2017–Manchester United132(11)
2018– Szkocja37(1)
  1. Aktualne na: 13 listopada 2022.
  2. Aktualne na: 16 listopada 2022.

Scott Francis McTominay (ur. 8 grudnia 1996 w Lancaster) – szkocki piłkarz angielskiego pochodzenia występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Manchester United oraz w reprezentacji Szkocji. Uczestnik Mistrzostw Europy 2021.

McTominay dołączył do akademii Manchesteru United w wieku 5 lat. 30 kwietnia 2017 roku znalazł się po raz pierwszy na ławce rezerwowych podczas ligowego spotkania przeciwko Swansea City. W Manchesterze United zadebiutował 7 maja 2017 roku w przegranym 2:0 meczu przeciwko Arsenalowi, zmieniając w 85 minucie spotkania Juana Matę. Swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United strzelił 2 kwietnia 2019 roku w przegranym 2:1 meczu z Wolverhampton Wanderers.

McTominay urodził się w Anglii jednak dzięki pochodzeniu swojego ojca mógł również reprezentować Szkocję. Brał udział w zgrupowaniach kadr młodzieżowych szkockiej reprezentacji jednak nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Dzięki regularnym występom w Manchesterze United zaczął wzbudzać zainteresowanie selekcjonerów seniorskich reprezentacji Anglii i Szkocji. Na początku marca 2018 roku zadeklarował chęć grania dla Szkocji. Jeszcze w tym samym miesiącu otrzymał powołanie na dwa towarzyskie spotkania z Kostaryką i Węgrami. W reprezentacji Szkocji zadebiutował 23 marca 2018 roku w przegranym 0:1 meczu przeciwko Kostaryce, w 58 minucie spotkania został zmieniony przez Stuarta Armstronga.