Roman Koudelka

Roman Koudelka
Ilustracja
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Data i miejsce urodzenia9 lipca 1989
Turnov, Czechosłowacja
KlubLSK Lomnice nad Popelkou
Wzrost166 cm[1]
Debiut w PŚ24 listopada 2006 w Ruce (31. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ16 grudnia 2006 w Engelbergu (30. miejsce)
Pierwsze podium w PŚ9 stycznia 2011 w Harrachovie (3. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ23 listopada 2014 w Klingenthal
Rekord życiowy229,0 m na Letalnicy w Planicy (23 marca 2017)[2]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy
Mistrzostwa świata juniorów
złotoPlanica 2007indywidualnie

Roman Koudelka (ur. 9 lipca 1989 w Turnovie) – czeski skoczek narciarski, reprezentant klubu LSK Lomnice nad Popelkou, mistrz świata juniorów z 2007, olimpijczyk.

Przebieg kariery

W 2007 w Planicy na skoczni Bloudkova Velikanka został mistrzem świata juniorów. Pierwszy raz punkty w Pucharze Świata zdobył w sezonie 2006/2007 na skoczni w Engelbergu. Nie udało mu się zakwalifikować do konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach w Oberstdorfie w 2008.

Na podium zawodów PŚ po raz pierwszy stanął w sezonie 2010/2011. 9 stycznia 2011 podczas konkursu w Harrachovie zajął 3. miejsce. Tego dnia Koudelka ustanowił swój ówczesny rekord życiowy skacząc na mamuciej skoczni – Čerťáku – 211 metrów.

8 grudnia 2011 podczas treningu przed konkursem Pucharu Świata w Harrachovie przez pęknięte wiązania, nie ustał skoku i doznał potłuczenia kręgosłupa szyjnego oraz wstrząśnienia mózgu[3].

23 listopada 2014 na rozpoczęcie sezonu w Klingenthal zwyciężył po raz pierwszy w karierze w zawodach Pucharu Świata[4].

Skacze na nartach firmy Fisher, a jego trenerem jest obecny szkoleniowiec reprezentacji Czech, Vasja Bajc.

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2010 Kanada Vancouver/Whistler12. miejsce (K-95), 23. miejsce (K-125)
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana16. miejsce (K-95), 19. miejsce (K-125)
2018 Korea Południowa Pjongczang25. miejsce (K-98), 25. miejsce (K-125)
2022 Pekin/Zhangjiakou18. miejsce (K-95), 41. miejsce (K-125)

Drużynowo

2010 Kanada Vancouver/Whistler7. miejsce[a]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana7. miejsce[b]
2018 Korea Południowa Pjongczang10. miejsce[c]
2022 Pekin/Zhangjiakou7. miejsce (drużyna mieszana/K-95)[d], 9. miejsce[e]

Starty R. Koudelki na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
12.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106indywid.101,5 m100,5 m252,0 pkt24,5 pktSimon Ammann
23.20 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140indywid.117,5 m125,0 m208,5 pkt75,1 pktSimon Ammann
7.22 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140druż.[a]131,0 m135,5 m981,8 pkt (258,7 pkt)126,1 pktAustria
16.9 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-95HS-106indywid.98,5 m99,5 m246,8 pkt31,2 pktKamil Stoch
19.15 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140indywid.128,0 m125,5 m243,5 pkt35,2 pktKamil Stoch
7.17 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140druż.[b]122,5 m130,5 m967,8 pkt (248,2 pkt)73,6 pktNiemcy
25.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109indywid.98,0 m103,0 m209,2 pkt50,1 pktAndreas Wellinger
25.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142indywid.125,5 m122,0 m223,0 pkt62,7 pktKamil Stoch
10.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142druż.[c]124,0 m370,1 pkt (111,5 pkt)728,4 pktNorwegia
18.6 lutego2022 ZhangjiakouSnow RuyiK-95HS-106indywid.102,0 m97,5 m249,5 pkt25,5 pktRyōyū Kobayashi
7.7 lutego2022 ZhangjiakouSnow RuyiK-95HS-106druż. mix.[d]93,0 m92,5 m722,8 pkt (215,0 pkt)278,7 pktSłowenia
41.12 lutego2022 ZhangjiakouSnow RuyiK-125HS-140indywid.124,0 m108,7 pkt187,4 pktMarius Lindvik
9.14 lutego2022 ZhangjiakouSnow RuyiK-125HS-140druż.[e]107,5 m279,5 pkt (76,4 pkt)663,2 pktAustria

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2007 Japonia Sapporo25. miejsce (K-120), 25. miejsce (K-90)
2009 Czechy Liberec9. miejsce (K-90), 9. miejsce (K-120)
2011 Norwegia Oslo35. miejsce (K-95), 22. miejsce (K-120)
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo29. miejsce (K-95), 30. miejsce (K-120)
2015 Szwecja Falun4. miejsce (K-90), 8. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti14. miejsce (K-90), nie zakwalifikował się (K-116)[5]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck22. miejsce (K-120), 15. miejsce (K-99)

Drużynowo

2007 Japonia Sapporo9. miejsce[f]
2009 Czechy Liberec5. miejsce[g]
2011 Norwegia Oslo7. miejsce (K-95)[h], 8. miejsce (K-120)[i]
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo7. miejsce (K-120)[j]
2015 Szwecja Falun8. miejsce (K-120)[k]
2017 Finlandia Lahti9. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[l], 7. miejsce (K-116)[m]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck8. miejsce (K-120)[n], 9. miejsce (drużyna mieszana/K-99)[o]

Starty R. Koudelki na mistrzostwach świata – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
25.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134indywid.108,5 m119,0 m198,0 pkt68,1 pktSimon Ammann
9.25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134druż.[f]115,5 m373,8 pkt (102,9 pkt)626,4 pktAustria
25.3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98indywid.89,5 m87,5 m216,5 pkt60,5 pktAdam Małysz
9.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100indywid.96,5 m97,0 m258,5 pkt23,5 pktWolfgang Loitzl
9.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134indywid.128,0 m131,4 pkt9,9 pktAndreas Küttel
5.28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134druż.[g]124,0 m118,0 m963,3 pkt (234,1 pkt)71,0 pktAustria
35.26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106indywid.89,5 m99,2 pkt170,0 pktThomas Morgenstern
7.27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106druż.[h]99,5 m102,0 m917,9 pkt (238,5 pkt)107,6 pktAustria
22.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134indywid.118,5 m125,0 m231,8 pkt45,7 pktGregor Schlierenzauer
8.5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134druż.[i]106,0 m387,7 pkt (78,7 pkt)112,3 pktAustria
29.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106indywid.94,0 m91,5 m213,3 pkt49,3 pktAnders Bardal
30.28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134indywid.120,5 m121,5 m250,5 pkt45,3 pktKamil Stoch
7.2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134druż.[j]118,0 m124,5 m1022,1 pkt (256,4 pkt)113,8 pktAustria
4.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100indywid.93,5 m93,5 m242,7 pkt10,0 pktRune Velta
8.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134indywid.123,5 m124,5 m233,6 pkt35,1 pktSeverin Freund
8.28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134druż.[k]116,0 m120,5 m692,0 pkt (177,2 pkt)180,6 pktNorwegia
14.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100indywid.93,0 m92,5 m244,7 pkt26,1 pktStefan Kraft
9.26 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100druż. mix.[l]94,0 m403,3 pkt (123,0 pkt)632,2 pktNiemcy
2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130indywid.98,5 m72,0 pktNie zakwalifikował się.
7.4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130druż.[m]119,5 m113,0 m922,7 pkt (239,1 pkt)181,5 pktPolska
22.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130indywid.120,5 m120,5 m220,1 pkt59,3 pktMarkus Eisenbichler
8.24 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130druż.[n]120,5 m122,0 m818,4 pkt (226,5 pkt)169,1 pktNiemcy
15.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109indywid.93,5 m97,5 m202,5 pkt15,8 pktDawid Kubacki
9.2 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109druż. mix.[o]96,0 m374,4 pkt (103,8 pkt)637,8 pktNiemcy

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2008 Niemcy Oberstdorfnie zakwalifikował się[6]
2012 Norwegia Vikersund11. miejsce
2014 Czechy Harrachov6. miejsce
2016 Austria Tauplitz20. miejsce

Drużynowo

2012 Norwegia Vikersund6. miejsce[p]
2016 Austria Tauplitz6. miejsce[q]

Starty R. Koudelki na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
21 lutego2008Niemcy OberstdorfHeini-Klopfer-SkiflugschanzeK-185HS-213indywid.145,0 m112 pktNie zakwalifikował się[6].
11.24-25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225indywid.189,5 m210,0 m[r][r]342,4 pkt66,3 pktRobert Kranjec
6.26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225druż.[p]224,5 m226,5 m1452,1 pkt (424,1 pkt)196,3 pktAustria
6.14-15 marca2014Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205indywid.185,5 m197,0 m[r][r]362,6 pkt28,4 pktSeverin Freund
20.15-16 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225indywid.194,5 m182,0 m202,0 m[r]463,4 pkt176,7 pktPeter Prevc
6.17 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225druż.[q]156,5 m154,5 m1018,4 pkt (210,7 pkt)449,3 pktNorwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2005 Finlandia Rovaniemi8. miejsce
2006 Słowenia Kranj8. miejsce
2007 Włochy Tarvisio/Słowenia Planicazłoty medal

Drużynowo

2005 Finlandia Rovaniemi5. miejsce[s]
2006 Słowenia Kranj15. miejsce[t]
2007 Włochy Tarvisio/Słowenia Planica7. miejsce[u]

Starty R. Koudelki na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
5.23 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100druż.[s]80,0 m85,0 m887,0 pkt (193,5 pkt)95,0 pktSłowenia
43.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100indywid.79,0 m88,5 pkt163,5 pktJoonas Ikonen
14.2 lutego2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109indywid.99,0 m99,0 m222,9 pkt36,7 pktGregor Schlierenzauer
15.4 lutego2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109druż.[t]100,0 m293,5 pkt (113,5 pkt)637,1 pktAustria
1.Gold medal with cup.svg15 marca2007Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90HS-100indywid.99,5 m98,0 m268,0 pkt
7.17 marca2007Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90HS-100druż.[u]100,5 m100,5 m847,0 pkt (275,5 pkt)134,0 pktSłowenia

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2006/200739.
2007/200817.
2008/200916.
2009/201063.
2010/201116.
2011/201210.
2012/201349.
2013/201439.
2014/20157.
2015/201611.
2016/201725.
2017/201857.
2018/201914.
2019/202026.
2020/2021niesklasyfikowany

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaPrzypisy
1.23 listopada2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140138,0 m139,5 m276,4 pkt
2.7 grudnia2014Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-123HS-138140,0 m153,9 pkt
3.21 grudnia2014Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137135,5 m138,5 m289,6 pkt
4.25 stycznia2015Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134133,0 m132,0 m282,9 pkt
5.4 marca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134127,5 m133,0 m269,0 pkt

Miejsca na podium

Sezon PŚ1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem
2010/201111
2011/201211
2012/2013
2013/2014
2014/20154138
2015/201611
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
Suma52411

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.9 stycznia2011Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205208,5 m211,0 m401,2 pkt3.13,3 pktThomas Morgenstern
2.12 lutego2012Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145147,5 m146,5 m270,3 pkt2.6,7 pktAnders Bardal
3.23 listopada2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140138,0 m139,5 m276,4 pkt1.
4.7 grudnia2014Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-123HS-138140,0 m153,9 pkt1.
5.20 grudnia2014Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137128,0 m136,5 m277,1 pkt2.0,6 pktRichard Freitag
6.21 grudnia2014Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137135,5 m138,5 m289,6 pkt1.
7.24 stycznia2015Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134127,5 m130,5 m269,3 pkt3.7,1 pktPeter Prevc
8.25 stycznia2015Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134133,0 m132,0 m282,9 pkt1.
9.1 lutego2015Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145146,0 m139,0 m252,4 pkt3.17,9 pktSeverin Freund
10.8 lutego2015Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142131,5 m140,5 m273,3 pkt3.11,9 pktAnders Fannemel
11.4 marca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134127,5 m133,0 m269,0 pkt1.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

stan na 6 marca 2022

Sezon 2005/2006
RukaRukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoZakopaneZakopaneWillingenLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
----qq----------------0
Sezon 2006/2007
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenVikersundZakopaneOberstdorfOberstdorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtKlingenthalWillingenLahtiKuopioOsloOsloPlanicaPlanicaPlanicapunkty
3141q30333015qq-q26232218829-------87
Sezon 2007/2008
RukaTrondheimTrondheimVillachVillachEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenBischofshofenBischofshofenPredazzoPredazzoHarrachovZakopaneZakopaneSapporoSapporoLiberecLiberecWillingenKuopioKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
q12184413361643011q13201217--17722181036373130411
Sezon 2008/2009
RukaTrondheimTrondheimPragelatoPragelatoEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneWhistlerWhistlerSapporoWillingenKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioLillehammerVikersundPlanicaPlanicapunkty
191222926q1426131922--471616-68-13204017dq9403
Sezon 2009/2010
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfSapporoSapporoZakopaneZakopaneOberstdorfKlingenthalWillingenLahtiKuopioLillehammerOslopunkty
23q4837-q--qq--1933-----313745-20
Sezon 2010/2011
RukaKuopioLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenHarrachovHarrachovSapporoSapporoZakopaneZakopaneZakopaneWillingenKlingenthalOberstdorfVikersundVikersundLahtiPlanicaPlanicapunkty
18423133181442q171625103126151939146132338122419382
Sezon 2011/2012
RukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneSapporoSapporoPredazzoPredazzoWillingenOberstdorfLahtiTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
5412--71078563066155481325195431314796
Sezon 2012/2013
LillehammerLillehammerRukaKrasnaja PolanaKrasnaja PolanaEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWisłaZakopaneSapporoSapporoVikersundVikersundHarrachovHarrachovKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
3349463444--291840-21473934--381839-29403843--40
Sezon 2013/2014
KlingenthalRukaLillehammerLillehammerTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenTauplitzTauplitzWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenFalunLahtiLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
---------q----3334--363125354419471825123
Sezon 2014/2015
KlingenthalRukaRukaLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenTauplitzWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtVikersundVikersundLahtiKuopioTrondheimOsloOsloPlanicaPlanicapunkty
1106111--21711101310128316353--1438737929241113
Sezon 2015/2016
KlingenthalLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenZakopaneSapporoSapporoTrondheimVikersundVikersundVikersundLahtiLahtiKuopioAłmatyAłmatyWisłaTitisee-NeustadtPlanicaPlanicaPlanicapunkty
2384143211132481314109718324620379420912117171118650
Sezon 2016/2017
Ruka HS142Ruka HS142Klingenthal HS140Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Wisła HS134Zakopane HS134Willingen HS145Oberstdorf HS225Oberstdorf HS225Sapporo HS137Sapporo HS137Pjongczang HS140Pjongczang HS109Oslo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Planica HS225Planica HS225punkty
2917363527q393717263213371535--5362911199201720223
Sezon 2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS235Zakopane HS140Willingen HS145Willingen HS145Lahti HS130Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS140Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
40q--4740333037q--203554334849q---12
Sezon 2018/2019
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS135Predazzo HS135Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Lahti HS130Willingen HS145Willingen HS145Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS138Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
251917231711911496614104141219251726247222136--523
Sezon 2019/2020
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Klingenthal HS140Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS104Predazzo HS104Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Willingen HS145Bad Mitterndorf HS235Bad Mitterndorf HS235Râșnov HS97Râșnov HS97Lahti HS130Lahti HS130Lillehammer HS140Lillehammer HS140punkty
q373441-263626816231411233417611284225271830343649220
Sezon 2020/2021
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Lahti HS130Willingen HS147Willingen HS147Klingenthal HS140Klingenthal HS140Zakopane HS140Zakopane HS140Râșnov HS97Planica HS240Planica HS240Planica HS240punkty
-----qq56q----------------0
Sezon 2021/2022
Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Ruka HS142Ruka HS142Wisła HS134Klingenthal HS140Klingenthal HS140Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Bischofshofen HS142Bischofshofen HS142Bischofshofen HS142Zakopane HS140Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Willingen HS147Willingen HS147Lahti HS130Lahti HS130Lillehammer HS140Oslo HS134Oslo HS134Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Planica HS240Planica HS240punkty
-------4634qqq37-505027--4744---4
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja  q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2006/200742.
2007/200811.
2008/200918.
2010/201130.
2011/20125.
2012/201335.
2014/20159.
2015/201614.
2016/201730.
2017/201842.
2018/20195.
2019/202017.
2020/202166.
2021/202257.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200829.
200919.
201047.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201713.
201855.
201925.
202035.

Willingen Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201844.
201921.
202024.

Titisee-Neustadt Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
202027.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2007/200833.
2008/200925.
2010/201111.
2011/201210.
2012/201344.
2014/201528.
2015/201619.
2016/201725.
2018/201928.
2019/202030.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200614.
200728.
200811.
200911.
201068.
201117.
201246.
201322.
20147.
201552.
201654.
20178.
201810.
201947.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.28 września2014Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-9491,0 m92,0 m248,9 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaMiejsceStrataZwycięzca
1.2 września2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109101,5 m107,0 m246,3 pkt3.8,4 pktSimon Ammann
2.5 sierpnia2008Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140133,0 m134,5 m266,0 pkt2.8,4 pktGregor Schlierenzauer
3.14 sierpnia2009Francja CourchevelTremplin du PrazK-120HS-132130,5 m124,0 m275,1 pkt3.14,8 pktSimon Ammann
4.1 października2011Austria HinzenbachEnergie AG-SkisprungArenaK-85HS-9493,0 m89,5 m240,3 pkt3.8,2 pktGregor Schlierenzauer
5.3 października2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140129,0 m131,0 m251,4 pkt3.27,9 pktKamil Stoch
6.3 sierpnia2013Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134128,5 m131,5 m270,1 pkt3.11,7 pktAndreas Wellinger
7.28 września2014Austria HinzenbachEnergie AG-SkisprungArenaK-85HS-9491,0 m92,0 m248,9 pkt1.
8.4 października2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140130,5 m134,0 m253,1 pkt2.3,3 pktRichard Freitag
9.12 sierpnia2017Francja CourchevelTremplin du PrazK-120HS-132126,5 m127,5 m262,4 pkt3.11,8 pktDawid Kubacki
10.1 października2017Austria HinzenbachEnergie AG-SkisprungArenaK-95HS-10888,5 m90,5 m246,0 pkt3.5,9 pktDawid Kubacki
11.11 sierpnia2018Francja CourchevelTremplin du PrazK-125HS-135125,5 m130,0 m247,9 pkt3.12,0 pktJewgienij Klimow

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

stan po zakończeniu LGP 2021

2006
Hinterzarten HS108Predazzo HS134Einsiedeln HS117Courchevel HS132Zakopane HS134Kranj HS108Hakuba HS131Hakuba HS131Klingenthal HS140Oberhof HS140punkty
1314322663--2622157
2007
Hinterzarten HS108Courchevel HS132Pragelato HS140Einsiedeln HS117Zakopane HS134Zakopane HS134Hakuba HS131Hakuba HS131Oberhof HS140Klingenthal HS140punkty
13333571821---3979
2008
Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Courchevel HS132Pragelato HS140Zakopane HS134Zakopane HS134Hakuba HS131Hakuba HS131Klingenthal HS140Liberec HS134punkty
961822730--2631172
2009
Hinterzarten HS108Pragelato HS140Courchevel HS132Einsiedeln HS117Zakopane HS134Zakopane HS134Hakuba HS131Hakuba HS131Klingenthal HS140punkty
53237511--47210
2010
Hinterzarten HS108Courchevel HS132Einsiedeln HS117Wisła HS134Wisła HS134Hakuba HS131Hakuba HS131Liberec HS134Klingenthal HS140punkty
q4045----341912
2011
Wisła HS134Szczyrk HS106Zakopane HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Ałmaty HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
---6-----33160
2012
Wisła HS134Courchevel HS132Hinterzarten HS108Hakuba HS131Hakuba HS131Ałmaty HS140Ałmaty HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
--8----q4832
2013
Hinterzarten HS108Wisła HS134Courchevel HS132Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Ałmaty HS140Ałmaty HS140Klingenthal HS140punkty
393139------16124
2014
Wisła HS134Einsiedeln HS117Courchevel HS132Hakuba HS131Hakuba HS131Ałmaty HS140Ałmaty HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
-249----12216
2015
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS106Czajkowskij HS140Ałmaty HS140Ałmaty HS140Hinzenbach HS94punkty
10---------1346
2016
Courchevel HS132Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
-13------213230
2017
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
663----3-200
2018
Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Courchevel HS135Hakuba HS131Hakuba HS131Râșnov HS97Râșnov HS97Hinzenbach HS94punkty
132263--8dq24168
2019
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS135Zakopane HS140Hakuba HS131Hakuba HS131Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
35433239--161630
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200615.
200722.
20086.
20099.
201051.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2002/2003niesklasyfikowany
2004/2005147.
2005/2006132.
2021/202256.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.11 grudnia2021Norwegia VikersundVikersundbakkenK-105HS-117111,0 m111,5 m254,7 pkt3.9,8 pktSeverin Freund

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu 2021/2022

Sezon 2002/2003
LahtiLahtiLiberecLiberecSankt MoritzEngelbergSeefeldBischofshofenSapporoSapporoSapporoPlanicaPlanicaTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageWillingenZakopaneZakopaneEisenerzEisenerzWestbyBrotterodeBrotterodeLauschaIshpemingIshpemingIshpemingRuhpoldingRuhpoldingZaōZaōStrynStrynpunkty
--dq75-------------767876---------------0
Sezon 2004/2005
RovaniemiRovaniemiLahtiLahtiHarrachovHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenLauschaLauschaBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeWestbyWestbyIron MountainIron MountainVikersundVikersundZakopanepunkty
----5758---------------2531-------6
Sezon 2005/2006
RovaniemiRovaniemiHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageVillachVillachZakopaneZakopaneIron MountainIron MountainBrotterodeVikersundVikersundBischofshofenBischofshofenpunkty
--40---3430----------------36371
Sezon 2021/2022
Zhangjiakou HS140Zhangjiakou HS140Vikersund HS117Vikersund HS117Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Oberstdorf HS137Innsbruck HS128Innsbruck HS128Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Brotterode HS117Brotterode HS117Rena HS139Rena HS139Planica HS138Planica HS138Lahti HS130Lahti HS130Zakopane HS140Zakopane HS140Zakopane HS140punkty
--363----------------------60
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2004niesklasyfikowany
201096.

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu LPK 2021

2004
VelenjeVelenjeOberstdorfOberstdorfRamsauRamsauLillehammerLillehammerpunkty
dq587066----0
2010
KranjKranjVelenjeGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenCourchevelCourchevelLillehammerLillehammerOsloOsloAłmatyAłmatyWisłaWisłapunkty
-------20473128----14
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 dq  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

FIS Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2005/20066.
2012/2013135.
2013/201463.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.14 stycznia2006Czechy HarrachovČerťákK-90HS-10093,5 m93,5 m244,5 pkt
2.5 marca2006Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-9490,5 m89,5 m250,0 pkt
3.31 sierpnia2013Czechy FrenštátAreal HorečkyK-95HS-106100,0 m96,5 m240,5 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.14 stycznia2006Czechy HarrachovČerťákK-90HS-10093,5 m93,5 m244,5 pkt1.
2.15 stycznia2006Czechy HarrachovČerťákK-90HS-10092,0 m89,5 m234,0 pkt3.12,5 pktJan Mazoch
3.5 marca2006Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-9490,5 m89,5 m250,0 pkt1.
4.31 sierpnia2013Czechy FrenštátAreal HorečkyK-95HS-106100,0 m96,5 m240,5 pkt1.

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 2005/2006
PredazzoPredazzoBischofshofenBischofshofenSankt MoritzSankt MoritzVikersundVikersundKuopioKuopioSeefeldHarrachovHarrachovLjubnoLjubnoCourchevelCourchevelZaōZaōSapporoZakopanepunkty
----2620----2113-------1286
Sezon 2012/2013
RâșnovVillachVillachKuopioKuopioWisłaWisłaEinsiedelnEinsiedelnWinterbergWinterbergRâșnovRâșnovZakopaneZakopaneBrattleboroBrattleboroKranjKranjOberstdorfOberstdorfpunkty
8--------------------32
Sezon 2013/2014
VillachVillachSzczyrkSzczyrkKuopioKuopioKranjKranjZakopaneZakopaneFrenštátFrenštátEinsiedelnEinsiedelnRâșnovRâșnovNotoddenNotoddenBrattleboroBrattleboroRâșnovRâșnovZakopaneZakopanepunkty
-----------1------------100
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  − zawodnik nie wystartował

Kombinacja norweska

Mistrzostwa świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaWynik zwycięzcyStrataZwycięzca
8.7 lutego2004Norwegia StrynSztafeta K90/4x5[7]794,0 pkt+189,3 pkt Norwegia
47.8 lutego2004Norwegia StrynSprint K90/7,5 km14:02,1+3:52,1Norwegia Petter Tande

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda.
  2. a b Skład zespołu: Jakub Janda, Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura.
  3. a b Skład zespołu: Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka
  4. a b Skład zespołu: Karolína Indráčková, Čestmír Kožíšek, Klára Ulrichová i Roman Koudelka
  5. a b Skład zespołu: Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala, Roman Koudelka
  6. a b Skład zespołu: Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek i Jakub Janda.
  7. a b Skład zespołu: Lukáš Hlava, Ondřej Vaculík, Jakub Janda i Roman Koudelka.
  8. a b Skład zespołu: Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura i Jakub Janda.
  9. a b Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Matura, Jakub Janda i Roman Koudelka.
  10. a b Skład zespołu: Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Jan Matura.
  11. a b Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Roman Koudelka.
  12. a b Skład zespołu: Marta Křepelková, Jakub Janda, Barbora Blažková, Roman Koudelka
  13. a b Skład zespołu: Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Jakub Janda, Roman Koudelka
  14. a b Skład zespołu: Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka
  15. a b Skład zespołu: Karolína Indráčková, Viktor Polášek, Štěpánka Ptáčková, Roman Koudelka
  16. a b Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Lukáš Hlava.
  17. a b Skład zespołu: Tomáš Vančura, Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka
  18. a b c d e Seria konkursowa została odwołana.
  19. a b Skład zespołu: Jiří Mazoch, Roman Koudelka, Martin Cikl i Antonín Hájek.
  20. a b Skład zespołu: Roman Koudelka, Tomáš Beneš i Jiří Mazoch.
  21. a b Skład zespołu: Roman Koudelka, Jiří Mazoch, Čestmír Kožíšek i Lukáš Kuban.

Przypisy

  1. Extended Start List Qualification (ang.). berkutschi.com, 2020-12-20. [dostęp 2021-01-02].
  2. Skoki Narciarskie - Rekordy życiowe skoczków narciarskich. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-09-12].
  3. Anna Libera: Nieprzyjemny upadek Koudelki na treningu w Harrachovie (pol.). Skijumping.pl, 2011-12-08. [dostęp 2011-12-09].
  4. Martyna Szydłowska: Nieprzyjemny upadek Koudelki na treningu w Harrachovie. skokinarciarskie.pl, 2014-11-23. [dostęp 2014-11-24].
  5. Wyniki na oficjalnej stronie FIS (ang.). 2017-03-01. [dostęp 2017-03-01].
  6. a b FIS Ski-Flying World Championships 2008 – Oberstdorf (GER) – Flying Hill Individual – Results Qualification (ang.). fis-ski.com, 2008-02-21. [dostęp 2012-08-30].
  7. Skład drużyny: Martin Skopek, Miroslav Dvořák, Roman Koudelka, Aleš Vodseďálek

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Canada (bordered).svg
Flag of Canada with a black border
20190228 Seefeld SJ 8558.jpg
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Seefeld, February 28, 2019: FIS Nordic World Ski Championships, Ski Jumping Qualification.