xxxviii]105,5 m (G. Śliwka)593,1 pkt.329,7 pkt.Finlandia
6.18 marca2000Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xxxviii]185,0 m (W. Skupień)444,0 pkt.328,8 pkt.Niemcy
6.25 listopada2000Finlandia KuopioPuijoK-120[xxxviii]114,5 m (A. Małysz)588,0 pkt.143,4 pkt.Norwegia
5.2 lutego2001Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xxxviii]142,0 m (A. Małysz)797,1 pkt.280,2 pkt.Finlandia
5.17 marca2001Słowenia PlanicaVelikankaK-185[i]218,5 m (A. Małysz)1411,5 pkt.164,1 pkt.Finlandia
3.9 grudnia2001Austria VillachAlpenarenaK-90[xxxix]99,0 m (A. Małysz)949,0 pkt.19,5 pkt.Finlandia
7.13 stycznia2002Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xl]136,5 m (A. Małysz)825,5 pkt.315,8 pkt.Austria
10.27 stycznia2002Japonia SapporoŌkurayamaK-120[xli]110,5 m (G. Śliwka)568,2 pkt.438,5 pkt.Austria
7.2 marca2002Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xlii]125,5 m (A. Małysz)840,3 pkt.182,3 pkt.Finlandia
9.23 marca2002Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xliii]219,5 m (A. Małysz)933,0 pkt.679,7 pkt.Finlandia
6.8 marca2003Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-115[xliv]126,5 m (A. Małysz)803,5 pkt.105,0 pkt.Austria
7.15 lutego2004Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130[xlv]133,5 m (A. Małysz)814,6 pkt.223,5 pkt.Norwegia
10.8 stycznia2005Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[xlvi]121,5 m (A. Małysz)265,1 pkt.216,1 pkt.Niemcy
4.12 lutego2005Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140[xlvii]125,0 m (A. Małysz)341,7 pkt.87,0 pkt.Austria
8.5 marca2005Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xlviii]123,0 m (A. Małysz)802,5 pkt.211,2 pkt.Norwegia
8.6 marca2006Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xlix]124,0 m (K. Stoch)828,7 pkt.218,0 pkt.Austria
7.7 marca2007Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[l]125,0 m (A. Małysz)844,5 pkt.184,2 pkt.Austria
11.30 listopada2007Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[l]122,0 m (A. Małysz)413,7 pkt.739,1 pkt.Norwegia
10.16 lutego2008Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[li]137,0 m (A. Małysz)416,6 pkt.635,8 pkt.Norwegia
7.29 listopada2008Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lii]133,0 m (A. Małysz)437,2 pkt.102,9 pkt.Finlandia
8.7 lutego2009Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[liii]127,5 m (A. Małysz)690,1 pkt.212,8 pkt.Austria
6.7 marca2009Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[liv]126,5 m (K. Stoch)877,5 pkt.140,0 pkt.Austria
7.14 marca2009Norwegia VikersundVikersundbakkenK-185HS-207[liv]188,5 m (A. Małysz)1320,6 pkt.222,9 pkt.Austria
2.21 marca2009Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[liv]207,0 m (A. Małysz)761,9 pkt.31,5 pkt.Norwegia
5.27 listopada2009Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lv]143,0 m (A. Małysz)978,7 pkt.134,9 pkt.Austria
7.30 stycznia2010Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lvi]202,5 m (A. Małysz)1286,0 pkt.274,4 pkt.Austria
10.7 lutego2010Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lvii]119,0 m (J. Kot)284,9 pkt.680,6 pkt.Niemcy
4.6 marca2010Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[liv]122,5 m (K. Stoch)456,4 pkt.30,2 pkt.Norwegia
5.27 listopada2010Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lviii]140,0 m (A. Małysz)1029,0 pkt.202,4 pkt.Austria
3.29 stycznia2011Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lix]139,0 m (K. Stoch)1015,7 pkt.56,1 pkt.Austria
6.6 lutego2011Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lix]210,5 m (A. Małysz)1379,3 pkt.199,8 pkt.Austria
3.12 marca2011Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lx]131,5 m (A. Małysz)1028,3 pkt.57,7 pkt.Austria
4.19 marca2011Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lxi]210,0 m (P. Żyła)1449,7 pkt.220,2 pkt.Austria
7.27 listopada2011Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lxii]128,0 m (K. Stoch)318,4 pkt.198,8 pkt.Austria
5.10 grudnia2011Czechy HarrachovČerťákK-125HS-142[lxiii]132,0 m (P. Żyła)876,3 pkt.117,4 pkt.Norwegia
7.12 lutego2012Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxiv]138,5 m (K. Miętus)900,2 pkt.99,0 pkt.Norwegia
6.19 lutego2012Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lxiv]217,0 m (P. Żyła)659,7 pkt.72,8 pkt.Słowenia
3.3 marca2012Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-97[lxv]94,0 m (A. Zniszczoł)877,5 pkt.14,1 pkt.Austria
5.17 marca2012Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lxvi]209,5 m (K. Stoch)1406,3 pkt.213,0 pkt.Austria
11.30 listopada2012Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lxvii]123,5 m (D. Kubacki)354,3 pkt.749,8 pkt.Niemcy
2.11 stycznia2013Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxviii]133,0 m (M. Kot i K. Stoch)954,4 pkt.9,1 pkt.Słowenia
5.9 lutego2013Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxix]140,0 m (K. Stoch)909,1 pkt.81,3 pkt.Słowenia
6.17 lutego2013Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lxx]197,5 m (K. Biegun)1279,6 pkt.297,5 pkt.Norwegia
3.9 marca2013Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxiv]127,5 m (M. Kot)1036,2 pkt.43,3 pkt.Niemcy
4.23 marca2013Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lxxi]221,5 m (K. Stoch)1543,2 pkt.18,6 pkt.Słowenia
4.23 listopada2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxii]141,0 m (K. Biegun)521,1 pkt.19,5 pkt.Słowenia
4.18 stycznia2014Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxiii]132,5 m (K. Stoch i D. Kubacki)1026,7 pkt.32,9 pkt.Słowenia
7.1 marca2014Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxxiv]130,5 m (M. Kot)886,7 pkt.86,8 pkt.Austria
2.22 marca2014Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139[lxxv]141,0 m (P. Żyła)1007,6 pkt.38,0 pkt.Austria
9.22 listopada2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxvi]135,0 m (P. Żyła)477,2 pkt.620,8 pkt.Niemcy
5.17 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxvii]130,5 m (K. Stoch)987,8 pkt.62,8 pkt.Niemcy
11.31 stycznia2015Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxviii]129,5 m (P. Żyła)289,1 pkt.[28]668,8 pkt.Słowenia
4.7 marca2015Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xxi]128,0 m (P. Żyła)1019,4 pkt.49,7 pkt.Norwegia
4.21 marca2015Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[lxxviii]230,5 m (P. Żyła)753,8 pkt.94,6 pkt.Słowenia
6.21 listopada2015Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxix]128,0 m (J. Ziobro)869,0 pkt.152,9 pkt.Niemcy
6.9 stycznia2016Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxx]133,5 m (A. Stękała)463,7 pkt.74,9 pkt.Niemcy
3.23 stycznia2016Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxxi]134,5 m (K. Stoch)1056,7 pkt.65,7 pkt.Norwegia
6.6 lutego2016Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxii]129,5 m (A. Stękała)895,6 pkt.82,1 pkt.Słowenia
6.22 lutego2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127[lxxxiii]126,0 m (P. Żyła)899,5 pkt.157,7 pkt.Norwegia
6.19 marca2016Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[lxxxiv]222,5 m (A. Stękała)1472,1 pkt.155,3 pkt.Norwegia
1.3 grudnia2016Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxxv]140,0 m (K. Stoch)1128,7 pkt.
2.21 stycznia2017Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxxvi]137,5 m (P. Żyła)1111,2 pkt.5,1 pkt.Niemcy
1.28 stycznia2017Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[xxii]138,0 m (P. Żyła)931,5 pkt.
3.11 marca2017Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxv]132,5 m (P. Żyła)986,7 pkt.13,0 pkt.Austria
2.18 marca2017Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-225[xxii]245,5 m (P. Żyła)1538,6 pkt.34,0 pkt.Norwegia
3.25 marca2017Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[xxii]251,5 m (K. Stoch)1493,8 pkt.57,8 pkt.Norwegia
2.18 listopada2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xxii]127,0 m (K. Stoch)1006,5 pkt.17,3 pkt.Norwegia
6.25 listopada2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[xxii]138,0 m (K. Stoch)985,5 pkt.198,7 pkt.Norwegia
2.9 grudnia2017Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142[lxxxvi]142,5 m (K. Stoch)1082,8 pkt.0,8 pkt.Norwegia
1.27 stycznia2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[vi]141,5 m (K. Stoch)1092,0 pkt.
2.3 marca2018Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[vi]131,0 m (K. Stoch)1113,2 pkt.11,3 pkt.Niemcy
2.10 marca2018Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[vi]135,0 m (D. Kubacki)1039,8 pkt.58,9 pkt.Norwegia
2.17 marca2018Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-240[xxiii]234,0 m (K. Stoch)1301,7 pkt.265,6 pkt.Norwegia
4.24 marca2018Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xxiii]248,5 m (K. Stoch)1470,5 pkt.149,7 pkt.Norwegia
1.17 listopada2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[lxxxvii]130,5 m (P. Żyła)1026,6 pkt.
3.19 stycznia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[lxxxviii]143,5 m (D. Kubacki)1117,2 pkt.40,3 pkt.Niemcy
4.9 lutego2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxxxix]131,0 m (D. Kubacki)925,7 pkt.27,9 pkt.Austria
1.15 lutego2019Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxxvii]146,0 m (P. Żyła)979,4 pkt.
4.9 marca2019Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxvii]133,0 m (D. Kubacki)440,9 pkt.28,9 pkt.Norwegia
4.16 marca2019Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-240[lxxxvii]232,0 m (P. Żyła)1546,2 pkt.86,7 pkt.Słowenia
1.23 marca2019Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xc]242,5 m (P. Żyła)1627,8 pkt.
3.23 listopada2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xci]131,0 m (P. Żyła)990,9 pkt.27,3 pkt.Austria
1.14 grudnia2019Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[xci]145,0 m (P. Żyła)968,7 pkt.
5.25 stycznia2020Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[xci]139,5 m (D. Kubacki)1118,6 pkt.63,6 pkt.Niemcy
6.29 lutego2020Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xci]124,0 m (K. Stoch)917,3 pkt.66,8 pkt.Niemcy
4.7 marca2020Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxviii]134,5 m (D. Kubacki)950,0 pkt.47,4 pkt.Norwegia
3.21 listopada2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xcii]131,5 m (D. Kubacki)1061,5 pkt.16,5 pkt.Austria
2.16 stycznia2021Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[xciii]137,0 m (A. Stękała i P. Żyła)982,3 pkt.8,9 pkt.Austria
2.23 stycznia2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xxx]129,0 m (A. Stękała)1018,3 pkt.5,9 pkt.Norwegia
6.28 marca2021Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xciv]222,0 m (A. Stękała)763,9 pkt.55,6 pkt.Niemcy
4.4 grudnia2021Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xcv]129,5 m (A. Stękała)792,9 pkt.50,1 pkt.Austria
5.9 stycznia2022Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-142[xcvi]135,5 m (P. Żyła)973,7 pkt.41,8 pkt.Austria
6.15 stycznia2022Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[xcvii]132,5 m (J. Wolny)962,1 pkt.139,6 pkt.Słowenia

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych Pucharu Świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
14.6 grudnia2013Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-90HS-100[xcviii]98,0 m (M. Kot)331,8 pkt.610,3 pkt.Japonia
7.20 lutego2021Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-97[xcix]95,0 m (K. Stoch i D. Kubacki)856,9 pkt.111,8 pkt.Norwegia
6.28 stycznia2022Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-147[c]141,0 m (P. Żyła)563,1 pkt.299,5 pkt.Słowenia

Starty Polski w konkursach drużynowych Letniego Grand Prix

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
9.6 sierpnia1999Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[ci]93,0 m (A. Małysz)784,5 pkt.234,0 pkt.Niemcy
10.12 września1999Japonia HakubaOlimpijskaK-120[cii]115,5 m (A. Małysz)583,4 pkt.317,3 pkt.Japonia
9.5 sierpnia2000Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[ciii]93,5 m (W. Skupień)772,0 pkt.247,5 pkt.Finlandia
7.9 sierpnia2003Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[civ]100,5 m (W. Skupień)933,5 pkt.247,5 pkt.Austria
3.1 sierpnia2004Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cv]107,5 m (A. Małysz)1019,5 pkt.53,5 pkt.Austria
6.5 września2004Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[cvi]127,5 m (R. Mateja)820,8 pkt.161,0 pkt.Norwegia
6.6 sierpnia2005Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cvii]102,5 m (A. Małysz)972,5 pkt.90,5 pkt.Niemcy
5.5 sierpnia2006Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cviii]105,5 m (A. Małysz)973,0 pkt.74,5 pkt.Austria
8.11 sierpnia2007Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cix]104,5 m (A. Małysz)975,0 pkt.88,0 pkt.Austria
7.26 lipca2008Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cx]99,5 m (A. Małysz)911,0 pkt.106,5 pkt.Austria
7.8 sierpnia2009Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxi]102,0 m (A. Małysz)1005,1 pkt.50,0 pkt.Austria
1.7 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxii]106,5 m (A. Małysz)1001,7 pkt.
6.22 lipca2011Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[cxiii]127,5 m (M.Kot)817,8 pkt.156,5 pkt.Austria
2.6 sierpnia2011Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxiv]103,0 m (K. Stoch)995,8 pkt.15,5 pkt.Austria
2.20 lipca2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxiv]125,0 m (M. Kot)477,9 pkt.1,3 pkt.Słowenia
1.2 sierpnia2013Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxv]136,0 m (K. Stoch)1058,4 pkt.
1.25 lipca2014Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxiv]133,0 m (K. Stoch)1061,5 pkt.
1.31 lipca2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxvi]133,5 m (D. Kubacki)1042,7 pkt.
2.7 sierpnia2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxvi]99,5 m (K.Stoch, M. Kot i P. Żyła)968,7 pkt.64,3 pkt.Niemcy
6.22 lipca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxvii]125,0 m (M. Kot)831,8 pkt.78,4 pkt.Norwegia
1.14 lipca2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxviii]133,5 m (D. Kubacki)831,8 pkt.
1.21 lipca2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxix]136,0 m (P. Żyła)1073,3 pkt.
1.20 lipca2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxx]134,5 m (K. Stoch)1094,1 pkt.
2.17 sierpnia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[xci]142,0 m (D. Kubacki)951,1 pkt.10,8 pkt.Japonia

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
10.7 marca1991Niemcy Reit im WinklFranz-Haslberger-SchanzeK-85[cxxi]73,5 m (A. Młynarczyk)491,4 pkt.115,4 pkt.Czechosłowacja
10.18 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81[cxxii]67,0 m (W. Skupień)365,5 pkt.204,9 pkt.Finlandia
10.3 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90[cxxiii]88,5 m (W. Skupień)544,1 pkt.314,9 pkt.Finlandia
10.27 stycznia1994Austria BreitenwangRaimund-Ertl-SchanzeK-85[cxxiv]77,0 m (A. Małysz)577,0 pkt.263,0 pkt.Finlandia
10.1 marca1995Szwecja GällivareDundretkullenK-90[cxxv]91,5 m (A. Małysz)651,0 pkt.204,0 pkt.Niemcy
12.31 stycznia1996Włochy GallioTrampolino di PakstallK-92[cxxvi]93,5 m (A. Bojda)690,5 pkt.171,0 pkt.Niemcy
13.12 lutego1997Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-89[cxxvii]77,5 m (K. Długopolski)528,5 pkt.291,5 pkt.Słowenia
11.20 lutego1998Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-90[cxxviii]88,0 m (A. Galica)564,0 pkt.223,5 pkt.Niemcy
8.20 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzenK-85[cxxix]87,0 m (M. Maciaś)859,0 pkt.103,0 pkt.Austria
7.27 stycznia2000Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90[cxxx]91,5 m (M. Bachleda)798,5 pkt.118,5 pkt.Austria
8.20 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85[cxxxi]82,0 m (T. Pochwała)772,0 pkt.120,0 pkt.Finlandia
14.24 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90[cxxxii]77,0 m (M. Rutkowski)417,5 pkt.535,5 pkt.Finlandia
6.6 lutego2003Szwecja SollefteaHallstabackenK-108[cxxxiii]109,5 m (J. Ciapała)779,2 pkt.166,0 pkt.Austria
2.FIS silver medal.png5 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90[cxxxiv]97,0 m (M. Rutkowski)904,5 pkt.50,5 pkt.Austria
2.FIS silver medal.png23 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100[cxxxv]101,5 m (K. Stoch)978,0 pkt.4,0 pkt.Słowenia
7.23 marca2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109[cxxxvi]102,0 m (Ł. Rutkowski)772,7 pkt.157,9 pkt.Austria
6.17 marca2007Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90HS-100[cxxxvii]93,0 m (Ł. Rutkowski i M. Kot)894,5 pkt.86,5 pkt.Słowenia
3.FIS bronze medal.png29 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94[cxxxviii]90,0 m (Ł. Rutkowski)942,5 pkt.28,5 pkt.Niemcy
3.FIS bronze medal.png6 lutego2009Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100[cxxxix]96,0 m (M. Kot)937,0 pkt.44,5 pkt.Austria
5.30 stycznia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxl]102,0 m (G. Miętus)916,0 pkt.114,5 pkt.Austria
4.30 stycznia2011Estonia OtepääTehvandiK-90HS-100[cxli]93,0 m (T. Byrt)871,0 pkt.49,5 pkt.Austria
2.FIS silver medal.png25 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109[cxlii]103,5 m (K. Murańka)985,5 pkt.3,0 pkt.Norwegia
2.FIS silver medal.png26 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100[cxliii]105,0 m (K. Murańka)1062,0 pkt.24,5 pkt.Słowenia
1.FIS gold medal.png1 lutego2014Włochy Val di FiemmeTrampolino Dal BenK-95HS-106[cxliv]102,0 m (K. Biegun)1027,0 pkt.
4.7 lutego2015Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[cxlv]96,5 m (A. Stękała)817,6 pkt.75,7 pkt.Norwegia
7.24 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100[cxlvi]91,5 m (P. Kantyka)745,3 pkt.121,4 pkt.Niemcy
5.3 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100[cxlvii]91,0 m (D. Kastelik i T. Pilch)866,4 pkt.65,9 pkt.Słowenia
5.3 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[cxlviii]101,0 m (B. Czyż)997,0 pkt.71,5 pkt.Niemcy
6.26 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[cxlix]92,5 m (P. Wąsek)882,3 pkt.97,4 pkt.Niemcy
9.7 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[cl]102,0 m (T. Pilch)309,9 pkt.590,4 pkt.Słowenia

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
11.24 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100[cli]90,5 m (P. Kantyka)332,1 pkt.550,7 pkt.Słowenia
7.5 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100[clii]89,5 m (P. Wąsek)778,2 pkt.147,1 pkt.Słowenia
8.4 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[cliii]98,0 m (T. Pilch)615,6 pkt.253,7 pkt.Norwegia
9.28 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[cliv]92,0 m (P. Wąsek)434,0 pkt.550,4 pkt.Rosja
7.8 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[clv]99,5 m (T. Pilch)879,9 pkt.143,4 pkt.Austria

Starty Polski w konkursach drużynowych na uniwersjadzie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
3.Bronze FISU.svg10 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85[clvi]80,5 m (J. Mądry)723,1 pkt.123,1 pkt.Austria
5.10 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85[clvii]93,5 m (Ł. Kruczek)840,0 pkt.44,5 pkt.Słowenia
3.Bronze FISU.svg18 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90[clviii]95,5 m (K. Długopolski)684,0 pkt.9,0 pkt.Korea Południowa
2.Silver FISU.svg14 stycznia2005Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-90HS-100[clix]99,0 m (M. Bachleda)729,5 pkt.17,5 pkt.Słowenia
4.19 stycznia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106[clx]98,5 m (K. Długopolski)615,5 pkt.101,5 pkt.Austria
4.25 lutego2009 YabuliDragon HillK-90HS-100[clxi]100,0 m (M. Bachleda)649,0 pkt.77,5 pkt.Korea Południowa
3.Bronze FISU.svg3 lutego2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109[clxii]104,5 m (M. Kot)735,8 pkt.7,2 pkt.Japonia
1.Gold FISU.svg18 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106[clxiii]103,5 m (K. Biegun)755,5 pkt.
3.Bronze FISU.svg1 lutego2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100[clxiv]95,0 m (A. Zapotoczny)680,3 pkt.42,9 pkt.Rosja
3.Bronze FISU.svg5 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[clxv]104,0 m (P. Kantyka)761,8 pkt.28,1 pkt.Rosja

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych na uniwersjadzie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.4 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[clxvi]101,0 m (P. Kantyka)413,5 pkt.31,6 pkt.Japonia I

Starty Polski w konkursach drużynowych Pucharu Kontynentalnego

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.26 sierpnia2000Niemcy WinterbergSankt-Georg-SchanzeK-80[clxvii]80,5 m (T. Pochwała)831,5 pkt.99,5 pkt.Austria
6.10 lutego2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120[clxviii]133,5 m (T. Tajner)864,0 pkt.295,8 pkt.Austria
5.5 sierpnia2001Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[clxix]96,0 m (T. Pochwała i W. Skupień)939,0 pkt.42,0 pkt.Niemcy
8.17 lutego2002Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90[clxx]89,0m (G. Śliwka)780,0 pkt.204,0 pkt.Słowenia

Starty Polski w konkursach drużynowych Letniego Pucharu Kontynentalnego

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
3.4 sierpnia2002Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[clxxi]96,0 m (W. Skupień)908,0 pkt.28,5 pkt.Niemcy

Osiągnięcia indywidualne

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” igrzysk olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
12.12 lutego1932Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-61Bronisław Czech56,0 m60,0 m200,7 pkt.17,4 pkt.Birger Ruud
5.16 lutego1936III Rzesza Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-80Stanisław Marusarz73,0 m75,0 m221,6 pkt.10,4 pkt.Birger Ruud
9.9 lutego1964Austria InnsbruckBergiselK-91Józef Przybyła92,5 m[29]87,5 m[29]211,3 pkt.19,4 pkt.Toralf Engan
15.9 lutego1964Austria InnsbruckBergiselK-91Piotr Wala86,5 m[29]88,0 m[29]205,5 pkt.25,2 pkt.Toralf Engan
12.18 lutego1968Francja Saint-Nizier[30]DauphineK-90Józef Przybyła98,0 m90,5 m199,2 pkt.32,1 pkt.Władimir Biełousow
6.6 lutego1972Japonia SapporoMiyanomoriK-86Wojciech Fortuna82,0 m76,5 m222,0 pkt.22,2 pkt.Yukio Kasaya
1.Gold medal.svg11 lutego1972Japonia SapporoŌkurayamaK-110Wojciech Fortuna111,0 m87,5 m219,9 pkt.
10.13 lutego1980Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-86Stanisław Bobak86,0 m82,0 m242,2 pkt.24,1 pkt.Toni Innauer
14.23 lutego1980Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-114Piotr Fijas107,0 m101,0 m226,1 pkt.44,9 pkt.Jouko Törmänen
7.12 lutego1984 SarajewoIgmanK-90Piotr Fijas87,0 m88,0 m204,5 pkt.10,7 pkt.Jens Weißflog
10.14 lutego1988Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-89Piotr Fijas84,5 m80,0 m195,4 pkt.33,7 pkt.Matti Nykänen
13.23 lutego1988Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-114Piotr Fijas107,5 m102,0 m192,6 pkt.31,4 pkt.Matti Nykänen
11.15 lutego1998Japonia Hakuba[31]OlimpijskaK-120Wojciech Skupień117,0 m125,5 m237,5 pkt.34,8 pkt.Kazuyoshi Funaki
3.Bronze medal.svg10 lutego2002Stany Zjednoczone Park City[32]Utah Olympic ParkK-90Adam Małysz98,5 m98,0 m263,0 pkt.6,0 pkt.Simon Ammann
2.Silver medal.svg13 lutego2002Stany Zjednoczone Park City[32]Utah Olympic ParkK-120Adam Małysz131,0 m128,0 m269,7 pkt.11,7 pkt.Simon Ammann
7.12 lutego2006Włochy Pragelato[33]Trampolino a MonteK-95HS-106Adam Małysz101,5 m102,5 m261,0 pkt.5,5 pkt.Lars Bystøl
14.18 lutego2006Włochy Pragelato[33]Trampolino a MonteK-125HS-140Adam Małysz123,0 m123,5 m222,7 pkt.54,2 pkt.Thomas Morgenstern
2.Silver medal.svg13 lutego2010Kanada Whistler[34]Whistler Olympic ParkK-95HS-106Adam Małysz103,5 m105,0 m269,5 pkt.8,0 pkt.Simon Ammann
2.Silver medal.svg20 lutego2010Kanada Whistler[34]Whistler Olympic ParkK-125HS-140Adam Małysz137,0 m133,5 m269,4 pkt.14,2 pkt.Simon Ammann
14.20 lutego2010Kanada Whistler[34]Whistler Olympic ParkK-125HS-140Kamil Stoch126,0 m123,5 m224,1 pkt.59,5 pkt.Simon Ammann
1.Gold medal.svg9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-95HS-106Kamil Stoch105,5 m103,5 m278,0 pkt.
7.9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-95HS-106Maciej Kot101,5 m98,5 m255,8 pkt.22,2 pkt.Kamil Stoch
13.9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-95HS-106Jan Ziobro101,0 m99,0 m252,4 pkt.25,6 pkt.Kamil Stoch
1.Gold medal.svg15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-125HS-140Kamil Stoch139,0 m132,5 m278,7 pkt.
12.15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-125HS-140Maciej Kot126,0 m123,5 m250,4 pkt.27,3 pkt.Kamil Stoch
15.15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[35]Russkije GorkiK-125HS-140Jan Ziobro128,5 m129,5 m246,6 pkt.32,1 pkt.Kamil Stoch
4.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Kamil Stoch106,5 m105,5 m249,3 pkt.10,0 pkt.Andreas Wellinger
5.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Stefan Hula111,0 m105,5 m248,8 pkt.10,5 pkt.Andreas Wellinger
1.Gold medal.svg17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Kamil Stoch135,0 m136,5 m285,7 pkt.
10.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Dawid Kubacki134,5 m126,0 m258,0 pkt.27,7 pkt.Kamil Stoch
15.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Stefan Hula132,0 m129,5 m253,4 pkt.30,3 pkt.Kamil Stoch
3.Bronze medal.svg6 lutego2022 Zhangjiakou[36]Snow RuyiK-95HS-106Dawid Kubacki104,0 m103,0 m265,9 pkt9,1 pktRyōyū Kobayashi
6.6 lutego2022 Zhangjiakou[36]Snow RuyiK-95HS-106Kamil Stoch101,5 m97,5 m260,9 pkt14,1 pktRyōyū Kobayashi
4.12 lutego2022 Zhangjiakou[36]Snow RuyiK-125HS-140Kamil Stoch137,5 m133,5 m277,2 pkt18,9 pktMarius Lindvik

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
10.10 lutego1929II Rzeczpospolita ZakopaneWielka Krokiewb.d.Bronisław Czech50,0 m53,5 m208,7 pkt.18,5 pkt.Sigmund Ruud
8.8 lutego1933Austria InnsbruckBergiselb.d.Izydor Gąsienica Łuszczek57,0 m64,5 m200,0 pkt.24,0 pkt.Marcel Reymond
4.13 lutego1935Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[37]JarolimakK-55Stanisław Marusarz59,0 m57,0 m225,5 pkt.6,2 pkt.Birger Ruud
11.13 lutego1935Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[37]JarolimakK-55Bronisław Czech51,0 m55,5 m213,4 pkt.18,3 pkt.Birger Ruud
12.12 lutego1937 Chamonix-Mont-BlancTremplin aux BossonsK-60Stanisław Marusarz57,0 m61,0 m207,7 pkt.26,1 pkt.Birger Ruud
2.FIS silver medal.png27 lutego1938Finlandia LahtiSalpausselkäK-65Stanisław Marusarz66,0 m67,0 m226,2 pkt.0,3 pkt.Asbjørn Ruud
5.11 lutego1939II Rzeczpospolita ZakopaneWielka KrokiewK-75Stanisław Marusarz74,0 m78,5 m219,5 pkt.5,2 pkt.Josef Bradl
11.11 lutego1939II Rzeczpospolita ZakopaneWielka KrokiewK-75Jan Kula75,0 m74,0 m213,4 pkt.11,3 pkt.Josef Bradl
2.FIS silver medal.png21 lutego1962 ZakopaneŚrednia KrokiewK-70Antoni Łaciak68,5 m71,5 m222,5 pkt.1,1 pkt.Toralf Engan
7.21 lutego1962 ZakopaneŚrednia KrokiewK-70Gustaw Bujok67,5 m71,0 m214,1 pkt.19,5 pkt.Toralf Engan
6.25 lutego1962 ZakopaneWielka KrokiewK-100Antoni Łaciak96,5 m94,5 m222,3 pkt.19,1 pkt.Helmut Recknagel
8.25 lutego1962 ZakopaneWielka KrokiewK-100Piotr Wala94,5 m95,5 m217,8 pkt.23,6 pkt.Helmut Recknagel
7.19 lutego1966Norwegia OsloMidtstubakkenK-75Ryszard Witke75,5 m72,0 m210,1 pkt.24,5 pkt.Bjørn Wirkola
13.19 lutego1966Norwegia OsloMidtstubakkenK-75Józef Przybyła78,0 m71,5 m207,8 pkt.26,8 pkt.Bjørn Wirkola
12.14 lutego1970Czechosłowacja Wysokie TatryMS 1970 BK-80Tadeusz Pawlusiak82,5 m77,5 m227,1 pkt.13,5 pkt.Garij Napałkow
3.FIS bronze medal.png21 lutego1970Czechosłowacja Wysokie TatryMS 1970 AK-100Stanisław Gąsienica-Daniel92,0 m100,5 m211,8 pkt.15,2 pkt.Garij Napałkow
10.16 lutego1974Szwecja FalunLugnetK-70Tadeusz Pawlusiak82,0 m82,5 m231,8 pkt.27,1 pkt.Hans-Georg Aschenbach
12.11 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-115Piotr Fijas103,5 m113,5 m196,8 pkt.19,2 pkt.Andreas Felder
14.11 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90Jan Kowal85,5 m86,5 m205,2 pkt.19,2 pkt.Jiří Parma
10.12 marca1995Kanada Thunder BayNormal ThunderK-90Adam Małysz85,0 m88,5 m217,5 pkt.48,5 pkt.Takanobu Okabe
11.18 marca1995Kanada Thunder BayBig ThunderK-120Adam Małysz108,0 m115,5 m201,3 pkt.71,3 pkt.Tommy Ingebrigtsen
5.22 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-90Robert Mateja94,5 m98,5 m254,0 pkt.9,5 pkt.Janne Ahonen
14.22 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-90Adam Małysz91,0 m95,5 m246,0 pkt.17,5 pkt.Janne Ahonen
2.FIS silver medal.png19 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-116Adam Małysz126,0 m128,5 m273,5 pkt.2,8 pkt.Martin Schmitt
1.FIS gold medal.png23 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90Adam Małysz89,5 m98,0 m246,0 pkt.
15.23 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90Wojciech Skupień84,5 m84,0 m201,0 pkt.45,0 pkt.Adam Małysz
1.FIS gold medal.png22 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120Adam Małysz134,0 m136,0 m289,0 pkt.
1.FIS gold medal.png28 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-90Adam Małysz104,0 m107,5 m279,0 pkt.
6.19 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100Adam Małysz94,5 m93,0 m246,0 pkt.10,0 pkt.Rok Benkovič
11.25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz138,5 m129,0 m280,5 pkt.32,7 pkt.Janne Ahonen
4.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Adam Małysz123,0 m133,0 m258,3 pkt.7,8 pkt.Simon Ammann
13.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Kamil Stoch117,5 m121,0 m221,3 pkt.39,8 pkt.Simon Ammann
1.FIS gold medal.png3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98Adam Małysz102,0 m99,5 m277,0 pkt.
11.3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98Kamil Stoch92,5 m93,0 m238,5 pkt.38,5 pkt.Adam Małysz
4.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Kamil Stoch99,5 m100,5 m270,0 pkt.12,0 pkt.Wolfgang Loitzl
12.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134Adam Małysz127,0 m127,6 pkt.13,7 pkt.Andreas Küttel
3.FIS bronze medal.png26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Adam Małysz97,5 m102,0 m252,2 pkt.17,0 pkt.Thomas Morgenstern
6.26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Kamil Stoch94,0 m101,0 m240,5 pkt.28,7 pkt.Thomas Morgenstern
11.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134Adam Małysz126,5 m130,5 m257,6 pkt.19,9 pkt.Gregor Schlierenzauer
8.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Kamil Stoch102,0 m97,0 m237,4 pkt.15,2 pkt.Anders Bardal
11.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Maciej Kot101,5 m97,0 m234,7 pkt.17,9 pkt.Anders Bardal
1.FIS gold medal.png28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Kamil Stoch131,5 m130,0 m295,8 pkt.
8.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100Jan Ziobro91,5 m91,5 m228,6 pkt.24,1 pkt.Rune Velta
9.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134Piotr Żyła123,0 m121,5 m229,8 pkt.38,9 pkt.Severin Freund
12.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134Kamil Stoch125,0 m124,5 m225,0 pkt.43,7 pkt.Severin Freund
4.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Kamil Stoch96,5 m99,0 m262,5 pkt.8,3 pkt.Stefan Kraft
5.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Maciej Kot95,0 m95,5 m255,1 pkt.15,7 pkt.Stefan Kraft
8.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Dawid Kubacki96,5 m93,5 m251,5 pkt.19,3 pkt.Stefan Kraft
3.FIS bronze medal.png2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Piotr Żyła127,5 m131,0 m276,7 pkt.2,6 pkt.Stefan Kraft
6.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Maciej Kot123,5 m126,5 m266,9 pkt.12,4 pkt.Stefan Kraft
7.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Kamil Stoch127,5 m124,5 m264,8 pkt.14,5 pkt.Stefan Kraft
8.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Dawid Kubacki128,5 m123,0 m263,8 pkt.15,5 pkt.Stefan Kraft
5.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Kamil Stoch128,5 m129,5 m259,4 pkt.20,0 pkt.Markus Eisenbichler
12.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Dawid Kubacki128,5 m125,5 m240,2 pkt.39,2 pkt.Markus Eisenbichler
1.FIS gold medal.png1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Dawid Kubacki93,0 m104,5 m218,3 pkt.
2.FIS silver medal.png1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Kamil Stoch91,5 m101,5 m215,5 pkt.2,8 pkt.Dawid Kubacki
12.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Stefan Hula88,0 m100,0 m205,8 pkt.12,5 pkt.Dawid Kubacki
1.FIS gold medal.png27 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106Piotr Żyła105,0 m102,5 m268,8 pkt.
5.27 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106Dawid Kubacki102,0 m99,0 m257,1 pkt.11,7 pkt.Piotr Żyła
4.5 marca2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Piotr Żyła130,5 m137,0 m264,4 pkt.12,1 pkt.Stefan Kraft
15.5 marca2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Dawid Kubacki130,5 m119,0 m235,8 pkt.40,7 pkt.Stefan Kraft

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata w lotach narciarskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
3.FIS bronze medal.png17–18 marca1979 PlanicaVelikankaK-185Piotr Fijas149,0 m166,0 m152,0 m162,0 m704,5 pkt.37,0 pkt.Armin Kogler
10.8–9 marca1986Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185Piotr Fijas136,0 m150,0 m171,0 m172,0 m657,5 pkt.87,5 pkt.Andreas Felder
7.13–14 marca1988Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-182Piotr Fijas169,0 m163,0 m334,0 pkt.30,0 pkt.Ole Gunnar Fidjestøl
14.10–11 lutego1996Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185Adam Małysz175,0 m168,0 m174,0 m176,0 m650,6 pkt.87,5 pkt.Andreas Goldberger
11.21–22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185Adam Małysz187,5 m215,5 m203,5 m196,5 m777,1 pkt.55,0 pkt.Roar Ljøkelsøy
9.22–23 lutego2008Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213Adam Małysz207,5 m211,5 m192,5 m196,0 m778,0 pkt.57,4 pkt.Gregor Schlierenzauer
4.19–21 marca2010Słowenia PlanicaVelikankaK-185HS-215Adam Małysz217,5 m215,0 m211,0 m211,5 m893,6 pkt.42,2 pkt.Simon Ammann
10.24–25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225Kamil Stoch191,0 m211,5 m[38][38]353,9 pkt.54,8 pkt.Robert Kranjec
5.14–15 marca2014Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205Kamil Stoch186,0 m190,0 m[38][38]363,8 pkt.27,2 pkt.Severin Freund
10.14–15 marca2014Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205Maciej Kot184,5 m183,5 m[38][38]347,8 pkt.43,2 pkt.Severin Freund
15.15–16 stycznia2016Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-200HS-225Dawid Kubacki208,0 m200,5 m206,5 m[38]519,1 pkt.121,0 pkt.Peter Prevc
2.FIS silver medal.png19–20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Kamil Stoch230,0 m219,0 m211,5 m[38]638,6 pkt.13,3 pkt.Daniel-André Tande
10.19–20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Dawid Kubacki207,5 m208,0 m215,5 m[38]589,8 pkt.62,1 pkt.Daniel-André Tande
13.19–20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Stefan Hula193,0 m196,5 m192,5 m[38]550,0 pkt.101,9 pkt.Daniel-André Tande
7.11–12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Piotr Żyła221,5 m224,5 m227,0 m224,5 m828,6 pkt.48,6 pkt.Karl Geiger
8.11–12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Kamil Stoch213,0 m229,0 m223,0 m222,5 m808,5 pkt.68,7 pkt.Karl Geiger
10.11–12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Andrzej Stękała224,5 m215,5 m224,5 m212,0 m792,4 pkt.84,8 pkt.Karl Geiger
15.11–12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Dawid Kubacki219,0 m215,5 m211,0 m196,0 m754,4 pkt.122,8 pkt.Karl Geiger

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Świata

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
3.Bronze medal with cup.svg1979/80Stanisław Bobak130 pkt.152514914108 pkt.Hubert Neuper
14.1984/85Piotr Fijas69 pkt.112201510155 pkt.Matti Nykänen
15.1985/86Piotr Fijas84 pkt.192513915166 pkt.Matti Nykänen
7.1995/96Adam Małysz751 pkt.2628141222665 pkt.Andreas Goldberger
10.1996/97Adam Małysz612 pkt.192424718800 pkt.Primož Peterka
1.FIS Crystal Globe.svg2000/01Adam Małysz1531 pkt.202111141820
1.FIS Crystal Globe.svg2001/02Adam Małysz1475 pkt.20227142020
1.FIS Crystal Globe.svg2002/03Adam Małysz1357 pkt.25273102225
12.2003/04Adam Małysz525 pkt.162304715791 pkt.Janne Ahonen
4.2004/05Adam Małysz1201 pkt.2628491926514 pkt.Janne Ahonen
9.2005/06Adam Małysz634 pkt.1722121117517 pkt.Jakub Janda
1.FIS Crystal Globe.svg2006/07Adam Małysz1453 pkt.24249132022
12.2007/08Adam Małysz632 pkt.25270013221162 pkt.Thomas Morgenstern
13.2008/09Adam Małysz549 pkt.2027039191534 pkt.Gregor Schlierenzauer
5.2009/10Adam Małysz842 pkt.1923061519807 pkt.Simon Ammann
3.Bronze medal with cup.svg2010/11Adam Małysz1153 pkt.2626192225604 pkt.Thomas Morgenstern
10.2010/11Kamil Stoch739 pkt.24263310231018 pkt.Thomas Morgenstern
5.2011/12Kamil Stoch1078 pkt.2626271824247 pkt.Anders Bardal
3.Bronze medal with cup.svg2012/13Kamil Stoch953 pkt.2327251722667 pkt.Gregor Schlierenzauer
15.2012/13Piotr Żyła485 pkt.2427128181135 pkt.Gregor Schlierenzauer
1.FIS Crystal Globe.svg2013/14Kamil Stoch1420 pkt.26286122125
9.2014/15Kamil Stoch820 pkt.1831251317909 pkt.Severin Freund
2.Silver medal with cup.svg2016/17Kamil Stoch1524 pkt.26267122226141 pkt.Stefan Kraft
5.2016/17Maciej Kot985 pkt.2626231526680 pkt.Stefan Kraft
11.2016/17Piotr Żyła634 pkt.26260113261031 pkt.Stefan Kraft
1.FIS Crystal Globe.svg2017/18Kamil Stoch1443 pkt.22229131821
9.2017/18Dawid Kubacki633 pkt.2222031221810 pkt.Kamil Stoch
13.2017/18Stefan Hula431 pkt.2222005201012 pkt.Kamil Stoch
3.Bronze medal with cup.svg2018/19Kamil Stoch1288 pkt.2828292127797 pkt.Ryōyū Kobayashi
4.2018/19Piotr Żyła1131 pkt.2828072026954 pkt.Ryōyū Kobayashi
5.2018/19Dawid Kubacki988 pkt.28281615271097 pkt.Ryōyū Kobayashi
4.2019/20Dawid Kubacki1169 pkt.27273101825490 pkt.Stefan Kraft
5.2019/20Kamil Stoch1031 pkt.2727351827628 pkt.Stefan Kraft
11.2019/20Piotr Żyła617 pkt.27271113221042 pkt.Stefan Kraft
3.Bronze medal with cup.svg2020/21Kamil Stoch955 pkt.2325381221617 pkt.Halvor Egner Granerud
7.2020/21Piotr Żyła825 pkt.2225051521747 pkt.Halvor Egner Granerud
8.2020/21Dawid Kubacki786 pkt.2325141422786 pkt.Halvor Egner Granerud

Miejsca na podium w konkursach Pucharu Świata

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni

MiejsceSezonZawodnikPunkty„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
9.1956/57Władysław Tajner810,9 pkt.001455,1 pkt.Pentti Uotinen
15.1957/58Stanisław Gąsienica-Daniel797,0 pkt.000465,1 pkt.Helmut Recknagel
5.1961/62Antoni Wieczorek839,4 pkt.002425,7 pkt.Eino Kirjonen
7.1962/63Antoni Łaciak759,9 pkt.0014110,8 pkt.Toralf Engan
7.1963/64Józef Przybyła828,2 pkt.023339,0 pkt.Veikko Kankkonen
5.1964/65Józef Przybyła703,0 pkt.012467,5 pkt.Torgeir Brandtzæg
11.1964/65Ryszard Witke779,0 pkt.001467,5 pkt.Torgeir Brandtzæg
10.1965/66Piotr Wala782,2 pkt.001487,3 pkt.Veikko Kankkonen
9.1966/67Józef Przybyła811,9 pkt.001498,1 pkt.Bjørn Wirkola
10.1967/68Ryszard Witke791,0 pkt.001385,8 pkt.Bjørn Wirkola
15.1970/71Stanisław Gąsienica-Daniel837,4 pkt.0013108,4 pkt.Jiří Raška
11.1973/74Tadeusz Pawlusiak860,8 pkt.0024110,0 pkt.Hans-Georg Aschenbach
5.1974/75Stanisław Bobak839,4 pkt.012439,6 pkt.Willi Pürstl
6.1975/76Stanisław Bobak851,4 pkt.012468,8 pkt.Jochen Danneberg
10.1978/79Piotr Fijas737,2 pkt.011378,4 pkt.Pentti Kokkonen
8.1979/80Piotr Fijas886,2 pkt.012453,9 pkt.Hubert Neuper
13.1982/83Piotr Fijas911,4 pkt.001378,4 pkt.Matti Nykänen
7.1984/85Piotr Fijas793,2 pkt.012462,1 pkt.Jens Weißflog
7.1985/86Piotr Fijas792,0 pkt.013445,3 pkt.Ernst Vettori
8.1996/97Adam Małysz891,5 pkt.012480,0 pkt.Primož Peterka
1.Gold medal with cup.svg2000/01Adam Małysz1045,9 pkt.2344
13.2000/01Wojciech Skupień751,3 pkt.0004294,6 pkt.Adam Małysz
4.2001/02Adam Małysz992,8 pkt.024484,8 pkt.Sven Hannawald
3.Bronze medal with cup.svg2002/03Adam Małysz959,7 pkt.013440,2 pkt.Janne Ahonen
15.2003/04Adam Małysz908,6 pkt.0014158,0 pkt.Sigurd Pettersen
4.2004/05Adam Małysz985,3 pkt.023458,0 pkt.Janne Ahonen
7.2006/07Adam Małysz906,5 pkt.013455,4 pkt.Anders Jacobsen
15.2006/07Kamil Stoch810,9 pkt.0014151,0 pkt.Anders Jacobsen
4.2007/08Adam Małysz979,9 pkt.0034105,9 pkt.Janne Ahonen
9.2009/10Adam Małysz979,9 pkt.002494,3 pkt.Andreas Kofler
6.2010/11Adam Małysz875,2 pkt.023483,6 pkt.Thomas Morgenstern
15.2010/11Kamil Stoch810,4 pkt.0014148,4 pkt.Thomas Morgenstern
8.2011/12Kamil Stoch843,0 pkt.003490,8 pkt.Gregor Schlierenzauer
4.2012/13Kamil Stoch1027,2 pkt.013473,0 pkt.Gregor Schlierenzauer
7.2013/14Kamil Stoch938,2 pkt.013474,4 pkt.Thomas Diethart
12.2013/14Maciej Kot858,5 pkt.0004154,1 pkt.Thomas Diethart
10.2014/15Kamil Stoch1009,4 pkt.002497,3 pkt.Stefan Kraft
1.Gold medal with cup.svg2016/17Kamil Stoch997,8 pkt.1344
2.Silver medal with cup.svg2016/17Piotr Żyła962,5 pkt.014435,3 pkt.Kamil Stoch
4.2016/17Maciej Kot934,3 pkt.003463,5 pkt.Kamil Stoch
15.2016/17Dawid Kubacki875,6 pkt.0004122,2 pkt.Kamil Stoch
1.Gold medal with cup.svg2017/18Kamil Stoch1108,8 pkt.4444
6.2017/18Dawid Kubacki1003,0 pkt.0124105,8 pkt.Kamil Stoch
12.2017/18Stefan Hula957,0 pkt.0014151,8 pkt.Kamil Stoch
15.2017/18Piotr Żyła914,5 pkt.0004194,3 pkt.Kamil Stoch
4.2018/19Dawid Kubacki1010,8 pkt.023487,2 pkt.Ryōyū Kobayashi
6.2018/19Kamil Stoch994,0 pkt.0034104,0 pkt.Ryōyū Kobayashi
1.Gold medal with cup.svg2019/20Dawid Kubacki1131,6 pkt.1444
13.2019/20Kamil Stoch1023,6 pkt.0004108,0 pkt.Dawid Kubacki
14.2019/20Piotr Żyła1016,7 pkt.0014114,9 pkt.Dawid Kubacki
1.Gold medal with cup.svg2020/21Kamil Stoch1110,6 pkt.2344
3.Bronze medal with cup.svg2020/21Dawid Kubacki1057,8 pkt.122452,8 pkt.Kamil Stoch
5.2020/21Piotr Żyła1037,2 pkt.013473,4 pkt.Kamil Stoch
6.2020/21Andrzej Stękała1032,5 pkt.003478,1 pkt.Kamil Stoch
15.2021/22Piotr Żyła889,5 pkt.0003272,8 pkt.Ryōyū Kobayashi

Zwycięstwa w konkursach Turnieju Czterech Skoczni

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.4 stycznia2001Austria InnsbruckBergiselK-108Adam Małysz111,5 m118,5 m259,2 pkt.
2.6 stycznia2001Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-120Adam Małysz127,0 m134,0 m274,8 pkt.
3.6 stycznia2017Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140Kamil Stoch134,5 m138,5 m289,2 pkt.
4.30 grudnia2017Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Kamil Stoch126,0 m137,0 m279,7 pkt.
5.1 stycznia2018Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch135,5 m139,5 m283,4 pkt.
6.4 stycznia2018Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Kamil Stoch130,0 m128,5 m270,1 pkt.
7.6 stycznia2018Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140Kamil Stoch132,5 m137,0 m275,6 pkt.
8.6 stycznia2020Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-142Dawid Kubacki143,0 m140,5 m300,9 pkt.
9.1 stycznia2021Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Dawid Kubacki139,0 m144,0 m282,1 pkt.
10.3 stycznia2021Austria InnsbruckBergiselK-120HS-128Kamil Stoch127,5 m130,0 m261,6 pkt.
11.6 stycznia2021Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-142Kamil Stoch139,0 m140,0 m300,7 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Letniego Grand Prix

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
6.1996Adam Małysz133 pkt.55022372 pkt.Ari-Pekka Nikkola
1.2001Adam Małysz397 pkt.771377
12.2001Wojciech Skupień136 pkt.770027261 pkt.Adam Małysz
10.2002Adam Małysz126 pkt.360033434 pkt.Andreas Widhölzl
1.2004Adam Małysz520 pkt.774567
11.2005Kamil Stoch166 pkt.780027440 pkt.Jakub Janda
1.2006Adam Małysz545 pkt.7104577
2.2007Adam Małysz460 pkt.6101566109 pkt.Thomas Morgenstern
12.2007Kamil Stoch181 pkt.7101126368 pkt.Thomas Morgenstern
14.2008Łukasz Rutkowski146 pkt.8100117524 pkt.Gregor Schlierenzauer
3.2009Adam Małysz294 pkt.690346243 pkt.Simon Ammann
2.2010Kamil Stoch500 pkt.69366630 pkt.Daiki Itō
3.2010Adam Małysz480 pkt.79346650 pkt.Daiki Itō
5.2010Dawid Kubacki348 pkt.990268182 pkt.Daiki Itō
2.2011Kamil Stoch505 pkt.8112678115 pkt.Thomas Morgenstern
5.2011Piotr Żyła298 pkt.9110248322 pkt.Thomas Morgenstern
9.2011Maciej Kot222 pkt.8110048398 pkt.Thomas Morgenstern
5.2012Maciej Kot310 pkt.592245139 pkt.Andreas Wank
8.2012Dawid Kubacki222 pkt.790146221 pkt.Andreas Wank
5.2013Krzysztof Biegun290 pkt.6111256150 pkt.Andreas Wellinger
8.2013Maciej Kot248 pkt.5110255192 pkt.Andreas Wellinger
9.2013Kamil Stoch227 pkt.5111144213 pkt.Andreas Wellinger
5.2014Piotr Żyła224 pkt.590235197 pkt.Jernej Damjan
5.2015Dawid Kubacki281 pkt.5112245280 pkt.Kento Sakuyama
9.2015Piotr Żyła232 pkt.7110137329 pkt.Kento Sakuyama
9.2015Kamil Stoch232 pkt.7110166329 pkt.Kento Sakuyama
1.2016Maciej Kot580 pkt.6105666
3.2016Kamil Stoch315 pkt.6100356265 pkt.Maciej Kot
13.2016Dawid Kubacki186 pkt.6100135394 pkt.Maciej Kot
1.2017Dawid Kubacki500 pkt.595555
4.2017Maciej Kot270 pkt.590245230 pkt.Dawid Kubacki
8.2017Piotr Żyła200 pkt.590234300 pkt.Dawid Kubacki
10.2017Stefan Hula175 pkt.590045325 pkt.Dawid Kubacki
3.2018Piotr Żyła382 pkt.691356173 pkt.Jewgienij Klimow
4.2018Kamil Stoch376 pkt.693346179 pkt.Jewgienij Klimow
8.2018Dawid Kubacki257 pkt.690166298 pkt.Jewgienij Klimow
9.2018Stefan Hula197 pkt.690056358 pkt.Jewgienij Klimow
11.2018Jakub Wolny166 pkt.690046389 pkt.Jewgienij Klimow
15.2018Maciej Kot113 pkt.690026442 pkt.Jewgienij Klimow
1.2019Dawid Kubacki305 pkt.481344
8.2019Piotr Żyła205 pkt.480244100 pkt.Dawid Kubacki
15.2019Kamil Stoch376 pkt.481114167 pkt.Dawid Kubacki
2.2021Dawid Kubacki242 pkt.481244138 pkt.Halvor Egner Granerud

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.11 sierpnia2001Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95Adam Małysz106,0 m103,5 m272,5 pkt.
2.31 lipca2004Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz110,5 m105,0 m277,5 pkt.
3.7 sierpnia2004Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Adam Małysz128,0 m126,0 m257,7 pkt.
4.4 września2004Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz134,0 m124,0 m267,9 pkt.
5.8 września2004Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz134,0 m129,5 m274,8 pkt.
6.8 sierpnia2006Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz128,5 m129,0 m265,5 pkt.
7.26 sierpnia2006Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz127,0 m128,0 m257,0 pkt.
8.30 września2006Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Adam Małysz131,0 m135,5 m262,7 pkt.
9.3 października2006Niemcy Oberhofim. Hansa RenneraK-120HS-140Adam Małysz132,5 m135,5 m285,9 pkt.
10.25 sierpnia2007Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz139,5 m133,5 m296,4 pkt.
11.3 października2007Niemcy Oberhofim. Hansa RenneraK-120HS-140Kamil Stoch135,0 m140,0 m295,5 pkt.
12.8 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz103,5 m107,0 m265,7 pkt.
13.20 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Adam Małysz131,0 m129,0 m269,9 pkt.
14.21 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Kamil Stoch131,0 m129,0 m261,5 pkt.
15.29 sierpnia2010Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Kamil Stoch129,5 m130,5 m282,3 pkt.
16.1 października2010Czechy LiberecJeštědK-120HS-134Adam Małysz126,0 m127,5 m273,1 pkt.
17.3 października2010Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Kamil Stoch133,5 m143,5 m260,7 pkt.
18.14 sierpnia2011Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch118,0 m137,0 pkt.
19.3 października2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Kamil Stoch140,5 m135,5 m279,3 pkt.
20.21 lipca2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot128,0 m123,0 m252,2 pkt.
21.30 września2012Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Maciej Kot87,5 m88,5 m230,1 pkt.
22.17 sierpnia2013Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch116,0 m113,0 m263,7 pkt.
23.23 sierpnia2013Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Krzysztof Biegun130,0 m129,0 m264,6 pkt.
24.1 sierpnia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki130,0 m133,0 m274,9 pkt.
25.8 sierpnia2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Dawid Kubacki103,5 m100,5 m266,5 pkt.
26.16 lipca2016Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Maciej Kot129,5 m126,5 m275,1 pkt.
27.23 lipca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot133,5 m127,0 m250,3 pkt.
28.6 sierpnia2016Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Maciej Kot115,0 m118,0 m277,0 pkt.
29.1 października2016Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Maciej Kot92,0 m93,0 m257,2 pkt.
30.2 października2016Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Maciej Kot140,0 m143,5 m283,3 pkt.
31.15 lipca2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki128,0 m132,5 m255,6 pkt.
32.29 lipca2017Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Dawid Kubacki105,0 m104,5 m283,3 pkt.
33.12 sierpnia2017Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Dawid Kubacki133,5 m127,0 m274,2 pkt.
34.1 października2017Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Dawid Kubacki88,5 m94,5 m251,9 pkt.
35.3 października2017Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Dawid Kubacki140,0 m130,0 m262,5 pkt.
36.22 lipca2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Kamil Stoch132,0 m126,5 m280,6 pkt.
37.28 lipca2018Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Kamil Stoch110,0 m106,5 m271,1 pkt.
38.4 sierpnia2018Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch114,5 m112,5 m267,3 pkt.[b]
39.4 sierpnia2018Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Piotr Żyła115,0 m112,5 m267,3 pkt.[c]
40.18 sierpnia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140Kamil Stoch137,5 m132,5 m250,8 pkt.
41.29 września2019Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-90Dawid Kubacki92,0 m86,0 m244,4 pkt.
42.22 sierpnia2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki126,5 m128,0 m275,6 pkt.
43.23 sierpnia2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki131,5 m127,0 m275,9 pkt.
44.17 lipca2021Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Jakub Wolny123,5 m126,5 m261,2 pkt.
45.18 lipca2021Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki128,5 m128,5 m264,6 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Turnieju Czterech Narodów

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
2.Silver medal with cup.svg2006Adam Małysz994,3 pkt.4412447,7 pkt.Andreas Kofler
2.Silver medal with cup.svg2007Adam Małysz1014,7 pkt.4404443,1 pkt.Thomas Morgenstern
15.2008Maciej Kot780,7 pkt.440004132,5 pkt.Gregor Schlierenzauer
2.Silver medal with cup.svg2009Adam Małysz1002 pkt.44023422,1 pkt.Simon Ammann
1.Gold medal with cup.svg2010Adam Małysz648,6 pkt.331233
8.2010Dawid Kubacki587,3 pkt.33002361,3 pkt.Adam Małysz
12.2010Stefan Hula558,3 pkt.33000390,3 pkt.Adam Małysz

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.[39]8 sierpnia2006Włochy Val di Fiemme/PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz128,5 m129,0 m265,5 pkt.
2.[40]8 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz103,5 m107,0 m265,6 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
8.2005/2006Rafał Śliż478 pkt.153113711593 pkt.Anders Bardal
12.2009/2010Rafał Śliż445 pkt.152615610702 pkt.David Unterberger
8.2012/2013Jan Ziobro548 pkt.2027041115119 pkt.Anže Semenič
14.2013/2014Stefan Hula339 pkt.202401417464 pkt.Manuel Fettner
8.2014/2015Dawid Kubacki466 pkt.8262578435 pkt.Anže Semenič
15.2014/2015Maciej Kot403 pkt.13261359498 pkt.Anže Semenič
7.2017/2018Tomasz Pilch575 pkt.172823815527 pkt.Marius Lindvik
2.2018/2019Aleksander Zniszczoł895 pkt.212834152082 pkt.Clemens Aigner
15.2018/2019Andrzej Stękała394 pkt.252802618583 pkt.Clemens Aigner
12.2019/2020Paweł Wąsek363 pkt.182103514722 pkt.Clemens Leitner
13.2019/2020Maciej Kot358 pkt.9212259727 pkt.Clemens Leitner
4.2020/2021Aleksander Zniszczoł527 pkt.1219221011267 pkt.Markus Schiffner
6.2020/2021Stefan Hula476 pkt.171923614318 pkt.Markus Schiffner
9.2020/2021Maciej Kot435 pkt.151901915359 pkt.Markus Schiffner
12.2020/2021Tomasz Pilch363 pkt.131912512431 pkt.Markus Schiffner

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.[41]23 lutego1992Polska SzczyrkSalmopolb.d.Wojciech Skupień80,0 m102,0 pkt.
2.[42]10 marca1994Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Wojciech Skupień81,0 m91,0 m234,5 pkt.
3.[43]13 marca1994Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 AK-120Wojciech Skupień126,0 m122,8 pkt.
4.[44]7 stycznia1996Austria Bad GoisernKalmberg-SchanzeK-90Adam Małysz88,0 m92,5 m235,5 pkt.
5.[45]10 marca1996Szwecja FalunLugnetK-115Adam Małysz121,5 m117,0 m287,0 pkt.
6.[46]26 września1996Korea Południowa MujuMuju ResortK-120Adam Małysz124,0 m120,5 m240,6 pkt.
7.[47]27 września1996Korea Południowa MujuMuju ResortK-90Adam Małysz102,5 m92,5 m264,0 pkt.
8.[48]17 sierpnia1997Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Wojciech Skupień86,5 m87,5 m237,5 pkt.
9.[49]24 stycznia1998Czechy LiberecJeštědK-120Robert Mateja122,5 m130,0 m256,5 pkt.
10.[50]16 sierpnia1998Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Robert Mateja86,5 m85,0 m235,5 pkt.
11.[51]29 lipca2000Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90Adam Małysz95,0 m96,5 m255,5 pkt.
12.[52]26 stycznia2003Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120Robert Mateja139,0 m137,0 m299,3 pkt.
13.[53]3 stycznia2004Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-130Mateusz Rutkowski102,5 m97,0 m272,5 pkt.
14.[54]28 grudnia2004Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137Paweł Urbański118,5 m[38]99,4 pkt.
15.[55]15 stycznia2006Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Rafał Śliż122,0 m132,0 m254,7 pkt.
16.[56]4 lutego2006Austria VillachAlpenarenaK-90HS-98Piotr Żyła96,5 m99,0 m264,0 pkt.
17.[57]12 stycznia2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-100Wojciech Skupień90,5 m98,0 m244,0 pkt.
18.[58]11 marca2007Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90HS-100Robert Mateja92,0 m99,5 m247,5 pkt.
19.[59]25 stycznia2009Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Rafał Śliż109,0 m110,0 m263,7 pkt.
20.[60]20 grudnia2009Estonia OtepääTehvandiK-90HS-98Grzegorz Miętus85,5 m99,0 m238,5 pkt.
21.[61]27 lutego2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Adam Małysz126,5 m126,5 m255,4 pkt.
22.[62]13 marca2010Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142Rafał Śliż139,0 m144,5 m308,8 pkt.
23.[63]3 lutego2013Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139Stefan Hula129,0 m130,0 m245,7 pkt.
24.[64]7 lutego2014Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120HS-133Klemens Murańka129,5 m127,0 m251,5 pkt.
25.[65]10 stycznia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Jan Ziobro120,5 m123,9 pkt.
26.[66]11 stycznia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot125,0 m126,1 pkt.
27.[67]25 stycznia2015Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139Klemens Murańka141,5 m130,8 pkt.
28.[68]31 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Dawid Kubacki125,0 m124,5 m260,3 pkt.
29.[69]7 lutego2015Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117Krzysztof Biegun112,5 m118,0 m272,9 pkt.
30.[70]7 marca2015Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Dawid Kubacki100,5 m104,0 m245,3 pkt.
31.[71]11 grudnia2015Norwegia RenaRenabakkeneK-99HS-111Andrzej Stękała111,0 m106,0 m277,7 pkt.
32.[72]27 lutego2016Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117Bartłomiej Kłusek114,0 m113,6 pkt.
33.[73]9 grudnia2017Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-104Tomasz Pilch102,5 m101,0 m267,7 pkt.
34.[74]16 grudnia2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142Tomasz Pilch131,5 m143,5 m298,3 pkt.
35.[75]17 marca2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140Aleksander Zniszczoł138,5 m134,5 m259,6 pkt.
36.[76]23 marca2019Rosja CzajkowskijSnieżynkaK-95HS-102Aleksander Zniszczoł101,0 m101,5 m249,8 pkt.
37.[77]24 marca2019Rosja CzajkowskijSnieżynkaK-125HS-140Aleksander Zniszczoł138,0 m133,5 m274,6 pkt.
38.[78]26 stycznia2020Japonia SapporoŌkurayamaK-123HS-137Klemens Murańka138,0 m133,0 m225,3 pkt.
39.[79]22 lutego2020Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-104Maciej Kot101,0 m104,0 m281,1 pkt.
40.[80]23 lutego2020Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-104Maciej Kot103,0 m104,0 m274,3 pkt.
41.[81]27 grudnia2020Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-140Jakub Wolny127,0 m133,5 m271,4 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
4.2003Marcin Bachleda331 pkt.1010225860 pkt.Bine Norčič
15.2003Wojciech Skupień157 pkt.4100134234 pkt.Bine Norčič
1.2004Robert Mateja480 pkt.881478
8.2004Adam Małysz200 pkt.282222280 pkt.Robert Mateja
1.2005Marcin Bachleda759 pkt.1213351212
6.2005Stefan Hula307 pkt.121301411452 pkt.Marcin Bachleda
7.2005Wojciech Skupień290 pkt.4132244469 pkt.Marcin Bachleda
15.2006Wojciech Skupień165 pkt.880037245 pkt.Stefan Thurnbichler
8.2007Marcin Bachleda163 pkt.590135289 pkt.Bastian Kaltenböck
15.2008Maciej Kot145 pkt.3111122314 pkt.Daniel Lackner
3.2009Marcin Bachleda429 pkt.711237751 pkt.Robert Kranjec
9.2009Stefan Hula192 pkt.4111224288 pkt.Robert Kranjec
12.2009Adam Małysz160 pkt.2110222320 pkt.Robert Kranjec
1.2010Kamil Stoch680 pkt.7156777
4.2010Stefan Hula364 pkt.7150366316 pkt.Kamil Stoch
9.2010Marcin Bachleda230 pkt.1115003950 pkt.Kamil Stoch
11.2010Rafał Śliż226 pkt.8151227454 pkt.Kamil Stoch
12.2010Krzysztof Miętus226 pkt.7150146454 pkt.Kamil Stoch
1.2011Aleksander Zniszczoł541 pkt.101012910
5.2011Piotr Żyła272 pkt.4102244269 pkt.Aleksander Zniszczoł
11.2011Bartłomiej Kłusek155 pkt.101000210486 pkt.Aleksander Zniszczoł
8.2012Dawid Kubacki240 pkt.5140345502 pkt.Jan Matura
3.2013Krzysztof Biegun292 pkt.4101344117 pkt.Marinus Kraus
4.2013Klemens Murańka273 pkt.6102235136 pkt.Marinus Kraus
13.2013Bartłomiej Kłusek157 pkt.6100045252 pkt.Marinus Kraus
14.2013Aleksander Zniszczoł148 pkt.6100035261 pkt.Marinus Kraus
15.2013Jan Ziobro126 pkt.4100133283 pkt.Marinus Kraus
1.2014Jakub Wolny515 pkt.101433710
15.2014Aleksander Zniszczoł185 pkt.10140038330 pkt.Jakub Wolny
2.2015Dawid Kubacki446 pkt.814238859 pkt.Daniel-André Tande
3.2015Maciej Kot404 pkt.8140477101 pkt.Daniel-André Tande
5.2015Stefan Hula325 pkt.101401610180 pkt.Daniel-André Tande
7.2015Klemens Murańka312 pkt.4142344193 pkt.Daniel-André Tande
8.2015Przemysław Kantyka283 pkt.8140158222 pkt.Daniel-André Tande
2.2016Jan Ziobro438 pkt.121403911180 pkt.Markus Eisenbichler
5.2016Aleksander Zniszczoł337 pkt.141412512281 pkt.Markus Eisenbichler
1.2017Klemens Murańka700 pkt.1313251213
8.2017Aleksander Zniszczoł267 pkt.131311311433 pkt.Klemens Murańka
4.2018Aleksander Zniszczoł410 pkt.131312713404 pkt.Philipp Aschenwald
8.2018Przemysław Kantyka277 pkt.131300313537 pkt.Philipp Aschenwald
15.2018Tomasz Pilch165 pkt.13130039649 pkt.Philipp Aschenwald
1.2019Klemens Murańka724 pkt.121637912
6.2019Stefan Hula316 pkt.8160268408 pkt.Klemens Murańka
10.2019Andrzej Stękała260 pkt.12160147464 pkt.Klemens Murańka
12.2019Paweł Wąsek256 pkt.8161248468 pkt.Klemens Murańka
14.2019Aleksander Zniszczoł226 pkt.8160067498 pkt.Klemens Murańka
6.2020Aleksander Zniszczoł72 pkt.220012128 pkt.Martin Hamann
12.2020Stefan Hula46 pkt.220012154 pkt.Martin Hamann
13.2020Klemens Murańka42 pkt.220012158 pkt.Martin Hamann
13.2020Tomasz Pilch42 pkt.220002158 pkt.Martin Hamann
15.2020Paweł Wąsek37 pkt.220012163 pkt.Martin Hamann

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.20 lipca2003Kanada CalgaryOlimpijskaK-89Marcin Bachleda92,5 m95,0 m249,0 pkt.
2.26 lipca2003Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120Marcin Bachleda128,5 m134,5 m259,9 pkt.
3.24 lipca2004Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz136,0 m134,0 m285,0 pkt.
4.25 lipca2004Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz135,0 m130,0 m278,0 pkt.
5.15 sierpnia2004Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-98Robert Mateja99,0 m93,5 m254,0 pkt.
6.9 lipca2005Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-94Marcin Bachleda89,0 m90,0 m249,5 pkt.
7.24 lipca2005Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117Marcin Bachleda112,5 m108,5 m252,8 pkt.
8.1 października2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120HS-134Wojciech Skupień122,5 m120,0 m229,0 pkt.
9.2 października2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120HS-134Marcin Bachleda137,5 m140,5 pkt.
10.8 października2005Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-90HS-100Wojciech Skupień94,5 m97,5 m257,0 pkt.
11.6 lipca2008Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Maciej Kot110,5 m104,5 m259,5 pkt.
12.3 września2009Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Stefan Hula100,0 m100,5 m242,5 pkt.
13.12 września2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Marcin Bachleda127,0 m129,0 m261,3 pkt.
14.13 września2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Marcin Bachleda132,0 m134,0 m278,8 pkt.
15.3 lipca2010Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Kamil Stoch107,5 m111,0 m266,3 pkt.
16.4 lipca2010Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-94Kamil Stoch93,5 m90,0 m255,5 pkt.
17.9 lipca2010Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch138,0 m138,9 pkt.
18.10 lipca2010Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch134,0 m132,5 m259,2 pkt.
19.18 września2010Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Rafał Śliż108,5 m97,0 m256,5 pkt.
20.25 września2010Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140Kamil Stoch137,0 m136,5 m273,3 pkt.
21.26 września2010Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-105Kamil Stoch102,5 m103,5 m257,0 pkt.
22.10 września2011Norwegia TrondheimGranåsenK-123HS-140Aleksander Zniszczoł136,0 m128,5 m257,3 pkt.
23.24 września2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Piotr Żyła135,0 m142,5 m280,0 pkt.
24.25 września2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Piotr Żyła130,0 m132,0 m248,6 pkt.
25.29 czerwca2013Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Krzysztof Biegun113,0 m106,0 m243,7 pkt.
26.21 września2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Klemens Murańka133,5 m132,5 m256,3 pkt.
27.22 września2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Klemens Murańka131,0 m144,0 m274,0 pkt.
28.2 sierpnia2014Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Piotr Żyła128,0 m128,0 m269,3 pkt.
29.14 września2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Jakub Wolny143,5 m133,4 pkt.
30.20 września2014Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Jakub Wolny112,5 m112,5 m261,8 pkt.
31.21 września2014Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Jakub Wolny112,0 m116,0 m250,5 pkt.
32.4 lipca2015Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Dawid Kubacki109,5 m112,5 m292,9 pkt.
33.5 lipca2015Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Dawid Kubacki107,0 m111,5 m246,3 pkt.
34.9 sierpnia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka126,0 m121,5 m224,9 pkt.
35.28 sierpnia2015Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Klemens Murańka98,0 m97,0 m233,6 pkt.
36.26 sierpnia2016Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Aleksander Zniszczoł101,5 m101,5 m247,3 pkt.
37.7 lipca2017Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Klemens Murańka108,0 m112,0 m284,7 pkt.
38.8 lipca2017Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Klemens Murańka108,5 m108,5 m253,6 pkt.
39.18 sierpnia2017Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Aleksander Zniszczoł99,0 m100,5 m250,8 pkt.
40.30 września2018Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Aleksander Zniszczoł134,0 m136,0 m263,7 pkt.
41.10 sierpnia2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka125,5 m128,0 m257,8 pkt.
42.11 sierpnia2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka131,0 m134,0 m265,4 pkt.
43.17 sierpnia2019Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Paweł Wąsek100,0 m103,5 m245,3 pkt.
44.14 września2019Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-123HS-140Klemens Murańka135,0 m119,1 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Europy

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
12.1987/1988Zbigniew Klimowski62 pkt.423111290 pkt.Werner Haim
10.1988/1989Jan Kowal45 pkt.3181133106 pkt.Harald Rodlauer

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.16 stycznia1981Francja ChamonixTremplin aux BossonsK-90Stanisław Bobak93,5 m90,5 m249,8 pkt.
2.18 stycznia1981Szwajcaria Le BrassusChirurgienneK-104Stanisław Bobak96,0 m103,0 m243,5 pkt.
3.5 lutego1984 TravnikVlašić SkakalnicaK-87Bogdan Zwijacz84,5 m81,0 m220,9 pkt.
4.22 stycznia1988Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeb.d.Zbigniew Klimowskib.d.b.d.b.d.
5.23 marca1989Polska SzczyrkSalmopolb.d.Jan Kowal84,0 m84,5 m222,2 pkt.
6.23 lutego1992Polska SzczyrkSalmopolb.d.Wojciech Skupień80,0 m102,0 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji FIS Cup

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
2.2005/2006Wojciech Skupień350 pkt.5212355179 pkt.Mario Innauer
10.2005/2006Rafał Śliż200 pkt.2212222329 pkt.Mario Innauer
10.2005/2006Dawid Kowal200 pkt.5210135329 pkt.Mario Innauer
15.2006/2007Krzysztof Miętus153 pkt.6150126438 pkt.Nicolas Fettner
3.2007/2008Łukasz Rutkowski360 pkt.4152444169 pkt.Markus Eggenhofer
15.2007/2008Dawid Kubacki193 pkt.10150049336 pkt.Markus Eggenhofer
4.2008/2009Dawid Kubacki282 pkt.5221345395 pkt.Felix Brodauf
11.2008/2009Grzegorz Miętus234 pkt.8220237443 pkt.Felix Brodauf
13.2008/2009Dawid Kowal231 pkt.7220237446 pkt.Felix Brodauf
6.2009/2010Jan Ziobro388 pkt.9260289474 pkt.Felix Brodauf
15.2009/2010Jakub Kot274 pkt.5261255588 pkt.Felix Brodauf
4.2013/2014Adam Ruda293 pkt.824125757 pkt.Marco Grigoli
1.2014/2015Andrzej Stękała910 pkt.1727481115
3.2014/2015Przemysław Kantyka712 pkt.1927031418198 pkt.Andrzej Stękała
4.2014/2015Krzysztof Leja548 pkt.152703815362 pkt.Andrzej Stękała
5.2014/2015Łukasz Podżorski535 pkt.192704819375 pkt.Andrzej Stękała
7.2014/2015Adam Ruda423 pkt.152701814487 pkt.Andrzej Stękała
9.2014/2015Dawid Jarząbek366 pkt.192701517544 pkt.Andrzej Stękała
4.2015/2016Jakub Kot380 pkt.6242266416 pkt.Danny Queck
6.2015/2016Adam Ruda347 pkt.152401612449 pkt.Danny Queck
10.2015/2016Krzysztof Leja295 pkt.152401213501 pkt.Danny Queck
14.2015/2016Andrzej Stękała269 pkt.6241236527 pkt.Danny Queck
1.2016/2017Paweł Wąsek542 pkt.162014812
7.2016/2017Dominik Kastelik349 pkt.132002510193 pkt.Paweł Wąsek
11.2016/2017Jan Ziobro269 pkt.4202234273 pkt.Paweł Wąsek
4.2017/2018Przemysław Kantyka395 pkt.122102611262 pkt.Elias Tollinger
15.2018/2019Kacper Juroszek222 pkt.121800311304 pkt.Fabian Seidl
4.2019/2020Adam Niżnik509 pkt.142203913288 pkt.Tim Fuchs

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.24 września2005Austria BischofshofenLaideregg-SchanzeK-65HS-78Wojciech Skupień72,5 m71,0 m258,4 pkt.
2.25 września2005Austria BischofshofenLaideregg-SchanzeK-65HS-78Wojciech Skupień71,0 m74,0 m263,5 pkt.
3.26 listopada2005Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95HS-100Rafał Śliż97,0 m98,0 m234,5 pkt.
4.27 listopada2005Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95HS-100Rafał Śliż97,0 m101,0 m237,5 pkt.
5.17 lutego2007Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Maciej Kot85,0 m86,5 m228,0 pkt.
6.13 stycznia2008Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92HS-102Łukasz Rutkowski101,5 m104,0 m271,0 pkt.
7.16 lutego2008Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Łukasz Rutkowski104,0 m100,0 m254,5 pkt.
8.17 lutego2008Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Piotr Żyła104,5 m135,5 pkt.
9.20 grudnia2008Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Dawid Kubacki89,5 m98,0 m241,5 pkt.
10.7 sierpnia2009Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Jakub Kot101,0 m100,0 m252,5 pkt.
11.16 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Klemens Murańka101,5 m102,5 m260,5 pkt.
12[82].17 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Grzegorz Miętus103,5 m94,5 m248,0 pkt.
13[83].17 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Klemens Murańka107,0 m95,5 m248,0 pkt.
14.28 lipca2013Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Wojciech Gąsienica-Kotelnicki102,5 m100,0 m254,5 pkt.
15.18 sierpnia2013Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Ruda128,5 m139,5 m273,4 pkt.
16.30 sierpnia2013Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Rafał Śliż104,0 m96,0 m243,0 pkt.
17.7 września2014Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117Andrzej Stękała114,5 m107,5 m248,1 pkt.
18.20 września2014Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Andrzej Zapotoczny96,5 m99,0 m240,0 pkt.
19.21 września2014Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Andrzej Stękała102,5 m96,5 m248,0 pkt.
20.10 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Andrzej Stękała127,5 m130,5 m264,4 pkt.
21.21 lutego2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Andrzej Stękała106,0 m102,0 m266,5 pkt.
22.27 września2015Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Andrzej Stękała92,5 m95,5 m245,5 pkt.
23.6 lutego2016Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106Jakub Kot97,0 m103,0 m247,0 pkt.
24.7 lutego2016Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106Jakub Kot99,0 m101,0 m249,5 pkt.
25.18 sierpnia2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127Jan Ziobro127,5 m123,5 m240,4 pkt.
26.19 sierpnia2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127Jan Ziobro123,0 m126,5 m243,8 pkt.
27.2 października2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Paweł Wąsek100,0 m98,5 m271,0 pkt.
28.10 lutego2018Niemcy BreitenbergBaptist-Kitzlinger-SchanzeK-74HS-78Tomasz Pilch80,0 m79,5 m253,8 pkt.
29.11 lutego2018Niemcy BreitenbergBaptist-Kitzlinger-SchanzeK-74HS-78Tomasz Pilch76,0 m79,5 m242,5 pkt.

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
7.16 lutego1985Szwajcaria TäschMattertalschanzeb.d.Jan Kowal95,0 m95,0 m193,4 pkt.7,6 pkt.Werner Haim
14.16 lutego1985Szwajcaria TäschMattertalschanzeb.d.Robert Witke96,5 m90,5 m184,2 pkt.16,8 pkt.Werner Haim
5.21 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81Wojciech Skupień71,0 m72,5 m179,4 pkt.38,2 pkt.Toni Nieminen
8.21 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81Stanisław Styrczula67,0 m72,0 m168,2 pkt.49,4 pkt.Toni Nieminen
4.5 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90Wojciech Skupień87,5 m86,5 m216,9 pkt.16,3 pkt.Janne Ahonen
13.5 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90Robert Zygmuntowicz80,0 m86,0 m195,6 pkt.27,6 pkt.Janne Ahonen
10.4 marca1995Szwecja GällivareDundretkullenK-90Adam Małysz87,0 m88,0 m222,0 pkt.34,0 pkt.Tommy Ingebrigtsen
13.24 stycznia1998Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-90Krystian Długopolski83,0 m86,0 m187,5 pkt.44,0 pkt.Wolfgang Loitzl
11.6 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzeK-85Grzegorz Sobczyk85,5 m77,5 m212,5 pkt.26,5 pkt.Kazuki Nishishita
15.6 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzeK-85Marcin Bachleda91,0 m71,0 m209,0 pkt.30,0 pkt.Kazuki Nishishita
6.3 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85Tomasz Pochwała82,5 m54,0 m215,5 pkt.30,5 pkt.Veli-Matti Lindström
1.FIS gold medal.png7 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90Mateusz Rutkowski104,5 m95,5 m273,5 pkt.
13.7 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90Stefan Hula88,0 m89,5 m223,5 pkt.50,0 pkt.Mateusz Rutkowski
8.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100Kamil Stoch95,0 m96,0 m[84]232,5 pkt.19,5 pkt.Joonas Ikonen
13.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100Piotr Żyła89,5 m88,0 m223,5 pkt.28,5 pkt.Joonas Ikonen
4.2 lutego2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Łukasz Rutkowski111,0 m102,5 m245,8 pkt.13,8 pkt.Gregor Schlierenzauer
15.15 marca2007Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90HS-100Maciej Kot90,5 m92,0 m230,5 pkt.37,5 pkt.Roman Koudelka
4.27 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Łukasz Rutkowski94,0 m86,0 m241,0 pkt.10,5 pkt.Andreas Wank
7.27 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Maciej Kot88,0 m85,5 m235,0 pkt.16,5 pkt.Andreas Wank
2.FIS silver medal.png5 lutego2009Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Maciej Kot92,5 m96,5 m249,0 pkt.4,0 pkt.Lukas Müller
11.28 stycznia2011Estonia OtepääTehvandiK-90HS-98Klemens Murańka89,5 m90,0 m226,5 pkt.28,5 pkt.Władimir Zografski
2.FIS silver medal.png23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Aleksander Zniszczoł107,5 m109,5 m280,5 pkt.6,0 pkt.Nejc Dežman
6.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Klemens Murańka103,5 m105,5 m263,5 pkt.23,0 pkt.Nejc Dežman
14.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Tomasz Byrt101,0 m102,0 m254,5 pkt.32,0 pkt.Nejc Dežman
15.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Bartłomiej Kłusek104,0 m99,0 m251,5 pkt.35,0 pkt.Nejc Dežman
2.FIS silver medal.png24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Klemens Murańka101,0 m96,0 m264,0 pkt.19,5 pkt.Jaka Hvala
4.24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Bartłomiej Kłusek99,0 m96,5 m258,0 pkt.25,5 pkt.Jaka Hvala
9.24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Aleksander Zniszczoł95,5 m95,5 m245,5 pkt.38,0 pkt.Jaka Hvala
1.FIS gold medal.png31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Jakub Wolny91,0 m99,0 m231,5 pkt.
6.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Krzysztof Biegun90,0 m97,0 m224,2 pkt.7,3 pkt.Jakub Wolny
8.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Klemens Murańka85,5 m102,0 m218,0 pkt.13,5 pkt.Jakub Wolny
13.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Aleksander Zniszczoł84,5 m99,5 m211,8 pkt.19,7 pkt.Jakub Wolny
10.5 lutego2015Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Przemysław Kantyka98,5 m98,0 m252,8 pkt.17,1 pkt.Johann André Forfang
12.23 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Przemysław Kantyka93,0 m89,0 m220,5 pkt.28,5 pkt.David Siegel
7.1 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100Paweł Wąsek95,0 m91,5 m251,4 pkt.11,8 pkt.Viktor Polášek
4.1 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106Tomasz Pilch100,5 m93,0 m266,9 pkt.24,5 pkt.Marius Lindvik
6.24 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Paweł Wąsek95,0 m93,0 m239,3 pkt.12,8 pkt.Thomas Aasen Markeng
9.5 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Tomasz Pilch102,5 m90,0 m211,4 pkt.26,9 pkt.Peter Resinger

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw Europy juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
6.4 lutego1968Francja MorezTremplin de la Doyeb.d.Stanisław Łukaszczyk65,5 m64,0 m199,9 pkt.12,0 pkt.Knut Kongsgaard
7.4 lutego1968Francja MorezTremplin de la Doyeb.d.Stanisław Gąsienica-Daniel66,5 m63,5 m199,2 pkt.12,7 pkt.Knut Kongsgaard
3.Bronze medal with cup.svg2 marca1969Szwecja BollnäsBollebergetK-60Adam Krzysztofiakb.d.b.d.207,9 pkt.6,2 pkt.Hans-Georg Aschenbach
6.2 marca1969Szwecja BollnäsBollebergetK-60Stanisław Gąsienica-Danielb.d.b.d.202,0 pkt.12,1 pkt.Hans-Georg Aschenbach
14.7 lutego1971Niemcy NesselwangHans-Riefler-SchanzeK-70Apoloniusz Tajner70,0 m70,5 m181,0 pkt.64,0 pkt.Jurij Kalinin
6.26 lutego1972Włochy TarvisioFratelli NogaraK-70Józef Tajner70,5 m70,0 m197,8 pkt.21,1 pkt.Aleksander Karapusow
8.26 lutego1972Włochy TarvisioFratelli NogaraK-70Apoloniusz Tajner68,5 m68,5 m187,7 pkt.31,2 pkt.Aleksander Karapusow
12.2 marca1974Francja AutransLe ClaretK-70Andrzej Zarycki68,5 m73,5 m183,1 pkt.29,4 pkt.Jürgen Eckstein
5.23 lutego1975Finlandia LietoParmaK-82Andrzej Zarycki72,0 m67,5 m200,9 pkt.24,4 pkt.Toni Innauer
15.29 lutego1976Czechosłowacja LiberecJeštědb.d.Piotr Fijas77,5 m66,5 m183,1 pkt.63,6 pkt.Toni Innauer

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” uniwersjady

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
3.Bronze FISU.svg16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Andrzej Sztolf75,5 m76,0 m220,4 pkt.12,3 pkt.Baldur Preiml
4.16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Ryszard Witke76,5 m76,5 m219,7 pkt.13,0 pkt.Baldur Preiml
12.16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Franciszek Kłaput73,0 m71,5 m199,0 pkt.33,7 pkt.Baldur Preiml
2.Silver FISU.svg11 lutego1966Włochy SestriereLago LosettaK-60Andrzej Sztolf63,0 m64,0 m208,0 pkt.10,9 pkt.Yukio Kasaya
10.11 lutego1966Włochy SestriereLago LosettaK-60Franciszek Kłaput60,0 m58,5 m180,9 pkt.38,0 pkt.Yukio Kasaya
2.Silver FISU.svg11 marca1989 SofiaChernia KosK-70Jarosław Mądry84,5 m83,5 m203,6 pkt.17,4 pkt.Heiko Hunger
2.Silver FISU.svg7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Bartłomiej Gąsienica-Sieczka78,5 m81,5 m210,0 pkt.7,8 pkt.Naoto Itō
6.7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Jarosław Mądry75,5 m80,0 m191,8 pkt.26,0 pkt.Naoto Itō
8.7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Stanisław Ustupski75,0 m74,5 m178,2 pkt.39,6 pkt.Naoto Itō
6.14 lutego1993Polska ZakopaneWielka KrokiewK-116Jarosław Mądry108,0 m102,5 m188,9 pkt.40,7 pkt.Yukitaka Fukita
10.14 lutego1993Polska ZakopaneWielka KrokiewK-116Bartłomiej Gąsienica-Sieczka97,0 m89,0 m144,6 pkt.85,0 pkt.Yukitaka Fukita
1.Gold FISU.svg26 stycznia1997Korea Południowa MujuChonjuK-90Łukasz Kruczek100,0 m92,5 m253,5 pkt.
11.2 lutego1997Korea Południowa MujuChonjuK-120Łukasz Kruczek119,5 m118,0 m224,0 pkt.56,1 pkt.Yoshiharu Ikeda
1.Gold FISU.svg23 stycznia1999Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90Łukasz Kruczek89,0 m88,5 m229,5 pkt.Fabian Ebenhoch[85]
6.29 stycznia1999Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 AK-120Łukasz Kruczek116,0 m108,3 pkt.Siarhiej Babrou
1.Gold FISU.svg9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Łukasz Kruczek89,5 m92,5 m249,0 pkt.
11.9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Krystian Długopolski80,5 m84,0 m215,5 pkt.33,5Łukasz Kruczek
12.9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Mariusz Maciaś78,5 m86,0 m215,0 pkt.34,0Łukasz Kruczek
1.Gold FISU.svg13 lutego2001Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120Łukasz Kruczek124,5 m100,0 m198,6 pkt.
3.Bronze FISU.svg17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Krystian Długopolski92,5 m88,0 m229,5 pkt.15,5 pkt.Kang Chil-ku
9.17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Łukasz Kruczek88,5 m84,5 m212,5 pkt.32,5 pkt.Kang Chil-ku
10.17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Grzegorz Śliwka88,5 m82,5 m207,5 pkt.37,5 pkt.Kang Chil-ku
6.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Krystian Długopolski119,0 m114,0 m212,9 pkt.27,1 pkt.Jernej Damjan
8.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Tomasz Pochwała117,5 m113,0 m204,9 pkt.35,1 pkt.Jernej Damjan
9.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Łukasz Kruczek118,0 m108,0 m201,8 pkt.38,2 pkt.Jernej Damjan
10.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Grzegorz Śliwka109,0 m116,0 m197,5 pkt.42,5 pkt.Jernej Damjan
8.13 stycznia2005Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Krystian Długopolski89,5 m89,5 m227,0 pkt.28,0 pkt.Manuel Fettner
7.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Rafał Śliż119,5 m120,5 m227,0 pkt.25,2 pkt.Manuel Fettner
8.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Krystian Długopolski118,5 m120,0 m225,3 pkt.26,9 pkt.Manuel Fettner
9.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Marcin Bachleda121,0 m115,5 m221,7 pkt.30,5 pkt.Manuel Fettner
15.19 stycznia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106Krystian Długopolski93,5 m96,5 m227,0 pkt.38,5 pkt.Dmitrij Ipatow
2.Silver FISU.svg21 lutego2009 YabuliDragon HillK-90HS-100Marcin Bachleda97,0 m96,5 m257,5 pkt.3,5 pkt.Kim Hyun-ki
10.23 lutego2009 YabuliDragon HillK-125HS-140Marcin Bachleda128,0 m105,0 m193,9 pkt.53,9 pkt.David Unterberger
11.23 lutego2009 YabuliDragon HillK-125HS-140Tomisław Tajner111,5 m121,0 m190,0 pkt.57,8 pkt.David Unterberger
2.Silver FISU.svg29 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-125HS-140Maciej Kot135,0 m139,5 m281,9 pkt.3,8 pkt.Matej Dobovšek
13.29 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-125HS-140Jakub Kot116,5 m126,0 m235,0 pkt.50,7 pkt.Matej Dobovšek
2.Silver FISU.svg31 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Maciej Kot101,0 m99,5 m254,9 pkt.14,1 pkt.Matej Dobovšek
2.Silver FISU.svg14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Krzysztof Biegun100,0 m101,5 m267,2 pkt.3,1 pkt.Sami Niemi
7.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Bartłomiej Kłusek102,0 m88,5 m248,8 pkt.21,5 pkt.Sami Niemi
9.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Andrzej Zapotoczny95,0 m102,5 m247,3 pkt.23,0 pkt.Sami Niemi
10.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Aleksander Zniszczoł95,5 m102,0 m247,2 pkt.23,1 pkt.Sami Niemi
1.Gold FISU.svg20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Krzysztof Biegun129,0 m127,0 m278,6 pkt.
8.20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Aleksander Zniszczoł122,0 m122,5 m250,7 pkt.27,9 pkt.Krzysztof Biegun
9.20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Bartłomiej Kłusek120,5 m127,5 m249,7 pkt.28,9 pkt.Krzysztof Biegun
7.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Stanisław Biela91,5 m91,0 m228,0 pkt.20,8 pkt.Władimir Zografski
8.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Andrzej Zapotoczny89,0 m91,0 m224,8 pkt.24,0 pkt.Władimir Zografski
15.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Jakub Kot87,5 m88,0 m212,1 pkt.36,7 pkt.Władimir Zografski
7.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Przemysław Kantyka98,0 m97,0 m252,8 pkt.13,0 pkt.Naoki Nakamura
14.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Stanisław Biela96,5 m95,0 m247,5 pkt.18,3 pkt.Naoki Nakamura

Osiągnięcia w skokach kobiet

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
7.26 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106[clxxii]87,5 m (A. Twardosz)631,2 pkt.328,1 pkt.Austria

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
9.3 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[clxxiii]81,5 m (K. Rajda)163,5 pkt.569,6 pkt.Słowenia
8.26 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[clxxiv]85,5 m (K. Karpiel)701,4 pkt.210,8 pkt.Rosja
7.7 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[clxxv]95,0 m (K. Rajda)642,1 pkt.158,6 pkt.Austria
6.12 lutego2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[clxxvi]88,0 m (A. Twardosz)749,0 pkt.134,6 pkt.Austria

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego kobiet

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
14[86].2013/2014Joanna Szwab120 pkt.260122178 pkt.Nina Lussi
13[87].2017/2018Magdalena Pałasz84 pkt.460024331 pkt.Lidija Jakowlewa
2[88].2018/2019Kamila Karpiel239 pkt.4602447 pkt.Katra Komar
13[88].2018/2019Kinga Rajda155 pkt.46004491 pkt.Katra Komar

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” końcowych klasyfikacji FIS Cup

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody„1”„3”„10”„30”StrataZwycięzca
13.2012/2013Joanna Szwab72 pkt.240022140 pkt.Sofja Tichonowa
13.2014/2015Magdalena Pałasz126 pkt.6100016309 pkt.Gianina Ernst
1.2015/2016Kinga Rajda376 pkt.881467
4.2015/2016Magdalena Pałasz201 pkt.680146175 pkt.Kinga Rajda
9.2015/2016Joanna Szwab163 pkt.680046213 pkt.Kinga Rajda
14.2015/2016Paulina Cieślar132 pkt.480024244 pkt.Kinga Rajda
2.2016/2017Kinga Rajda350 pkt.6132346151 pkt.Daniela Haralambie
15.2016/2017Anna Twardosz153 pkt.7130027332 pkt.Daniela Haralambie
6.[89]2017/2018Kamila Karpiel247 pkt.6130246333 pkt.Nika Križnar
7.[89]2017/2018Anna Twardosz224 pkt.8130048356 pkt.Nika Križnar
10.[89]2017/2018Kinga Rajda203 pkt.8130128377 pkt.Nika Križnar
7.[90]2018/2019Anna Twardosz191 pkt.6120225295 pkt.Daniela Haralambie
5.2019/2020Kinga Rajda339 pkt.8161278310 pkt.Klára Ulrichová

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.29 sierpnia2015Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda81,0 m84,5 m170,0 pkt.
2.9 lipca2016Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda90,0 m97,5 m210,5 pkt.
3.10 lipca2016Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda96,0 m88,5 m211,0 pkt.
4.22 grudnia2019Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Kinga Rajda97,0 m99,0 m231,7 pkt.

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” mistrzostw świata juniorek

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
12.23 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Kinga Rajda77,5 m86,0 m164,8 pkt.44,2 pkt.Chiara Hölzl
13.1 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100Kinga Rajda80,5 m84,0 m195,6 pkt.44,2 pkt.Manuela Malsiner
8.5 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Kinga Rajda83,5 m100,0 m192,8 pkt.46,1 pkt.Marita Kramer
8.11 lutego2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Anna Twardosz84,0 m85,0 m190,0 pkt.49,0 pkt.Thea Minyan Bjørseth

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” uniwersjady

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
6.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Magdalena Pałasz90,5 m82,5 m177,4 pkt.35,2 pkt.Haruka Iwasa

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” igrzyskach olimpijskich młodzieży

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
14.14 stycznia2012Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-68HS-75Magdalena Pałasz40,5 m43,5 m77,7 pkt.191,6 pkt.Sara Takanashi
7.16 lutego2016Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-90HS-100Kinga Rajda83,5 m84,5 m181,7 pkt.67,6 pkt.Ema Klinec

Trenerzy męskiej reprezentacji

Lp.TrenerLataŹródła
1. Mieczysław Kozdruń1950–1967
2. Antoni Wieczorek1967–1969
3. Janusz Fortecki1969–1976
4.Polska Tadeusz Kołder1976–1981
5.Polska Lech Nadarkiewicz1981–1990/91
6.Polska Jarosław Węgrzynkiewicz1990/91–1992[91]
7.Polska Piotr Pawlusiak1992–1994[92]
8.Czechy Pavel Mikeska00.10.1994–06.01.1999
9.Polska Piotr Fijas10.01.1999–30.04.1999
10.Polska Apoloniusz Tajner01.06.1999–30.04.2004
11.Austria Heinz Kuttin30.04.2004–30.04.2006
12.Finlandia Hannu Lepistö30.04.2006–11.03.2008
Polska Łukasz Kruczek11.03.2008–28.03.2008
13.Polska Łukasz Kruczek28.03.2008–24.03.2016
14.Austria Stefan Horngacher24.03.2016–24.03.2019
15.Czechy Michal Doležal24.03.2019–

Zobacz też

Uwagi

  1. Konkurs nieoficjalny, pokazowy.
  2. Ex aequo z Piotrem Żyłą.
  3. Ex aequo z Kamilem Stochem.

Składy drużyn

  1. a b c d e Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień.
  2. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner.
  3. a b Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch.
  4. a b c Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.
  5. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Kamil Stoch.
  6. a b c d Skład zespołu: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  7. Skład zespołu: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  8. Skład zespołu: Tadeusz Pawlusiak, Stanisław Gąsienica-Daniel, Józef Przybyła, Adam Krzysztofiak.
  9. Skład zespołu: Piotr Fijas, Stanisław Kawulok, Bogdan Zwijacz (W konkursie drużynowym liczyły się trzy najlepsze wyniki. Możliwe więc były zespoły trzyosobowe).
  10. Skład zespołu: Tadeusz Bafia, Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Piotr Fijas.
  11. Skład zespołu: Jan Kowal, Jarosław Mądry, Bogdan Papierz (W konkursie drużynowym liczyły się trzy najlepsze wyniki. Możliwe więc były zespoły trzyosobowe.).
  12. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień.
  13. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień.
  14. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Wojciech Skupień.
  15. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Tomisław Tajner.
  16. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch.
  17. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch.
  18. Skład zespołu:Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Piotr Żyła.
  19. a b c Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła.
  20. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  21. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch.
  22. a b c d e f Skład zespołu: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch.
  23. a b c d Skład zespołu: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  24. Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.
  25. Skład zespołu: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel, Kamil Stoch.
  26. Skład zespołu: Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki.
  27. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Wojciech Skupień.
  28. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch.
  29. Skład zespołu: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Stefan Hula.
  30. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.
  31. Skład zespołu: Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Jarosław Mądry, Alojzy Moskal.
  32. Skład zespołu: Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Andrzej Młynarczyk, Alojzy Moskal.
  33. Skład zespołu: Andrzej Młynarczyk, Wojciech Skupień, Stanisław Styrczula, Robert Zygmuntowicz.
  34. Skład zespołu: Robert Mateja, Bartłomiej Gąsienica-Sieczka, Wojciech Skupień, Robert Zygmuntowicz.
  35. Skład zespołu: Marek Gwóźdź, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień.
  36. a b Skład zespołu: Aleksander Bojda, Marek Gwóźdź, Adam Małysz, Wojciech Skupień.
  37. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Andrzej Młynarczyk, Wojciech Skupień.
  38. a b c d Skład zespołu: Robert Mateja, Adam Małysz, Wojciech Skupień, Grzegorz Śliwka.
  39. Skład zespołu: Robert Mateja, Wojciech Skupień, Łukasz Kruczek, Adam Małysz.
  40. Skład zespołu: Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Łukasz Kruczek, Adam Małysz.
  41. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Krystian Długopolski, Grzegorz Śliwka, Marcin Bachleda.
  42. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Adam Małysz.
  43. Skład zespołu: Robert Mateja, Łukasz Kruczek, Tomisław Tajner, Adam Małysz.
  44. Skład zespołu: Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda, Adam Małysz.
  45. Skład zespołu: Wojciech Skupień, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz.
  46. Skład zespołu: Robert Mateja, Stefan Hula, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz.
  47. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz.
  48. Skład zespołu: Robert Mateja, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Adam Małysz.
  49. Skład zespołu: Kamil Stoch, Stefan Hula, Robert Mateja, Adam Małysz.
  50. a b Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Adam Małysz.
  51. Skład zespołu: Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Adam Małysz.
  52. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Adam Małysz.
  53. Skład zespołu: Rafał Śliż, Kamil Stoch, Stefan Hula, Adam Małysz.
  54. a b c d Skład zespołu: Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula, Adam Małysz.
  55. Skład zespołu: Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, Adam Małysz.
  56. Skład zespołu: Łukasz Rutkowski, Jakub Kot, Marcin Bachleda, Adam Małysz.
  57. Skład zespołu: Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus, Marcin Bachleda.
  58. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Adam Małysz.
  59. a b Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Adam Małysz.
  60. Skład zespołu: Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz.
  61. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz.
  62. Skład zespołu: Jan Ziobro, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch.
  63. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  64. a b c Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch.
  65. Skład zespołu: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch.
  66. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch.
  67. Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot.
  68. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch.
  69. Skład zespołu: Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  70. Skład zespołu: Krzysztof Biegun, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka.
  71. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch.
  72. Skład zespołu: Piotr Żyła, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  73. Skład zespołu: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Kamil Stoch.
  74. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Kamil Stoch.
  75. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Kamil Stoch.
  76. Skład zespołu: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Jan Ziobro.
  77. Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  78. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Kamil Stoch.
  79. Skład zespołu: Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch.
  80. Skład zespołu: Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula.
  81. Skład zespołu: Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula, Kamil Stoch.
  82. Skład zespołu: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Stefan Hula.
  83. Skład zespołu: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula.
  84. Skład zespołu: Maciej Kot, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Kamil Stoch.
  85. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot.
  86. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  87. a b c d Skład zespołu: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  88. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.
  89. Skład zespołu: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  90. Skład zespołu: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła.
  91. a b c d e Skład zespołu: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.
  92. Skład zespołu: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  93. Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki.
  94. Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Dawid Kubacki.
  95. Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  96. Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki.
  97. Skład zespołu: Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny, Paweł Wąsek.
  98. Skład zespołu: Joanna Szwab, Maciej Kot, Magdalena Pałasz, Kamil Stoch.
  99. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki.
  100. Skład zespołu: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla, Dawid Kubacki.
  101. Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Krystian Długopolski, Wojciech Skupień, Adam Małysz.
  102. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Robert Mateja.
  103. Skład zespołu: Tomasz Pochwała, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień.
  104. Skład zespołu: Wojciech Tajner, Grzegorz Sobczyk, Tomisław Tajner, Wojciech Skupień.
  105. Skład zespołu: Wojciech Tajner, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz.
  106. Skład zespołu: Robert Mateja, Wojciech Skupień, Wojciech Tajner, Adam Małysz.
  107. Skład zespołu: Robert Mateja, Krystian Długopolski, Rafał Śliż, Adam Małysz.
  108. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz.
  109. Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Maciej Kot, Adam Małysz.
  110. Skład zespołu: Maciej Kot, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Adam Małysz.
  111. Skład zespołu: Kamil Stoch, Maciej Kot, Marcin Bachleda, Adam Małysz.
  112. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Adam Małysz.
  113. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  114. a b c Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  115. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  116. a b Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.
  117. Skład zespołu: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot.
  118. Skład zespołu: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot.
  119. Skład zespołu: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła.
  120. Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.
  121. Skład zespołu: Bartłomiej Gąsienica-Sieczka, Robert Mateja, Andrzej Młynarczyk, Stanisław Styrczula.
  122. Skład zespołu: Robert Mateja, Stanisław Styrczula, Wojciech Skupień.
  123. Skład zespołu: Mariusz Dunat, Wojciech Skupień, Mariusz Szturc, Robert Zygmuntowicz.
  124. Skład zespołu: Adam Małysz, Wojciech Skupień, Władysław Styrczula, Robert Zygmuntowicz.
  125. Skład zespołu: Aleksander Bojda, Adam Małysz, Mirosław Grzybowski, Marek Gwóźdź.
  126. Skład zespołu: Aleksander Bojda, Andrzej Galica, Andrzej Karpiel, Marcin Sitarz.
  127. Skład zespołu: Daniel Bachleda, Krystian Długopolski, Andrzej Galica, Grzegorz Śliwka.
  128. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Andrzej Galica, Mariusz Maciaś, Grzegorz Śliwka.
  129. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Mariusz Maciaś, Grzegorz Sobczyk, Tomisław Tajner.
  130. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Paweł Kruczek, Grzegorz Śliwka, Tomisław Tajner.
  131. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Kamil Stoch, Paweł Kruczek, Tomasz Pochwała.
  132. Skład zespołu: Marcin Mąka, Stefan Hula, Krzysztof Styrczula, Mateusz Rutkowski (Stefan Hula został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon).
  133. Skład zespołu: Andrzej Dorula, Jan Ciapała, Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski.
  134. Skład zespołu: Dawid Kowal, Stefan Hula, Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski.
  135. Skład zespołu: Wojciech Topór, Paweł Urbański, Piotr Żyła, Kamil Stoch.
  136. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Sebastian Toczek, Dawid Kowal, Łukasz Rutkowski.
  137. Skład zespołu: Kamil Kowal, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski.
  138. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Dawid Kowal, Maciej Kot, Łukasz Rutkowski.
  139. Skład zespołu: Jakub Kot, Maciej Kot, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny.
  140. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus.
  141. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Tomasz Byrt, Klemens Murańka, Andrzej Zapotoczny.
  142. Skład zespołu: Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł.
  143. Skład zespołu: Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka.
  144. Skład zespołu: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka.
  145. Skład zespołu: Krzysztof Leja, Adam Ruda, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka.
  146. Skład zespołu: Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dominik Kastelik, Przemysław Kantyka.
  147. Skład zespołu: Dominik Kastelik, Bartosz Czyż, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek.
  148. Skład zespołu: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch.
  149. Skład zespołu: Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Paweł Wąsek.
  150. Skład zespołu: Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch.
  151. Skład zespołu: Joanna Szwab, Łukasz Podżorski, Kinga Rajda, Przemysław Kantyka.
  152. Skład zespołu: Kinga Rajda, Dawid Jarząbek, Anna Twardosz, Paweł Wąsek.
  153. Skład zespołu: Kinga Rajda, Paweł Wąsek, Joanna Kil, Tomasz Pilch.
  154. Skład zespołu: Kinga Rajda, Tomasz Pilch, Kamila Karpiel, Paweł Wąsek.
  155. Skład zespołu: Kamila Karpiel, Adam Niżnik, Kinga Rajda, Tomasz Pilch.
  156. Skład zespołu: Marek Tucznio, Stanisław Ustupski, Jarosław Mądry, Bartłomiej Gąsienica-Sieczka.
  157. Skład zespołu: Mariusz Maciaś, Marcin Sitarz, Krystian Długopolski, Łukasz Kruczek.
  158. Skład zespołu: Grzegorz Śliwka, Łukasz Kruczek, Krystian Długopolski.
  159. Skład zespołu: Grzegorz Sobczyk, Rafał Śliż, Marcin Bachleda, Krystian Długopolski.
  160. Skład zespołu: Krzysztof Styrczula, Tomisław Tajner, Krystian Długopolski.
  161. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda.
  162. Skład zespołu: Jakub Kot, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, Maciej Kot.
  163. Skład zespołu: Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun.
  164. Skład zespołu: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Jakub Kot.
  165. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka.
  166. Skład zespołu: Magdalena Pałasz, Przemysław Kantyka.
  167. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek, Robert Mateja, Tomasz Pochwała.
  168. Skład zespołu: Paweł Kruczek, Maciej Maciusiak, Grzegorz Śliwka, Tomisław Tajner.
  169. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek, Tomasz Pochwała, Wojciech Skupień.
  170. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Maciej Maciusiak, Grzegorz Sobczyk, Grzegorz Śliwka.
  171. Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Tomisław Tajner, Wojciech Skupień, Marcin Bachleda.
  172. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Kamila Karpiel.
  173. Skład zespołu: Kinga Rajda, Joanna Kil, Kamila Karpiel, Anna Twardosz.
  174. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Kil, Kamila Karpiel.
  175. Skład zespołu: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel, Anna Twardosz.
  176. Skład zespołu: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kamila Karpiel.

Przypisy

  1. Alicja Kosman: Znamy skład grup szkoleniowych PZN na sezon 2013/14. Polski Związek Narciarski, 2013-05-22. [dostęp 2021-05-26].
  2. Dominik Formela: Znamy polskie kadry na sezon olimpijski!. skijumping.pl, 2021-05-06. [dostęp 2021-05-07].
  3. Nagano / Hakuba, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  4. RESULTS / RÉSULTATS TEAM K120 – FINAL ROUND K120 PAR ÉQUIPE – MANCHE FINALE (ang.). FIS-ski. [dostęp 2015-02-01].
  5. FINAL RESULTS / RÉSULTATS DÉFINITIFS PRAGELATO MON 20 FEB 2006 / LUN 20 FEV 2006 (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  6. FINAL RESULTS / RÉSULTATS DÉFINITIFS MON 22 FEB 2010 / LUN 22 FÉV 2010 (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  7. FINAL RESULTS MON 17 FEB 2014 (ang.). [dostęp 2014-02-17].
  8. a b Adrian Dworakowski: Polacy w konkursach drużynowych. Skijumping.pl, 2009-12-01. [dostęp 2011-05-15].
  9. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 1987 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  10. Lahti FIN 1989.02.22 MS Dr (pol.). wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2015-02-01].
  11. Trondheim, Mistrzostwa Świata 1997 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  12. Ramsau / Bischofshofen, Mistrzostwa Świata 1999 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  13. Lahti, Mistrzostwa Świata 2001 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  14. Lahti, Mistrzostwa Świata 2001 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  15. Predazzo, Mistrzostwa Świata 2003 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  16. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 2005 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  17. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 2005 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  18. Paweł Stawowczyk: MŚ: Austria zdobywa złoto (pol.). Skokinarciarskie.pl, 2007-02-2005. [dostęp 2011-05-15].
  19. Andrzej Mysiak: MŚ: Austria najlepsza, Polska tuż za podium! (pol.). Skokinarciarskie.pl, 2009-02-28. [dostęp 2011-05-15].
  20. Oslo, Mistrzostwa Świata 2011 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  21. Oslo, Mistrzostwa Świata 2011 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  22. Planica, Mistrzostwa Świata w lotach 2004 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  23. Bad Mitterndorf, Mistrzostwa Świata w lotach 2006 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  24. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata w lotach 2008 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  25. Planica, Mistrzostwa Świata w lotach 2010 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  26. Vikersund, Mistrzostwa Świata w lotach 2012 (ang.). Fis-ski.com. [dostęp 2012-02-26].
  27. Tauplitz, Mistrzostwa Świata w lotach 2016 (ang.). Fis-ski.com. [dostęp 2016-01-17].
  28. Kamil Stoch oddał skok na odległość 134,5 m. Został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  29. a b c d Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 zawodnicy oddawali trzy skoki, z czego zaliczano dwie najlepsze próby.
  30. Głównym miastem igrzysk było Grenoble.
  31. Głównym miastem igrzysk było Nagano.
  32. a b Głównym miastem igrzysk było Salt Lake City.
  33. a b Głównym miastem igrzysk był Turyn.
  34. a b c Głównym miastem igrzysk było Vancouver.
  35. a b c d e f Głównym miastem igrzysk było Soczi.
  36. a b c Głównym miastem Igrzysk był Pekin
  37. a b Mistrzostwa świata były organizowane w Wysokich Tatrach.
  38. a b c d e f g h i j k Seria konkursowa została odwołana.
  39. FIS Grand Prix Ski-Jumping 2nd Grand Prix Competition Val di Fiemme Plastic (ITA) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  40. FIS Grand Prix Ski-Jumping 1nd Grand Prix Competition Hinterzarten (GER) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  41. Szczyrk POL 1992.02.23 EC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  42. Zakopane POL 1994.03.10 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  43. Strbske Pleso SVK 1994.03.13 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  44. Bad Goisern AUT 1996.01.07 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  45. Falun SWE 1996.03.10 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  46. Muju KOR 1996.09.26 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  47. Muju KOR 1996.09.27 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  48. Zakopane POL 1997.08.17 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  49. Liberec CZE 1998.01.24 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  50. Zakopane POL 1998.08.16 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  51. Oberstdorf GER 2000.07.29 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  52. Titisee-Neustadt GER 2003.01.26 COC/SchTu (pol.). [dostęp 2015-02-01].
  53. FIS Continental Cup Ski-Jumping 6th COC Competition Planica (SVN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  54. FIS Continental Cup Ski-Jumping 9th FIS COC Competition Engelberg (CHE) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  55. FIS COC Ski-Jumping 2005/2006 14th Continental Cup Competition Sapporo (JPN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  56. FIS COC Ski-Jumping 2005/2006 19th Continental Cup Competition Villach (AUT) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  57. FIS Continental Cup Ski-Jumping 11th Competition Sapporo (JPN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  58. FIS Continental Cup Ski-Jumping 29th Competition Vikersund (NOR) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  59. FIS Continental Cup Ski Jumping 17th Continental Cup Competition Kranj (SLO) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  60. FIS Continental Cup Ski Jumping 6th Continental Cup Competition Otepaa (EST) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  61. FIS Continental Cup Ski Jumping 24th Continental Cup Competition Wisła (POL) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  62. FIS Continental Cup Ski Jumping 28th Continental Cup Competition Kuusamo (FIN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  63. FIS Continental Cup Ski Jumping 19th Continental Cup Competition Planica (SLO) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  64. FIS Continental Cup Ski Jumping 20th Continental Cup Competition Iron Mountain,MI (USA) (ang.). [dostęp 2014-03-12].
  65. FIS Continental Cup Ski Jumping 8th Continental Cup Competition Wisla (POL) (ang.). [dostęp 2015-01-10].
  66. FIS Continental Cup Ski Jumping 8th Continental Cup Competition Wisla (POL) (ang.). [dostęp 2015-01-11].
  67. FIS Continental Cup Ski Jumping 14th Continental Cup Competition Planica (SLO) (ang.). [dostęp 2015-01-25].
  68. FIS Continental Cup Ski Jumping 15th Continental Cup Competition Zakopane (POL) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  69. FIS Continental Cup Ski Jumping 17th Continental Cup Competition Brotterode (GER) (ang.). [dostęp 2015-02-08].
  70. FIS Continental Cup Ski Jumping 27th Continental Cup Competition Casino Arena Seefeld (AUT) (ang.). [dostęp 2015-03-07].
  71. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Rena (NOR) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – FRI 11 DEC 2015 (ang.). data.fis-ski.com, 2015-12-11. [dostęp 2015-12-11].
  72. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Rena (NOR) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – FRI 11 DEC 2015 (ang.). data.fis-ski.com, 2015-12-11. [dostęp 2017-04-01].
  73. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Whistler Olympic Park (CAN) – NORMAL HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – SAT 09 DEC 2017 (ang.). data.fis-ski.com, 2017-12-09. [dostęp 2018-03-18].
  74. FIS Continental Cup Ski Jumping – 3rd Continental Cup Competition – Ruka (FIN) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – SAT 16 DEC 2017 (ang.). data.fis-ski.com, 2017-12-16. [dostęp 2018-03-18].
  75. Continental Cup – Zakopane (POL) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-17. [dostęp 2019-03-17].
  76. Continental Cup – Chaikovsky (RUS) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-23. [dostęp 2019-03-24].
  77. Continental Cup – Chaikovsky (RUS) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-24. [dostęp 2019-03-24].
  78. Continental Cup – Sapporo Okurayama (JPN) (ang.). fis-ski.com, 2020-01-26. [dostęp 2020-01-26].
  79. Continental Cup – Val di Fiemme (ITA) (ang.). fis-ski.com, 2020-02-22. [dostęp 2020-02-23].
  80. Continental Cup – Val di Fiemme (ITA) (ang.). fis-ski.com, 2020-02-23. [dostęp 2020-02-23].
  81. Continental Cup – Engelberg (SUI) (ang.). fis-ski.com, 2020-12-27. [dostęp 2021-01-01].
  82. Ex aequo z Klemensem Murańką.
  83. Ex aequo z Grzegorzem Miętusem.
  84. Skok zakończony upadkiem.
  85. Wręczono dwa złote medale.
  86. Cup Standings (ang.). [dostęp 2014-03-16].
  87. Puchar Kontynentalny kobiet 2017/2018, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  88. a b Puchar Kontynentalny kobiet 2018/2019, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  89. a b c FIS Cup kobiet 2017/2018, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  90. FIS Cup kobiet 2018/2019, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  91. Mikołaj Szuszkiewicz: Cierpliwość jest najważniejsza (pol.). Hill Size Magazine, 2017-03-03. [dostęp 2017-09-10].
  92. Zmarł Piotr Pawlusiak (pol.). pzn.pl, 2017-09-07. [dostęp 2017-09-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-06)].

Linki zewnętrzne