1988–1989 Nigeria8(1)
Dorobek medalowy
Puchar Narodów Afryki
srebroMaroko 1988

Samuel Sochukwuma Okwaraji (ur. 19 maja 1964 w Orlu, zm. 12 sierpnia 1989 w Surulere) był zawodowym piłkarzem, który grał na co dzień w reprezentacji Nigerii. Był także prawnikiem, studiował prawo międzynarodowe na Uniwersytecie w Rzymie. Zmarł wskutek zastoinowej niewydolności serca w 77 minucie meczu kwalifikacji do Mistrzostw Świata 1990 z Angolą na Stadionie Narodowym w Surulere, w dniu 12 sierpnia 1989 roku.

Okwaraji ma za sobą również występy w europejskich klubach, takich jak Dynamo Zagrzeb, VfB Stuttgart, Austria Klagenfurt, czy Ulm SSV, gdy ukończył prawo. Gdy grał dla Dynama strzeli 3 gole w towarzyskim meczu z NK Budućnost Hodošan. Mecz został rozegrany 30 kwietnia 1986 r. Wtedy to ekipa Dynama wygrała ten mecz 12:0. Jedynym oficjalnym spotkaniem Samuela był występ w Jugosłowiańskiej Pierwszej Lidze, gdy grał jako zmiennik w meczu przeciwko Prisztinie FK. Mecz został rozegrany na stadionie Maksimir w Zagrzebiu, w ramach 29 kolejki sezonu 1985/86. Dinamo Zagrzeb wygrał 4:3.

W reprezentacji Nigerii występował od 1988 r. Zdobył jedną z najszybszych bramek w historii Pucharu Narodów Afryki (2 minuta meczu z Kamerunem). Doszli aż do meczu finałowego, w którym ostatecznie przegrali z ich wieloletnimi rywalami Kamerunem zaledwie jednym golem.