Sebastian Colloredo

Sebastian Colloredo
Ilustracja
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Data i miejsce urodzenia9 września 1987
Gemona del Friuli, Włochy
KlubG.S. Fiamme Gialle
Reprezentacja Włochy
Debiut w PŚ10 grudnia 2005 w Harrachovie (10. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ10 grudnia 2005 w Harrachovie (10. miejsce)
Rekord życiowy221,0 m na Letalnicy w Planicy (23 marca 2017)[1]
(c) Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0
Sebastian Colloredo podczas mistrzostw świata w 2013 roku

Sebastian Colloredo (ur. 9 września 1987 w Gemona del Friuli) – włoski skoczek narciarski, reprezentant klubu G.S. Fiamme Gialle.

Pierwszy skok oddał w 1993. W 2004 był 8. na mistrzostwach świata juniorów w Strynie, a rok później w Rovaniemi zajął 10. lokatę. Jego najlepszy wynik w Pucharze Świata to ósme miejsce w Lillehammer (3 grudnia 2006). W 2006 startował na igrzyskach olimpijskich w Turynie, nie odniósł jednak większych sukcesów (27. miejsce na skoczni normalnej, 36. na skoczni dużej i 11. w drużynie z Andreą Morassim, Alessio Bolognanim i Davide Bresadolą).

23 listopada 2012 podczas pierwszego w historii mieszanego konkursu drużynowego, inaugurującego sezon 2012/2013 Pucharu Świata w skokach narciarskich Sebastian Colloredo wraz z Eleną Runggaldier, Andreą Morassim i Evelyn Insam zajęli trzecie miejsce, przegrywając z Norwegami i Japończykami[2].

Jego rekord życiowy wynosi 221 m, a ustanowił go w treningu przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w Planicy w 2017 i jest byłym rekordem Włoch[1].

Po sezonie 2018/2019 zakończył karierę sportową[3].

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2006 Włochy Turyn/Pragelato27. miejsce (K-95), 36. miejsce (K-125)
2010 Kanada Vancouver/Whistler29. miejsce (K-95), 27. miejsce (K-125)
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana28. miejsce (K-95), 30. miejsce (K-125)
2018 Korea Południowa Pjongczang42. miejsce (K-98), 40. miejsce (K-125)

Drużynowo

2006 Włochy Turyn/Pragelato11. miejsce[a]
2018 Korea Południowa Pjongczang11. miejsce[b]

Starty S. Colloredo na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
27.12 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106indywid.95,5 m95,0 m226,5 pkt40,0 pktLars Bystøl
36.18 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140indywid.114,0 m90,2 pkt186,7 pktThomas Morgenstern
11.20 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140druż.[a]121,0 m328,4 pkt (105,3 pkt)655,6 pktAustria
29.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106indywid.96,0 m96,5 m229,0 pkt47,5 pktSimon Ammann
27.20 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140indywid.118,5 m120,5 m202,2 pkt81,4 pktSimon Ammann
28.9 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-95HS-106indywid.97,0 m94,0 m232,6 pkt45,4 pktKamil Stoch
30.15 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140indywid.130,5 m124,5 m219,6 pkt59,1 pktKamil Stoch
42.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109indywid.91,0 m83,8 pkt175,5 pktAndreas Wellinger
40.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142indywid.121,0 m102,7 pkt183,0 pktKamil Stoch
11.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142druż.[b]115,0 m364,5 pkt (94,3 pkt)734,0 pktNorwegia

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2005 Niemcy Oberstdorf49. miejsce (K-90), 45. miejsce (K-120)
2007 Japonia Sapporo43. miejsce (K-120), nie zakwalifikował się (K-90)[4]
2009 Czechy Liberec35. miejsce (K-90), 25. miejsce (K-120)
2011 Norwegia Oslo12. miejsce (K-95), 29. miejsce (K-120)
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo36. miejsce (K-95), 32. miejsce (K-120)
2015 Szwecja Falun44. miejsce (K-90), 42. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti37. miejsce (K-90), 43. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck47. miejsce (K-120), 22. miejsce (K-99)

Drużynowo

2005 Niemcy Oberstdorf15. miejsce (K-90)[c], 12. miejsce (K-120)[c]
2009 Czechy Liberec11. miejsce[d]
2011 Norwegia Oslo11. miejsce (K-95)[e]
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo7. miejsce (drużyna mieszana/K-95)[f], 8. miejsce (K-120)[g]
2015 Szwecja Falun9. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[h], 12. miejsce (K-120)[i]
2017 Finlandia Lahti7. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[j]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck8. miejsce (drużyna mieszana/K-99)[k]

Starty S. Colloredo na mistrzostwach świata – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
49.19 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100indywid.83,5 m97,0 pkt159,0 pktRok Benkovič
15.20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100druż.[c]DSQ271,0 pkt (0,0 pkt)699,5 pktAustria
45.25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137indywid.109,0 m89,7 pkt223,5 pktJanne Ahonen
12.26 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137druż.[c]114,5 m345,3 pkt (101,2 pkt)792,0 pktAustria
43.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134indywid.97,5 m66,0 pkt200,1 pktSimon Ammann
24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-90HS-98indywid.85,0 m98,0 pktNie zakwalifikował się.
35.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100indywid.92,5 m118,5 pkt163,5 pktWolfgang Loitzl
25.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134indywid.119,5 m112,6 pkt28,7 pktAndreas Küttel
11.28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134druż.[d]118,0 m394,6 pkt (108,9 pkt)639,7 pktAustria
12.26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106indywid.96,0 m97,0 m230,4 pkt38,8 pktThomas Morgenstern
11.27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106druż.[e]95,5 m417,8 pkt (110,2 pkt)607,7 pktAustria
29.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134indywid.118,0 m120,0 m218,6 pkt59,9 pktGregor Schlierenzauer
36.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106indywid.91,0 m98,5 pkt154,1 pktAnders Bardal
7.24 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106druż. mix[f]95,0 m97,5 m923,1 pkt (238,3 pkt)87,9 pktJaponia
32.28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134indywid.122,0 m120,8 pkt175,0 pktKamil Stoch
8.2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134druż.[g]122,5 m120,0 m965,9 pkt (251,7 pkt)170,0 pktAustria
44.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100indywid.82,0 m91,2 pkt161,5 pktRune Velta
9.22 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100druż. mix.[h]83,5 m374,5 pkt (87,7 pkt)543,4 pktNiemcy
42.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134indywid.108,5 m77,2 pkt191,5 pktSeverin Freund
12.28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134druż.[i]101,0 m214,7 pkt (54,0 pkt)657,9 pktNorwegia
37.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100indywid.88,5 m107,3 pkt163,5 pktStefan Kraft
7.26 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100druż. mix.[j]89,0 m83,0 m848,1 pkt (214,6 pkt)187,4 pktNiemcy
43.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130indywid.107,0 m89,9 pkt189,4 pktStefan Kraft
47.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130indywid.106,5 m78,8 pkt200,6 pktMarkus Eisenbichler
22.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109indywid.92,5 m93,5 m196,4 pkt21,9 pktDawid Kubacki
8.2 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109druż. mix.[k]93,0 m97,5 m801,4 pkt (196,3 pkt)210,8 pktNiemcy

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2008 Niemcy Oberstdorf36. miejsce
2010 Słowenia Planica24. miejsce
2012 Norwegia Vikersund32. miejsce
2014 Czechy Harrachov39. miejsce
2016 Austria Tauplitz39. miejsce
2018 Niemcy Oberstdorf28. miejsce

Drużynowo

2010 Słowenia Planica8. miejsce[l]

Starty S. Colloredo na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
36.22–23 lutego2008Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213indywid.171,5 m154,8 pkt680,6 pktGregor Schlierenzauer
24.19–20 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215indywid.189,0 m194,5 m193,0 m194,5 m710,0 pkt225,8 pktSimon Ammann
8.21 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215druż.[l]173,5 m189,0 m1219,6 pkt (335,4 pkt)421,8 pktAustria
32.24–25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225ind.191,5 m147,3 pkt261,4 pktRobert Kranjec
39.14–15 marca2014Czechy HarrachovČertakK-185HS-205indywid.145,5 m[m][m]118,6 pkt272,4 pktSeverin Freund
39.15–16 stycznia2016Austria TauplitzKulmK-200HS-225indywid.150,0 m[m]93,1 pkt547,0 pktPeter Prevc
28.19–20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235indywid.159,0 m184,0 m191,5 m[m]439,0 pkt212,9 pktDaniel-André Tande

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2003 Szwecja Sollefteå54. miejsce
2004 Norwegia Stryn8. miejsce
2005 Finlandia Rovaniemi10. miejsce

Drużynowo

2003 Szwecja Sollefteå8. miejsce[n]
2004 Norwegia Stryn8. miejsce[o]
2005 Finlandia Rovaniemi10. miejsce[p]

Starty S. Colloredo na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
8.6 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107[q]druż.[n]93,5 m92,5 m747,2 pkt (166,5 pkt)198,0 pktAustria
54.8 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107indywid.80,0 m81,0 m118,5 pkt142,5 pktThomas Morgenstern
8.5 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90druż.[o]88,5 m89,0 m808,5 pkt (218,5 pkt)146,5 pktAustria
8.7 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90indywid.92,0 m89,0 m230,0 pkt43,5 pktMateusz Rutkowski
10.23 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100druż.[p]93,5 m358,5 pkt (121,0 pkt)623,5 pktSłowenia
10.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100indywid.91,5 m89,0 m228,5 pkt23,5 pktJoonas Ikonen

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Indywidualnie

2003 Słowenia Bled/Planica26. miejsce

Drużynowo

2003 Słowenia Bled/Planica5. miejsce[r]

Starty S. Colloredo na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
26.28 stycznia2003Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90[q]indywid.85,5 m81,0 m188,0 pkt79,0 pktJon Aaraas
5.29 stycznia2003Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90[q]druż.[r]86,0 m86,5 m645,5 pkt (209,0 pkt)126,0 pktSłowenia

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2005/200638.
2006/200749.
2007/200839.
2008/200941.
2009/201037.
2010/201146.
2011/201234.
2012/201337.
2013/2014niesklasyfikowany
2014/2015niesklasyfikowany
2015/201663.
2016/201746.
2017/201873.
2018/2019niesklasyfikowany

Miejsca na podium w konkursach drużynowych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.23 listopada2012Norwegia LillehammerLysgårdsbakken K90K-90HS-100druż. miesz[s].92,5 m98,5 m899,0 pkt (220,1 pkt)3.84,1 pktNorwegia

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2004/2005
RukaRukaTrondheimTrondheimHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenBad MitterndorfBad MitterndorfNeustadtNeustadtZakopaneZakopaneSapporoSapporoPragelatoLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
---------------------q------0
Sezon 2005/2006
RukaRukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoZakopaneZakopaneWillingenLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
----10283329211413--3131-36332942--81
Sezon 2006/2007
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenVikersundZakopaneOberstdorfOberstdorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtKlingenthalWillingenLahtiKuopioOsloOsloPlanicaPlanicaPlanicapunkty
-3884022q393026-35qq----32395849q-47
Sezon 2007/2008
RukaTrondheimTrondheimVillachVillachEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenBischofshofenBischofshofenPredazzoPredazzoHarrachovZakopaneZakopaneSapporoSapporoLiberecLiberecWillingenKuopioKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
-qq19344017q3745412317q3524--2726q33364419q-76
Sezon 2008/2009
RukaTrondheimTrondheimPragelatoPragelatoEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneWhistlerWhistlerSapporoWillingenKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioLillehammerVikersundPlanicaPlanicapunkty
q--423942-q394243262543213146----11q45q16-60
Sezon 2009/2010
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfSapporoSapporoZakopaneZakopaneOberstdorfKlingenthalWillingenLahtiKuopioLillehammerOslopunkty
qq33141617212644412636--2125--304128262796
Sezon 2010/2011
RukaKuopioLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenHarrachovHarrachovSapporoSapporoZakopaneZakopaneZakopaneWillingenKlingenthalOberstdorfVikersundVikersundLahtiPlanicaPlanicapunkty
3122--33273344q37373137--282716152232--3522-69
Sezon 2011/2012
RukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneSapporoSapporoPredazzoPredazzoWillingenOberstdorfLahtiTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
-4718q2214141930384140312029--252020q491634q17141
Sezon 2012/2013
LillehammerLillehammerRukaKrasnaja PolanaKrasnaja PolanaEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWisłaZakopaneSapporoSapporoVikersundVikersundHarrachovHarrachovKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
2331q9qq3336424738-30----18109-394439q3326111
Sezon 2013/2014
KlingenthalRukaLillehammerLillehammerTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenTauplitzTauplitzWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenFalunLahtiLahtiKuopioTrondheimOsloPlanicaPlanicapunkty
39-36qqq4645--45q--3432--4543414047q--q440
Sezon 2014/2015
KlingenthalRukaRukaLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenTauplitzWisłaZakopaneSapporoSapporoWillingenWillingenTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtVikersundVikersundLahtiKuopioTrondheimOsloOsloPlanicaPlanicapunkty
qqqqq--qq-----5045--43q44q---------0
Sezon 2015/2016
KlingenthalLillehammerLillehammerNiżny TagiłNiżny TagiłEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenZakopaneSapporoSapporoTrondheimVikersundVikersundVikersundLahtiLahtiKuopioAłmatyAłmatyWisłaTitisee-NeustadtPlanicaPlanicaPlanicapunkty
q44444024402739q--q47-----------50q53q-11
Sezon 2016/2017
Ruka HS142Ruka HS142Klingenthal HS140Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Wisła HS134Zakopane HS134Willingen HS145Oberstdorf HS225Oberstdorf HS225Sapporo HS137Sapporo HS137Pjongczang HS140Pjongczang HS109Oslo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Planica HS225Planica HS225punkty
384146------9-qq44-------3047q28-33
Sezon 2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS235Zakopane HS140Willingen HS145Willingen HS145Lahti HS130Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS140Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
4142qq314544q38343035-3436q4947qqq-1
Sezon 2018/2019
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS135Predazzo HS135Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Lahti HS130Willingen HS145Willingen HS145Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS138Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
q----------q54q------q43q49qq-0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2005/200615.
2006/200729.
2007/200848.
2008/200946.
2009/201027.
2010/201147.
2011/201225.
2012/201345.
2013/201463.
2015/201662.
2016/201753.
2017/201836.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200632.
200748.
200833.
200945.
201023.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201744.
201849.
201956.

Willingen Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201836.
201955.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201856.
201957.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2008/200932.
2009/201037.
2010/201149.
2011/201236.
2012/201328.
2015/2016niesklasyfikowany
2016/201743.
2017/2018niesklasyfikowany

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej LGP

SezonMiejsce
2005niesklasyfikowany
200640.
200758.
2008niesklasyfikowany
200928.
201073.
201134.
201229.
2013niesklasyfikowany
201469.
2015niesklasyfikowany
201673.
201720.
2018niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

2004
HinterzartenCourchevelZakopanePredazzoInnsbruckHakubaHakubapunkty
---q---0
2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
----31---0
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
-19-47-18--42761
2007
HinterzartenCourchevelPragelatoEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaOberhofKlingenthalpunkty
-2724-2227--313724
2008
HinterzartenEinsiedelnCourchevelPragelatoZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalLiberecpunkty
---33----dqq0
2009
HinterzartenPragelatoCourchevelEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalpunkty
20171115----q65
2010
HinterzartenCourchevelEinsiedelnWisłaWisłaHakubaHakubaLiberecKlingenthalpunkty
4239q----22q9
2011
WisłaSzczyrkZakopaneHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
--20q1913---11-67
2012
WisłaCourchevelHinterzartenHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
11229----17-76
2013
HinterzartenWisłaCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaNiżny TagiłNiżny TagiłAłmatyAłmatyKlingenthalpunkty
4440---------0
2014
WisłaEinsiedelnCourchevelHakubaHakubaAłmatyAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
-q28----41259
2015
WisłaHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaCzajkowskijCzajkowskijAłmatyAłmatyHinzenbachpunkty
----------370
2016
Courchevel HS132Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
--28---3031--4
2017
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
7-14271324411320116
2018
Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Courchevel HS135Hakuba HS131Hakuba HS131Râșnov HS97Râșnov HS97Hinzenbach HS94punkty
q47----3633-0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200646.
200738.
200860.
20096.
201053.

Lotos Poland Tour

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201146[5].

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2001/2002263.
2002/2003niesklasyfikowany
2003/200492.
2004/200573.
2006/2007136.
2007/200880.
2014/201599.
2015/201671.
2016/201712.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Lp.DzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.17 grudnia2016Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142128,5 m121,0 pkt3.[t]19,8 pktUlrich Wohlgenannt
2.4 lutego2017Turcja ErzurumKiremitliktepeK-125HS-140132,0 m137,0 m253,0 pkt3.16,7 pktNejc Dežman

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 2001/2002
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfRælingenRælingenCalgaryCalgaryPark CityPark CityOberhofRukaRukaLahtiLahtiSankt MoritzEngelbergInnsbruckSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenCourchevelCourchevelIshpemingIshpemingWestbyWestbyLauschaBraunlageBraunlageGallioGallioPlanicaIron MountainIron MountainSchönwaldSchönwaldZaōZaōVikersundVikersundVikersundpunkty
--56q-------------------------------28---------3
Sezon 2002/2003
LahtiLahtiLiberecLiberecSankt MoritzEngelbergSeefeldBischofshofenSapporoSapporoSapporoPlanicaPlanicaNeustadtNeustadtBraunlageBraunlageWillingenZakopaneZakopaneEisenerzEisenerzWestbyBrotterodeBrotterodeLauschaIshpemingIshpemingIshpemingRuhpoldingRuhpoldingZaoZaoStrynStrynpunkty
-------70---4255----------------------0
Sezon 2003/2004
LillehammerLillehammerSankt MoritzEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeZakopaneWestbyWestbyIron MountainIron MountainKuopioKuopioVikersundVikersundpunkty
--34--5932----------20213724----28
Sezon 2004/2005
RovaniemiRovaniemiLahtiLahtiHarrachovHarrachovSankt MoritzEngelbergEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenLauschaLauschaBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeWestbyWestbyIron MountainIron MountainVikersundVikersundZakopanepunkty
48dq47424843232339232423---2224-------------55
Sezon 2006/2007
RovaniemiRovaniemiRovaniemiRovaniemiEngelbergEngelbergPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoPragelatoPragelatoWestbyWestbyIron MountainIron MountainOberhofOberhofTrondheimTrondheimVikersundVikersundZakopanepunkty
-----------3530-----------1
Sezon 2007/2008
PragelatoPragelatoRovaniemiRovaniemiRovaniemiGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenEngelbergEngelbergKranjKranjSapporoSapporoSapporoBrotterodeZakopaneZakopaneHinterzartenHinterzartenIron MountainRamsauRamsauVancouverVancouverTrondheimTrondheimVikersundVikersundpunkty
109--------------------------55
Sezon 2014/2015
Rena HS111Rena HS139Rena HS139Engelberg HS137Engelberg HS137Wisła HS134Wisła HS134Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Planica HS139Planica HS139Zakopane HS134Zakopane HS134Brotterode HS117Lahti HS130Lahti HS130Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Seefeld HS109Seefeld HS109Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134punkty
---26163230-------------------21
Sezon 2015/2016
Rena HS111Rena HS111Rena HS139Rovaniemi HS100Rovaniemi HS100Engelberg HS137Engelberg HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Garmisch-Partenkirchen HS140Willingen HS145Willingen HS145Sapporo HS100Sapporo HS134Sapporo HS134Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Planica HS139Planica HS139Zakopane HS134Zakopane HS134Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Brotterode HS117Vikersund HS117Vikersund HS117Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140punkty
------------------2313--12----50
Sezon 2016/2017
Vikersund HS117Vikersund HS117Vikersund HS117Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Garmisch-Partenkirchen HS140Garmisch-Partenkirchen HS140Sapporo HS100Sapporo HS137Sapporo HS137Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Erzurum HS140Erzurum HS109Brotterode HS117Brotterode HS117Planica HS139Planica HS139Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Rena HS139Rena HS139Zakopane HS134Zakopane HS134Czajkowskij HS106Czajkowskij HS106punkty
25753121381318-----912352117819--------478
Sezon 2018/2019
Lillehammer HS140Lillehammer HS140Ruka HS142Ruka HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Klingenthal HS140Klingenthal HS140Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Sapporo HS137Planica HS139Planica HS139Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Iron Mountain HS133Oberstdorf HS137Oberstdorf HS137Brotterode HS117Brotterode HS117Rena HS139Rena HS139Zakopane HS140Zakopane HS140Czajkowskij HS140Czajkowskij HS140punkty
3534--3537-------4237-------------0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2002niesklasyfikowany
2004niesklasyfikowany
200836.
200945.
2010104.
201398.
201516.
20166.
2018niesklasyfikowany

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Letniego Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.28 sierpnia2015Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106100,0 m96,0 m233,2 pkt2.0,4 pktKlemens Murańka
2.26 sierpnia2016Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-10698,0 m98,0 m240,7 pkt2.3,1 pktLukáš Hlava

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

2002
VelenjeVelenjeOberstdorfRælingenRælingenFalunCalgaryCalgaryPark CityPark Citypunkty
6468--------0
2004
VelenjeVelenjeOberstdorfOberstdorfRamsauRamsauLillehammerLillehammerpunkty
----6567--0
2008
VelenjeVelenjeKranjLillehammerLillehammerVillachVillachOberstdorfOberstdorfFalunFalunpunkty
-----11-1110--74
2009
Velenje HS94Kranj HS109Kranj HS109Villach HS98Villach HS98Lillehammer HS138Lillehammer HS138P'yŏngch'ang HS109P'yŏngch'ang HS140Wisła HS134Wisła HS134punkty
-418--------63
2010
Kranj HS109Kranj HS109Velenje HS94Garmisch-Partenkirchen HS140Garmisch-Partenkirchen HS140Courchevel HS132Courchevel HS132Lillehammer HS138Lillehammer HS138Oslo HS106Oslo HS106Ałmaty HS140Ałmaty HS106Wisła HS134Wisła HS134punkty
22--------------9
2013
StamsStamsKranjKranjKuopioKuopioLillehammerLillehammerKlingenthalKlingenthalpunkty
--------66274
2015
KranjKranjWisłaWisłaKuopioKuopioFrenštát pod RadhoštěmFrenštát pod RadhoštěmStamsStamsOsloOsloKlingenthalKlingenthalpunkty
--513--26928----217
2016
Kranj HS109Kranj HS109Kuopio HS127Kuopio HS127Frenštát pod Radhoštěm HS106Frenštát pod Radhoštěm HS106Lillehammer HS138Lillehammer HS138Stams HS115Stams HS115Wisła HS134Wisła HS134Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
1118161624--2613571525325
2018
Kranj HS109Kranj HS109Szczyrk HS106Wisła HS134Frenštát pod Radhoštěm HS106Stams HS115Stams HS115Oslo HS106Oslo HS106Zakopane HS140Zakopane HS140Klingenthal HS140Klingenthal HS140punkty
-----3240------0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

FIS Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2008/200944.
2014/201554.
2015/2016131.
2016/201716.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.22 sierpnia2008Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106105,0 m100,5 m261,5 pkt
2.13 września2014Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-95HS-104101,5 m102,5 m257,5 pkt
3.3 lipca2016Austria VillachVillacher AlpenarenaK-90HS-9897,5 m97,5 m259,5 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.22 sierpnia2008Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106105,0 m100,5 m261,5 pkt1.
2.13 września2014Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-95HS-104101,5 m102,5 m257,5 pkt1.
3.3 lipca2016Austria VillachVillacher AlpenarenaK-90HS-9897,5 m97,5 m259,5 pkt1.
4.9 lipca2016Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-10699,0 m105,0 m256,0 pkt2.2,0 pktDavide Bresadola

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup

Sezon 2008/2009
OberwiesenthalOberwiesenthalSzczyrbskie JezioroSzczyrbskie JezioroPredazzoPredazzoEinsiedelnEinsiedelnSzczyrbskie JezioroHarrachovHarrachovYabuliLauschaEisenerzEisenerzNotoddenNotoddenLjubnoLjubnoZaōZaōSapporopunkty
----1-----------------100
Sezon 2014/2015
VillachVillachHinterzartenHinterzartenKuopioKuopioEinsiedelnEinsiedelnPlanicaPlanicaSzczyrkSzczyrkRâșnovRâșnovNotoddenNotoddenSzczyrbskie JezioroZakopaneZakopaneKranjKranjBrattleboroBrattleboroLake PlacidHinterzartenHinterzartenpunkty
--------1-----------------100
Sezon 2015/2016
VillachVillachKuopioKuopioSzczyrkSzczyrkEinsiedelnEinsiedelnRâșnovRâșnovNotoddenNotoddenZakopaneZakopanePjongczangPjongczangWhistlerWhistlerEau ClaireEau ClairePlanicaPlanicaHarrachovHarrachovpunkty
1717----------------------28
Sezon 2016/2017
Villach HS98Villach HS98Szczyrk HS106Szczyrk HS106Kuopio HS127Kuopio HS127Einsiedeln HS117Einsiedeln HS117Hinterzarten HS108Hinterzarten HS108Râșnov HS100Râșnov HS100Notodden HS98Notodden HS98Zakopane HS134Zakopane HS134Eau Claire HS95Eau Claire HS95Sapporo HS100Sapporo HS134punkty
-12311610--------------221
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Andrea Morassi, Sebastian Colloredo, Alessio Bolognani, Davide Bresadola
  2. a b Skład zespołu: Federico Cecon, Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Alex Insam
  3. a b c d Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Alessio Bolognani, Marco Beltrame i Stefano Chiapolino
  4. a b Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega, Andrea Morassi, Alessio De Crignis
  5. a b Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Andrea Morassi, Diego Dellasega i Davide Bresadola
  6. a b Skład zespołu: Elena Runggaldier, Andrea Morassi, Evelyn Insam, Sebastian Colloredo
  7. a b Skład zespołu: Roberto Dellasega, Andrea Morassi, Davide Bresadola, Sebastian Colloredo
  8. a b Skład zespołu: Elena Runggaldier, Sebastian Colloredo, Evelyn Insam, Davide Bresadola
  9. a b Skład zespołu: Daniele Varesco, Sebastian Colloredo, Davide Bresadola, Federico Cecon
  10. a b Skład zespołu: Elena Runggaldier, Sebastian Colloredo, Manuela Malsiner, Davide Bresadola
  11. a b Skład zespołu: Elena Runggaldier, Sebastian Colloredo, Lara Malsiner, Alex Insam
  12. a b Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Andrea Morassi, Roberto Dellasega i Diego Dellasega
  13. a b c d Seria konkursowa została odwołana.
  14. a b Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Simone Lepre, Stefano Chiapolino i Marco Beltrame
  15. a b Skład zespołu: Davide Bresadola, Simone Morassi, Marco Beltrame i Sebastian Colloredo
  16. a b Skład zespołu: Andrea Morassi, Marco Carli, Simone Morassi i Sebastian Colloredo
  17. a b c Do sezonu 2003/2004 w oficjalnych zawodach jako główny parametr skoczni podawany był punkt konstrukcyjny, według którego ustalano typ skoczni. W sezonie 2004/2005 punkt K zastąpiono punktem HS, zwykle umieszczonym w pobliżu odległości sędziowskiej.
  18. a b Skład zespołu: Sebastian Colloredo, Simone Lepre, Marco Beltrame
  19. W składzie: Elena Runggaldier, Andrea Morassi, Evelyn Insam i Sebastian Colloredo
  20. Ex aequo z Krzysztofem Biegunem

Przypisy

  1. a b Rekordy życiowe skoczków narciarskich (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-03-23].
  2. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann, 1st World Cup Competition, Lillehammer (NOR), Normal Hill Mixed Team Official Results, 23 NOV 2012 (pol.). www.fis-ski.com, 2012-11-23. [dostęp 2012-11-24].
  3. Historyczny triumf na "mamucie". Polacy wygrali konkurs drużynowy w Planicy!. radiozet.pl, 2019-03-23. [dostęp 2019-03-23].
  4. FIS Nordic World Ski Championships 2007 - Sapporo / JPN - Ski Jumping - Normal Hill Individual - Results Qualification (ang.). fis-ski.com, 2007-03-02. [dostęp 2012-09-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-03-04)].
  5. Marcin Hetnał: Skoki Narciarskie: Lotos Poland Tour - pierwsza edycja za nami. skijumping.pl, 2011-07-27. [dostęp 2012-04-16].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Canada (bordered).svg
Flag of Canada with a black border
Flag of Slovakia (bordered).svg
Bordered flag of Slovakia
20190302 Seefeld SJ 9475.jpg
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Seefeld, March 2, 2019: FIS Nordic World Ski Championships, Ski Jumping Mixed Team.
Sebastian Colloredo Val di Fiemme 2013 (normal hill individual).jpg
(c) Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0
Sebastian Colloredo podczas konkursu indywidualnego mężczyzn na skoczni normalnej w ramach Mistrzostw Świata 2013.