2013–2015 Hiszpania U-1916(6)
2015–2016 Hiszpania U-214(2)
W sumie:22(9)
  1. Aktualne na: 8 września 2022.

Santiago "Santi" Mina Lorenzo (ur. 7 grudnia 1995 w Vigo) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji napastnika w arabskim klubie Al-Szabab, do którego jest wypożyczony z Celty Vigo.

Początki kariery

Urodzony w Vigo, w Galicji, Mina grał w piłkę nożną w młodzieżowej drużynie Celty de Vigo, a debiutował w rezerwach w sezonie 2012-13 w Tercera División. W dniu 5 stycznia podpisał profesjonalną umowę z klubem, obowiązującą do 2018 roku.

Mina zadebiutował w pierwszym składzie w La Liga 16 lutego 2013 roku, zastępując Iago Aspasa w 66 minucie meczu przeciwko Getafe CF. Pierwszego gola zdobył 16 września w przegranym 2-3 starciu z Athleticiem Bilbao; w wieku zaledwie 17 lat, 9 miesięcy i 10 dni, został najmłodszym strzelcem zespołu w La Lidze.

11 kwietnia 2015 roku Mina zdobył cztery gole w domowym meczu przeciwko Rayo Vallecano, stając się najmłodszym graczem, który kiedykolwiek dokonał takiej sztuki w hiszpańskiej lidze i pierwszym w barwach Celty od 1979 roku.

Valencia

W dniu 4 lipca 2015 roku Mina przeniósł się do Valencii CF, podpisując sześcioletni kontrakt o opłacie w wysokości 10 milionów euro. Swojego pierwszego gola zdobył dla klubu 5 grudnia w starciu z FC Barceloną.

18 lutego 2016 roku Mina zagrał tylko w pierwszych 45 minutach i strzelił trzy gole w meczu Ligi Europejskiej UEFA przeciwko drużynie SK Rapid Wien.