Brąz
0
Razem
2

Reprezentacja Sarku na Island Games 2009 na Wyspach Alandzkich (Finlandia) składała się z trzech zawodników, którzy występowali w jednej dyscyplinie - strzelectwie. Wszyscy zawodnicy byli mężczyznami.

Był to jedenasty start reprezentacji Sarku w Island Games. Po raz pierwszy pojawili się tam na drugiej edycji tej imprezy na Guernsey w 1987 roku. Rok później pauzowali, ale od 1991 reprezentanci tej niewielkiej wyspy pojawiają się już regularnie na Island Games.

Zdobyte medale

MedalZawodnikDyscyplinaKonkurencja
Silver medal blank.svg SrebroStefan RobertsStrzelectwoStrzelanie do rzutków indywidualne
Silver medal blank.svg SrebroNicholas Dewe-Stefan RobertsStrzelectwoStrzelanie do rzutków w parze

Reprezentanci

Strzelectwo

Wszyscy trzej reprezentacji Sarku uczestniczyli w zawodach strzelectwa. Byli to: Nicholas Dewe, Richard Dewe oraz Stefan Roberts. Pierwszy z nich zajął indywidualnie czwartą pozycję w strzelectwie sportowym i czwarte w strzelaniu do rzutków[1]. Drugi nie startował w turnieju indywidualnym, a trzeci zdobył w nim czternastą pozycję natomiast w strzelaniu do rzutków zdobył srebrny medal[2].

Reprezentanci Sark wzięli też udział w turniejach drużynowych. We trzech zajęli dziewiątą pozycję w strzelectwie sportowym, a Nicholas Dewe oraz Stefan Roberts w parze zajęli drugie miejsce na podium w strzelaniu do rzutków[3].