2016Southend United (wyp.)18(2)
2018–2019Middlesbrough (wyp.)5(0)
W sumie:43(2)
  1. Aktualne na: 1 stycznia 2019.

Samuel James "Sam" McQueen (ur. 6 lutego 1995) – angielski piłkarz. Do drużyny Świętych Dołączył w 2003 roku i jest związany z tym klubem od początku kariery. Występował na pozycji pomocnika, bądź bocznego obrońcy.

Kariera

Wczesna kariera

McQueen urodził się w Southampton[2], a następnie uczęszczał do szkoły w Romsey w Hampshire[3]. W wieku ośmiu lat dołączył do piłkarskiej szkółki Southampton. Był jednym z zawodników w młodzieżowej drużynie Southampton U-13. W tym zespole grali także inni wychowankowie klubu, min: James Ward-Prowse, Luke Shaw, Calum Chambers, Harrison Reed, Jake Sinclair i Jordan Turnbull[4].

McQueen po raz pierwszy znalazł się w kadrze seniorskiej Southampton w dniu 15 lutego 2014 roku w meczu piątej rundy FA Cup w meczu z Sunderlandem. Pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Adama Lallanę[5]. W dniu 17 czerwca 2014 roku podpisał nowy 4-letni kontrakt[6]. W styczniu 2016 roku McQueen został wypożyczony do drużyny Southend United[7]. Swój pierwszy mecz rozegrał w domowym meczu ligowym z Coventry City. Wszedł na boisko w 86 minucie spotkania[8]. 11 dni później zdobył swoją pierwszą bramkę w dorosłej karierze podczas derbowego spotkania z Colchester United[9]. W sezonie 2016/17 znalazł się w szerokiej kadrze Southampton. Jego debiut w Premier League miał miejsce 16 października w spotkaniu z Burnley, wygranym 3-1. Wszedł w 14 minucie, zmieniając kontuzjowanego Matta Targetta[10]. 5 grudnia 2016 roku przedłużył umowę z klubem do 2021 roku[11]. 1 stycznia 2022 roku postanowił zakończyć karierę piłkarską.

W marcu 2017 roku McQueen dostał pierwsze powołanie do reprezentacji Anglii U-21 na mecze towarzyskie z Niemcami i Danią[12]. 27 marca zadebiutował przeciwko Danii. Trener Aidy Broothroyd powiedział że McQueen zagrał znakomicie[13]. Wcześniej nie dostał szansy gry podczas meczu z Niemcami.